ניתוק מערכת סולארית מדוד

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
אליWWW (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: ELI YON
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 0

ניתוק מערכת סולארית מדוד

נושא שלא נקרא #1 

בקצרה: אני צריך שליטה על ברז חשמלי (סולונואיד) מרחוק, עם אפשרות לקבוע שפער בין נתוני טמפרטורה של שני חיישנים יפעיל את הסולונואיד.

באריכות,
בבניין שלנו הקולטים הם משותפים לכל הדיירים, ויש צנרת מים סגורה (שלא מתערבבת עם המיים שבדוד) שעוברת בין כל הדוודים בבניין ומחממת את המים הפרטיים שיש בכל דוד.
יש בקר על הגג שפעיל משאבה שדוחפת את המים במערכת רק כשהקולטים מפיקים מים חמים, כלומר בימים שאין שמש אז המשאבה לא דוחפת את המים במערכת.
הבעיה היא שאפילו בזמן שהמשאבה לא עובדת עדיין הצנרת הזו גונבת אנרגיה מהדוד כי ברגע שאני מפעיל את הגוף חימום ומחמם את המים, אז המים מחממים את הצנרת הסגורה שעוברת בספירלה בתוך הדוד והמים שעוברים בתוך הצנרת מתחממים ומעבירים את החום הלאה ובמקומם נכנסים מים קרים שבתורם גם מתחממים. מה שגורם לתוצאה שגם אחרי הדלקה ארוכה של הדוד, המיים בדוד מתקררים מהר.
אגב, זה החסרון במערכות האלו, והרבה אנשים לא מבינים למה זה לא עובד להם כמו שצריך ובמקרים רבים זו הבעיה.
מה שאני עושה, סוגר באופן ידני את הברז שמגיע מהצנרת הסולארית, ואז לא עוברים מים קרים בדוד שמתחממים על חשבוני.
הבעיה שבחורף הישראלי יש ימים כמו היום שיש שמש והברז נשאר סגור ויש ימים שאין שמש וצריך לסגור כדי שאני לא יחמם לשכנים את הדוד שלהם.
ובכלל צריך כל פעם לפתוח/לסגור וזה מטרד לא קטן.
מה שהיה צריך לעשות זה ברזים חשמליים בכניסה לכל דוד שייסגרו בזמן שהמשאבה למעלה על הגג לא עובדת. שהבקר שמפעיל את המשאבה על הגג יפתח בו זמנית את הברזים לכל הדודים. למיטב הבנתי אין דבר כזה, אולי בגלל שזה עוד חיווט ועוד כאב ראש של ברזים חשמליים שזה דבר קצת רגיש.
חשבתי על פתרון מקומי שאני לפחות ירכיב ברז חשמלי שייפתח וייסגר לפי נתוני הטמפרטורה של הצנרת הסולארית, והמים בדוד. שבזמן שהמים בצנרת של הבניין יותר חמים מהמיים שבדוד אז הברז ייפתח. ובזמן שלא אז זה ייסגר.
(אני חושב עכשיו, שאולי גם אפשר לחבר את זה למפסק של הדוד שבזמן שהמים במערכת הסולארית מספיק חמים (נניח מעל 50 מעלות) אז למרות שבכל יום אני מפעיל את הדוד בין 5ל-7, במקרה כזה זה לא יופעל)
השאלה איך עושים את זה
תודה!!

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 46 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

Re: ניתוק מערכת סולארית מדוד

נושא שלא נקרא #2 

הברז בכניסה שלך לדוד הוא חשמלי או ידני? לברזים ידניים יש מנועים כמו זה (יש גם חיקויים מבוססי WiFi ב-AliExpress). הפתרון הכי פשוט הוא לפתוח או לסגור לפי מזג האוויר. הכי יעיל יהיה לקבל חיווי מהבקר על הגג בעזרת מגע יבש, ולהשתמש בו כ-trigger, אבל אני לא יודע כמה הוא רחוק הוא, ואם יש לך את האופציה לקלוט אות שמגיע משם.

אליWWW (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

כרגע יש ברז ידני, אבל אני מעדיף להתקין ברז נוסף, בין הברז הידני לבין הדוד.
אני לא יודע האם יש לי אפשרות לקלוט חיווי מהבקר
איך אפשר לשלוט על זה לפי מזג אויר?

ahiel
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

כשהוא פותח או סוגר ברז כלשהו יש זרם שעובר, צריך לתפוס את הזרם הזה...

