גם INTEL GRAPHICS מובנה וגם NVIDIA GEFORE על אותו מחשב דסקטופ

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
יהלי ב (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: יהלי בר
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 141 פעמים

גם INTEL GRAPHICS מובנה וגם NVIDIA GEFORE על אותו מחשב דסקטופ

נושא שלא נקרא #1 

שלום

יש לי מחשב למשחקים עם מעבר i7-11700k שכולל מאיץ גראפי מובנה ויש לי גם כרטיס מסך 3050. שניהם מאופשרים בביוס (לוח אסוס) וכרגע אני משתמש בשניהם במקביל כאשר יציאת ה HDMI בלוח שעובדת רק עם המאיץ המובנה ויציאת ה HDMI בכרטיס NVIDIA שעודת רק עם ה 3050 מחוברות עי שני כבלי HDMI לשתי כניסות HDMI ברסיבר. אני יכול לעבור בין אחת לשניה עי השלט ולהגדיר תוכנות שונות שיעבדו עם מאיצים שונים.

הבעיה היא שהכרטיס 3050 מאד מרעיש בגלל המאווררים שלו, וכאשר אני למשך גולש באינטרנט או צופה בסרט עי קודי, אני משתמש רק במאיץ של אינטל. אני יכול להשתיק את ה 3050 רק עי השבתה שלו ממנהל ההתקנים, אבל זה מאד לא נוח כי זה המון פעולות. כאשר אני משחק משחק מחשב או מבצע קידוד וידאו, אני משתמש ב 3050 כי הוא הרבה יותר חזק. מה גם שאיכות וידאו 4K HDR נראית טובה יותר דווקא במאיץ של אינטל מאשר המאיץ של NVIDIA.

אני מחפש פתרון בתוכנה גם בתשלום שיודע לנהל שני מאיצים, כך שאני יכול להשבית מאיץ אחד עי לחיצת כפתור וגם לשנות הגדרות כמו מעבר מ EXTENDED ל CLONE. חשבתי גם לקנות התקן HDMI שמאפשר בחירה בין שתי כניסות שגם נשלט עי המחשב דרך USB בכדי לפנות כניסה אחת ברסיבר. ממה שהבנתי, במחשב נייח לא ניתן לנתב את הוידאו מכרטיס NVIDIA בכדי שהוא יצא מה HDMI המובנה בלוח, כמו שזה עובד במחשב נייד.

משהו כאן עושה שימוש בשני מאיצים גראפיים על אותו מחשב נייח? צוזר שאין שום תוכנה שמאחדת את המאיצים ואפילו מאפשרת להם לעבד אות וידאו במקביל בכדי לשפר ביצועים. לאינטל יש משהו שמאפשר דבר כזה אבל לא הצלחתי להבין איך משיגים את זה ולאיזו חומרה זה מתאים. יש כאן סרטון הדגמה אבל לא ברור מה זה בכלל:

yossi_s1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 44 פעמים

Re: גם INTEL GRAPHICS מובנה וגם NVIDIA GEFORE על אותו מחשב דסקטופ

נושא שלא נקרא #2 

בניידים נקרא optimus
בדסקטופ אין פתרון רשמי אבל תבדוק את זה

https://www.tenforums.com/graphic-cards ... p-pcs.html

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לפני פתרונות מתוחכמים, ניסית קודם לראות אם אפשר לשנות את פרופיל המאווררים ככה שב-idle או עומס נמוך הוא "יירגע קצת"? ולעקוב אחר הטמפ' ולראות אם זה זה קביל. גם אם זה לא בדיוק מה שרצית, אם זה יהיה מספיק טוב זה יכול לחסוך לך הרבה כאב ראש.

moog
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 24 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

צודק גם לכל כרטיס המסך יש מצב Fanless שהמאורר נכנס לפעולה רק בסביבות 50-60
כמו ש galzohar אמר תעשה פרופיל מותאם אישית

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”