מקרנים חדשים לחברת JVC 2021

מקרנים קידמיים - Front Projector.
oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

Re: מקרנים חדשים לחברת JVC 2021

נושא שלא נקרא #46 

אנחנו הרי יודעים שהמספרים על הנייר לא באמת מספרים את הסיפור. הרבה פעמים ראיתי גם מסכים ומקרנים עם קונטרסט טבעי "גבוה" כשבפועל זה נראה שטוח לחלוטין.

יש גם שוני די משמעותי בין מקרן למקרן, בקיצור, ממתין לראות את הקונטרסט בעיניים - המספר עצמו לא בהכרח משקף את פריצת הדרך.

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

נושא שלא נקרא #47 

בפעם הקודמת (עם יציאת הדגמים N5/N7/N9) היתה לי ביקורת על JVC שהפסיקו לשווק מקרנים בסביב 4,000 דולר כמו שהיה בשנים קודמות עם ה-X5000/5500/5900.
אחר כך התברר שיש מקרן ברמת מחיר של 4,000 דולר גם הפעם - ה-X7900 מדור קודם שהיה בהחלט אופציה טובה (אבל לזמן מוגבל מאוד).
עכשיו המצב בעייתי יותר. לא ברור לי איך לפחות לא מציעים את ה-N7 (או לפחות את ה-N5) ברמת מחיר של 4,000 דולר (אשמח גם להבין מה השיפורים יש ב-NZ5 ביחס ל-N5/N7).
כשרכשתי לפני כ-4 שנים את ה-X5900 הייתי בטוח שכמו בעבר תוך 3 שנים אני משדרג ובטח שלא הייתי מאמין שלא אשדרג אותו לפחות 5 שנים וכמו שזה נראה כרגע זה אכן יקרה.

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #48 

אני לא חושב שהשוק הזול, מתחת ל $4,000 באמת מעניין אותם עידן, השוק הזה מוצף בהרבה חברות ולא נראה לי שהם יכולים לתרום במשהו ברמות כאלה של מחירים.

עושה רושם שהכיוון שלהם הוא לשוק המחירים הבינוני-גבוה ומנתונים ש- AVS מפרסמים כל שנה, כמות המקרנים היי אנד שנמכרים עולה לאין שיעור על כמות מקרני הכניסה שלהם והראייה שמקרן הכניסה החדש שלהם, מבוסס נורה, עדיין מתומחר יקר והחידוש האמיתי והיחידי שלו זה 2.1. לא יודע מי בכלל יקנה מוצר כזה.

הבשורה השנה זה דור שלישי של לייזר, מתקדם יותר מה Z1.
ככל שזה חשוב לך, אז השנה הזו זה שיחוק מבחינתך, כי המחירים, ביחס למקרני לייזר של חברות כאלה צנח באופן משמעותי.
זו חברה שיש לה נסיון עצום בלייזר גם בשוק הבייתי, אבל במיוחד בשוק הקשור עם סימולטורים בו היא שולטת.

וחשוב להבין שאומרים לייזר, אז קיימים הבדלים תהומיים בין לייזר אחד למשנהו, אין שום קשר בין הלייזר שהחברה משווקת ב $4,000 דולר למקרני ה-היי אנד שלהם.

אני מאוד התרשמתי שישבתי מול ה Z1 עם חומר שאני מכיר, התמונה הרגישה לי מאוד שונה מהתמונה שאני מכיר בדרך כלל, אם הם הצליחו (על הנייר) לייצר מוצר טוב יותר, הן מבחינת קונטרסטים, הן מבחינת בהירות, הן מבחינת תאימות עתידית, להכניס את הכל לשאסי הרבה יותר קטן , במחיר משמעותית נמוך יותר, אז הם שיחקו אותה, ללא קשר למחיר היקר האבסולוטי.

הבעיה לפעמים עם JVC זה ההייפ הגדול שכולם נכנסים אליו (כולל אני) שלפעמים מתפוצץ לך בפרצוף.

נחכה ונראה.

רן

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #49 

אפשר לקרוא כאן, מאמצע העמוד, השוואה ראש בראש בין ה NX7 השייך לדור הנוכחי (מקרן הביניים) לעומת ה NZ7 של הדור החדש המהווה את מקרן הכניסה, לרבות השוואות ליכולות ה DTM החדש של JVC אם מול ה -Envy.

עושה רושם שהלייזר משחק כאן תפקיד דרמטי.

https://www.audioadvice.com/videos-revi ... 3682414379

רן

rocco
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 27 פעמים

נושא שלא נקרא #50 

הייתי מתייחס לזה יותר כהתרשמות ולא ביקורת מקצועית.
כשאני רעב גם פירור הוא ארוחת גורמה.שוין.

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #51 

אנחנו רעבים יוסי.

