המלך הוא עירום ? אני נדהם מהתגלית החדשה שלי , וגם מאוכזב

כבלים, מתאמים, מחברים, מפצלים, מעמדים וכו'
רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 1053 פעמים
קיבל תודות: 152 פעמים

המלך הוא עירום ? אני נדהם מהתגלית החדשה שלי , וגם מאוכזב

נושא שלא נקרא #1 

אז ככה , שנים שאני עם מערכות יקרות כולל כבלים ואביזרים , לא הגבלתי את עצמי בתקציב.

לא מזמן נתקלתי ב 4 סרטונים ( בין השאר , של אותם ערוצים ) של 2 בחורים רציניים שפוסלים את כל מה שידעתי טכנית על מערכות סטריאו.

הנ״ל בוחנים מדעית ועם הוכחות לכאורה שמוצרים שלכאורה מתפרסמים על ידי היצרן כאיכותיים - בעצם הם לא.

מעלה כאן לדוגמא 4 סרטונים והמסקנה מתוארת בסרטונים.

אין לי טענה על דבר , אני רק מעלה את מה שראיתי וכל אחד יסיק את מסקנותיו.

מביא את הנ״ל בשם אומרם בלבד.

ממליץ לראות בסבלנות ולהאזין לכל מילה. הסבלנות משתלמת.

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

Re: המלך הוא עירום ? אני נדהם מהתגלית החדשה שלי , וגם מאוכזב

נושא שלא נקרא #2 

המסקנה שלי דווקא שונה, ראיתי רק את הסרט על כבל הרמקולים, אכן שנים העדפתי את הכבלים של קימבר קייבל ורואים שהם באמת עדיפים על שני האחרים.
מה שכן לא כל היקר נוצץ, חלק כן וחלק בלופ

רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #3 

08/04/2022 9:33  
kobbi כתב:
המסקנה שלי דווקא שונה, ראיתי רק את הסרט על כבל הרמקולים, אכן שנים העדפתי את הכבלים של קימבר קייבל ורואים שהם באמת עדיפים על שני האחרים.
מה שכן לא כל היקר נוצץ, חלק כן וחלק בלופ
...
בהחלט ייתכן , לא פוסל , הבעיה שאני עם אודיוקווסט :oops:

odedee
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מי שיש לו השכלה טכנולוגית די בסיסית בתחום יכול די בקלות להבין שיש פה הרבה בולשיט בפרסום.

אבל גם מי שאין לו השכלה כזו יכול, ולדעתי צריך, לזהות שיש בעיה כאשר הפרסומים של המוצרים מכילים הרבה טקסט ומעט מאוד מדידות.

ארז_וחני
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 204 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

אני רק שאלה - איך אתה מגדיר מאכל כמאכל חריף ?
האם אתה טועם אותו או מודד כמה יחידות סקוביל הוא מכיל ?
האם יש אנשים שעבורם המאכל הוא חריף למרות שביחידות סקוביל הוא לא עומד בקריטריון של חריף ?
ארז

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

למי שקרא על תוצאות הפלא של אפקט הפלסבו זה לא מפתיע בכלל. אפקט הפלסבו מייצר תגובה אנושית אמיתית לחלוטין כתוצאה מציפיה לתגובה הזו. אם הגוף שלנו מצפה שהתרופה תשפר את התחושה, תפתור בעיה, או תוריד כאב, זה באמת קורה.

כך גם אם מוכר משכנע לחלוטין (בין אם בכנות או בנכלוליות) שמשהו מרגיש/נשמע/טעים טוב יותר זה באמת יהיה המצב ובעליו יהנו ממנו יותר. כך לגבי מוצרים אקסקלוסיביים (יקרים או לא זמינים) שגורמים לבעליהם יותר הנאה בזכות זה שהצליח להשיגם בניגוד לסביבה. כך גם לגבי יוקר ויוקרתיות, אם משהו יקר יותר, הוא מרגיש טוב יותר. לא כאילו, באמת, זה מוכח במדידות ההנאה שנעשים על המח האנושי.

לכן, אין כאן ״רמאות״. היצרן בא לגרום למאזין הנאה גדולה יותר ויצר תחושה של אקסקלוסיביות בזכות העלות, המראה, התחושה. הוא הצליח בכך וגרם להנאה גדולה יותר. אז למה זה רמאות? כנל גם רפואה אלטרנטיבית שמסתמכת מאוד על כך. זו הסיבה שרופאה כזו מתקשה לשחזר את הצלחתה במבחנים בלתי תלויים כי הם מסירים בהגדרה את אפקט הפלסבו - הטועם/מאזין/צופה/חולה יודע שהוא תחת ניסוי ושיש סיכוי גבוה שהוא בהשפעת פלסבו וזה מנטרל את האפקט (חלקית).

