מה הפתרון העדכני לסים בארה"ב?

מכשירים סלולריים, חברות סלולריות.
bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 31 פעמים

מה הפתרון העדכני לסים בארה"ב?

נושא שלא נקרא #1 

האם כדאי לקנות סים מקומי בארה"ב?
גלובל סים של פלאפון בארץ? משהו אחר?
אשמח לעזרה, תודה

HT-Assaf
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 147 פעמים

Re: מה הפתרון העדכני לסים בארה"ב?

נושא שלא נקרא #2 

בארה"ב המחירים של הסלולר יותר יקרים מהארץ, עדיף לקנות סים בארץ. אני קניתי גלובל סים לפני שנסעתי לשם. דרך אגב יש להם הנחה למחזיקי כרטיס max.

ראיתי שאם יש לך אייפון, אפשר לקנות חבילת esim יותר זולה.

bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #3 

02/06/2021 16:38  
HT-Assaf כתב:
בארה"ב המחירים של הסלולר יותר יקרים מהארץ, עדיף לקנות סים בארץ. אני קניתי גלובל סים לפני שנסעתי לשם. דרך אגב יש להם הנחה למחזיקי כרטיס max.

ראיתי שאם יש לך אייפון, אפשר לקנות חבילת esim יותר זולה.
...
תודה על התגובה. וכן יש לי אייפון 12. איפה אני יכול לקנות חבילת esim זולה יותר?

HT-Assaf
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 147 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מצאתי באינטרנט https://mobimatter.com יש להם אפליקציה והם משווקים של סים מובנה. מחברות שונות
לא ניסיתי אותם.
יש גם סימים של אמסלם טורס, גם אף פעם לא ניסיתי.
אם יש מישהו שניסה יכול להגיב, כי גם אני אולי צריך לנסוע לארהב מהעבודה.

מה שטוב אבל בסים של גלובלסים שהיתרה שקנית תקפה נראה לי לשנתיים.

bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

02/06/2021 18:32  
HT-Assaf כתב:
מצאתי באינטרנט https://mobimatter.com יש להם אפליקציה והם משווקים של סים מובנה. מחברות שונות
לא ניסיתי אותם.
יש גם סימים של אמסלם טורס, גם אף פעם לא ניסיתי.
אם יש מישהו שניסה יכול להגיב, כי גם אני אולי צריך לנסוע לארהב מהעבודה.

מה שטוב אבל בסים של גלובלסים שהיתרה שקנית תקפה נראה לי לשנתיים.
...
אוקיי אז קודם כל - תודה על ההמלצה.
השתמשתי בה וארשום את החוויות שלי עם ה ESIM הזה וכל אחד יחליט לפי שיקוליו אם זה טוב או לא.
היו לי שבועיים וחצי (חצי מיאמי חצי ניו יורק) בארה"ב ולקחתי 5 GB לאשתי ו 5 לי. החבילה תקפה ל21 יום ועולה 14.5 דולר. מחיר מעולה (גלובל סים לשם השוואה עולה 120 בערך נראה לי). היתרון : מחיר , החסרון : אורך זמן. בגלובל סים הוא נשמר לשנתיים וזה סים פיזי שאפשר להעביר לאח או חבר שנוסע. ב ESIM אפשר לסרוק אותו פעם אחת והוא לזמן מוקצב וקצר יחסית (מעולה לטיול הספציפי וזהו) ואי אפשר להעביר לאף אחד.

אז נחתתי במיאמי וכעבור 7-8 דקות כבר הייתה קליטה ויכלתי להתחיל להשתמש בטלפון, זה היה נוח מאוד.
פה ושם לאורך הטיול איבדתי קליטה אבל לדקה או 2, לא באמת מפריע.
הבעיה הייתה אחרי 4 ימים מתחילת הטיול. הייתי במיאמי ביץ, טיילנו קצת ואז חשבנו להמשיך למסעדה על הים כשקלטנו שלשנינו אין קליטה כבר חצי שעה. המשכנו לנסות, להכניס למצב טיסה ולהוציא, כיבוי והדלקה, כלום לא עזר. התעסקנו רק בזה, הלכנו ליד סטארבאקס כדי להשיג קליטת ווי-פיי ולא יכלנו גם לחזור הביתה כי אין לנו אפשרות ניווט. בזמן הזה הארכנו שוב את החניה (מה שגרם לעוד הוצאה כספית) המשכנו לנסות פתרונות, שלחתי להם שאלה בצ'אט ולא היה שום מענה. והגרוע מכל - אם אתה לא נשאר על הצ'אט אז כעבור חצי דקה הצ'אט מתנתק ואז צריך מחדש.
בזמן הזה חיפשתי ESIM חלופי ואז מצאתי את https://www.airalo.com/ ורכשתי מהם חבילה של 1 GB כדי שישמש אותנו ליום הזה. אבל גם הם לא עבדו ולא הייתה קליטה (ככל הנראה בעיה באיזשהו שרת מרכזי של ספק ה ESIM או משהו). הגענו כבר לשעה 9 בערב (ועוד הארכת חניה) ובלית ברירה מהפחד להתקע שם נכנסו ל T-MOBILE שהיו בשלבי סגירה ורכשנו סים של 2GB ב20 דולר (10 דולר לתכנית ו10 דולר לסים). 10 דקות מאוחר יותר חזרה הקליטה.

