עזרה דחופה במעבר מאנדרואיד לאייפון

מכשירים סלולריים, חברות סלולריות.
starrywolf (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 110 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

עזרה דחופה במעבר מאנדרואיד לאייפון

נושא שלא נקרא #1 

הסיפור הוא כזה:

הטלפון הסלולרי הישן של אבי היקר (MOTO X) קורס כל הזמן ולכן הוא החליט לסיים את תקופת ההתקשרות איתו ולעבור לאייפון 12 כבר בעוד יומיים ולכן הדחיפות בנושא ההודעה.

מכיוון שאינני בקיא בנושא יותר מדי (ובנוסף לכך לצערי גם לא נמצא בארץ כרגע) רציתי לשאול מספר שאלות שיעזרו לי לעזור לו:

1. האם ניתן להעתיק את אנשי הקשר וההודעות מהטלפון הישן לסים הישן, להוציא את כרטיס הסים הישן ולהעביר את אנשי הקשר וההודעות ממנו לכרטיס סים חדש המתאים לאייפון מבלי לתת ל"טכנאי שקר כלשהו" את הטלפון הישן לצורך כך? מה נשמר בכלל כיום על כרטיס הסים? האם אלו רק אנשי הקשר והודעות הטקסט או דברים נוספים?
הסיבה לשאלה הזאת היא שיש יותר מדי סיפורי אימה על אנשים תמימים שנתנו את הסלולרי שלהם ל"מעבדות תיקון" (כולל חנויות של אפל אגב) וה"טכנאים" גנבו מהטלפונים שלהם תמונות, סרטונים, הודעות, אימיילים ושאר ירקות והייתי רוצה למנוע את האפשרות הזאת מראש.

2. האם אוכל לפתוח עבורו מרחוק משתמש iCloud ופשוט לתת לו את הפרטים על מנת שיוכל להפעיל את האייפון הפעלה ראשונית מבלי שיסתבך יותר מדי? האם צריך לשנות משהו בהגדרות המשתמש על מנת שיתאים/יעבוד בארץ?

3. האם אוכל בצורה כלשהי לשנות מרחוק את הגדרות האייפון שלו להגדרות קצת יותר מאובטחות מהגדרות ברירת המחדל?

תודה רבה.

kaplaey2
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 96 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

Re: עזרה דחופה במעבר מאנדרואיד לאייפון

נושא שלא נקרא #2 

העתקת אנשי קשר תמונות ועוד...

מתקינים Copy My Data על 2 המכשירים (אפליקציה גם לאנדרויד וגם ל iOS להורדה בחינם מהחנות)
מבקשים מהמכשירים לסנכרן את הנתונים - יש תפריט פשוט וקל להבנה - מכשיר אחד דוחף השני מקבל.
והכל מועתק דרך ה WIFI

ilane
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 132 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

1. בsim איש הקשר הוא בסיסי ולא כולל את כל השדות, כך שלמשל אם יש לך תמונה לאיש הקשר ותעביר אותו לsim התמונה לא תעבור(רוב השדות לא יעברו)
במכשירים חדשים בברירת מחדל אנשי הקשר לא נשמרים בsim ובאייפון בצורה ספציפית הsim הוא לקריאה בלבד

2.כן

3. סביר שלא בלי לתפעל אותו.
*יש ל אפל כלי להגדרה לאירגונים https://apps.apple.com/us/app/apple-con ... 6344?mt=12

starrywolf (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

31/01/2021 22:28  
kaplaey2 כתב:
העתקת אנשי קשר תמונות ועוד...

