קצת הסברים והבהרות על שלט Logitech Harmony

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
Dannino (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 122 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

קצת הסברים והבהרות על שלט Logitech Harmony

הודעה שלא נקראה #1 

היי חברים,
שבוע טוב לכולם :)

אפשר קצת הסברים על כל עניין ה"הרמוני" של לוג'יטק בבקשה? התחלתי קצת להתחרמן על זה ולדעת אם זה באמת כדאי ושווה (כנראה שכן חח) למרות מחירו הלא כל כך הגיוני....
התחיל להתבשל אצלי העניין כדי שאדע מה אני צריך לקראת הסייבר מאנדיי ואז אזמין מאמזון.

ראיתי כמה וכמה סרטונים ביו-טיוב ולא הצלחתי להבין מה ההבדל בין ה- elite לבין ה-950 לבין ה- Ultimate?
והאם חייב את ההאב הזה או לא חייב? הרי הוא נמכר גם בנפרד.
חייבים אותו רק למקרה והמכשירים חבויים במקומות סגורים במזנון ללא קשר עין ישיר?
כרגע יש ברשותי טלווזיזיה, רסיבר ושילד. נגיד ואנצל את ההרמוני גם לטלוויזיה שבחדר - הגענו ל-4 שלטים שיהפכו לאחד.

תודה רבה!!

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 933 פעמים
קיבל תודות: 1907 פעמים

הודעה שלא נקראה #2 

ה ELITE כולל הב
ה 950 לא כולל הב
האולטימט ישן יותר מהשנים האחרים שטובים יותר מבחינת עיצוב ומיקום הלחצנים.

ההב מיועד לשליטה על ציוד שעובד נניח רק עם BT או עבור ציוד שממוקם בתוך ארון ודורש ir ואין לו קשר עין ישיר מול השלט.

בעיקרון אתה יכול לקנות רק הב להוריד אפליקציה של לוגיטק לנייד ולשלוט על הכל מהנייד אין צורך בשלט עצמו.(בהנחה שהנייד וההב מחוברים לאותה רשת אלחוטית)

תתחדש.

sigamore
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 289 פעמים
קיבל תודות: 586 פעמים

Re: קצת הסברים והבהרות על שלט Logitech Harmony

הודעה שלא נקראה #3 

@Dannino
Elite הוא למעשה 950 ו hub. כאמור ניתן לרכוש את אותו שלט בלבד (950) במקרה ויש לך כבר hub ו/או מערכת אחרת של הרמוני (מבוססת hub).
Ultimate הוא שלט דומה בעיקרו ל 950 מבחינת מקשים פיזיים, מסך מגע וכו׳ אבל בעיצוב מעט שונה.
בכל מקרה אתה צריך hub כלומר סט משולב או רכישת שני הרכיבים בנפרד.
תפעול מסך שנמצא בחדר אחר אפשרי בתאוריה אבל בפועל מציע לך להוריד את האופציה ממערך השיקולים.
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !

Dannino (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #4 

@sigamore
·
מה הבעיה בתפעול מסך נוסף? הרי זה עוד מכשיר שהשלט ידע לתמוך בו. הבנתי שאפשר עד 15 מכשירים.
או שאפשר רק 1 מכל סוג מכשיר וזהו? כלומר רק טלוויזיה אחת, רק רסיבר אחד, רק סטרימר אחד וכו...

אמר פה יואב שלא חייב האב אם אין לי מכשירים שצריכים שליטה באמצעות BT או אם אין לי מכשירים שחבויים בתוך ארונית.
לצורך העניין נראה שאני כן צריך האב כי יש לי שילד פרו והוא עובד ע"ב BT.

לגבי ההאב + אפליקציה - לא יודע עד כמה זה נוח כל שניה לפתוח את הטלפון ואת האפליקציה ולהשתמש בו כשלט. הרי מצד אחד הטלפון איתך בכל מקום...מצד שני אני חושב על אולי לקחת טלפון ישן שלא בשמוש ו"להקריב" אותו שישמש כ"שלט הרמוני" שיהיה תמיד בשולחן בסלון ותו לא.

sigamore
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 289 פעמים
קיבל תודות: 586 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

@Dannino
כמו שציינתי למעלה - הבעייה האפשרית היא עם מיקום המסך הנוסף (לא מספר המכשירים הנתמכים).
רוב המסכים שאני מכיר עובדים עם שלטי IR מה שדורש ״קו ראיה״ בין השלט / hub לבין המסך. אם התנאים האלו מתקיימים אצלך אז כאמור אין בעייה.
לגבי שימוש בטלפון בתור ״שלט״ - שוב עניין של בחירה אישית. כל הרעיון מאחורי שלט (יעיל) הוא זמינות ופשטות... מרים, לוחץ, מוריד.. לדעתי מסך טלפון יתאים כשלט משני ולא יותר. אצלי יש שני שלטי הרמוני במערכת ובכל זאת קורה שאני משתמש באייפון -- אבל רק במקרים שהשלט הפיזי בצד השני של הסלון ואני מתעצל לקום ....
אתה בהחלט יכול לרכוש רק hub ולבדוק אם הסידור הזה מתאים לך. שלט תמיד אפשר להוסיף.
די טעלעוויזיע קאָסטן מיר וועגן פופצן טויזנט פונט !

msrl
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

אחרי הרבה שנים עם ELITE וגם ULTIMATE, מכרתי את שניהם והלכתי על ה-Companion, זה השלט הכי נוח שלהם (מחייב האב כמובן) מבחינה ארגונומית, לא דורש טעינה, (סוללה מחזיקה חודשים), ופשוט עובד...
איפה שאני צריך משהו מיוחד אני פונה לאפליקציה (נדיר מאד).
מסך המגע בשני השלטים הנ"ל איטי ומסורבל ולא מגיב כמו שמסך אמור להגיב אחרי שהתרגלנו לסלולרי שלנו וזה מעצבן נורא.
הארגונומיה של האולטמייט ממש גרועה (מקשי הניווט מעל המסך, כלומר בכל פעם אתה נוגע בטעות במסך ומפעיל משהו), אם מתעקש על מסך מגע אז ELITE.
בהצלחה.

spon83
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 167 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

אני התחלתי עם ההרמוני One לפני כ-8 שנים

משם עברתי להרמוני Ultimate (כולל Hub) לפני כ-5 שנים

ואז לפני כשנה עברתי ל-Companion - אחרי שהילד הפיל את ה-Ultimate פעם אחת יותר מדי והמסך הפסיק להגיב.

