ב 60 ל 60

פורום המיועד לציוד אודיו וינטאג' על כל סוגיו וכן אודיו אנלוגי - פטיפונים, ויניל וטייפים
raniburg (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 738 פעמים
קיבל תודות: 395 פעמים

ב 60 ל 60

נושא שלא נקרא #1 

עוד 6060 מנסה לקום לתחיה - עוד שרשור :)
המכשיר מתנהג כמו בשרשור הזה זא סקלה נדלקת ואין תגובה מלבד זהבאזניות
הפיוזים בשלישיה נשרפים בהדלקה לי נראה שהדיודות בגשר פרצו תמונה
למה משמשים זוג הפיוזים הגדולים?
איך אני יכול לבדוק את הריליי?
תמונה
ועוד משהו, מחפש תכנית אבל לא סכימה,LAYOUT של המעגל המודפס,אשמח אם יש למישהו
אני לא זז מכאן עד סוף הצד

raniburg (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #2 

הדיודות כנראה בסדר
אחד הטרנזיסטורים יציאה מקצר
מחפש להחליפו,על הטרנז' השרוף של חברת NEC רשום B545A ובן זוגו D188A בחיפוש באינטרנט לא ברור לי מה החלופות :מבולבל: למישהו יש ניסיון דומה ?
הסתכלתי בסכימה וגם שם לא ברור לי לגבי הכיתוב 2SD188A 2SA545A ובסוגריים ליד הכיתוב מופיע R ,Q

תודה

yehudaa
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

דבר ראשון באמת תבדוק טרנסיסטורי הספק
תבדוק אותם עם רב מודד
אם הם לא תקינים יש קצר (התנגדות 0 ) בין אחת הנקודות B C E

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 619 פעמים
קיבל תודות: 1299 פעמים

לא מחברים וינטאז' במצב לא ידוע לחשמל ללא מגביל זרם!

נושא שלא נקרא #4 

חבל... היית יכול להימנע. הדלקה בעזרת מגביל זרם פשוט (DBT) היתה יכולה לסייע. זה סימן היכר. הפיוזים האלה נשרפים כשהסופיים מקצרים. שלוף אותם החוצה - את כולם. אם אחד מקצר - מחליפים אותם בחדשים מסדרה זהה ובכלל לא משנה מי מהם מטוגן.

אני אברר לך בהמשך על טרנזיסטורים סופיים חלופיים... הבעיה האמתית היא לגלות מה גרם להם לקצר... גם על זה - בהמשך אבל הסיבה העיקרית היא בד"כ קצר במוליך למחצה כזה או אחר בלוח ההגברה F2647... אז כנראה שתצטרך עוד טרנזיסטורים, בדיקה של כל הנגדים, והחלפה של כל הקבלים...

אל תתפתה לזה... יש חלופות מודרניות בדולרים בודדים, לא פחות טובות. טרנזיסטורים מקוריים, ממקור לא ידוע, במחירים מופקעים ב-eBay הם דרך מוכרת לעבוד על פראיירים וטמבלים שחושבים שהסאונד של היחידה שלהם מגיע מהטרנזיסטורים של סאנקן או טושיבה. אלה הם טרנזיסטורים ישנים, משנות ה-70, במצב לא ידוע - והחלופות המודרניות לא רק זולות יותר אלא גם שנות אור מתקדמות ועדיפות יותר.

2SD188A אפשר להחליף ב-MJ21193 ו-2SB545A אפשר להחליף ב-MJ21194. אלה הם טרנזיסטורים של ON Semi-Conductors שרכשו ממוטורולה את קו הייצור.

כמעט כל הטרנזיסטורים (אם לא כולם) שרשומים בסכימות של סנסוי הם ממשפחות של לפחות חמישה או שישה דורות ותיקים יותר של מוליכים למחצה. יש אלטרנטיבות טובות בהרבה היום כמעט לכל הטרנזיסטורים.