מתקינים Copy My Data על 2 המכשירים (אפליקציה גם לאנדרויד וגם ל iOS להורדה בחינם מהחנות)
מבקשים מהמכשירים לסנכרן את הנתונים - יש תפריט פשוט וקל להבנה - מכשיר אחד דוחף השני מקבל.
והכל מועתק דרך ה WIFI
...
זה פתרון טוב להעברת הנתונים אבל לצערי הרב מכיוון שאני לא נמצא בארץ אני לא יכול לבצע את הפעולה הזאת ואבי איננו איש טכנולוגי כך שלא יוכל לבצע זאת בעצמו.

starrywolf (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

31/01/2021 22:29  
ilane כתב:
1. בsim איש הקשר הוא בסיסי ולא כולל את כל השדות, כך שלמשל אם יש לך תמונה לאיש הקשר ותעביר אותו לsim התמונה לא תעבור(רוב השדות לא יעברו)
במכשירים חדשים בברירת מחדל אנשי הקשר לא נשמרים בsim ובאייפון בצורה ספציפית הsim הוא לקריאה בלבד

2.כן

3. סביר שלא בלי לתפעל אותו.
*יש ל אפל כלי להגדרה לאירגונים https://apps.apple.com/us/app/apple-con ... 6344?mt=12
...
תודה רבה על התשובות.

לגבי שאלתי הראשונה, הבנתי שקיים מכשיר שחותך כרטיסי סים לגודל שיתאים לאייפון (נאנו סים) - השאלה היא האם ניתן לבצע את זה בחנויות של פרטנר או שצריך לקנות לשם כך חותך כרטיסי סים ולעשות זאת לבד בבית? זה יפתור את כל סוגיית גניבת המידע למעשה.

לגבי הכלי של אפל לארגונים: מסתבר שהמכשירים צריכים להיות מחוברים ב-USB ל-Mac כך שזה לא ממש יעזור במקרה הנ"ל.

"Use Apple Configurator 2 to quickly configure large numbers of devices connected to your Mac via USB with the settings, apps, and data you specify for your students, employees, or customers."

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

בהנחה שהמכשיר מסונכרן עם חשבון הגוגל של אביך ואנשי הקשר שמורים בחשבון הגוגל שלו, לא צריכה להעשות שום פעולה מיוחדת להעברתם לאייפון
כל מה שצריך הוא להגדיר חשבון גוגל באייפון ולסנכרן
לגביי sms זה יותר מסובך
וואטסאפפ גם לא פשוט במעבר מערכות הפעלה אבל לא נדרשתי לזה כבר המון זמן אז -google it
אני. שלוואטסאפפ ולאפל יש מדור שאלות נפוצות מפורט וגם כלים להעברת מידע בין מכשירים....
פרטנר בהנחה שהוא לקוח של ל יחליפו לו סים ולא תהיה בעיה ולא ידרש חיתוך.
היום כמעט אף אחד לא שומר מידע ואנשי קשר על הסים, אם כך המצב אצלו כדאי ליצא את אנשי הקשר לחשבון הגוגל שלו ולא תהיה בעיה

https://support.apple.com/en-il/HT201196

starrywolf (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

אני לא יודע אם אנשי הקשר מסונכרנים עם חשבון הגוגל שלו.

SMS פחות חשוב כי הטלפון הישן נשאר אצלו בכל מקרה ותמיד הוא יוכל להפעיל אותו ולקרוא אותם - מה שחשוב בעיקר זה שאנשי הקשר יהיו באייפון החדש.

גם WhatsApp פחות חשוב כי ממילא הוא ישתמש ב-Signal בהמשך.

בכל מקרה אנסה לעזור לו מרחוק לבדוק היכן נשמרו אנשי הקשר וההודעות ובמידת הצורך ננסה לייצא אותם לחשבון הגוגל שלו.

תודה על העזרה!

kaplaey2
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 96 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

זה פתרון טוב להעברת הנתונים אבל לצערי הרב מכיוון שאני לא נמצא בארץ אני לא יכול לבצע את הפעולה הזאת ואבי איננו איש טכנולוגי כך שלא יוכל לבצע זאת בעצמו.
...
חבר,
דרישות הסף הטכנולוגיות פה הם ברמת-הבסיס

1. אבא שלך יודע להתחבר ל WIFI?
2. אבא שלך יודע להתקין אפליקציה?

