HDX1000 אלחוטי - בלי דונגל ובלי טובות!

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

HDX1000 אלחוטי - בלי דונגל ובלי טובות!

נושא שלא נקרא #1 

לאחר שהזמנתי במיוחד מחו"ל דונגל אלחוטי בתקן N, ולאחר שכל מה שלא עשיתי לא הצלחתי להתחבר לנתב ה- N שקניתי בעזרת הסטרימר, נשברתי.
לא ראיתי כאן בפורום אף הודעה ממישהו שהצליח להפעיל את הדונגל מול נתב בתקן N עם הצפנת WPA2 מלאה.

קניתי נתב נוסף, חיברתי את שניהם במוד WDS-AP Bridge ועכשיו חיברתי את ה- HDX1000 אל הנתב החדש בכבל. הנתב המקורי מחובר לקו האינטרנט, והנתב החדש ממוקם בארונית בסלון, מאחורי ה- HDX1000.

מה שבעצם יצרתי הוא גשר אלחוטי מהיר בין 2 רשתות אתרנט קוויות. כל מה שמחובר לרשת הקווית של נתב א' יראה את הרשת של נתב ב' ולהיפך. בנוסף,ניתן להתחבר לכל אחד מהנתבים בעזרת WiFi כך ששני הנתבים גם משמשים להארכת הטווח של הרשת האלחוטית (ניתן להתחבר לנתב הקרוב יותר אליך). החסרון הוא שחיבור אלחוטי לנתב בסלון מחייב בעצם שידור אלחוטי כפול (מהכרטיס לנתב ומשם לנתב השני המחובר ל-ADSL), ולכן קצב השידור האלחוטי במקרה זה יהיה חצי.

הסידור עובד מצויין, סטרימינג של סרטי HD עובדים כמו שצריך, והעיקר - אין הסתבכויות עם הדונגל הארור, שדרך אגב עובד מצוין על הלפטופ שלי אבל לא ב- HDX1000.

העלות:
שני נתבי EDIMAX 6504N עלו 285 ש"ח כל אחד ב-KSP.
האלטרנטיבה:
הדונגל עלה לי $60 אוסטרלים ב-eBay שהם כ- 156 שקלים, ונתב N יחיד שהייתי חייב לקנות בכל מקרה.

אז נכון, הפתרון של נתב נוסף במקום דונגל עולה כ- 130 ש"ח יותר, אבל יתרונותיו הם:
1. אין צורך להתעסק עם הזמנות מחו"ל, אפשר לקפוץ לחנות ולצאת עם ראוטר באותו היום.
2. לנתב יש 3 שנות אחריות בארץ, לדונגל אין אחריות בפועל
3. שני הנתבים בנויים לחיבור זה לזה (שניהם מאותו המודל) לעומת הדרייבר של ה- HDX-1000 לדונגל, שלא עובד ממש טוב, ולא בהכרח תואם לכל הנתבים.
4. ניתן לחבר עוד התקנים לנתב בסלון ולחבר אותם לאינטרנט דרך אותו הנתב, למשל XBOX וכו'

נ.ב. זו ההודעה ה-1000 שלי...

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4725 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

גם לדעתי חיבור נתב הינו הדרך העדיפה על מנת לקיים רשת אלחוטית למזרימדיה. הגמישות והאבטחה שווים את ההוצאה הקטנה הנוספת.

alicenir
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אבל זה מה שאני עושה עם הנתב האלחוטי שלי עוד מימי ה-TVIX5000 שהיה לי לפני ה-HDX :roll: :roll:
"Assumption Is The Mother Of All Fuckups"

Itay_Pollak
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
שם מלא: איתי פולק
נתן תודות: 825 פעמים
קיבל תודות: 878 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

נראה לי הדבר הזה שווה מדריך

עד כה לא ידעתי שיש אופציה כזו בכלל.
ואם אני לא אצליח להעביר את הרשת החוטית כמו שרציתי - אני בהחלט אשקול את זה.
כמה יציאות יש לנתב הזה?

ziv_r
סמל אישי של משתמש
עורך ראשי HTmag
עורך ראשי HTmag
נתן תודות: 2084 פעמים
קיבל תודות: 4725 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

הפתרון האופטימלי הינו דונגל, לא צורך מאיתנו נקודת חשמל נוספת, עלות נמוכה יחסית, Plug & Play ותופס שטח קטן מאוד.
הבעיה שכיום הדונגלים למכשירי NMT עדיין לא ממש יציבים או מאפשרים מימוש פרוטוקטולי אבטחה מתקדמים, לכן במקרה זה שימוש בראוטר הינו האופציה הבאה בתור והנכונה למי שדורש חיבור אלחוטי.

ניתן לעשות את החיבור בעזרת כל ראוטר שיש בידכם, זהו בסך הכל קיום "גשר" בין 2 ראוטרים (כמובן צריך לבדוק כי הראוטר תומך באפשרות זו). גיגול מהיר או עיון ב Manual הראוטר שבידכם יניב מדריך לנושא.

udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

הראוטר בו אני משתמש הוא BR-6504n של EDIMAX
http://www.edimax.com/en/produce_detail ... &pd_id=222

בחרתי בו בגלל מחירו הזול. החסרון העיקרי שלו הוא שהרשת הקווית שלו (סוויצ' 4 פורטים מובנה) היא 10/100 ולא 10/100/1000 לכאורה זו מגבלה מכיון שהקצב התאורטי הוא 300Mbps. בפועל הרשת הקווית היא Full Duplex כלומר 100Mbps לכל כוון, ובנוסף יש 100Mbps לכל פורט, כלומר המגבלה היא רק אם נהיה מספיק קרובים כך שנגיע קרוב לקצב התאורטי, ונשלח רק בכוון אחד למשתמש יחיד.
(אצלי למשל חיבור בדונגל מדווח קצב מעשי של 120Mbps).
ב-420 ש"ח ניתן לקבל ראוטרים אחרים עם חיבורי גיגהביט, אבל לפונקציית WDS רצוי להשתמש בשתי יחידות זהות או לפחות של אותו יצרן.

