למה רוב המדפסות גרועות? מישהו יכול להמליץ על מדפסת?

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
Fish72
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

Re: למה רוב המדפסות גרועות? מישהו יכול להמליץ על מדפסת?

נושא שלא נקרא #16 

18/02/2022 21:12  
Shasoosh כתב:
תודה. אתה ממליץ מנסיון?
...
לא רכשתי את הדגם הספציפי הזה אלא דגמים ללא מסך שמעט זולים יותר כי לא היה בזמנו את הדגם הזה, אבל המנגנון אמור להיות דומה אם לא זהה.

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

היתה לי מדפסת 6700 HP מסוג הזרקת דיו שעשתה לי הרבה בעיות תמיד כשרציתי להדפיס היא נכנסה למצב של ניקוי עצמי
כמו כן הראשי דיו היו מאוד יקרים ולא הספיקו להרבה הדפסות גם היה מצב של הדפסה בצבעים לא נכונים ועוד ועוד .....

עד שהחלטתי ליזרוק אותה ולעבור למדפסת בשיטה של מכלי דיו מהסוג החדש ....
המכלים מספיקים להמון הדפסות ( כ-3000 לפי היצרן ) והדיו לא מתיבש במכלים וממש לא נגמר מהר ,
עד כה אני מאוד מרוצה מהפעולה שלה בחודשים הראשונים ....
זאת מדפסת מדגם - HP Smart Tank 750 ראה בתמונה המדפסת והמכלי מילוי שלה .
HP Smart Tank 750
HP Smart Tank 750
נערך לאחרונה על ידי גלובל ב 21/02/2022 16:31, נערך פעם 1 בסך הכל.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

אני עובד עם מדפסת HP 3788 ואני קורע לה את הצורה בכמויות הדפסה
היא אלחוטית, קומפקטית, זריזה וחסכונית - אפשר להדפיס בה עם מיכל בודד של שחור במקום לקנות צבעוני והיא תעבוד בסדר גמור. יש גם סורק ויכולת צילום.
בכל אופן לא הייתי זורק סתם המלצה באוויר אם לא הייתי בודק בעצמי וזו מדפסת שיודעת להדפיס ועד כה אין הפתעות ממנה והיא ברשותי כבר קרוב לשנה ועברתי את ה-500 עמודים בכיף - לפעמים אני מדפיס ללא הפסקה גם 30-40 עמודים אם צריך וזה לא מזיז לה.

mulderfox
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 16 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #19 

אני פחות מתלהב ממדפסות של HP - בגלל שהן נוטות להתקלקל (אני מדבר על הזרקת הדיו ומנסיון), ובגלל שהתוכנה שלהן כבדה מסורבלת ופשוט לא טובה. (היא גם מעלה המון דברים לזכרון ולא עברה אופטימיזציה כמו שצריך)
בשנים האחרונות השתמשתי בעיקר במדפסות INK TANK של קנון ואפסון. גם חסכוניות, גם יעילות, ובדרך כלל הדרייברים עובדים כמו שצריך ולא מכבידים על המערכת.
עם זאת... וכמו בכל מדפסת הזרקת דיו (אגב, יוצאים דגמים חדשים כל הזמן) - יש בעיה מובנית של התייבשות דיו וסתימת ראשי הדפסה. זה צפוי במכשיר שתלוי בצנרת פנימית ונוזלים.
אם לא תשתמש במדפסת שבועיים (למשל), סביר להניח שההדפסה תצא מטושטשת או שהצבעים יהיו דהויים או חסרים. ואז צריך לבצע ניקוי רגיל או עמוק דרך הדרייברים.
אם אתה לא רוצה להתקל בזה, תיאלץ לעבור ללייזר צבעונית. וגם לה יש בעיות משלה. למשל, תחזוקה יקרה. אבל היות והטונר הוא אבקה יבשה - גם אם תדפיס אחרי חודשיים ההדפסה כנראה תצא בסדר גמור.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #20 

mulderfox דווקא החוויה שלי הינה די חיובית עם מדפסות HP ואני מדפיס בכמויות, סורק, מצלם.. לא התאכזבתי מעולם.
אני דואג לקנות רק מכליות מקוריות ולרוב משתמש בשחור-לבן ובכך חוסך עלויות הדפסה כי אני לא קונה בכלל צבעוני (לעיתים נדירות).
כמובן יש דגמים פחות טובים ויותר טובים בהתאם לתקציב אבל לדעתי במדפסות שגם ככה לרוב האחריות הינה לשנה, לא צריך לקרוע את הכיס אלא לקנות משהו ממוצע שיחזיק את הפרק זמן+ ואז לפח וקונים חדשה וכך הלאה.

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

בהצלחה למצוא מדפסתת לייזר צבעונית...
המלאי בארץ 0. נאדה, גורנישט !

