האם ככה בונים בית חכם?

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
eyalpo
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 95 פעמים
קיבל תודות: 50 פעמים

Re: האם ככה בונים בית חכם?

נושא שלא נקרא #31 

לכל ממליצי ה KNX / Control 4
@yarino @mescalineמה הפתרון של המערכות האלה לשליטה במזגן? האם הם עדיין משתמשים בפקודות RF עם בקר ליד המזגן כדי לשלוט בו או שהן מתחברות ישירות באיזושהי צורה?

Zacky
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

לא הבנתי למה לשלם הרבה כסף על KNX / Control4 על משהו שאפשר לעשות לבד יותר טוב ובחינם עם הום אסיסטנט ? האם אני מפספס משהו ויש יתרון ב KNX / Control4 ?

mescaline
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 143 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

לגבי השליטה על מיזוג, אצלי יש מזגנים VRF אז השליטה היא מלאה דרך הרשת, יש ממש טרמוסטט ב Control4 וגם בלחצנים על הקיר.

ולגבי השני, הום אסיסט זה ממש לא יותר טוב מקונטרול4 ובטח שלא מ KNX.

KNX זו מערכת קווית עם טכנולוגיה ותקן שלא מתחלף וימשיך לעבוד לאורך כל חיי הבית גם בעוד עשרות שנים עם 0 תחזוקה.

CONTROL4 זו המערכת שליטה הכי טובה ואמינה שיש כרגע בעולם בכל דירוג אפשרי, תבדוק ברשת.

אם על בית של כמה מיליונים אתה שם 10000-15000 שח על בקרה זה סכום זעום לעומת התגמול שאתה מקבל מהמערכת, כמובן שמי שמחפש בחינם גם ישרוף את הזמן בתחזוקה במקום לשלם על מערכת שעולה יותר

Zacky
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 6 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

01/08/2022 14:40  
mescaline כתב:
KNX זו מערכת קווית עם טכנולוגיה ותקן שלא מתחלף וימשיך לעבוד לאורך כל חיי הבית גם בעוד עשרות שנים עם 0 תחזוקה.
...
ואם אני משקיע עשרות אלפי שקלים ועוד 5 שנים רוצה להוסיף משהו באיזור ש"המערכת הקווית" לא מגיעה אליו ? זה נשמע כמשהו משנות ה 90 שעלה מאות אלפי שקלים שהיום כבר לא כדאית מכל בחינה.
גם טלפון קווי של בזק הוא הכי טוב שיש, מי משתמש בזה היום ?

mescaline כתב:
CONTROL4 זו המערכת שליטה הכי טובה ואמינה שיש כרגע בעולם בכל דירוג אפשרי, תבדוק ברשת.

אם על בית של כמה מיליונים אתה שם 10000-15000 שח על בקרה זה סכום זעום לעומת התגמול שאתה מקבל מהמערכת, כמובן שמי שמחפש בחינם גם ישרוף את הזמן בתחזוקה במקום לשלם על מערכת שעולה יותר
...
בכל דירוג אפשרי משתתפים הרבה אנשים שאין להם מושג איך להתקין ולהפעיל הום אסיסטנט, לכן מי שאין לו את היכולת ו/או את הסבלנות ללמוד ולהתקין הום אסיסטנט שישלם 15,000 ש"ח ויזמין את המערכת של קונטרול 4, אני בחצי מהסכום הזה הפכתי את כל הבית לבית חכם ועם PI4 שעולה גרוש וחצי אני שולט על האיבזרים ומגדיר תרחישים חדשים וההגבלה היחידה אצלי במערכת זה גבולות הדמיון שלי.

לא נגד ולא פוסל את קונטרול 4, קראתי עליו קצת ואחלה מוצר, אבל כל מי שכמוני ורוצה לעשות לבד, ללמוד הכל ולשלוט בכל דבר אפשרי אז הום אסיסטנט זאת הבחירה הכי טובה.

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

יש פיתרונות לעצלנים, וכאלה למטיבי לכת.
העצלנים יתנו למישהו אחר להתקין מערכת סגורה, יקרה להחריד, שהוא גם יקנפג, וישלמו לו על כל ביקור לתיקונים ושינוים.
מטיבי הלכת ילמדו הנושא לעומק, יבינו שהם מסוגלים לעשות זאת בעצמם, ויגיעו לתוצאות אוטומציה שהעצלנים רק יכולים לחלום עליהם.

chenta
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

דעתי האישית היא שזה עניין של טעם, וכמו שהילדים שלי אומרים על טעם ועל ריח אין להתווכח.
אישית אני הלכתי על הכיוון של עשה זאת בעצמך, גם בגלל המחיר אבל אני מודה שאני פשוט נהנה להתעסק בזה, למצוא רכיבים חדשים, להמציא אוטומציות ולהתאים את ההתנהגות של הבית לפי צרכיי האישיים ובעצמי.
אבל אני מבין לגמרי את הטענות על התחזוקה, על זה שזה לא מתאים לכל אחד, וכו.
אז כל אחד צריך לבחור את הפתרון המתאים לצרכיו.

מה שכן כנראה ייחודי לכל בוחרי הדרך של עשה זאת בעצמך, זה תחושת האושר והסיפוק שהם יקבלו מהמערכת. כמו "אפקט איקאה"- מה שאתה עושה בעצמך אתה מעריך הרבה יותר.

DudeShemesh
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 151 פעמים
קיבל תודות: 87 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

mescaline כתב:
...
אי אפשר להשוות בין HA ל KNX. אחד הוא האב ששולט בהכל, והשני הוא בסה"כ מערכת חשמל חכם, שגם איתה HA יודע להתממשק ולהפוך להרבה יותר חכמה.

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”