ניטור טמפרטורה בדוד - Success!

SIRI, CORTANA, ALEXA, ECHO, GOOGLE HOME, HOME PAD, שלטים חכמים, KEY PADS, אפליקציות
dondi (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 38 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

ניטור טמפרטורה בדוד - Success!

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם.
לפני מספר חודשים פתחתי שירשור וחיפשתי פתרון למדידת הטמפרטורה בדוד עבור מים חמים.
התוצאה של כל השירשור ההוא הייתה שניתן לעשות זאת (באופן תיאורטי) ע"י הכנסת חיישן טמפרטורה לשרוול של הטרמוסטט בדוד.

עבור היישום של פתרון זה נקנה חיישן טמפרטורה ו fibaro universal sensor שאליו החיישן יתחבר.

אתמול הפיברו הגיע (החיישן הגיע לפני כחודש מאלי אקספרס) וניגשתי למלאכת ההגדרות.

לאחר מפר נסיונות הפיברו עם החיישן מחובר אליו נמצאו והוגדרו בקונטרולר שלי.
היום פורק הדוד והוכנס החיישן לשרוול של הטרמוסטט .
בעיה שניתקלתי בה היא שלא היה מקום גם לחיישן וגם לטרמוסטט של הדוד. העניין נפתר ע"י קיצור הטרמוסטט בכ 5 ס"מ והכנסת החיישן במקום החלק שהורד.

לאחר הרכבת כל העסק שוב, אני מקבל קריאות רציפות של טמפרטורה מהדוד.

נושאים לבירור : אני לא יודע מה המצב של הטרמוסטט המקורי לאחר החיתוך שלו (לחצתי את הקצה לאחר החיתוך על מנתלסגור את המעגל בין שני המתכות שנמצאות שם).

בבדיקה היום שבה פתחתי את הדוד למשך 6 שעות (ללא שימוש במים חמים תוך כדי) החיישן הראה לי טמפרטוה של כ 84 מעלות, קריאה גבוהה לכל הדיעות, אני מניח שבגלל שהשרוול ששם נמצא החיישן קרוב לגוף חימום אז המיים שם חמים יותר מאשר ממוצע הדוד (במהלך החימום). לאחר סגירת הדוד ועדיין ללא שימוש במים חמים, הטמפרטורה צנחה בכ 20-24 מעלות בתוך שעה וחצי.
אין סיכוי שדוד יאבד מחום המים כל כך הרבה בזמן כל כך קצר ולכן ההנחה היא שלאחר הפסקת החימום המים התערבבו במיכל והגיעו לטמפרטוה ממוצעת הגיונית יותר.

בימים הקרובים אנסה לנטר את חום המים מהחיישן לפני, במהלך ואחרי המקלחות ואראה מה הטמפרטורות הרלוונטיות למקלחות.

שלב הבא זה להתקין את הריליי שהוזמן + מגען ולהגדיר טמפרטורות "עבודה" בערבים ובכך לשכוח מנושא חימום המים באופן יזום.
  • עריכה : הוחלף הטרמוסטט המקורי של הדוד באחד קצר. נא לקרוא את המשך השירשור, פירטתי את הסיבות.
נערך לאחרונה על ידי dondi ב 01/12/2015 18:09, נערך פעם 1 בסך הכל.

cafri
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 144 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

תודה על השיתוף - אני שמח לשמוע שהצלחת.

יש מצב לתמונות איך החיישן נראה בדוד?
היכן ממוקם אצלך הדוד?
היכן חיברת את הזנת החשמל של המודול?

אני מתלבט אם ללכת מתישהו גם ליישום כזה.
נסו למצוא תשובות לשאלות הקשורות לZ-Wave בשרשור הדביק שבראש הפורום
שתפו את הרעיונות שלכם בשרשור זה

morgi23
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 87 פעמים
קיבל תודות: 150 פעמים

Re: ניטור טמפרטורה בדוד - Success!

נושא שלא נקרא #3 

@dondi
כל הכבוד ותודה על השיתוף.
אני גם מתכנן לעשות את זה בקרוב עם ה-Secure SIR321 ואשתמש באינפורמציה ששיתפת.
בנוגע לטרמוסטט, קיימים בשוק שני גדלים: ארוך וקצר. תנסה להשיג את הקצר ויהיה לך ראש שקט בנושא.

dondi (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

קצת תשובות
אני לא ממש יודע איך החיישן נראה בתוך הדוד :), כפי שכתבתי, הוצאתי את הטרמוסטט, קיצצתי אותו והכנסתי את החיישן ביחד עם הטרמוסטט למקום.
הדוד נמצא אצלי ב"מחסן" שהוכנס לדירה, יש שם את הדוד, מכונת הכביסה ועוד מדפים, את הפיברו חיברתי עם שנאי לנקודת החשמל של מכונת הכביסה (נמצאת מטר מהדוד).

