coreelec

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
niguy (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: גיא
נתן תודות: 42 פעמים
קיבל תודות: 21 פעמים

coreelec

נושא שלא נקרא #1 

בוקר טוב
במשך שנים לא סבלתי את הדבר הזה שנקרא קודי.
לא היה לי כח לכל הקנפוגים, חבילות,הרחבות ואין סוף הגדרות. העדפתי סטרימר
"מסורתי" עם מערכת הפעלה שלו, במיוחד כשהצורך היחידי שלי הוא הזרמת סרטים ברשת הביתית (NAS) ואין לי שום צורך בצפייה ישירה.
ואז גיליתי את COREELEC. יותר נכון לא הפסקתי לשמוע עליה כאן בפורום כשחיפשתי תחליף ל XSTREAMER העתיק שלי.
במקרה הסתובב לי בבית סטרימר סיני עם מעבד amlogic ואמרתי יאללה ננסה.
אחרי התקנה (די פשוטה האמת) ותקופת הסתגלות ולמידה של חצי שעה (בעיקר בכל מה שנוגע לספריית המדיה) שיניתי את כל מה שחשבתי על המערכת: מנגנת את כל סוגי הקבצים, מנהלת בצורה יוצאת מן הכלל את ספריית המדיה, ומאוד מאוד גמישה להתאמות אישיות. אני עדיין לא בטוח שמתאימה לכל אחד כי נדרשת התעסקות וה UI של הקודי לא הכי פשוט אבל אין ספק שבסכום נמוך עד גיחוך ( 30-50 דולר) קיבלתי יופי של פתרון!
(אני מודה שאין לי נסיון עם סטרימרים "מסורתיים" יקרים כגון זאפיטי, דיון וזידו כך שאין לי יכולת השוואה).
דבר אחד ששמתי לב אליו: כשאני עוצר סרט ואז ממשיך קורה לא פעם שהסנכרון בין הקול לתמונה קצת משתבש. במקרים מסויימים הסנכרון לא מושלם כבר מתחילת הסרט.
יכול להיות שזה קשור לזה שהמעבד של הסטרימר הוא די ישן או משהו בהגדרות שפספסתי? מדובר ב amlogic s905x די מיושן עם 2 גיגה זיכרון. (אני רוצה בלי קשר להזמין את ה x96 max plus שמגיע כבר עם s905x3 ו4 גיגה זיכרון בעיקר כדי לקבל מהירות 1000 בכרטיס הרשת וחוויית משתמש טובה יותר)
נערך לאחרונה על ידי niguy ב 17/03/2022 10:52, נערך פעם 1 בסך הכל.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: coreelec

נושא שלא נקרא #2 

עניין הסנכרון לאחר עצירה\בהתחלה זו מחלה שעדיין לא מצאנו את הגורם לה.
בד"כ עצירה מלאה וחזרה לניגון או אפילו העברה של כמה שניות אחורה\קדימה אמורה לסדר את זה.

niguy (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

הבנתי. אז זה לא קשור למעבד ( לפחות לא בנושא הזה) .
אגב, זו מחלה של קודי או של coreelec?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #4 

כן, המעבד לא קשור. למען האמת אני לא בטוח, אבל נראה לי שזו בעיה שקשורה יותר ל-CoreELEC.
יצא לי לעבוד עם S905X והוא אחלה, אפילו היום. ואני לא חושב ששמתי לב להבדל משמעותי במעבר ל-S905X3.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

בעיות סנכרון יכולות לנבוע ממספר דברים -
טמפרטורה גבוהה
מעבד/GPU חלשים מדי
התוכן יושב על התקן איטי מדי או מחובר בחיבור איטי

בכל אופן קודי זו מערכת מושלמת, אני מאוהב בה עוד מימיה כ-XBMC, אם אתה יודע מה אתה רוצה מעצמך אין מה ללכת לאיבוד והיא עובדת מצויין, סך הכל תוכנה היושבת על אנדרואיד/לינוקס/ווינדוס תלוי בחומרה עליה התקנת.
לפי כל התיאורים שאתה מביא זה נשמע כמו סטרימר חלש מדי לתוכן שאתה מריץ (אולי קידוד חזק מדי למעבד שחונק אותו), הסינים אלופים בלהבטיח הכל כדי לקיים מכירה כולל הרצת 4K על קופסאות עם 2 ליבות מעבד ו-1 גב ראם ולכן הייתי לוקח את הבטחותיהם בערבון מוגבל ומחפש טרם קנייה מידע ברמת סקירה מקצועית על הסטרימר אותו ארצה לקנות.
אני יכול לומר לך שאם תקנה מוצר מבית טוב הוא ישרת אותך בשקט שנים רבות.
NVIDIA SHILD
אמזון fire tv
שיאומי מי בוקס