יש לזה הרבה סימוכין, ולצערי השיטה המדעית תדע להגיד אם אפקט פלסבו משחק תפקיד אבל לא לעזור בלייצר את האפקט. גרוע מזה, שיטות מדעיות כמעט תמיד מזניחות את האפקט הזה ובמקום להשתמש בו לסייע בסימפטומים או לשפר חוויה הם מסתכלים עליו כמעשה רמאות או כמשהו לא אמיתי/פסיכולוגי. טעות, אם כולם ישתמשו באפקט, זה רק ישפר את המצב.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

לדעתי בהחלט יש רמאות.
יצרן יכול, וגם כותב, כל מיני סופרלטיבים על המוצר שלו. כמה הוא נפלא ומשפר.
זה לא ממש רמאות.
אבל כשיצרן משתמש במונחים פיזיקאליים מדידים. אומר שהוא הצליח להביא לשיפור בפרמטר פיזיקאלי, אבל בדיקת המוצר מראה שלא היה ולא נברא. ואפילו ההפך, מקלקל את התוצאה באותו פרמטר שהוא מדבר עליו. זו רמאות.
לשים סוללות על מוצר, ולחבר אותן רק בצד אחד, זו בוודאי רמאות כי היצרן יודע בוודאות שחיבור סוללות דורש סגירת מעגל, וחיבור רק בצד אחד לא עושה כלום. יש או אין סוללות זה אותו דבר בדיוק.

רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #8 

09/04/2022 17:20  
Amir64 כתב:
לדעתי בהחלט יש רמאות.
זה לא ממש רמאות.
אבל כשיצרן משתמש במונחים פיזיקאליים מדידים. אומר שהוא הצליח להביא לשיפור בפרמטר פיזיקאלי, אבל בדיקת המוצר מראה שלא היה ולא נברא. ואפילו ההפך, מקלקל את התוצאה באותו פרמטר שהוא מדבר עליו. זו רמאות.
לשים סוללות על מוצר, ולחבר אותן רק בצד אחד, זו בוודאי רמאות כי היצרן יודע בוודאות שחיבור סוללות דורש סגירת מעגל, וחיבור רק בצד אחד לא עושה כלום. יש או אין סוללות זה אותו דבר בדיוק.
...
נכון. סגירת מעגל חשמלי נאמר גם בווידאו של Amir

רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #9 

09/04/2022 17:03  
oferlaor כתב:
למי שקרא על תוצאות הפלא של אפקט הפלסבו זה לא מפתיע בכלל. אפקט הפלסבו מייצר תגובה אנושית אמיתית לחלוטין כתוצאה מציפיה לתגובה הזו. אם הגוף שלנו מצפה שהתרופה תשפר את התחושה, תפתור בעיה, או תוריד כאב, זה באמת קורה.

כך גם אם מוכר משכנע לחלוטין (בין אם בכנות או בנכלוליות) שמשהו מרגיש/נשמע/טעים טוב יותר זה באמת יהיה המצב ובעליו יהנו ממנו יותר. כך לגבי מוצרים אקסקלוסיביים (יקרים או לא זמינים) שגורמים לבעליהם יותר הנאה בזכות זה שהצליח להשיגם בניגוד לסביבה. כך גם לגבי יוקר ויוקרתיות, אם משהו יקר יותר, הוא מרגיש טוב יותר. לא כאילו, באמת, זה מוכח במדידות ההנאה שנעשים על המח האנושי.

לכן, אין כאן ״רמאות״. היצרן בא לגרום למאזין הנאה גדולה יותר ויצר תחושה של אקסקלוסיביות בזכות העלות, המראה, התחושה. הוא הצליח בכך וגרם להנאה גדולה יותר. אז למה זה רמאות? כנל גם רפואה אלטרנטיבית שמסתמכת מאוד על כך. זו הסיבה שרופאה כזו מתקשה לשחזר את הצלחתה במבחנים בלתי תלויים כי הם מסירים בהגדרה את אפקט הפלסבו - הטועם/מאזין/צופה/חולה יודע שהוא תחת ניסוי ושיש סיכוי גבוה שהוא בהשפעת פלסבו וזה מנטרל את האפקט (חלקית).

