מקרנים חדשים לחברת JVC 2021

מקרנים קידמיים - Front Projector.
idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

Re: מקרנים חדשים לחברת JVC 2021

נושא שלא נקרא #76 

לפי מה שרן רשם:
NP5 מקרן נורה. 1900 אנסי. נייטיב של 40,000:1. קונטרסט דינמי של 400,000:1. במחיר של 6,500 אירו שצפוי להיות זמין באביב 2022.
לא ברור לי מה בדיוק היתרון שלו על ה-N5 הנוכחי.

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 82 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #77 

יהיה לו HDMI 2.1, כמו כן מנגנון DTM משופר.
אולי גם דברים נוספים

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 611 פעמים

נושא שלא נקרא #78 

מספר עידכונים לגבי JVC.

לפני העידכונים, אני מבקש לחזור על הדברים שאני אומר כבר כמה שנים:
מדובר בחברה פח.

לא פחות לא יותר ואחרי שאמרתי את זה, אני אדגיש ואומר שמדובר בחברה פח ואחרי שאמרתי את זה פעמיים ולמען הסר כל ספק, חשוב לדעת שמדובר בחברה פח.

למרבה הצער, אין להם תחרות ועדיין המקרנים שלהם, By Far, ללא כל תחרות, הטובים בעולם (אם ננטרל חברות כמו כריסטי, שעולות במחיר של רכב יוקרה).

כיום, יש ב AVS שני שירשורים מפלצתיים של כ 400 עמודים, אשר עוסקים בספקולציות, ניחושים והשערות לגביי הדגמים החדשים.

שירשור שלישי של בעלי המקרנים בפועל, שכבר הגיע ל 20 עמודים, מתוכם יש דיווח על בעלים של NZ9, אחד בלבד, המדווח על יחידה איומה, אותה הוא מחזיר לחברה.
עוד מעט נגיע גם לזה, בהקשר של הפתיח של פוסט זה.

החברה לא מפספסת הזדמנויות לאכזב.

ההבטחות של אספקה באוקטובר, מן הסתם לא ייצאו לפועל ורק עכשיו, מתחיל סוג של טיפטוף אספקות, כאשר ההערכות מדברות על אספקה של כ- 10% מהמשלוחים שהוזמנו.

מהביקורות שפורסמו עד כה, לא באמת ניתן ללמוד הרבה, היות וקיימות סתירות בין הביקורות, בכל הקשור לביצועי המקרן וביצועי ה Laser Dimming החדש של הדור הזה.
חלק מאותן ביקורות גם נערכו על מקרנים שהם בחזקת Engineering samples ולכן הן לא קבילות.

על פניו עושה רושם שיש כאן פוטנציאל לא מבוטל והתחושות הן טובות, עם זאת, צריך להמתין עם פתיחת בקבוקי השמפניה.
רב הנסתר על הגלוי.

מעבר לפיספוס משמעותי של זמני האספקה והעובדה שמגיעים כרגע מקרנים במשורה, קיימים כבר דיווחים על ווריאנטים שונים ומשונים.

מר קריס דירינג, אחד מכתבי הוידאו הנחשבים בעולם, מחזיק בידיו 3 מקרני NZ9, אשר להזכיר, מתומחרים ב 25,000 דולר ליחידה.

לאחד מהם יש 2 פינות זוהרות. לשני יש פינה זוהרת אחת. השלישי חף מפינות.

אחד מהם מאוד מרעיש, השני פחות מרעיש ואילו השלישי שקט באופן יחסי.
החברה כבר הספיקה לבצע שני עידכוני תוכנה הנוגעים לתאימות HDMI ולדבריו, בתחילה, לפני עידכוני התוכנה, הוא לא חווה שום בעיה עם ה Trinnov שברשותו וכרגע, הוא דווקא כן חווה בעיות HDMI.
נהדר.

השונות הבלתי נתפסת במקרנים שלהם נמשכת במלוא עוזה.
הצצה בשירשור מקרני ה Z1 מלמדת שיש כאלו שמאבדים כ- 7 אחוז מעוצמת הלייזר לאחר אלפי שעות ויש כאלה שאחרי מאות שעות מאבדים 27 אחוז....

הווריאנטים הללו כל כך קיצוניים שניתן לקרוא דיווחים על משתמשים שיש בידיהם 3 מקרני NX9 ואילו המקרן הרביעי בבעלותם (כן, יש מטורפים) ה NX5, חד יותר מ 3 מקרני NX9....

זו סיטואציה שהיא פשוט בלתי נתפסת ואין לה אח ורע בשום ענף ובשום סוג של מוצר.