אני לא מרבה להשתמש באפליקציה, לא נוח לי (חסר לי פידבק בלחיצה) וצריך להסתכל כל פעם על מה לוחצים.
השימושים העיקריים באפליקציה הוא כשאני צריך להגדיר או לתקן activity או כדי "לשגע" או לנסות להשתלט על הילדים (כאשר השלט אצלם).

אני בדעה של @msrl לגבי הארגונומיה של ה-companion שהוא לפי דעתי הכי נוח ביום יום.

היתרון הגדול לפי דעתי לשלט עם מסך מגע, זה שאתה יכול להגדיר יותר מ-6 activities שאפשר להגדיר ב-companion וגם נוחות שליטה על מוצר מסויים כאשר אתה צריך איזה פקודה מתקדמת שלא מוגדר לה כפתור פיזי (פה נכנסת האפליקציה לעבודה).

@Dannino, מאיפה אתה בארץ? יש לי Hub נוסף, אם יתאפשר אתה מוזמן לקחת להתנסות (Hub + אפליקציה) ולנסות להחליט אם זה מתאים לך.

Mistoffelees
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 336 פעמים
קיבל תודות: 171 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

אני משתמש בסלון ב-Harmony One ובחדר שינה ב-Elite(מחזיק אותו כגיבוי עד שה-One ילך לעולמו)

עצוב כמה שה-One עובד יותר טוב לטעמי ומאפשר יותר גמישות.

לזכות Logitech אגיד שיש ל-Harmony ש"ל שמגיב ומנסה לעזור.

לא נראה לי שנראה דור חדש ומשופר ל-Harmony
https://www.theverge.com/2019/10/8/2090 ... en-darrell

a_yaron
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 55 פעמים
קיבל תודות: 152 פעמים

הודעה שלא נקראה #9 

לCompanion יש אינפרא בשלט עצמו או שיחבים למקם את ההאב בנקודה מרכזית שישלוט על הכול ?
אינ רואה רק שלושה לחצני אקטיביטי, זה מה שיש או לחיצה ארוכה/כפולה מפעילה משוא אחר ?

Dannino (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #10 

@spon83
·
היי גבר,

תודה רבה על ההצעה! מעריך מאד :)
שלחתי לך הודעה פרטית עם המספר שלי כדי לא "למספם" פה את ההתכתבות.

msrl
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 5 פעמים
קיבל תודות: 6 פעמים

הודעה שלא נקראה #11 

@a_yaron
·

חייבים האב

ahersko
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 217 פעמים
קיבל תודות: 346 פעמים

הודעה שלא נקראה #12 

אני עם האב וגוגל הום.

זה עולם אחר.

הוא שולט על הכל (חוץ מהמזגנים שעובדים עם הבלסטר של ברודלינק)

הכל בפקודות קוליות... שמריצות מקרו שמדליק את המכשירים, מציב אותם על הכניסה הנכונה.

אפילו אשתי שבקושי יודעת להדליק את האור בבית, אומרת לגווגל... אפל טיוי או פייר טיוי והכל נדלק כמו שצריך כולל התאורה המתאימה.

יש לי גם הרמוני טאצ ישן אבל בעידן הטלפון שהטלפון כל הזמן איתך... אם נדרש אני שולט מהטלפון אבל בגדול... פקודות קוליות ששולטות על ההאב באופן מושלם.

spon83
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

Re:

הודעה שלא נקראה #13 

27/10/2020 18:18  
Dannino כתב:
@spon83
·
היי גבר,

תודה רבה על ההצעה! מעריך מאד :)
שלחתי לך הודעה פרטית עם המספר שלי כדי לא "למספם" פה את ההתכתבות.
...
היי,
ההאב עבר לגיסי לתקופת נסיון
אעדכן אם יהיה אקטואלי

gildmor
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

הודעה שלא נקראה #14 

היי,

לגבי ההאב צריך לקחת בחשבוןשיש דילי מורגש בין לחיצה מהטלפון או מהשלט 950/Elite.
כך שאם לא חייב האב\950 לצרכים נוספים כפי שתיארו, עדיף את אחד השלטים הפשוטים יותר שלהם, שם לחיצה מניבה תגובה ישירה מהשלט כמו בכל שלט IR.

אם כל\רוב הציוד חדש יחסית ותומך CEC זה די מייתר את כל ההרמוני וגם הרבה יותר מהיר. השלט של שילד שולט בטלויזיה ולהיפך. והכל נדלק ומתכוונן לכניסות שצריך מיידית. אני מוצא את עצמי משתמש בהרמוני פחות ופחות כי ה-CEC הרבה יותר מהיר מבחינת תגובה והדלקה\כיבוי.

spon83
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

הודעה שלא נקראה #15 

נכון יש דיליי קטן, אבל לרוב (לפחות אצלי) לא מורגש ואם כן, רק במעבר בין activities.
בשימוש שוטף כמו צפיה ב-Yes/Nvidia Shield (ללא מעבר) הדיליי כמעט ולא קיים.

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”