יש לזה הרבה סימוכין, ולצערי השיטה המדעית תדע להגיד אם אפקט פלסבו משחק תפקיד אבל לא לעזור בלייצר את האפקט. גרוע מזה, שיטות מדעיות כמעט תמיד מזניחות את האפקט הזה ובמקום להשתמש בו לסייע בסימפטומים או לשפר חוויה הם מסתכלים עליו כמעשה רמאות או כמשהו לא אמיתי/פסיכולוגי. טעות, אם כולם ישתמשו באפקט, זה רק ישפר את המצב.
...
עפר נכון !
אבל שאני קונה מטר כבל חשמל ב $1800
אני מצפה שהיצרן ימכור לי כבל איכותי מדעית כפי שמפרסם, פועל יוצא מכך
שגם האיכות תהיה מעולה.
וכך אהנה משני עולמות :
איכות מעולה מוכחת מדעית
אפקט פלסבו חיובי.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 635 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

09/04/2022 17:20  
Amir64 כתב:
לדעתי בהחלט יש רמאות.
זה לא ממש רמאות.
...
מדובר כאן בסוללה אולטרה היי אנד.

רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #11 

10/04/2022 15:21  
mulder כתב:
...
נכון. יש לי כבל עם סוללה כזו , לצערי.
אין צורך לבדוק אם הסוללה מתיישנת :lol:

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

09/04/2022 17:03  
oferlaor כתב:
להנאה גדולה יותר. אז למה זה רמאות? כנל גם רפואה אלטרנטיבית שמסתמכת מאוד על כך. זו הסיבה שרופאה כזו מתקשה לשחזר את הצלחתה במבחנים בלתי תלויים כי הם מסירים בהגדרה את אפקט הפלסבו -

...
פלסבו מוגבל באפקט שלו יכול להיות שמישהו קיבל רושם ממש טוב ובהתחלה המערכת שלו תשמע לו מעולה, זה יגמר מהר מאוד כשהוא ישמע מערכת של חבר או כשיעשה השוואה ממש של עם\בלי או כשיצפה בהשוואה שמישהו אחר עשה :-)

בעקיפין המדע "משתמש" באפקט כי מוודאים שכל תרופה תהיה יעילה בהרבה מהאפקט הזה, מקבלים תרופה שיש לה גם את האפקט הזה פלוס האפקט של החומר הכימי, 1+1. אי אפשר להגיד שהם מזניחים אותו.

מה עם תחום הקמיעות\ברכות לגיטימי? ומה עם מזגן מיני קומפקטי שממזג את החדר תוך עשר דקות ונמכר בסכום סמלי לעומת מזגן רגיל או מדבקת הרזיה יפנית ?
בתחום הרפואי זה ניצול מצוקה, מצג שווא של טיפול שעשוי לעזור אבל נדרשת סדרת טיפולים, מבזבזים לו זמן וכסף ומונעים אותו מלהגיע לטיפול הנכון שכן אולי יעזור לו באמת.

חלק ממה שנכנס תחת אפקט פלסבו זה אפקט הזמן...מישהו מספר לחבר שלו שעשה סדרת טיפולים מסויימת וממש עזר לו אבל יכול להיות שהבעיה פשוט עברה מעצמה תוך כדי החודשיים שלושה של הטיפולים, החבר ילך לאותו טיפול ולא יעזור לו בכלל גם אם האמין בטיפול.
אפילו תרופה שהוכחה בניסוי מבוקר לפעמים עובדת שונה על כל אחד עם תופעות לוואי שונות, למי יש זמן וכסף לנסות על עצמו מגוון של שיטות פלסבו עד שימצא את האחת שעובדת לו?

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

08/04/2022 9:41  
רונן כתב:
בהחלט ייתכן , לא פוסל , הבעיה שאני עם אודיוקווסט :oops:
...
ככל שתעמיק יותר בללמוד את הנושא, תבין שזו החברה הכי מוכרת שמן נחשים שיש.
המוצרים היקרים והסופר יקרים שלהם זו 99% רמאות וגזלה אחת גדולה.
כאשר המוצרים ה"זולים" שלה (שעדיין עולים פי 3 או 4 ממוצר מקביל אחר)... לא שווים באיכותם ובאיכות בנייתם גם במקרה הטוב למוצרים המקבילים של המתחרים שעלותם כאמור, שליש או רבע מהם.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

10/04/2022 15:21  
mulder כתב:
...
ברור.
בטח 1000$ החלפת סוללות, וצריך לרכוש אותן רק מיצרן הכבל, ואם אתה רוכש סוללות במקום אחר, היצרן מסיר את אחריותו על התוצאה הסונית של הכבל.
אבל עדיין הן לא מחוברות לכלום.

רונן (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #15 

11/04/2022 13:33  
Amir64 כתב:
ברור.
בטח 1000$ החלפת סוללות, וצריך לרכוש אותן רק מיצרן הכבל, ואם אתה רוכש סוללות במקום אחר, היצרן מסיר את אחריותו על התוצאה הסונית של הכבל.
אבל עדיין הן לא מחוברות לכלום.
...
ואני עוד שמתי תזכורת לבדוק אם הסוללה עוד מלאה :lol:

שלח תגובה

חזור אל “כבלים ואביזרים”