כל היתר זה פגיעה או פספוס, נכון זול, אבל לא איכותי בחלק מהמקרים, לא מתעדכן ברמת תוכנה, לא עובר QA ברמת חומרה ויעשה כאבי ראש בהמשך.
לגבי קודי השילוב המנצח לפחות עבורי - יש לי אמזון firetv דור ראשון, הייתי בין הראשונים בישראל שרכש אותו ועד היום הוא עובד - מקבל עדכונים, מריץ קודי הכי עדכני, נטפליקס וכל מה שאני צריך. מעבד 4 ליבות, 2 גב ראם - הוכחה לכך שאם המוצר מבית טוב הוא עובד טוב.
לצד זה בקודי יש לי את ספריית הוידיאו הפרטית שלי שמקושרת לכונן קשיח שמחובר במחשב מרוחק עם פוסטרים, תקצירים והכל מאורגן יפה.
הרחבות? לא זקוק ליותר מעידן+ עם עולם ה-VOD הישראלי הכלול בפנים.
מעולם לא חוויתי את התקלות שאתה מציין.
* לגבי 1000 מגה כרטיס רשת בסטרימר, זה קצת עבודה בעיניים היות ואני לא מכיר תוכן שאתה מסוגל להריץ מהרשת ונוסק למספרים של מאה מגה ביטרייט - אם כן אתה בר מזל...

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

לא חסר תוכן 4K שעובר לפרקים 100 מגה

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #7 

@benny123
פותח השרשור שאל שאלה וקיבל תשובה ממישהו בצוות הפיתוח של המערכת.
בעיית הסנכרון המדוברת לא קשורה לאף אחד מהדברים שציינת.

אני מסכים עם מה שאמרת בנוגע לקודי.
לא כזה מסכים בנוגע ל"מוצר מבית טוב", כי העידכון האחרון של השילד גורם לא מעט כאב ראש למשתמשים בו, ושינמוך לגרסה ישנה יותר לא תהליך טריוויאלי.
השיאומי בכלל לא באותה קטגוריה, עקב חוסר תמיכה בפורמטי אודיו מתקדמים ועם עידכונים ששוברים פונקציונליות, כנ"ל ה-fire tv. מעבר לעובדה שבשניהם יש מעבד של Amlogic, בדיוק כמו המעבד בקופסאות האנדרויד עליהן רצה CoreELEC.

וכפי שאמר עומרי, יש לא מעט תכנים שבהם יש צורך בחיבור של מעל 100 מגה. כמובן אני לא מדבר על שירותי הזרמה כמו נטפליקס\אמזון\וכו', בהם 100 מגה בהחלט מספיק.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #8 

TheCoolest, דבר ראשון אני שמח לשמוע שמישהו מצוות הפיתוח של המערכת נמצא אצלנו באתר, זהו לא דבר מובן מאליו ופעם ראשונה שאני שומע זאת - ממליץ שהאדמינים יתנו לך כותרת מתאימה שהמשתמשים ידעו שאתה בר דעת בנושא (אז קטונתי מולך כי אני לא שייך לקבוצה זו עדיין).
בקשר לעניין "מוצר מבית טוב", אני עומד מאחורי ההצהרה הזאת, מוצר שמגיע מיצרן מוכר יזכה לעדכוני תוכנה במשך שנים, החומרה תיהיה איכותית יותר ומבחן הזמן משקף זאת.
באמזון firetv דור ראשון ישנו מעבד Qualcomm Snapdragon 8064 עם GPU מסוג Qualcomm Adreno 320. כן הוא לא מריץ 4K וגם לא H265 ממה שיצא לי לראות, הכרטיס רשת 100 מגה והוא ישן אך עם זאת הוא עובד כמו מיומו הראשון, מפעיל לי הכל בלי מאמץ, זוכה לעדכונים, קודי הכי עדכני רץ עליו כמו חמאה והכל נהדר - ידעתי מה אני קונה.
אם פותח השרשור יודע מראש שהוא מכוון ל-4K אז כמובן יש מגוון אופציות בשוק בהתאם לתקציב אבל דעתי נשארת בעינה והיא להתרחק ממוצרי OEM סיניים זולים מהסיבה הפשוטה - תקלות ו-DOA ועוד, יש לי כמה קופסאות זרוקות בבית מימי MX שהייתי משחק איתן, על הקופסא כתוב בגדול 4K! כתוב המון הבטחות, בפועל זה משטח לכוס קפה לא מעבר, סתם משתעשע בזה :)
אני בטוח ש-NVIDIA תפתור את עניין התוכנה, המוצר רחוק מלהיות מושבת. שיאומי לצערי מתנדנדים בין עדכון לעדכון.
לגבי 4K אני בטוח שיש בחוץ (באינטרנט) תוכן זמין לזה, אך לשם כך יש מספר משתנים - כמו ספק שיכול לספק מעל מאה מגה ביטרייט (ספק חוקי בחיבור ישראלי), כל ספק אחר שאין לו שרתים בישראל יגרום לכך שיהיו בעיות צפייה מסיבה די פשוטה שרוב הספקים בישראלים על הפנים.
בקשר לצריכת תוכן לוקאלי בבית/רשת ביתית אני לא מכיר הרבה "משוגעים" אשר יש להם שטח אכסון זמין לדבר היפה הזה (הלוואי עלי, אני מאושר ב-FHD).
שבוע טוב חברים

eizen5
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 520 פעמים
קיבל תודות: 92 פעמים

נמחק.