זהו! לא תאמין כמה זה פשוט!

tamirl
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

יש גם אפליקציה של אפל שמיועדת להעברת מידע מאנדרואיד ל-IOS:
https://play.google.com/store/apps/deta ... l=iw&gl=US

לא ניסיתי...‏

לגבי כרטיס הסים - בדרך כלל חברות הסלולר מעבירות מסים לסים בפורמט אחר בלי בעיה. לא צריך לחתוך את הסים, רק ללכת לחנות של חברת הסלולר.

starrywolf (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

01/02/2021 16:49  
kaplaey2 כתב:
...
חבר,
דרישות הסף הטכנולוגיות פה הם ברמת-הבסיס

1. אבא שלך יודע להתחבר ל WIFI?
2. אבא שלך יודע להתקין אפליקציה?

זהו! לא תאמין כמה זה פשוט!
...
1. הסברתי לו בעבר איך להתחבר ל-WiFi אבל אני לא בטוח שהוא זוכר איך לעשות את זה - הוא כבר לא צעיר והזכרון שלו כבר לא מה שהיה.
2. הוא אכן יודע להתקין אפליקציות וזאת הבעיה שלו - הוא מתקין כל אפליקציה הזויה שקיימת למרות אזהרותיי ולדעתי זאת הסיבה שהטלפון שלו קרס.

בכל מקרה אני אסביר לו איך לעשות את שני הדברים מרחוק ואני מקווה שיהיה בסדר ואצליח לשמור על שפיותי. :lol:

starrywolf (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

01/02/2021 17:30  
tamirl כתב:

לא ניסיתי...‏

לגבי כרטיס הסים - בדרך כלל חברות הסלולר מעבירות מסים לסים בפורמט אחר בלי בעיה. לא צריך לחתוך את הסים, רק ללכת לחנות של חברת הסלולר.
...
יש הבדל בין האפליקציה הזו לבין Copy My Data? יש עדיפות לאחת מהן על השנייה או ששתיהן בעצם עושות את אותו הדבר?

לגבי הסים אני אגיד לו שילך לפרטנר ויבקש נאנו סים עם המספר הקיים שלו עבור האייפון החדש.

tamirl
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

02/02/2021 5:03  
starrywolf כתב:
01/02/2021 17:30  
tamirl כתב:

לא ניסיתי...‏

...
יש הבדל בין האפליקציה הזו לבין Copy My Data? יש עדיפות לאחת מהן על השנייה או ששתיהן בעצם עושות את אותו הדבר?

לגבי הסים אני אגיד לו שילך לפרטנר ויבקש נאנו סים עם המספר הקיים שלו עבור האייפון החדש.
...
האפליקציה שציינתי היא אפליקציה רשמית של אפל להתקנה על מכשיר אנדרואיד. אני לא מכיר את שתי האפליקציות אישית אז לא יכול לתת השוואות. בהצלחה!

nirfly
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

למה אתה עושה את זה לעצמך ועובד לאייפון? זה לא חכם בעליל!!!
בכל מקרה בהצלחה

starrywolf (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #14 

nirfly, ברור לי לחלוטין שלא קראת והבנת את ההודעה שלי - אחרת היית מבין שהטלפון לא בשבילי אלא בשביל אבא שלי.

לגבי למה אני מעביר אותו לאייפון? מהסיבות הבאות:

* לכל המשפחה חוץ ממנו יש אייפון (ומדברים בפייסטיים כל הזמן - עדיף על וואטסאפ מבית פייסבוק הידועה לשמצה)
* מערכת ההפעלה iOS הרבה יותר מאובטחת מאשר אנדרואיד ויותר נוחה לשימוש להדיוטות
* אני סומך יותר על אפל מאשר על גוגל (אנדרואיד) ופייסבוק (ווטסאפ)
* הוא (אבא שלי) יכול לעשות הרבה פחות "צרות" עם מערכת הפעלה של "גן סגור"
* אייפון זה כרגע הרע במיעוטו - בעולם אידיאלי הייתי מעביר את כולם (כולל את עצמי) לטלפון מבוסס הפצת לינוקס (Ubuntu וכו') רק שמשום מה כל הטלפונים האלה איטיים להחריד, לא תומכים בהמון אפליקציות ולא מספיק טובים בינתיים לשימוש יומיומי.

שלח תגובה

חזור אל “סלולר”