רן

rocco
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 27 פעמים

נושא שלא נקרא #52 

מאוד 😂 וכשאני רעב אני לא לועס אני בולס. ממתי אני אקום לוובינר בחמש וחצי בבוקר ? מאז ימי סדרות הגמר של שיקגו בשנות התשעים שום דבר לא גרם לי להשכים במיוחד. כנראה הקורונה והשעמום משפיעים עליי יותר ממה שאוכל להודות.
טוב קצת עדכונים מהוובינר למי שלא ראה:
1. ה NZ9 שקט בחמישה DB בערך ,לא אל מול ה Z1 הרועש, אלא מול NX9 המנורתי במצב גבוה או בינוני.
2. פינות מוארות עדיין סיבה לדאגה, יש לבדוק פר יחידה.
3. DTM עושה עבודה מצוינת וזאת אפילו בהשוואה אל מול פרוססור חיצוני !
4. על זה אני מדבר כשאני אומר משוב- עקב דרישה של קהל הלקוחות בכלל ופורום AVS בפרט, למי שיהיה מעוניין JVC תאפשר החלפת מודול הלייזר בהגעה אל מחצית החיים.... שזה בסביבות 20,000 שעות במצב גבוה. תמחור כרגע לא נקבע.
5. כרגע ביחידת pre-production שנשלחה לצורך הערכה ומשוב אל קריס דירינג נמצא כי ישנה בעיה עם מנגנון ההחשכה של מודול הלייזר. JVC מודעים לכך ועובדים על עדכון שיצא בקרוב.
6.שאר תופיני השיווק הם לומנס כפי המוצהר, פאנל לייזר יעיל יותר,עדשות נבחרות בסדרה 8 ומעלה.

י-א
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #53 

02/09/2021 17:10  
rocco כתב:
6.שאר תופיני השיווק הם לומנס כפי המוצהר, פאנל לייזר יעיל יותר,עדשות נבחרות בסדרה 8 ומעלה.
...
סליחה על הבורות, מה הכוונה פאנל לייזר? בטכנולגיית הנורה יש פאנל lcd שדרכו עובר האור. האם בלייזר זה גם דרך פאנל או קרן הלייזר דומה טכנולוגית להיסטוריית ה שק״ק?
נערך לאחרונה על ידי י-א ב 03/09/2021 20:20, נערך 2 פעמים בסך הכל.

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #54 

עוד קצת הבהרה לגבי ה Laser Dimming.
יהיו 2 מצבים אוטומטיים, אחד אגרסיבי יותר והשני פחות.

במצב האגרסיבי, הלייזר למעשה יכבה את עצמו ב Fade To Black. אין אור בכלל שיוצא מהמקרן. חושך.

מכאן למעשה הנתון של JVC בקונטרסט הדינמי של 1 ל-אין סוף.

תחשבו על כל קטע הפתיחה של שר הטבעות שיבוצע בחושך מוחלט.

זה מתקשר עם בעיית הפינות הזוהרות אשר עדיין קיימת בדור החדש.
החברה לא פתרה את הבעיה וגם לא מתכוונת לפתור אותה היות וזה יצריך משאבים אחרים לגמרי ויביא לעליית מחיר המוצר. זה נשאר עניין של מזל טהור.

עם זאת, בעיית הפינות המוארות, או חוסר האחידות, מציקה בעיקר באותן סצינות שהן Fade To Black, ברגע שהלייזר מכבה את עצמו, הבעיה כמובן (באותו רגע) לא תהיה קיימת.

רן

YaronGalula
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #55 

מעניין שפורום יד 2 פה מתחיל להתמלא במקרני JVC "ישנים".
יש צפי למתי המקרנים החדשים יהיו זמינים לרכישה בארץ? ומאיפה?
תודה

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #56 

3 מקרני הלייזר יהיו זמינים לרכישה בחו"ל, החל מסוף אוקטובר- תחילת נובמבר וזאת לפי הצהרותיה של החברה.
מקרן הנורה החדש יהיה זמין , ככל הנראה, רק לקראת האביב בשנה הבאה.

המשלוח הראשון צפוי להיות מאוד מצומצם מבחינת כמויות. ההערכות שהמשלוח השני יהיה רק באזור פברואר מרץ שנה הבאה.

אין לי שום מושג לגביי הארץ.

רן

YaronGalula
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #57 

תודה, אז החברים פה מתכננים ייבוא אישי? או שמעריכים פשוט שייקח לא מעט זמן למצוא רוכש למקרנים הישנים?
אני שואל כי בהחלט מקרני הלייזר החדשים נשמעים מאוד מעניינים.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #58 

מההסטוריה של jvc מי שרץ להתגלח על הבאצ הראשון עלול למצוא את עצמו בסיטואציות לא נעימות וזאת למרות בדיקה של מומחה כזה או אחר לפני השילוח לארץ.

אני חושב שנכון יותר להמתין בסבלנות לתת לאחרים להתגלח על המקרנים לקרוא ביקורות משתמשים, לאחר שחיו עם המקרן יותר מ 10 דקות ואז ,במידה והכל טוב, מתקדמים לכיוון של רכישה.
3 קידמיים טאנוי D
סראונדים ארנדל
jvc NP5
סאבים אסקנדו+svs
מגברי כח בריסטון/רוטל/אדקום
4 אטמוס פולק

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #59 

חברה שלא מפספסת הזדמנות לאכזב.

הכרזה על עיכוב כתוצאה מסגירת אחד המפעלים בעקבות הקורונה.
אוקטובר הפך לנובמבר, שאני מניח ידלג בקלילות לדצמבר, שהוא חודש חצי מת בעולם הנוצרי ...ואחרי זה חגיגות השנה החדשה ...ואחרי זה CES...

נקווה לטוב.
צמד מילים רלוונטי מאוד בכל מה שקשור לחברה הזאת.

רן

movieman
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 364 פעמים

נושא שלא נקרא #60 

החודש אמורים להשיק אותם ? או שיש עוד עיכוב ?

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”