דיברתי עם AIRALO בצ'אט (צ'אט מצויין, עונים מהר ולא מתנתק אם לא נשארים על המסך של הצ'אט) וזיכו אותי על ה 1GB שרכשתי והסבירו שיש בעיה בשרת המרכזי של ה ESIM ורק עכשיו הסתדר. ואז דיברתי עם הצ'אט של MOBIMATTER ואמרו שאין להם מה לעשות כי זו בעיה של הספק שירותים שלהם ואין פיצוי.

לסיכום:
עושה את העבודה כל עוד אין תקלה כמו שהיה לנו (מאמין שברוב המקרים זה לא יקרה ולנו היה קצת נאחס).
MOBIMATTER - זול יותר אבל אין ממש עם מי לדבר בזמן תקלה. כל עוד אין תקלות אז אחלה דבר.
AIRALO - טיפ טיפה יותר יקר אבל לפחות יש כתובת לפניות בזמן בעיה. צ'אט נוח מאוד.

כל אחד שיעשה את שיקוליו אבל היה חשוב לי לרשום את זה כדי שאנשים שטסים ידעו שיש אופציה זולה ודי נוחה. מנהלים אולי כדאי לשקול לרשום על זה איזה פוסט שיהיה גלוי להרבה גולשים ולא סתם כאן בתגובות

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

האמת היא שהשאלה קצת אנכרוניסטית ומתאימה לעשור שלם אחורה.

כבר הרבה שנים טובות שהכי פשוט, ואני חושב שגם הכי כלכלי, זה פשוט להישאר עם הסים הישראלי. ברור שזה גם הכי נוח.
אני תמיד מוסיף איזה חבילונת למספר "גולן" שלי לפני שאני נוסע וזהו.

מדובר בנסיעות של עד שבועיים. ייתכן כמובן שלשהות של חדשים ומעלה יש שיקולים נוספים.
משה

bixente (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

29/06/2021 17:19  
moco כתב:

כבר הרבה שנים טובות שהכי פשוט, ואני חושב שגם הכי כלכלי, זה פשוט להישאר עם הסים הישראלי. ברור שזה גם הכי נוח.

מדובר בנסיעות של עד שבועיים. ייתכן כמובן שלשהות של חדשים ומעלה יש שיקולים נוספים.
...
איך בדיוק זה הכי כלכלי להשאר עם סים ישראלי? בדרך כלל החבילות חו''ל יקרות יותר מאשר לעשות סים מקומי (במיוחד באירופה) או לעשות esim לארה"ב

moco
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 198 פעמים
קיבל תודות: 349 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

29/06/2021 17:28  
bixente כתב:
29/06/2021 17:19  
moco כתב:

...
איך בדיוק זה הכי כלכלי להשאר עם סים ישראלי? בדרך כלל החבילות חו''ל יקרות יותר מאשר לעשות סים מקומי (במיוחד באירופה) או לעשות esim לארה"ב
...
האמת שבגלל הקורונה כבר שנתיים לא נסעתי ואני לא מעודכן במחירים.
עד אז היה מדובר (תלוי באיזו נסיעה, המחירים בגולן גם כל הזמן השתנו, וגם תלוי במה האלטרנטיבה שבוחרים בארה"ב) בעלות דומה.
ייתכן אולי שתגלה שתוכל לחסוך 10-20 דולר אם תקנה את הסים המקומי (זול, לא זה שקל למצוא בחנויות ATT או t-mobile הנפוצות) אבל לא הייתי מכנה זאת כפתרון כלכלי יותר בהתחשב בזמן שתקדיש לנושא .
תכלס, זה הכל כסף קטן היום, והנוחות של לא לעשות שום דבר ולרדת מהמטוס ישר עם חיבור לעולם, הופכת את הנושא ללא רלוונטי בימינו.
משה

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2083 פעמים
קיבל תודות: 4720 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

אם יש לך eSIM, הכי קל לקנות כבר בארץ ולהגיע לחו"ל מוכן.
viewtopic.php?p=2909370#p2909370

שלח תגובה

חזור אל “סלולר”