אני מחפש כרגע בנרות משולבת לייזר צבעונית ואין כלום ! שום דבר.
גם לא ברור מתי יהיה במלאי.
פשוט אין מדפסות בישראל.

אם נדמה לכם שב ZAP יש מדפסות...תנסו להזמין/להתקשר לחנויות.
שיהיה בהצלחה.

Fish72
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 956 פעמים
קיבל תודות: 335 פעמים

נושא שלא נקרא #22 

26/02/2022 14:36  
Arie10 כתב:
בהצלחה למצוא מדפסתת לייזר צבעונית...
המלאי בארץ 0. נאדה, גורנישט !
...
בוא לא נגזים. למשל יש לך כמה דגמים של לייזר צבעוני ב KSP. (גם אם אין בסניף קרוב אליך אתה יכול להזמין לאיסוף/משלוח).

https://ksp.co.il/web/cat/1053..222..849..1763

moshe1040
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: משה
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #23 

משתמש שנים במדפסת hp smart tank 615 מכלי דיו גדולים ומאוד מרוצה

Arie10
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
קיבל תודות: 177 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

26/02/2022 15:11  
Fish72 כתב:
בוא לא נגזים. למשל יש לך כמה דגמים של לייזר צבעוני ב KSP. (גם אם אין בסניף קרוב אליך אתה יכול להזמין לאיסוף/משלוח).

https://ksp.co.il/web/cat/1053..222..849..1763
...
אני לא מגזים בכלל !
אכן C235 הוא הדגם היחיד (והחדש ביותר) שנמצא כרגע במלאי בארץ...אבל !!!
אין לו כרגע טונר חליפי !!! ואני לא קונה מדפסת שאין לה טונר חליפי. 4 מחסניות מקוריות עולות יותר מהמדפסת עצמה.
שאלתי כמה חנויות מתי כן יהיה חליפי...ואף אחד לא יכל לתת לי תשובה.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

26/02/2022 10:39  
benny123 כתב:
mulderfox דווקא החוויה שלי הינה די חיובית עם מדפסות HP ואני מדפיס בכמויות, סורק, מצלם.. לא התאכזבתי מעולם.
אני דואג לקנות רק מכליות מקוריות ולרוב משתמש בשחור-לבן ובכך חוסך עלויות הדפסה כי אני לא קונה בכלל צבעוני (לעיתים נדירות).
כמובן יש דגמים פחות טובים ויותר טובים בהתאם לתקציב אבל לדעתי במדפסות שגם ככה לרוב האחריות הינה לשנה, לא צריך לקרוע את הכיס אלא לקנות משהו ממוצע שיחזיק את הפרק זמן+ ואז לפח וקונים חדשה וכך הלאה.
...
כשמדפיסים בתדירות נמוכה הדיו מתחיל להתייבש והמדפסת מפעילה מחזור ניקוי קצר\ארוך וגומרת חלק ניכר מהדיו. המחסנית נגמרת די מהר גם אם לא מדפיסים כמעט.
בטווח הארוך יש חלקי גומי שמתייבשים עם הזמן ואז דפים לא נתפסים כמו שצריך, אצלי כבר מזמן בלתי אפשרי להדפיס תמונות על הדפים הקטנים\חלקים כי המדפסת לא מצליחה למשוך אותם.
מנסיון, הדיו החלופי טוב ויש עליו אחריות אם במקרה לא עובד\נחסם ובמקום שתצטרך לחסוך על צבעים פשוט תהנה מהדפסת גם עם הדפסות צבע\תמונות כל עוד היא עובדת. בעלות של דיו מקורי אפשר להחליף מדפסת אחרי החלפה של שתי מחסניות בערך.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #26 

gildmor אתה צודק לגבי עניין מדפסת הדיו, אם מדפיסים לעיתים רחוקות הדיו מתייבש ואף סותם את הראש מחסנית וזה לא משתלם תיקון, יחד עם זאת למי שמשתמש באופן תדיר הבעיה אינה שכיחה והוא לא אמור להיות טרוד בכך, מדפסת זולה שתחזיק שנה-שנתיים מחזירה את ההשקעה, לצד זה מחירי דיו מקורי תמיד יקרים יותר על פני חלופי, מדובר בדיו מקורי עם האחריות של היצרן לעומת דיו חלופי שזול יותר אבל אם יקלקל את המדפסת אז לא בטוח שהיבואן יקח אחריות לתיקון.
בכל מקרה כל אחד עושה מה שבא לו, מכלית דיו אחת מספיקה לכ-500 דפים בשחור אז אני קונה לפעמים במבצעי נובמבר כמה מכליות במבצעים, זה יוצא משתלם ושם בצד למתי שצריך וזהו, חסכתי כמה שקלים :) בכל אופן כל אחד מדבר מהניסיון האישי שלו והשמיים הם הגבול, אני לא מאמין בקנייה במחיר מטורף מוצר אליו אני פונה פעמים בודדות מבחינת שימוש במסגרת האחריות כי אז שתם תקופת האחריות והוא יהרס זה יכאב בכיס יותר, לקנות מדפסת זולה (עם ביקורות חיוביות), אחריות בסיסית ולקרוע לה את הצורה ואם תתקלקל לא יכאב כלל, זורקים וקונים זהה חדשה ושוב מדפיסים.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #27 

