שאלה על TiVo Stream 4K וחיבור דיסק קשיח

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
amosnim (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

שאלה על TiVo Stream 4K וחיבור דיסק קשיח

נושא שלא נקרא #1 

שלום,

קניתי לאחרונה את הסטרימר TiVo Stream 4K מאמזון.

אתמול כשניגשתי להתקין אותו גיליתי שני דברים:

1. המכשיר מחייב הרשמה לאתר של TIVO וכדי להירשם צריך כתובת אמריקאית ולא ניתן עם כתובת מקומית.
את זה פתרתי בעזרת כתובת שיש לי מחברת דילטס. אם יש פיתרון טוב אחר אשמח לשמוע.

2. הבעיה היותר חמורה מבחינתי היא זו: יש לי 3 הארד דיסקים של סיגייט. שניים בגודל 1TB ואחד בגודל 5TB. שלושתם ExFAT.
הם באים במקור עם כבל USB3, אז בנוסף לסטרימר רכשתי גם כבל מתאים עם יציאת USB-C.

הבעיה היא שבכל פעם שאני מחבר כל אחד מהם ל-TIVO, הוא נכנס למין לופ אינסופי של כיבוי והדלקה וזה לא נגמר עד שאני לא מוציא את הדיסק.

מחיפוש באינטרנט הבנתי שהבעיה היא בגלל שה-TIVO לא יכול לספק מספיק מתח ל-USB3, רק ל-USB2. בעיה שאין למשל במי בוקס של שיאומי.
השאלה היא האם יש איזשהו מפצל (HUB) או מתאם כלשהו שבוודאות פותר את הבעיה הזו? והאם אחרי ה"המרה" ל-USB2 עדיין יהיה אפשר לראות קבצי וידיאו גדולים של HDR ו-DV ללא תקיעות וכיוב'?

סתם לרקע כללי, המכשיר העיקרי שלי הוא שיאומי מי בוקס שעליו מותקנת בין היתר האפליקציה Mxplayer וחלק עיקרי בשימוש שלי זה צפייה בקבצי וידיאו של סרטים וסדרות שנמצאים על דיסק קשיח חיצוני.
קניתי את ה-TiVo Stream 4K כי הוא זול יחסית וכדי להשתדרג למכשיר עם תמיכה ב-DV ודולבי אטמוס, אבל עקב הבעיה עם החיבור לדיסק קשיח חיצוני ל-TIVO, אין לי כל כך מה לעשות אתו כרגע מלבד האפליקציות של סלקום טיוי וסדרות.

פתרונות יתקבלו בברכה,

תודה.

yossi_s1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 44 פעמים

Re: שאלה על TiVo Stream 4K וחיבור דיסק קשיח

נושא שלא נקרא #2 

עם איזה ספק כוח אתה מפעיל את הTIVO? המקורי הוא 5V1A למעשה 5W.
קיים סיכוי מסויים שאם תחליף לספק 5V2A ומעלה אז אולי זה יעבוד. אמנם יש סיכון קל של יותר עומס על הTIVO, זה תלוי במבנה הפנימי שלו.
בכל אופן, מבחינה טכנית לגמרי אפשרי שיש HUB שמספק בעצמו את החשמל לדיסק ופותר את הבעיה. לא יודע להמליץ על אחד אבל מאמין שיש

minime
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 207 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

כניסת ה-USB-C ב-TIVO היא לא USB 3 COMPATIBLE על כל המשתמע מכך.
היא בעצם USB 2 גם מבחינת מתח וגם מבחינת מהירות ~480M,
ועדיין זה מספיק לכל השימושים, בין אם כ. רשת שיתן לך חצי ג'יגה להזרמה של REMUX ישירות מהאינטרנט ועד חיבור התקנים נוספים, כל זאת כמובן בעזרת רכזת-HUB.
מה שאתה צריך, הוא רכזת USB-C עם ספק כח משלה, לפחות 2A.
אפשר גם רכזת USB 3 ולרכוש בנוסף מתאם USB3-A נקבה ל-USB-C זכר. המבחר גדול יותר ויוצא זול יותר.
חפש רכזות של UGREEN/ANKER/ORICO

amosnim (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

13/05/2022 20:13  
yossi_s1 כתב:
עם איזה ספק כוח אתה מפעיל את הTIVO? המקורי הוא 5V1A למעשה 5W.
קיים סיכוי מסויים שאם תחליף לספק 5V2A ומעלה אז אולי זה יעבוד. אמנם יש סיכון קל של יותר עומס על הTIVO, זה תלוי במבנה הפנימי שלו.
בכל אופן, מבחינה טכנית לגמרי אפשרי שיש HUB שמספק בעצמו את החשמל לדיסק ופותר את הבעיה. לא יודע להמליץ על אחד אבל מאמין שיש
...
היי.
לקחתי את הסיכון והחלפתי את ספק הכוח לספק 2A שיש לי מסמסונג וזה עובד. תודה!

עכשיו יש לי עוד 2 שאלות/בעיות:
1. איך אני מבטל את החיבור של השלט עם הטלוויזיה?
2. ובהמשך לזה, כשאני לוחץ על כפתור ההדלקה/כיבוי, הטלוויזיה נכבית אבל הטיבו לא, אז איך מכבים (או מעבירים למצב שינה) את הטיבו?
פיתרון זמני שמצאתי זה דרך הגוגל אסיסטנט (Google, turn off tivo).

