מישהו התנסה עם חבילת גלישה בחו"ל ע"ג eSim?

מכשירים סלולריים, חברות סלולריות.
bDis (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

מישהו התנסה עם חבילת גלישה בחו"ל ע"ג eSim?

נושא שלא נקרא #1 

מתכנן גיחה קצרה לאירופה.
לא רוצה להתעסק עם החלפות סים וכו'.
חברת הסלולר רוצה סכום לא פרופורציונלי לחבילת גלישה.

יש 2 חברות (לא אפרסם את שמן כי לא באתי לעשות פרסומת) שמציעות חבילות גלישה חד פעמיות ע"ג eSim (ויש לי Pixel 4a שתומך).
נשמע לי קצת פישי - לא כי הטכנולוגיה לא אפשרית (היא אפשרית, וזה מדהים), אלא כי לא מצאתי שום ביקורת באינטרנט עליהם (חוץ מכתבות יח"צ).

ואני לא רוצה לקנות משהו ולגלות שהוא לא עובד (לא סוף העולם, אני אסתדר בלי אינטרנט כמה ימים, סתם יעצבן אותי שעבדו עלי; אגב, גם אם אקנה מ-2 החברות יחד שני eSim, עדיין יצא יותר זול מחברת הסלולר :evil: )

האם יש מישהו שהתנסה ויכול לתת תובנות?

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 513 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

Re: מישהו התנסה עם חבילת גלישה בחו"ל ע"ג eSim?

נושא שלא נקרא #2 

לא יכול לעזור לך לגבי השאלה שלך ספציפית, מה שכן אני יכול להגיד לך שזוג חברים טס לרומניה. במכשיר אחד הם השאירו את הסים הישראלי עם חבילת גלישה מהארץ, במכשיר שני פשוט קנו סים מקומי. לדבריהם לא רק שהסים המקומי עלה הרבה הרבה פחות, הגלישה הייתה הרבה יותר מהירה בסים המקומי. אז אולי הפתרון הנכון הוא דווקא לרכוש סים מקומי בארץ אליה אתה מגיע וזהו (זה מה שאני עושה בטיולים שלי בעולם כבר לא מעט שנים).

bDis (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

תודה.
הטיול הוא קצר יחסית (סופש), לא חושב ששווה לי "לבזבז" את הזמן בלעמוד בתור וכו'. אבל זאת בהחלט אופציה שאחשוב עליה.

ותוך כדי שיטוט באינטרנט מצאתי גם את השרשור כאן על גלישה בארה"ב- הציעו שם חברה שנראה שיש לה מחירים מצחיקים (5$ ל-7 ימים עבור 1GB). נשמע לי משהו קצת יותר "בטוח".
מישהו נוסף התנסה? אפשר להפעיל את ה-eSim בארץ ולבדוק שהגלישה עובדת דרכו לפני שטסים?

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #4 

סים לב שהוא ציין בדיוק מה שחבר שלי ציין - ששירות צד שלישי במדינה זרה לא תמיד עובד טוב. גם להם היו לא מעט פעמים שבסים הישראלי פשוט לא הייתה קליטה כשבמקומי הייתה קליטה מלאה.

לגבי "לעמוד בתור" - לא יודע איך זה במדינה אליה אתה טס אבל מניסיון שלי בכל מדינה שטסתי אליה היו עמדות של החברות הגדולות של אותה המדינה בשדה התעופה ואף פעם לא היה ממש תור.

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

הפתרון שלי לאינטרנט בחו"ל הוא כזה -
רכשתי כבר מזמן ראוטר נייד קטן וחמוד רכישה חד פעמית ומשתלמת ,
בראוטר הקטן הזה הכנסתי סים בינלאומי של פלאפון שנקרא גלובל סים ,
ניתן להטעין אותו ב 5G דאטה בעלות יחסית לא גבוהה ,
מדובר בכרטיס סים שתקף ב-143 מדינות, ואפשר לרכוש אותו בכמה מחירים בהתאם לנפח הגלישה,
69 שקל ל-1 ג'יגה, 99 שקל ל-2 ג'יגה או 149 שקל ל-5 ג'יגה. הכרטיס תקף לשלוש שנים.....
כלומר אם נשאר עודף אחרי הנסיעה זה לא הולך לאיבוד וניתן להשתמש בנסיעה הבאה ,
את הכרטיס ניתן לטעון אותו דרך האתר או דרך מוקד שירות שעובד 24 שעות ביממה בשיחת חינם.