אל תיתן לכיתוב לבלבל אותך. זה תקן יפני לזיהוי חצאי מוליכים. הטרנזיסטור שהוא מסוג 188A למשל יופיע כאשר לפניו מספר ושתי אותיות. המספר 1 מסמל דיודות (לא רלוונטי) והמספר 2 מסמל טרנזיסטור. שתי האותיות הבאות הן קוד מתוך סטנדרט התעשייה היפני. כך למשל:

SD = NPN AF transistor
SC = NPN HF transistor
SA = PNP HF transistor
עוד כאן...

הקודים בסוגריים (Q, R וכ"ו) מייצגים לדעתי (אני לא בטוח) תקן אירופאי שבו ל-Q למשל, יש משמעות של התקן פולט קרינה (EM), ו-R למשל, טריסטור דל הספק. יש הסברים בלינק שסיפקתי.

raniburg (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

כרגיל אינפורמטיבי,תודה (f)
אני מקווה למצוא בבאר שבע חלופיים ,לפחות כדי לבדוק.
את המכשיר קיבלתי במצב ''נדלק אבל לא עובד''
האם יתכן שתקלה כזאת נגרמה מהפעלה ללא רמקולים ?
הפוטנציומטר של הווליום גמור לגמריי מסתובב 360 מעלות,יש אפשרות לפרקו בלי לפרק את כל המכשיר עם מסור חשמלי :twisted: ?

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #6 

זה לא נגרם מהפעלה ללא רמקולים. כשל של הסופיים הוא כמעט תמיד כשל של מעגל ההגברה וכמעט תמיד בעקבות כשל של טרנזיסטור וביחידה הזו בעקבות כשל של נגד (פיוזיסטור - אחד הכחלחלים). אין שום סיכוי למצוא רכיבי אלקטרוניקה חלופיים, שלא לדבר על חצאי-מוליכים הולמים, בבאר-שבע, ת"א או במזה"ת כולו. את הפוט' של הווליום תאלץ לפרק ע"י פירוק הפאנל הקדמי, מכסה תחתון, ומשם תזרום...

raniburg (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

אתה תתפלא מה אפשר למצוא בעיר העתיקה בבאר שבע :D
אתה יודע מהם הזוג פיוזים הגדולים שמסומנים (ליד השלישיה) לא מוצא אותם בסכימה :?

Omri617
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 209 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

תנסה לראות אם מופיע ב exploded view
וגם
תוודא שאתה מתסכל בסכמה הנכונה - מבחינת מתח ודגם (אירופאי/אמריקאי)
מצאתי לא מעט אי התאמות
אם אהיה מול מחשב אסתכל .

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #9 

raniburg כתב:אתה תתפלא מה אפשר למצוא בעיר העתיקה בבאר שבע :D
אתה יודע מהם הזוג פיוזים הגדולים שמסומנים (ליד השלישיה) לא מוצא אותם בסכימה :?
...
אני באמת אתפלא. אני לא מוצא אותם בסכימה (בעיקר בגלל שאני לא מחפש - זה הורג לי את העניים) אבל לדעתי, מהיכרות עם יחידות אחרות, אחד מהם לפחות קשור לתאורה של הפאנל ולטיונר. חפש בכיוון.

מה שאני מצאתי בינתיים - F601 2A 6.3V לנורות בפאנל,
F602\F603 5A 24.8V להגברה
F801 4A מחובר לנקודה P ו-Q כש-P אלה הם שקעי ה-120V במודל האמריקאי --Q ממש לידם - לדעתי זה הפיוז הראשי ובמודל האירופאי מחליף אותו F701 3A (שני האחרונים בצד הכי שמאלי של הסכימה באזור התקע) כולם בסכימה 7.1 על לוח F2648 - תעקוב אחרי המתח מהטרנספורמטור ותמצא את כולם. אחד עדיין חסר לי... אני מאמין שהוא באזור הטיונר היכן שהו...

raniburg (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

ה701 נמצא פיזית בגב המכשיר
וה 601 602 603 מגיעים מהטרני
אני מתכוון לשני הפיוזים הארוכים הגדולים בתמונה