נושא שלא נקרא #9 

נמחק.
נערך לאחרונה על ידי eizen5 ב 30/12/2023 20:16, נערך פעם 1 בסך הכל.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #10 

shmizan כשנצמדים למה שעובד אין הפתעות רבות...
תסתכל מה כתבתי לגבי התוכנה, מע"ה היא לא, סך הכל תוכנה לניהול המדיה בבית והיא עושה זאת עבורי מושלם, פוסטרים בעברית והכל מונגש ונוח לכניסה בכל עת.
ההרחבה של עידן+ מנגישה VOD וערוצים חיים אך לצד זה יש לי רשימת ערוצי טלוויזיה עם לוח פרטי והכל ואני לא תלוי בהרחבה עצמה אז גם אם מחר היא נופלת עדיין יהיו לי שידורים של מה שאני צריך... ולגבי VOD אני לא חי על זה.
עיקר התוכן הינו הספריית וידיאו וערוצים חיים, VOD זה פלוס בלבד ולגבי סקין טוב לי עם הסקין המקורי של קודי ואליו אני נצמד לא אוהב יותר מדי שטיקים בעיניים.

niguy (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

@benny123

הסיבה העיקרית שהתחלתי להשתמש בקודי היא מערכת ההפעלה, CoreELEC. חווית שימוש שונה לגמרי מקודי שמותקן על גבי אנדרואיד,
ובגלל זה גם רצה באופן די חלק גם על סטרימר סיני זול ובנוסף תומכת לי בכל פורמטי האודיו החדשים (הגדרתי passthrough לרסיבר).
זאת גם הסיבה שאין לי צורך להשקיע ב shield שעולה פי 3 או 4 כי מבחינתי האנדרואיד מהווה מגבלה.
כמו שרשמתי, השימוש היחידי שלי הוא הזרמה של תכנים ברשת הביתית דרך NAS וניהול ספריית מדיה. לא צפייה ישירה ולא הרחבות של טלוויזיה חיה.
בינתיים זה עונה לי על הצרכים מעל ומעבר.
לגבי כרטיס רשת 1 גיגה, היות ויש יותר ויותר תכנים של 4K עם פורמט סאונד מתקדם, והיות שהנתב שלי וה NAS עובדים עם 1 גיגה, לא רואה סיבה למה לא ליישר קו גם לגבי הסטרימר, במיוחד כשמדובר בהשקעה של פחות מ 200 שח ועל הדרך קיבלת גם מעבד חדש וכפול זיכרון.

niguy (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

19/03/2022 19:52  
shmizan כתב:
בתור מישהו שמשתמש בקודי על בסיס קבוע ויומי, היא רחוקה מאוד (מאוד!) מלהיות מערכת מושלמת.
יש הרבה לאן ללכת לאיבוד, ההתעסקות היא אינסופית, העיצוב ו-UI ברמה מאוד ירודה, חוויה נורמלית מחייבת שימוש באינסוף תוספים שיכולים מחר להפסיק להיות נתמכים, ועוד ועוד..
בסה"כ מדובר על תוכנה חינמית שימושית ביותר, אז אין מה להתלונן, אבל אין מה לצייר אותה כמשהו שהיא לא
...
מסכים איתך לגמרי. הבעיה שכבר כמעט אין אלטרנטיבות בשוק הסטרימרים. החברה היחידה שנראית רצינית (ויש לה יבואן שזה פלוס רציני) היא זאפיטי אבל אין מספיק חוות דעת בארץ וביקורות/מבחנים.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #13 

אם אינני טועה גם המערכת של זאפיטי מבוססת אנדרויד, והנגן שלהם מבוסס על קודי.

tals79
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 36 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

אני למשל מאוד התאכזבתי מNvidia Shield Tube שקניתי לא מזמן - ואף החזרתי אותו לאמזון.
לעיתים היה נתקע / לא מגיב בניגון תכנים של 4k גם מהרשת הביתית וגם IPTV. וגם הקודי לא עבד בצורה חלקה. אולי הוא מוגבל קצת בגלל ה2gb זכרון.
אשמח להמלצה למישהו עם ניסיון עם Coreelec

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #15 

@tals79
CoreELEC זו מערכת הפעלה, אם יש לך סטרימר עם מעבד של Amlogic (שהוא לא S912), תוכל להתקין את הגרסה הכי חדשה עליו.
אם אתה צריך לבחור סטרימר, הייתי ממליץ לחפש בפורום של CE כדי לראות מאילו מכשירים עדיף להמנע. כי בסה"כ ברוב המקרים זה פשוט עובד.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”