לגבי מדריך, יש את זה:
http://www.edimax.eu/images/Image/FAQ/d ... outer_.pdf

המסמך מדגים חיבור של 3 יחידות - אני חיברתי 2 בלבד, שתיהן במוד WDS-AP Bridge
דבר נוסף שלא מוזכר שם זה הגדרות security. יש 2 הגדרות נפרדות, אחת ללינק בין 2 הנתבים , ואחת מול הקליינטים. אני קינפגתי את 2 ההגדרות באופן זהה אבל לא בטוח שחייבים.
אני בחרתי להשתמש ב- WPA2 עם קוד 256 ביט שמוגדר בנפרד בכל נתב (64 ספרות HEX).

בנוסף, במקרה שלי החיבור לאינטרנט נעשה דרך נתב שלישי ולכן כיביתי בשני הנתבים את פונקציית הקצאת כתובות ה- DHCP. כל נתב קיבל כתובת סטאטית, וקינפגתי אותו ידנית דרך רשת חוטית. רק לאחר שסיימתי לקנפג אותם, ניתקתי את הרשת החוטית.

amir073
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 17 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

שאלה -

ראיתי שכתוב שהנתב האלחוטי הזה הוא ללא מודם. לי יש כיום נתב אלחוטי G כולל מודם. האם זה אומר שבמידה ואעבור לנתב הזה אני אצטרך לרכוש גם מודם בנפרד?

pup26
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 79 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

למה לא לעשות הפוך? לחבר את הראוטר לסטרימר ואת הדונגל למחשב? זה אמור להיות תקין...
פרופיל מאומת זה אחד הדברים אם לא ה

theone
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

pup26 כתב:למה לא לעשות הפוך? לחבר את הראוטר לסטרימר ואת הדונגל למחשב? זה אמור להיות תקין...
...
נשמע מעניין... יש דרייברים לדונגל הזה?

pup26
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

א. לא חייבים דוקא את זה , יש בטח אחרים בארץ שעולים פחות.
ב. נדמה לי שקראתי פה שמישהו אמר שזה עובד לו עם הדונגל הזה על הPC.

udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

amir073 כתב:שאלה -

ראיתי שכתוב שהנתב האלחוטי הזה הוא ללא מודם. לי יש כיום נתב אלחוטי G כולל מודם. האם זה אומר שבמידה ואעבור לנתב הזה אני אצטרך לרכוש גם מודם בנפרד?
...
יש לך 2 אופציות:
1. לעשות בדיוק כמוני - להשאיר את הנתב הישן (חובה לנטרל הקצאת DHCP בנתבים החדשים)
2. להשיג מודם נפרד, ואז לקנפג את אחד משני הנתבים לחיבור למודם, ולהפעיל שרת DHCP עליו. זה יכול להיות משתלם אם אתה לחוץ בכסף ויכול למכור את הנתב הישן ולקנות/לקבל מודם רשת יותר בזול

אם אתה משאיר את הנתב הישן, יש לך 2 אופציות - להשאיר את רשת ה- G פועלת בנתב הישן ולקנפג את הנתבים החדשים לעבוד במוד N בלבד, או לכבות את רשת ה- G ולקנפג את הנתב החדש במוד B+G+N .

אני אישית בחרתי באופציה הראשונה (רשת G ורשת N נפרדות על תדרים שונים), מכיון שהנתב שלי מתוחזק מרחוק לא על ידי (קו עסקי מהעבודה) ואיני יכול לכבות בעצמי את הנתב.

udif (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #12 

pup26 כתב:למה לא לעשות הפוך? לחבר את הראוטר לסטרימר ואת הדונגל למחשב? זה אמור להיות תקין...
...
צודק... חוץ מהעובדה ששרת המדיה שלי הוא NAS שאינו יודע לעבוד עם הדונגל כלל.
כיום יש לי שרת NAS (עם דיסק 1.5TB) שקט וקריר שדוחף שני מכשירי SB3 ואת ה- HDX1000 ללא צורך ב- PC כלל.

pup26
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

ודק... חוץ מהעובדה ששרת המדיה שלי הוא NAS שאינו יודע לעבוד עם הדונגל כלל.
כיום יש לי שרת NAS (עם דיסק 1.5TB) שקט וקריר שדוחף שני מכשירי SB3 ואת ה- HDX1000 ללא צורך ב- PC כלל.
...

הקנאה....

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

אגב,

יש ACCESS POINTS שיודעים לעבוד ב-CLIENT MODE. לי יש כזה עבור 802.11G.

משמעותו הוא שבמקום להיות ACCESS POINT הוא נראה לרשת האלחוטית כקליינט רגיל לכל דבר, ופשוט מעביר הכל לחיבור הרשת הקוי שלו.

המכשיר שלי הוא ה-WL-330G של ASUS, לא ראיתי שהם יצרו משהו דומה עדיין ל-N, אבל ברגע שהם מוציאים כזה, אני רוכש...

Newboy
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 637 פעמים
קיבל תודות: 119 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

אני מזכיר שאפשר להתחבר גם לסקויזבוקס, למי שיש, כאקסס פוינט.

כך התחברתי לפני שקניתי את הדוגנל...

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”