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #11 

raniburg כתב:ה701 נמצא פיזית בגב המכשיר
וה 601 602 603 מגיעים מהטרני
אני מתכוון לשני הפיוזים הארוכים הגדולים בתמונה
...
אתה מדבר על F604 ו-F605. הם לא מופיעים בסכימות - וזה לא מפתיע. הסכימות של סנסוי ידועות לשמצה באי-הדיוקים. מתמונות שמצאתי עולה ש-F605 מחובר ל-R609 ו-F604 מחובר ככל הנקרה ל-R608. זה האחרון - מגיע לממסר ההגנה ויושב על קו שיוצא מהגשר המיישר. אם הייתי צריך לנחש - מדובר בשינוי שסנסוי הכניסו בשלב מאוחר יותר ומהווה סוג של inrush protection. אני מנחש משום שבתמונות שמצאתי - לא ממש רואים את מספרי הנגדים. האזור הזה, על לוח אספקת הכוח, מכיל בסדרת ה-X0X0 בדיוק את אותם פיוזים. שניים לסופיים, אחד לפאנל, אחד לטיונר, שניים להגנה, ואחד לראשי. אם תצלם תקריבים של האיזור עם מספרי רכיבים - אולי אפשר יהיה למצוא סוף סוף בסכימה אחד מהם שמופיע בה.
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

robo7
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 74 פעמים
קיבל תודות: 75 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

raniburg כתב:.....בסוגריים ליד הכיתוב מופיע R ,Q
תודה
...
"Hfe Ranking"
http://engineering.rohmsemiconductor.c ... ticleid=1

Omri617
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 209 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

אתר מעניין , קצר ולעניין . (Y)

raniburg (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #14 

2SD188A אפשר להחליף ב-MJ21193 ו-2SB545A אפשר להחליף ב-MJ21194. אלה הם טרנזיסטורים של ON Semi-Conductors שרכשו ממוטורולה את קו הייצור.
...
לשם השכלה כללית , איך מצאת את החלופות הנ'ל לטרנז?
אם תצלם תקריבים של האיזור עם מספרי רכיבים - אולי אפשר יהיה למצוא סוף סוף בסכימה אחד מהם שמופיע בה.
...
אם היה על הלוח סימון של איזה רכיבים או לפחות את המספר שלהם בסכימה הייתי שמח לשתף או למצוא
הם לא טרחו לרשום או שאני לא רואה את זה :?

tnsilver
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #15 

raniburg כתב:לשם השכלה כללית , איך מצאת את החלופות הנ'ל לטרנז?
...
הדרך הארוכה, המושכלת, המלמדת, המעייפת היא ללכת לכאן, לאתר חיפוש פרמטרים של טרנזיסטורים, ומשם להגיע לכל החלופות, כאן. אז צריך ללכת ל-Mouser ולחפש מה במלאי. אבל אין לי כוח לזה. יש לי קיצור דרך. כבר מזמן גיליתי שאני לא מיוחד כמו שסברתי כשהייתי צעיר, ולמעשה, לכל הבעיות שנתקלתי בהן בחיי, כבר יש פתרון שהגיעו אליו אחרים לנוכח אותן שאלות, אפילו פתרון מצוין. :wink:
raniburg כתב:אם היה על הלוח סימון של איזה רכיבים או לפחות את המספר שלהם בסכימה הייתי שמח לשתף או למצוא הם לא טרחו לרשום או שאני לא רואה את זה :?
...
אמורים להיות הדפסים silk screen על הלוחות (תראה למשל את התמונה שקישרתי בפוסט הקודם). יכול להיות שזה נמחק עם השנים, או פשוט מלא אבק ולכלוך - אבל אמור להיות קיים. במקרה הכי גרוע - בדיקת מוליכות עם DMM תראה לאן, פחות או יותר, מגיע הפיוז, ומאיפה (לפחות עד רכיב שאפשר לאתר בסכימה).

שלח תגובה

חזור אל “וינטאג' ואנלוגי”