הראוטר החמוד הקטן הזה מאפשר חיבור של עד 10 משתמשים בו זמנית כך שאם נוסעים כמה חברי משפחה כולם יכולים להתחבר
מפעילים אותו וזורקים לתיק גב וכולם מתחברים ב WIFI ...עובד נהדר ,כבר השתמשתי במס' מדינות בעולם ולא אחליף אותו בשום פתרון אחר ,
מאפשר לי להמשיך להשתמש בנייד שלי ללא החלפת סים וללא בלאגנים ,
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #6 

23/09/2021 9:09  
גלובל כתב:
ניתן להטעין אותו ב 5G דאטה בעלות יחסית לא גבוהה ,
מדובר בכרטיס סים שתקף ב-143 מדינות, ואפשר לרכוש אותו בכמה מחירים בהתאם לנפח הגלישה,
69 שקל ל-1 ג'יגה, 99 שקל ל-2 ג'יגה או 149 שקל ל-5 ג'יגה. הכרטיס תקף לשלוש שנים.....
...
רעיון נחמד אם צרקיך לכמה משתמשים - אבל "עלות לא גבוהה" זה יחסי. לדוגמא ברומניה סים מקומי עם 5 גיגה עלה להם רק 6 דולר מול 149 ש"ח בפתרון הנ"ל. מצד שני מה שלא ניצלת הלך, אבל בסכום הזה לא קריטי.

bDis (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

הפתרון של הראוטר, לפי מה שאני מבין, הוא פשוט רשת WiFi שהוא פותח.
ואז אתה נשאר עם הסים הישראלי ופשוט מתחבר לרשת ה-wifi של ה-router הזה כדי להשתמש בדאטה?
אבל- מה מקור המתח של הראוטר? והאם צריך סוללה ניידת בשבילו?
ואם אני סתם רוצה לנווט רגלית בעיר? זה לא נטל קצת?

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 638 פעמים
קיבל תודות: 4746 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

כמה מחשבות על הנושא.

1. בזמנו כש-esim רק התחיל, זיו ואני עשינו נסיון עם esim של tmobile בארה"ב. עבד מעולה, היתה חוויה ממש טובה. לא היה צריך לעשות הרבה חוץ מלהתקין את האפליקציה שלהם ולהכניס פרטי תשלום - האפליקציה עדכנה במכשיר (אייפון כזה או אחר, לא זוכר איזה מודל היה לי אז) והכל פעל כראוי. את כל ה-data ניתבנו משם, אבל עדיין יכולתי לקבל SMS (קריטי בימינו עם כל 2FA) ושיחות (לא עניתי, אבל ידעתי מי התקשר ויכולתי לשלוח להם הודעת ווטסאפ שאני לא זמין או להתקשר בחזרה בדרך דיגיטלית כזו או אחרת).

2. לאחרונה טסתי לחו"ל ודווקא בחרתי להשאר עם החבילה שלי. לא תכננתי לצרוך הרבה data. היתרון הוא שההסכם שיש לסלקום (הספקית הסלולרית שלי נכון לכרגע) גם אם הוא ממש לא זול ביחס לתחרות (140 ש"ח או משהו כזה, לשבועיים) הוא הסכם roaming רחב. כלומר, היתה לי קליטה הרבה יותר טובה ממי שרכש סים מקומי כי הוא היה נעול לרשת ספציפית שלא היה לה קליטה בכל מני מקומות.

3. דווקא ל-esim יש יתרון במובן הזה, גם כי המספר שלכם נשאר, וגם כי אם זו חבילת roaming בלבד, אז כל מה שהם בתאכלס עושים זה הסכמים עם מלא ספקיות ויש יתרון ל-roaming על פני נעילה לספקית ספציפית. זה כמובן גם תלוי בכיסוי באותה מדינה, אבל תחשבו שיש איזורים שבהם קולטים רק אחד מבין t-mobile או AT&T או Verizon אבל אם יש לכם e-sim עם הסכם roaming אתם תאכלס עוברים בינהם לעת הצורך.

נדרש ממש מעט בשביל מישהו לארגן כזה e-sim, הוא רק צריך לעשות הסכם גורף עם כמה ספקיות באיזור מסויים ולתת פיתרון e-sim שהוא כיום די פשוט, כך שזה לא נשמע מופרך בכלל שתתחיל ממש תחרות על הנישה הזו. בכל מקרה, נסיון מעניין ואשמח לפידבק על החוויה וגם על החברות שמצאת.

