שרשור תגובות: Redefine Meat: טעמתי בשר שהודפס במדפסת. נראה דומה אבל איך הטעם?

חדשות ועדכונים של HT Magazine
ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

Re: שרשור תגובות: Redefine Meat: טעמתי בשר שהודפס במדפסת. נראה דומה אבל איך הטעם?

נושא שלא נקרא #16 

לא נכון, אני מביא מחקר של המועצה הבינלאומית לתחבורה נקייה, אין קשר לרכבים חשמלים.

mordsxx
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

Re: שרשור תגובות: Redefine Meat: טעמתי בשר שהודפס במדפסת. נראה דומה אבל איך הטעם?

נושא שלא נקרא #17 

29/07/2021 7:41  
ag43 כתב:
אתה מביא מחקר מאיגוד שכל מטרתו הוא לקדם רכבים חשמליים? תקרא את הנחות היסוד שלהם למחקר (במיוחד האחרונה) ותבין איך הגיעו למסקנות שלהם.
...
ועדיין, הנחת היסוד שלך לא נכונה, לפחות כאן בארץ. הנחת היסוד של המחקר מעריכה כי יצור חשמל לרכב חשמלי נעשה באמצעות דלקים מאובנים בדגש על פחם ומזוט. בישראל 65% מיצור החשמל מבוסס על גז טבעי, כלומר 30% פחות פליטה של דו-תחמוצת פחמן בהשוואה לשריפת נפט (מנוע בנזין) ו 45% פחות מיצור על בסיס פחם.

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

מעבר לעובדה שהם מתייחסים בשלילה גם לגז טבעי - התעלמת מההודעה המקורית שמדבר על ייצור הסוללה והטמנתה שמזהמים יותר מכל מה שרכב הבנזין שלך מסוגל לעשות בכל הקריירה.

OFF TOPIC - מאיפה יגיע החשמל עם המרוץ הפסיכי של הממשלה הנוכחית אחרי "אנרגיה ירוקה"?

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4724 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

לא רלוונטי, אתה העלת טענה על רכבים חשמלים מול רכבי בנזין שהיא לא נכונה.

חוץ מזה, השרשור עוסק בפתרונות מן הצומח שמנסים לחקות בשר, לא ברכבים.

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

איזה יופי. אין מענה לטענות אז פשוט מוחקים. אחלה אתר.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

29/07/2021 20:20  
ag43 כתב:
איזה יופי. אין מענה לטענות אז פשוט מוחקים. אחלה אתר.
...
איזה טענה היתה לך בפוסט? זו היתה סתם עקיצה מיותרת.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #22 

לא הבנתי איך הדיון עבר לרכבים חשמליים.

מהאירוע הבאנו שתי מנות של בשר. דיירי הבית לא זיהו שלא מדובר בבשר המבורגר רגיל. יתר על כן, אחת מבנות הבית שפחות מתחברת לבשר (אוכלת אבל לא קרניבורית) אמרה שזה יותר היה טעים לה מהמבורגר מבשר טחון שאנחנו בד"כ אוכלים.

הבשר נשאר מעט ורוד, מה שטיפה הקשה להבין אם הבשר מוכן או לא. לא הורגש טעם הלוואי שהרגשתי בסטייק באירוע, זה הרגיש כמו המבורגר מעובד לכל דבר. לא מאמין שהייתי מצליח לזהות שזה לא מנה בשרית..

borsood
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

מזכיר לי את הסיפור של ארתור סי קלארק "מזון האלים".
הסיפור מתאר וח"ק של הסנאט מגיש הבקשות פותח בתיאור המוגש קרניבור ואת תעשיית הבשר שהייתה לפני המצאת הבשר הצמחוני לזוועתם של חברי הועדה...
ממליץ בחום למי שיצליח לשים את ידו על הסיפור (תורגם גם לעברית)

Ilyan
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 133 פעמים
קיבל תודות: 155 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

29/07/2021 0:46  
ag43 כתב:
זה מונע מאידאולוגיה. נקודה.
אזהרות על הצטמצמות המשאבים בכדור הארץ אנחנו שמועים כבר מהמאה ה19. באופן מאוד מפתיע (או שלא) מצאו ומוצאים פתרונות.
...
הפתרונות האלה בינתיים עוסקים בעיקר בבירוא עוד ועוד שטחים של יערות גשם, כידוע האקוסיסטמה בעלת המגוון הביולוגי הגדול עלי אדמות, ואנחנו כבר ב2/3 מהדרך להשמיד אותה:

https://www.reuters.com/article/us-clim ... NKBN2B00U2

איזה פתרונות אחרים לא-0מלניים-הזויים שכאלה אתה יכול להכיר לנו שמאפשרים גידול בשר בקנה מידה תעשייתי?

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

לא מכיר את המוצר, אבל כטבעוני, אני מכיר את Beyond Meat שאני מניח שזה דומה. זה דמוי בשר על בסיס צמחי, עם טכנולוגית ייצור יתר מתקדמת. אבל זה מאד יקר ועדיין לא יכול לספק את הקרניבורים. בעתיד יהיה תחליף בשר שעשוי מבשר. אני מדבר על בשר סנטטי או מתורבת שגודל במעבדה בתהליך דומה לשכפול גנטי. זה כמו לשכפל את הפרה, רק שמגדלים את רקמות הבשר שלה, ללא המוח. יש כבר מסעדה כזאת בארץ:

https://www.livekindly.co/first-lab-gro ... estaurant/

הערכה היא שעד 2030 גם מסעודה משדרות תוכל לקנות עוף מתורבת בשקל אצל רמי לווי:

https://www.globes.co.il/news/article.a ... 1001363614

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #26 

אני אישית קרניבור בנשמה (בעל מעשנה, מקרר יישון בשר וכו), לא רואה את עצמ לא אוכל בשר. מצד שני אם הטעם/מרקם יהיה מספיק קרוב וכנ"ל המחיר, לא ממש ישנה לי מה המקור, העיקר החוויה. אני בעד - אבל זה לא שם כרגע.

ObiWanAloni
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 59 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

קרניבור כאן.
מחכה בשקיקה לרגע שבו תחליפי הבשר יהיו: 1. טעימים כמו בשר. 2. זמינים כמו בשר. 3. עולים כמו בשר.
כשזה יקרה, אני אפסיק לאכול בשר.

אני בנאדם אנכי - בשר פשוט טעים לי מדי... ועם זאת אני מודע לזה שתעשית הבשר היא פשוט רעה, בין אם זה התעללות בבעלי חיים, ובין אם זה התעללות בכדור הארץ לצורך התחזוק שלה.
כבר מעל שנה שאני משתדל לצמצם בצריכת הבשר ולפחות פעם אחת בשבוע לאכול תחליף או פשוט יום לא בשרי, מודה שזה לא נח ולא כיף לי.

ו-ag, אם יורשה לי, קצת כבוד לבני אדם. לרשום טבעונים/צמחונים/שאר הזויים זה לא מכבד.

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #28 

הם מוזמנים לא לכבד אותי (ו99% מהאנושות) בחזרה.
זה שמישהו מאמין במשהו לא מחייב אותי לכבד אותו. כאשר הוא מנסה לדחוף לי בכח את האג'נדה הלא קשורה שלו - אני מזלזל.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #29 

לא הבנתי מי מכריח.

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #30 

כרגע? עדיין אף אחד. אם וכאשר המחירים ירדו - נראה (זה גם תוכן ההודעה המקורית שלי).

שלח תגובה

חזור אל “חדשות HT”