העובדה הקיצונית הזאת, מחייבת בדיקה קפדנית, לפני רכישה של כל יחידה כזאת, על מנת להבין אם העדשה שלה תקינה, האם הקונטרסט והברייטנס שלה עומדים ב Spec, האם היא מרעישה, האם היא מצליחה להתפקס, האם היא חדה, האם ה uniformity שלה מוצלח, האם ה convergence שלה טוב ועוד ועוד ועוד.

כאמור, רוכש של NZ9, שוב, מקרן העל של החברה, המתומחר ב 25,000 דולר, קיבל מקרן עם שלל פינות זוהרות.
מצורפת תמונה של איך נראה מסך שחור ביחידה הנוראית שלו.

למעשה, העובדה שיש כאן הבדלים קיצוניים בין יחידות, מעלה מבחינתי סימן שאלה מאוד גדול בכל הקשור לרכישה של NZ9, היקר ב-אלפי דולרים מ- NZ8 ולמעשה נבדל ממנו , רק בעדשה שונה ועל הנייר משמעותית טובה יותר.

בעולם מושלם, מדובר בהחלט בעדשה שאמורה לתת הבדל ביחס לעדשה "רגילה", בכל הקשור לחדות, האפשרות לפקס טוב יותר את המקרן, יותר אור, יותר קונטרסט.

הבעיה, שאנחנו רחוקים מאוד מעולם מושלם עם
החברה פח הזאת, היות ואין כאן שום ערבות, או ביטחון, שתקבל עדשה כמו שצריך...

צריך לקרות כאן מקרה מאוד קיצוני, עם ערבויות מאוד גדולות, על מנת שאחליט לרכוש את ה NZ9 ולהעדיפו על NZ8, וזאת כמובן, רק לאחר שאבין ואוודא, שהדור הזה טוב יותר, מהיחידה שאני מחזיק מעל הראש.

זו המציאות.

איפה סוני שצריך אותם.

רן
נא להרשם/להכנס לחשבון בפורום על מנת לצפות בקבצים או בתמונות המצורפים לשרשור

ride
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מקרנים
אחראי תחום מקרנים
שם מלא: יניב דיין
נתן תודות: 226 פעמים
קיבל תודות: 468 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #79 

אני עוקב אחרי השרשור המדובר ובאמת מדובר בפיאסקו ענק

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #80 

08/12/2021 20:10  
RanMoyal כתב:

העובדה הקיצונית הזאת, מחייבת בדיקה קפדנית, לפני רכישה של כל יחידה כזאת.
...
כמובן שזה מצב הזוי, שאתה לא יודע מה תקבל. אין דין יחידה אחת כדין האחרת. אין לזה אח ורע בעולם.
בכל מוצר אחר, אין צורך לבחון את איכות היחידה, כי כולן זהות.

הבעיה היותר קשה היא, שהיבואן בארץ לא מוכן לבדיקת המקרן לפני האספקה.
הוא זה שבחר לעסוק בתחום שאין לו אח ורע בשונות של הציוד. שהרי אם לא היה כך, הדרישה לא היתה עולה.

zaviv
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 109 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #81 

רק בישראל 2022 יבואן כזה קיים הזוי
בכל מקום בחול מוצר לא תקין חוזר בלי שאלות
יבואן שערורייתי ואני עדין
למזלי אני עם החברה המתחרה ומרוצה עד השמים

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #82 

סוני זה גם סוג של שערורייה, עם פאנלים שמאבדים קונטרסט, ביצועים בינוניים, מחירים שערורייתיים.

מקרנים שמציגים קונטרסטים מאוד נמוכים, DTM בינוני וגם להם יש בעיות של וריאנטים.

JVC זו חברה המשקיעה הרבה יותר טכנולוגיה, פיתוח ומחשבה מאחורי התחום הזה, מכל חברה אחרת, במיוחד אל מול סוני.

הבעיה אצלם זה אפס Quality Control, ולכן הלקוח עסוק בהימורים, ביחד עם הרבה סטרס וכסף.

רן

zaviv
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 109 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #83 

לא ציפיתי לתגובה אחרת על סוני וזה בסדר
אני מדבר על חווית רכישה מיבואן רשמי ועל כך שברגע שאתה רוכש מקרן ממנו אתה עובר גיהנום זה לא מקובל.
כשאני רוכש טלוויזיה לדוגמא אז מה אני בודק אותה לפני ממש לא אבל במידה ויש בעייה ויש יבואן חזק אז מחליפים בלי שאלות

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #84 

אין כאן עניין של ציפייה לתגובה כזאת או אחרת, אני סך הכל סוני fan boy והיו לי 4 מקרנים שלהם, לרבות מקרן ה wide screen הראשון בעולם (כן, זה היה לפני למעלה מ 20 שנה....), מקרן ה HD הראשון בעולם ועוד.