27/02/2022 15:22  
benny123 כתב:
מדובר בדיו מקורי עם האחריות של היצרן לעומת דיו חלופי שזול יותר אבל אם יקלקל את המדפסת אז לא בטוח שהיבואן יקח אחריות לתיקון.
...
עניין הלקלקל את המדפסת זה בעיקר מעשיות שמוכרים יצרני המדפסות בשביל להרתיע משתמשים מלקנות דיו חלופי.
אין שום סיבה הגיונית שמחסנית תקלקל מדפסת, זו הסיבה שחלק מספקי הדיו החלופי נותנים בעצמם אחריות על זה.
המקסימום שקורה זה שעשית עדכון גרסה למדפסת והם חסמו את המחסנית החלופית ובמקרה כזה הספק יחליף לך למחסנית מדגם חדש יותר או יזכה אותך על המחסנית. אבל לדעתי גם עם החסימות הפסיקו כבר כי הפסידו לאחרונה בתביעה ייצוגית בגלל זה.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #28 

צודק לגבי הייצוגית אבל לגבי עניין התקלות, להתעסק עם ראש דיו שנסתם עקב מחסנית לא תקינה זה לא שווה את הכאב ראש, במיוחד שהעלויות זניחות - מדפסות בסיסיות עולות כ-200 שקלים בלחץ, מכל דיו מקורי נגיד 50-60, כל מיכל 500 דפים בשחור, אתה צריך להדפיס 2000 דפים בשחור כדי להגיע לעלות המדפסת שאחריותה שנה, האם שווה בשביל כמה שקלים שחסכת להתעסק עם מדפסת תקולה בהמשך הדרך? מוותר על העונג, אני מדפיס הרבה ולכן חשוב לי שהמדפסת תתפקד תקין 24/7, בשביל השקט הנפשי אני מוכן לבזבז עוד כמה שקלים ולפרנס את היצרן של המדפסת.

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 897 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

איזו מדפסת הכי נכונה למי שמדפיס דפים בודדים בחודש אך חשוב לו מאוד סורק באיכות גבוהה ביותר? וגם מכונת צילום.
מעדיף שיהיה צבעוני. מפחד שדיו יתייבש בשימוש מועט. אין לי בעיה לרכוש דיו חלופי מאליאקספרס גם אם זה מגיע על חשבון האיכות.

אני מסכים עם הכותרת, מאוד קשה למצוא סוס עבודה מנצח במחיר נורמלי.

לרוב משתדלים לסרוק ולשמור הכל דיגיטלית אך מדי פעם צריכים להדפיס, איזה דגם מומלץ?
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #30 

28/02/2022 12:37  
benny123 כתב:
צודק לגבי הייצוגית אבל לגבי עניין התקלות, להתעסק עם ראש דיו שנסתם עקב מחסנית לא תקינה זה לא שווה את הכאב ראש, במיוחד שהעלויות זניחות - מדפסות בסיסיות עולות כ-200 שקלים בלחץ, מכל דיו מקורי נגיד 50-60, כל מיכל 500 דפים בשחור, אתה צריך להדפיס 2000 דפים בשחור כדי להגיע לעלות המדפסת שאחריותה שנה, האם שווה בשביל כמה שקלים שחסכת להתעסק עם מדפסת תקולה בהמשך הדרך? מוותר על העונג, אני מדפיס הרבה ולכן חשוב לי שהמדפסת תתפקד תקין 24/7, בשביל השקט הנפשי אני מוכן לבזבז עוד כמה שקלים ולפרנס את היצרן של המדפסת.
...
לשימוש שלך ובעלויות שאתה מתאר באמת אין לך טעם להתעסק עם חלופי. אם כי לפי דגם המדפסת שהזכרת המחסניות רשמית של 120 עמודים ולא 500.
אבל קח לדוגמה מדפסת HP6990, כי ההורים שלי היו צריכים משולבת עם סורק הדפסות צבע והכל. מחסנית שחורה עולה בסביבות 150 וצבעונית 80+ כפול שלושה. אמנם לכאורה לכיסוי של 800 עמודים אבל בשימוש מדי פעם הם לא מגיעים אפילו להדפסה של 50 דפים לפני שהמחסנית נגמרת. החלופי עולה כמעט שליש.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”