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #9 

23/09/2021 9:39  
bDis כתב:
הפתרון של הראוטר, לפי מה שאני מבין, הוא פשוט רשת WiFi שהוא פותח.
ואז אתה נשאר עם הסים הישראלי ופשוט מתחבר לרשת ה-wifi של ה-router הזה כדי להשתמש בדאטה?
אבל- מה מקור המתח של הראוטר? והאם צריך סוללה ניידת בשבילו?
ואם אני סתם רוצה לנווט רגלית בעיר? זה לא נטל קצת?
...
bDis -
זה ראוטר נייד סלולרי יש כאלה להרבה חברות חלקם ממש קטנים משהו כמו 6 או 8 ס"מ בלבד ,
הראוטר הזה יש בתוכו סים כארד ( במקרה שלי סים בינלאומי - גלובל סים ) הוא מתחבר אוטומטית ללא התערבות
בכל מקום שתגיע בכ 145 מדינות שונות ( יש רשימת מדינות מעודכנת באתר )
וכן הראוטר יוצר רשת WIFI שאתה יכול לקרוא לה בשם שאתה בוחר למשל "משפחת כהן - נייד" :-)
לגבי שאלתך למקור המתח ....בתוך הראוטר יש סוללה נטענת כמו בטלפון נייד שמספיקה לכ 5 או 6 שעות עבודה ,
מטעינים את היחידה כמו שמטעינים טלפון נייד עם אותו המטען ...וגם ניתן לחבר לסוללה ניידת אם אתה יוצא ליום ארוך במיוחד .
אם את רוצה לנווט בעיר זה לא רק שזה לא נטל זה פשוט הכי קל והכי מעולה ....אתה מפעיל את הראוטר וזורק אותו
לתיק הגב או לתיק של אישתך או לכיס שלך ושוכח ממנו .....ברדיוס של כ-10 מ' אתה וכל מי שאיתך בטיול עד 10 משתתפים בו זמנית
יכולים להינות מחיבור מתמשך וללא בעיות , פשוט תענוג !

אגב לראוטר הזה יש לו קישוריות 4G ומספק מהירות הורדה מעולה בהתאם לרשת הסלולרית שנמצאת במדינה שבה אתה נמצא .
אני מחפש עכשיו ראוטר דומה שיש לו גם 5G להוואוי יש כזה אבל בנתיים המחיר מאוד יקר .
נערך לאחרונה על ידי גלובל ב 23/09/2021 12:09, נערך 2 פעמים בסך הכל.

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

רעיון נחמד אם צרקיך לכמה משתמשים - אבל "עלות לא גבוהה" זה יחסי. לדוגמא ברומניה סים מקומי עם 5 גיגה עלה להם רק 6 דולר מול 149 ש"ח בפתרון הנ"ל. מצד שני מה שלא ניצלת הלך, אבל בסכום הזה לא קריטי.
...
Huber -
בראוטר הנייד הזה ניתן גם להתקין גם סים מקומי רגיל או סים דאטה לא חייבים את הסים הבינלאומי ....
היתרון שאתה לא צריך להחליף סים בנייד הישראלי ואתה נשאר עם הסים שלך והמס' שלך
יכול לקבל אסמסים מהארץ ללא עלות יכול לקבל שיחות מהארץ
ולא לענות אבל לפחות לדעת מי חיפש אותך ולהחזיר לו וואטסאפ למשל ...וכו'

לטעמי פתרון עדיף על החלפת סים בטלפון שזה לדעתי מהלך לא נכון ולא בריא לעשות !
גם בגלל הורדות של הסים המקומי לנייד של כל מיני עדכונים מקומיים שיכולים לשנות לך הגדרות בטלפון וכו'

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2083 פעמים
קיבל תודות: 4720 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

הפתרון של eSIM זה הכי נוח ואלגנטי. אפשר גם מראש להכין את זה בארץ (דקה עבודה). אין סיבה לעבוד עם סים פיזי.
viewtopic.php?p=2909370#p2909370

bDis (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #12 

מעולה. תודה לכולם על הקישורים וההסברים.

(הפתרון של הראוטר- נשמע חמוד. אציע אותו להורים שלי בנסיעה הבאה שלהם. הם לרוב 2 זוגות, ואוהבים לנהוג ממקום למקום).

אנסה את אחד מפתרונות ה-eSim בקרוב באירופה ואחזור לעדכן!

י-א
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

הפתרון הנכון היה אמור להיות שימוש ב eSim בחברה המקומית בארץ כסים ראשי ושימוש בסים של המדינה שנוסעים אליה כסים פיזי נוסף.