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

תתחדש.
השלט מספיק נח לשימוש בקודי ו בנטפליקס או שיש צורך לחבר עכבר אלחוטי?
אפשר לספק לו חשמל רק מטלוויזיה ולוותר על שקע?

amosnim (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

18/05/2022 17:27  
boubi כתב:
תתחדש.
...
בעיקרון, השלט די נוח. רק צריך קצת להתרגל.
לחיצה לא נכונה ואתה פותח בטעות את האפליקציה של הטיבו, שנראה שפחות רלוונטית לישראל.

זה מכשיר האנדרואיד טיוי השני שלי אחרי השיאומי מי בוקס, אז יש יתרונות וחסרונות בשלט של טיבו לעומת זה של שיאומי. למשל, בטיבו יש כפתורים למספרים וזה מוסיף כשמשתמשים בסלקום טיוי למשל, אבל אין לו את כפתור ה-Apps שמאפשר מעבר מהיר מאפליקציה לאפליקציה.

אין כאן צורך ממשי בעכבר וגם בשיאומי לא הרגשתי צורך להוסיף עכבר, אז אולי זה עיניין של טעם. היה לי לפני כן tv box שמגיע עם אנדרואיד רגיל ושם כן היה צורך בעכבר.

ורוב הסיכויים, וגם קראתי בכמה פורומים, שהטיבו לא עובד טוב או לא עובד בכלל אם לא מחברים אותו ישירות לתקע חשמל. וכמו שכתבתי בהודעה הקודמת, הספק המקורי גם לא יספיק אם בכוונתך לחבר דיסק קשיח חיצוני ובמקרה זה אולי כדאי להשתמש בספק כוח של 2A.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

תודה רבה על התשובה.
העכבר זה באמת עניין של הרגל שלי על פני שלט נוסף, אבל גם מכיוון והיה חיבור usb פנוי.
אין לי כוונה לחבר דיסק חיצוני, הצפיה בעיקר מהרשת ביתית או שירותי סטירימינג.

yossi_s1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

18/05/2022 17:27  
boubi כתב:
תתחדש.
...
אפשר לחבר ישירות לשקע בטלויזיה ולוותר על הספק. אצל אבא שלי חיברתי בצורה כזו וזה עובד ללא בעיות.
זה כמובן תלוי כמה חשמל תוכל הטלויזיה לספק, אבל, כדי להעלות את הסיכוי שזה יצליח, אמליץ להשתמש בכבל יואסבי קצר\איכותי (או הכי טוב שניהם) הכבל שמגיע באריזה הוא בעל התנגדות חשמלית סבירה אבל ישנם כבלים עם התנגדות נמוכה יותר ממנו וזה יכול מאוד לעזור.

yossi_s1
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

18/05/2022 16:46  
amosnim כתב:
היי.
לקחתי את הסיכון והחלפתי את ספק הכוח לספק 2A שיש לי מסמסונג וזה עובד. תודה!

עכשיו יש לי עוד 2 שאלות/בעיות:
1. איך אני מבטל את החיבור של השלט עם הטלוויזיה?
2. ובהמשך לזה, כשאני לוחץ על כפתור ההדלקה/כיבוי, הטלוויזיה נכבית אבל הטיבו לא, אז איך מכבים (או מעבירים למצב שינה) את הטיבו?
פיתרון זמני שמצאתי זה דרך הגוגל אסיסטנט (Google, turn off tivo).
...
האופציה שאתה מחפש נקראת HDMI-CEC
בTIVO זה נמצא בהגדרות, אבל, זה לא הכל, גם בטלויזיה ישנן הגדרות CEC, תצטרך לחפור בתפריט עד שתמצא ולפעמים יש לזה כל מיני שמות מוזרים כמו anylink או שטויות כאלו, כל יצרן החליט לדפוק לזה שם אחר.
מעבר לזה, זה גם לא תמיד עובד כמו שצריך, בכל מכשיר התוצאה שונה, לכן מדובר בניסוי וטעיה

amosnim (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

19/05/2022 13:54  
yossi_s1 כתב:
האופציה שאתה מחפש נקראת HDMI-CEC
בTIVO זה נמצא בהגדרות, אבל, זה לא הכל, גם בטלויזיה ישנן הגדרות CEC, תצטרך לחפור בתפריט עד שתמצא ולפעמים יש לזה כל מיני שמות מוזרים כמו anylink או שטויות כאלו, כל יצרן החליט לדפוק לזה שם אחר.
מעבר לזה, זה גם לא תמיד עובד כמו שצריך, בכל מכשיר התוצאה שונה, לכן מדובר בניסוי וטעיה
...
תודה. זה מה שעשיתי. ביטלתי גם בסטרימר וגם בטלוויזיה שלי של חברת סמסונג (בסמסונג זה נקרא Anynet+).
זה עובד, אבל לא בצורה מושלמת. כפתור הכיבוי/הפעל בשלט של הסטרימר עדיין מכבה רק את הטלוויזיה וביציאה מאפליקציות מסוימות קופץ חלון בטלוויזיה שלא קפץ לפני הביטול. זה קצת מפריע, אבל עדיין עדיף על מה שהיה קודם.

עכשיו, הייתי שמח לדעת אם יש אפשרות לתכנת קיצורי דרך בשלט כדי לפתוח בקלות אפליקציות שונות.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”