מזג אוויר אפשר לשלוט דרך מערכות כמו לדוג׳ openhab / HA שנותן חיווי על מזג אוויר לפי מיקום. אבל באמת יותר נכון זה האפשרות הראשונה...

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

היתרון במנוע כזה הוא שאתה לא צריך אינסטלטור. ההרכבה חיצונית לגמרי, והמנוע פותח וסוגר את הברז בלחיצת כפתור, כל מה שצריך זו נקודת חשמל קרובה (שתצטרך בכל מקרה), כדי לחבר אליה את השנאי של המנוע. כפי ש @ahiel, אתה יכול להתקין בקר בית חכם כמו Home Assistant, שיתחבר למנוע וישלוט בו. Home Assistant מקבל את האינפורמציה משירות החיזוי הנורבגי, אבל זה לא ממש משנה, לצורך הזה כל שירות גלובלי יהיה מספיק טוב כדי לדעת אם צפוי להיות שמשי או לא. הבקר גם יכול בנוסף להפעיל את החימום בחשמל, אם חיברת לשם מודול או מפסק חכם.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

שנים היתה לנו מערכת כזו ומעולם לא הרגשתי שהיא גונבת מים חמים

יש מצב שהגדרת הטרמוסטט של משאבת הסחרור לא תקין והיא מסחררת מים קרים

לשאלתך, תוסיף ברז חשמלי נשלט (יש לך חשמל ו WIFI על הגג?) ואת הפקודה תיתן ממד טמפרטורה חיצוני

הברז יהיה פתוח רק בין 8 בבוקר ל 4 אחה"צ כשהטמפרטורה החיצונית היא מעל ל 15 מעלות

אליWWW (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

08/02/2022 15:06  
ahiel כתב:
כשהוא פותח או סוגר ברז כלשהו יש זרם שעובר, צריך לתפוס את הזרם הזה...

מזג אוויר אפשר לשלוט דרך מערכות כמו לדוג׳ openhab / HA שנותן חיווי על מזג אוויר לפי מיקום. אבל באמת יותר נכון זה האפשרות הראשונה...
...
הבקר על הגג לא פותח או סוגר ברז אלא רק נותן פקודה למשאבה לעבוד ולהזרים את המים במערכת.
אגב,
ראיתי מוצר סגור שבדיוק עושה את העבודה הזו, פטנט ישראלי בשם פקחום. אני חושב שאפר להגיע לתוצאה יותר טובה ממה שהוא פיתח באמצעות חיישנים טובים יותר והתמשקות עם פתרונות בית חכם.

אליWWW (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

08/02/2022 15:45  
ahersko כתב:
שנים היתה לנו מערכת כזו ומעולם לא הרגשתי שהיא גונבת מים חמים

יש מצב שהגדרת הטרמוסטט של משאבת הסחרור לא תקין והיא מסחררת מים קרים

לשאלתך, תוסיף ברז חשמלי נשלט (יש לך חשמל ו WIFI על הגג?) ואת הפקודה תיתן ממד טמפרטורה חיצוני

הברז יהיה פתוח רק בין 8 בבוקר ל 4 אחה"צ כשהטמפרטורה החיצונית היא מעל ל 15 מעלות
...
הדוד נמצא אצלי בבית, כך שיש לי שם חשמל ורשת,
איזה מוצרים אני צריך לקנות? אני מניח שצריך ברז חשמלי שיכול לעמוד בטמפ' גבוהות, שנאי, שקע חכם. מה עוד?
אין לי כיום כלום.

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 346 פעמים
קיבל תודות: 584 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

אני יודע של tuya יש ברזים חכמים ויחד עם מד טמפרטורה אפשר לנסות משהו.
סתם זורק רעיון
אין לי ניסיון עם הברזים שלהם

dr0r
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

את המנגנון של Dome יש לי בבית, והוא עובד טוב. רק שים לב שהוא Z-Wave בתדר אמריקאי.

creed
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 33 פעמים
קיבל תודות: 32 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

שווה לבדוק פתרון של פקחום -

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”