מתג חכם לדוד מים

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
hnn (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

מתג חכם לדוד מים

נושא שלא נקרא #1 

לאחר שמתג "חכם" לדוד (סיני תואם סוויצ'ר) נשרף, אני בוחן חלופות
1. קנייה של מתג דומה, כאשר אני מעדיף מתג שמספק אינדיקציה לפעולה של גוף החימום. הן אינדיקציה (LED) על גוף המתג והן דרך האפליקציה באופן המאפשר ניטור צריכת חשמל. יש המלצות למוצר ספציפי?
2. התקנת טיימר מכני ומאחוריו מתג חכם כגון SHELLY 1PM. בפורום נאמר כי יש צורך בחיבור קונטקטור. באתר של המשווק המקומי מופיע כי המוצר מתאים לחיבור במקביל לטיימר, וכן יש דיאגרמה שלא כל כך ברורה לי (האם ה"המפסק הדו קוטבי" בדיאגרמה הוא מגען?) האם יש עדיפות לחלופה זו על פני חלופה 1 אשר פשוטה יותר להתקנה ואף זולה יותר
3. חיבור הכולל ניטור טמפרטורה של המים. לדוגמה, תיאור של פרויקט המבוסס על Shelly 1PM עם חיישן הטמפרטורה שלו בהתקנה צמודה לדוד. אני מעדיף למקם את ה Shelly בתוך הבית ליד המפסק. יש גם מוצר ישראלי ThermoBit אשר אני לא שמעתי לגביו פרטים/המלצות. וכמובן, יתכן שהמאמץ למדוד טמפרטורת מים בדוד הינה מיותרת כפי שראיתי כמה דעות בפורומים....

אשמח לקבל המלצות ופרטים

hsafra
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 18 פעמים
קיבל תודות: 88 פעמים

Re: מתג חכם לדוד מים

נושא שלא נקרא #2 

יש לי ולמשפחה המורחבת ניסיון טוב עם switcher. אצלי מותקן touch שמחובר ל- HA

chenta
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 29 פעמים

Re: מתג חכם לדוד מים

נושא שלא נקרא #3 

הי, אין תשובה אבסולוטית לשאלה שלך כי זה קצת עניין של טעם אישי.
בהתייחס לחלופות שציינת-

1. גם לי יש ניסיון אישי עם סוויצר והוא עושה את כל מה שאתה מתאר.
את ההגדרה הראשונית לא הצלחתי לעשות באפליקציה באייפון, רק באנדרואיד. אבל לאחר מכן לא חוויתי בעיות.
לאחרונה גם הצלחתי לחבר אותו לשרת בית חכם שלי (מבוסס openHAB) באמצעות מדריך מהפורום פה. אז אני מרוצה :D

2. יש לי כל מיני רכיבים של shelly ואני מאוד אוהב אותם, אבל זה באמת קצת מסורבל לחבר אותם לצרכנים שדורשים לפי התקן ניתוק של פאזה ואפס כמו דוד. השרטוט באתר שציינת מתאר חיבור של הבקר לפני המתג הדו קוטבי הנוכחי שיש לך בקופסא. המתג מחובר לדוד, הפאזה הנשלטת של הבקר נכנסת למתג הזה (וגם לנורת הבקרה שבתוך המתג) ואתה מתקין עוד מפסק רגיל שמתחבר לבקר ושולט על המצב שלו.
כלומר מה שתראה בקופסא זה שני מתגים, הרגיל שיהיה "דלוק" קבוע ועוד מתג רגיל שאיתו אתה תשלוט ידנית על הדוד דרך הבקר. נורת הבקרה של המתג תראה לך אם הדוד דלוק או כבוי בפועל בלי קשר למצב המכני של המתג.
(מקווה שהצלחתי להסביר את הסיטואציה)

3. מדידת הטמפרטורה של הדוד היא תוספת שאני שואף לייצר כבר הרבה זמן והיא נראית לי שימושית מאוד, במיוחד במצב של דוד שמש. אני מכיר את הדעות על חוסר הנחיצות של זה, אני טוען שגם אם לא עולה לי הרבה כסף להדליק את הדוד חצי שעה בבוקר, כולם צריכים לחסוך אנרגיה איפה שניתן כדי לעזור במה שאפשר בפליטת גזי חממה. אז אני מעדיף לדעת האם המים חמים או לא ולהדליק רק אם צריך.
לגבי המימוש של זה, אני מתכנן להוסיף חיישן נפרד מנותק ממעגל ההפעלה, ובשאיפה גם על סוללות כדי להימנע מהערבוב של מים ורשת החשמל הביתית. סתם העדפה שלי. אז אני מתכנן להכניס לשרוול של הטרמוסטט חיישן טמפ קטן ולחבר אותו לבקר esp שישלח הודעות לשרת בית החכם עם הטמפרטורה שהוא מודד. המדידה תהיה אחת לעשר דקות בערך ובשאר הזמן הוא ישן כך שצריכת האנרגיה שלו תהיה לא גבוהה ובשאיפה יחזיק הרבה זמן על סוללה קטנה.
שמעתי על תרמוביט ואפילו בדקתי איתם מחירים אבל אני לא חושב שאצליח בקלות לחבר אותם לשרת שלי (אני עובד עם openHAB) ולכן העדפתי פתרון אחר.

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”