אני מאוד אוהב את החברה.

עם זאת, הם פשוט לא בעניין יותר ורואים את זה בהשקעה שלהם, או נכון יותר, חוסר ההשקעה שלהם בתחום.
אין באמת מקור להשוואה בין המקרנים שלהם למקרנים של JVC. בשום צורה ובשום פרמטר. אלו הן עובדות, לא השערות, או הערכות.

מי יתן והם יחזרו למשחק וימחצו את JVC.
במקרה של סוני, זה רק עניין של החלטה .

רן

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #85 

עריכה.

Balance
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #86 

זה הדגם הקודם...
החדש נקרא NZ9

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #87 

כן - ראיתי בדיעבד. נמחק.

אולי כדאי לעדכן את התגובה הראשונה בת'רד עם כל המידע החדש שצץ מאז שכל יהיה מרוכז במקום אחד במקום לחפש את זה שוב שוב בת'רד.

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #88 

הפייאסקו של JVC נמשך לצערי, כאשר עוד ועוד משתמשים מדווחים על בעיות שונות ומשונות ביחידות (המעטות) שמגיעות.

יש כאן משחק במגרש של בעיות.

הווריאנטים לעת עתה עולים על מספר הווריאנטים של הנגיף, כאשר אנשים מדווחים על בעיות חמורות של פינות (ללא קשר למודל), בעיות הקשורות לפוקוס של התמונה, בעיות הקשורות לאיכות העדשה, בעיות הקשורות לרעש המאוורר, בעיות הקשורות לרעש הנוצר כתוצאה משימוש באי שיפט 8K החדש (אשר על פי הדיווחים דווקא עובד טוב מאוד..). בעיות של כתמים צהובים על המסך ביחידות שעולות $25,000!

הסבירות להשיג יחידה חפה מבעיות היא קלושה עד מאוד ותצריך הרבה מאוד מזל ונכונות של דילר בחו"ל (היבואן המקומי לא מעוניין לשמוע על זה) לפתוח מספר רב של קרטונים.

אם זה לא מספיק, אז נכון לרגע זה, הלייזר דימינג לא עובד כראוי, כאשר הוא מעלים מספר גדול מדיי של פרטים ברגע שהוא מתחיל לעבוד, ולכן, בשלב זה, אנשים מסתמכים על הנייטיב קונטרסט של הדור הנוכחי אשר יותר מוצלח מהדור הקודם, אך עדיין לא מתקרב למקרני האי שיפט מהדור הקודם של החברה.

האם ניתן לקבל סוג של יחידה יוצאת דופן? אולי, אבל הסיכוי לכך אינו גדול.
האם JVC תטפל בעניין הלייזר דימינג, באופן בוא הוא ירצה את המשתמשים (מבחינת החברה המנגנון כרגע מתפקד כראוי) גם זו תשובה שהיא כרגע באוויר, למרות שמופעל עליה לחץ רב.

נכון לרגע זה, יזהר מאוד הקונה מלרכוש יחידה כאמור ללא בדיקה מקיפה מאוד, או לחילופין עם אפשרות החזרה ללא כל בעיה.

אם ננטרל לשנייה את אותן בעיות, אזי, ככל הנראה, החברה הצליחה להוציא מוצר שהוא משמעותית טוב יותר מהדור הקודם שלה ואלו הן חדשות טובות כמובן, אך ככל ולא נצליח להשיג יחידה ראויה, חדשות אלו, ישארו ברמת התיאוריה בלבד.

תהליך מאוד מהנה.

רן

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #89 

איפה יופי... 🤭

רק מזכיר שיש oled גודל 97" בדרך...
כבר ב 2022 (לדברי lg דיספליי).
במחיר צפוי הרבה יותר נמוך יותר מ 25,000 $....

RanMoyal (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #90 

97" זה עדיין משמעותית קטן יותר ממה שאני מקבל היום.

אני לא בלחץ מכלום, אני כרגע עם יחידה יוצאת דופן, ביחד עם פרוססור מוטרף לחלוטין, שמקבל עידכונים שוטפים ומשמעותיים, אשר ביחד יוצרים תמונה מעוררת השתאות, כך שאני לא ממהר להוציא 100,000 ש"ח.
ככל ותהיה יחידה יוצאת דופן והיא בוודאות תהיה טובה יותר מהמצב הקיים אז סבבה, בכיף, אבל לא אקנה מהם חתול בשק...

רן

שלח תגובה

חזור אל “מקרנים”