ככה זה נעשה ברוב המדינות הנורמליות. רק בארץ ספקי הסלולר מפחדים לאפשר לנו להתחבר ב eSim כי יהיה לנו קל לעבור מחברה לחברה. רק התחברות לשעון חכם הם מאפשרים עם eSim ורק כצמוד לסים פיזי בטלפון.

lior44
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

חזרתי בדיוק עכשיו מ10 ימים בלונדון ועשיתי ל2 מכשירים (אייפון 12) את החבילה של eSim של 10 גיגה של airalo (עלה 22 דולר) עבד ממש מעולה בכל מקום.
אינטרנט מהיר והשתמשתי בכמעט כל החבילה כי היה WIFI לא טוב במלון אז באמת שיצא לי לנצל אותו ועבד באמת טוב. לכל מדינה ראיתי שיש להם ספק אחר של נותן שירות eSim אז אני לא יודע אם זה מקרי או שזה ככה בכל מדינה..
יש לך באפליקציה שלהם אפשרות לראות בכל זמן עוד כמה נשאר לך מהחבילה וההתקנה עצמה לוקחת פחות מדקה.

bDis (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #15 

חזרתי לדווח על שימוש ב airalo בדרום-מערב אירופה.
אמ;לק: airalo עבד טוב, ונראה לי שזה הופך להיות הפתרון הראשי שלי לעתיד הקרוב.

ההרשמה + הנחה
אז נרשמתי ל-airalo בערך שבוע לפני הנסיעה, אבל עוד לא קניתי eSim (הסים, אגב, יאוקטב רק כשהוא מתחבר לרשת המקומית. עד אז הוא לא פעיל).
בגלל שכביכול "התמהמתי", אחרי כמה ימים קיבלתי מייל מהם על הנחה בביצוע הרכישה הראשונה (30% עם קופון WELCOME30).
ניתן לבחור בין סים מקומי למדינה שאתם נוסעים אליה (קצת יותר זול), וסים אזורי (נגיד לכל אירופה).
בסוף רכשתי 3GB ל-30 יום ב-7.5$ (או 5.25$ עם ההנחה).
חברים רכשו בעיר סים פיזי ב-10 אירו חבילה של 24 ג'יגה (אין ספק שיותר משתלמת, וגם לא לקח להם הרבה זמן בחנות).

התקנת ה-eSim
משהו לא מובן לי בתהליך.
ההתקנה מבקשת או תהליך הוספה ידנית מסובך או לסרוק קוד QR על מנת להוסיף את הסים. אבל איך הטלפון יכול לסרוק QR שמוצג עליו את זה לא הבנתי.
אז פתחתי את המחשב שהיה לידי וסרקתי את ה-QR. ה-eSim התווסף בלי שום בעיה כסים משני.
(אגב, הוראות ההתקנה אומרות שהסים יופיע בשם A, אבל אצלי הופיע בשם B. פניה מהירה לצ'אט שלהם לוודא שהכל תקין ואכן אישרו שזה תקין. אז למה לשגע....)

הפעלה + תקלה ראשונה
צריך להגדיר שהגלישה תעבור דרך ה-eSim.
בנחיתה ביעד זה מה שעשיתי ואכן באופן מיידי היה אינטרנט.
(משהו דפוק ומטריד באפליקציה של airalo: הם סופרים את הצריכה הפוך! ככה שראיתי צריכה 3GB/3GB אחרי כמה דקות של שימוש, וקצת נלחצתי, חשבתי שאולי האנדרואיד הוריד עדכונים או משהו. עד שראיתי כיתוב קטן שאומר Remaining Quota. מקווה שזה לא תכסיס שלהם לבלבל לקוחות להגדיל את החבילה או משהו).

באותו יום הסים עבד טוב.
אבל למחרת בבוקר - לא עובד. מראה x על החיבוריות.
העברה למצב טיסה וחזרה, כיבוי והדלקת הטלפון - וכלום.
צ'אט עם התמיכה שלהם דרך האפליקציה (ב-WiFi של המלון) העלה שיש להם תקלות והם עובדים לתקן אותן.
אחרי כמה שעות באמת התקלה נפתרה והאינטרנט עבד ללא בעיה לאורך הטיול.
(אגב, ואני לא מוצא את השרשור עכשיו, עוד מישהו מהפורום כאן דיווח על תקלה דומה. קצת מעצבן שזה משהו שחוזר על עצמו).

סיכום
לא בדקתי בדיקת מהירות, אבל הכל עבד לי כמצופה (חוץ מאותה תקלה מעצבנת ביום הראשון, שתכלס זה היום הכי קריטי כי אתה עוד לא מכיר את האיזור ורוצה לנווט בקלות).
צ'אט התמיכה שלהם דווקא סבבה.
המחיר הוא ללא פשרות, אבל לא בהכרח שווה את העצבים למי שלא טכנולוג.
חבילה שלא נוצלה עד תומה הולכת לפח.
0 התעסקות. לא סים, לא סיכה מעצבנת לשחרור הסים, לא החלפת מספר.
הספק הסלולרי שלי יכול לחלום שארכוש חבילה ב-200 ש"ח 🤣

שלח תגובה

חזור אל “סלולר”