כמו כן, לא ידעתי שיש טרמוסטט קצר, יש מצב שאחליף את הקיים בכזה ואז באמת לא תהיה בעיה. תודה על המידע :)

ברמת תמונות אין יותר מידי מה להראות מכיוון שלצערי לא צילמתי את מהלך ההתקנה, כרגע רואים את הדוד כשיוצא ממנו בחלק התחתון כבל שחור שמחובר למודול ומשם עם שנאי לחשמל.

holyy
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

האם בדקת שהטרמוסטט המקורי עדיין מתפקד (מנתק את גוף החימום אחרי מספר שעות)?
אם דפקת את הטרמוסטט ואתה מחמם ללא הגבלה אתה מסתכן בפיצוץ הדוד.
תעקוב אחרי מונה החשמל או שתמדוד עם צבת את צריכת הזרם של הדוד ותוודא שאכן הטרמוסטט מנתק את גוף החימום

dondi (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

כרגע העניין בבדיקה, בהנחה והוא לא יתפקד אחליף אותו לטראמוסטט הקצר.
אתמול הנמכתי את הסקאלה של הטרמוסטט עד כמעט המינימום ולפי החיישן שהותקן נמדדה טמפרטורה של 43.5 מעלות. ( גם לאחר חצי שעה של המשך חימום הטמפרטורה לא עברה את זה )
היום היום העליתי את הסקאלה קצת יותר . מחר אוכל לבדוק איפה חימום הדוד נעצר.
אני מניח שבזמן הקרוב אוכל ללמוד מה הגובה האופטימלי של הטמפרטורה שמתאים לצרכי הבית.
נכון לעכשיו , מההתרשמות שלי, היכולה לדעת מה חום המים מאפשר להפעיל את הדוד בצורה מדוייקת בהתאם לצרכים.

holyy
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

אם יש לך בדוד חמם מהיר זה לא באמת יתן לך שום אינדיקציה

dondi (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

@holyy
·
למה?

holyy
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

@dondi
·
חמם מהיר הינו שרוול פלסטיק המולבש על גוף גוף החימום ובכך מאפשר לגוף החימום לחמם נפח קטן יותר של מים ולספק מים חמים מהר יותר.
מכיוון שהטרמוסס בפלאנג נמצא בתוך החמם תגיע תוך כ15 עד 30 דקות לטמפרטורה אליה כיוונת את הטרמוסטט כאשר בפועל רק חלק קטן מהמים בדוד חמים.
אין לך שום אינדיקציה אמיתית מה הטמפרטורה מחוץ לחמם וכמה מים חמים מסתתרים שם.

dondi (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

עד כמה שאני יודע (ואני מודה שאני לא סגור על זה), השרוול של החמם לא מכיל בתוכו את הטרמוסטט מכיוון שאחרת גם הטרמוסטט עצמו הוא ללא ערך מכיוון שהוא לא יכול לנטר את חום המים בצורה נכונה ואז הוא מאבד את המטרה שלו.

חוץ מזה, היום החלפתי את הטרמוסטט ה"מקוצץ" שלי באחד קצר, כדי להיות שקט שהכל תקין.
היתרון של הטרמוסטט הקצר הוא כפול :
1. יש מקום לחיישן טמפרטורה בחלק ה"ריק" של השרוול.
2. הוא יותר דק והרבה יותר קל להכניס אותו ביחד עם הכבל של החיישן.

מעבר לזה נקנה היום מגען על מנת לחבר את הריליי של פיברו לכל העסק.

שאלה : האם אני יכול לחבר את המגען והריליי ליד הדוד או אני חייב ליד הסוויטש' של הדלקת הבוילר? (הדוד נמצא במקום שנח להגיע אליו)

morgi23
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

dondi כתב: שאלה : האם אני יכול לחבר את המגען והריליי ליד הדוד או אני חייב ליד הסוויטש' של הדלקת הבוילר? (הדוד נמצא במקום שנח להגיע אליו.
...
אין בעיה לחבר בשני המקומות אבל אם תחבר קרוב לדוד תצטרך להעביר עוד גיד לכיוון המפסק.

dondi (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

morgi23 כתב:
...
...
אין בעיה לחבר בשני המקומות אבל אם תחבר קרוב לדוד תצטרך להעביר עוד גיד לכיוון המפסק.
...
·
תודה על תשובה (נראה לי שקל יותר להשחיל חוט נוסף מאשר לחפור בקיר)
כמו כן המגען שקניתי ענק, אשמח להמלצה על דגם של מגען שעובד ומקום לקנות (שלא יהיו תקלות)

morgi23
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

dondi כתב:
...
...
·
תודה על תשובה (נראה לי שקל יותר להשחיל חוט נוסף מאשר לחפור בקיר)
כמו כן המגען שקניתי ענק, אשמח להמלצה על דגם של מגען שעובד ומקום לקנות (שלא יהיו תקלות)
...
·

גם המגען שלי גדול (בגודל של חצי אוטומט).
אתה יכול לקרוא פה מה יש אצלי:
http://www.htmag.co.il/vp2297688#2297688

holyy
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #14 

@dondi
·הטרמוסטט נמצא בתוך השרוול ב-100%
המים החמים יוצאים מהשרול לחלק העליון של הדוד ומים קרים נכנסים במקומם בחלק התחתון של השרוול (יש פתח עגול בצד)

dondi (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #15 

holyy כתב:@dondi
·הטרמוסטט נמצא בתוך השרוול ב-100%
המים החמים יוצאים מהשרול לחלק העליון של הדוד ומים קרים נכנסים במקומם בחלק התחתון של השרוול (יש פתח עגול בצד)
...
·
תסתכם מתוך סקרנות, איך הטרמוסטט יודע מה הטמפ במיכל אם הוא נמצא בתוך השרוול?
בכל מקרה אמלי זה לא נראה המקרה, אחרי החלפת הטרמוסטט והפעלת הדוד לכשעה, טמפ׳ המים הייתה 54.5 מעלות. ( לפי החיישן)

שלח תגובה

חזור אל “עוזרות קוליות, שליטה ובקרה”