נמצא בארה"ב ושוקל איזה סטרימר להביא

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
rony77 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נמצא בארה"ב ושוקל איזה סטרימר להביא

נושא שלא נקרא #1 

היי,
טלוויזיה OLED C1 חדשה מחוברת לYamaha RXV6A בסטאפ של 5.1
שימושים עיקריים נטפליקס, יוטיוב וסלקום טיוי שכרגע כולם רצים ישירות מהטלויזיה
ויש טכנים שאני מוריד למחשב שבעבר היה מחובר לטלויזיה הקודמת ישירות וכרגע הוא בחדר ליד ללא שום חיבור לטלוויזיה

מתלבט מה לקנות כאן, רוצה משהו שיתן איכות טובה ואת כל הפורמטים ויאפשר הזרמת תכנים מהמחשב, מתלבט אם זה יהיה בצורה קוית (חיבור ישיר) או דרך וויפי, נראה לי שוויפי זה הכיוון אבל האינטרנט שלי לא הכי איכותי (200 מגה רגיל של הוט) ואני מפחד מזה אז אולי עדיף חיבור ישיר

Appel TV והמדריך לאפליקציה של עופר? אבל אין לי שום מוצר של אפל בבית...
גוגל כרום קאסט? אין לו חיבור קוי

בקיצור לא יודע מתלבט, המלצות?

vivi
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 895 פעמים
קיבל תודות: 424 פעמים

Re: נמצא בארה"ב ושוקל איזה סטרימר להביא

נושא שלא נקרא #2 

תבדוק על הניווידיה שילד
Pixel 4 XL | PS4 | NU8000 | Denon X3000 | Chromecast | Spotify | Partner Fiber | Netflix | FC Barcelona | Google Apps |

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אין קשר בין מהירות האינטרנט שלך לבין אם ה-wifi יהיה בעייתי או לא. תמיד עדיף חיבור קווי כי wifi גם לא בטוח יקלוט תלוי בציוד, מרחק, הפרעות בדרך וכמה מכשירים אחרים מחוברים ל-wifi. אבל כל עוד אתה קונה מכשיר עם אפשרות חיבור רשת קווי (רוב המכשירים שהם לא ממש קטנים) תוכל תמיד להחליט אח"כ.

אם אתה רוצה להזרים סרטים באיכות גבוהה בכל הפורמטים כולל dolby vision לך לפחות על ה-shield.

rony77 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #4 

השילד הרגיל במבצע עכשיו 130$, הוזמן, היום אאסוף מבסט ביי.
המלצות למשפרי איכות צפייה/שמיעה/מערכת/גאדג'טים שחבל לפספסף אם כבר אני כבר כאן? :)

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #5 

19/08/2021 8:52  
rony77 כתב:
השילד הרגיל במבצע עכשיו 130$, הוזמן, היום אאסוף מבסט ביי.
המלצות למשפרי איכות צפייה/שמיעה/מערכת/גאדג'טים שחבל לפספסף אם כבר אני כבר כאן? :)
...
הזדמנות לשדרג גם רסיבר :)

וגם הארד דיסק אם חסר לך אכסון לספריית סרטים (כל סרט באיכות DVD זה 60-70 ג'יגה). אפילו אם רואים ומוחקים עדיין צריך הרבה אחסון רק כדי שיהיה קצת מבחר.

גלובל
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 43 פעמים
קיבל תודות: 116 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

דיסק SSD כמובן לא HD .....אם כבר אתה בארה"ב

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #7 

ממש לא הייתי משקיע ב-SSD למדיה, גם ה-HDD הכי איטי נותן מהירות מעל ומעבר למה שהסרטים הכי כבדים צריכים. אבל אם אין לך SSD במחשב זו גם הזדמנות להוסיף לו אחד להתקנה של מערכת ההפעלה ותוכנות.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

מבחינת איכות תמונה, ה APPLE TV 4K החדש לא רואה אף סטרימר אחר כולל שילד ממטר. לא חייבים מוצר אחר של אפל, אם אתה לא צריך שליטה מהטלפון כי אין כזאת באנדרויד, פרט להרמוני הב. לי יש גם אותו, גם שילד, וגם כרומקאסט גוגל טיוי. השילד מצויין למשחקי הנדרויד, אבל לא תומך בדולבי אטמוס דרך שירותי מוסיקה כמו TIDAL או AMAZON או APPLE MUSIC. ה APPLE TV כן תומך בכל אלו. אם אתה רוצה סטרימר מצויין ובכל זאת רוצה להינות מחויית אנדרויד, לביא את ה APPLE וגם את הכרומכאסט החדש עם גוגל TV, שעולה 50 דולר בלבד. שניהם הווים את כל מה שצריך מסטרימר.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

19/08/2021 13:59  
ildonaldo כתב:
מבחינת איכות תמונה, ה APPLE TV 4K החדש לא רואה אף סטרימר אחר כולל שילד ממטר.
...
על סמך מה הקביעה הנחרצת הזו? רוב האנשים מסכימים שהאפסקייל של השילד הוא הכי טוב, במצב שרוב התכנים עדיין לא 4K, זה כבר אומר שרוב הזמן שילד לא רואה אף אחד ממטר. נשאר עניין תכני 4K ולא מצאתי השוואה שבודקת איכות תמונה שלהם.

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #10 

19/08/2021 15:41  
gildmor כתב:
ildonaldo כתב:
מבחינת איכות תמונה, ה APPLE TV 4K החדש לא רואה אף סטרימר אחר כולל שילד ממטר.
...
על סמך מה הקביעה הנחרצת הזו? רוב האנשים מסכימים שהאפסקייל של השילד הוא הכי טוב, במצב שרוב התכנים עדיין לא 4K, זה כבר אומר שרוב הזמן שילד לא רואה אף אחד ממטר. נשאר עניין תכני 4K ולא מצאתי השוואה שבודקת איכות תמונה שלהם.
...
על סמך נסיון. בשילד עם ה AI או ללא ה AI שאתה, עדיין, בתכנים מפריים וידאו, נטפליקס, ותכנים מהמחשב עי PLEX, התמונה נראית טוב יותר באפל TV החדש! בדיקה פשוטה היא השוואה בין סרט המשודר בנטפליקס שיש לי אותו באיכות BLURAY ואני מנגן אותו ע"י סטרימר ZIDDO. שם איכות התמונה תמיד טובה יותר מנטפליקס בגלל רוחב פס גבוה יותר. כאשר אני משווה לנטפליקס מנוגל ע"י האפל, הפער באיכת מצתמצם משמעותית.

אישית אין לי אף מוצר של אפל מלבד APPLE TV ואני לא סובר את החברה הזאת. אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח. אגב בשילד אין התאמת תדר סריקה לקצב פריימים של התוכן! רשום כפיצ'ר נסנוני שלא עושה כלום ואתה מקבל גמגום בתזוזת מצלמה לצדדים, בעיקר עם האפלקציה של סלקום TV או יס פלוס, מה שלא קורה באפל TV. השילד טוב רק למשחקי אנדרויד כי הוא מאד חזק. אפילו KODI לא עובד עליו כמו שהוא עובד על GOOGLE TV כרומקאסט

rony77 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #11 

ildonaldo כתב:
מבחינת איכות תמונה, ה APPLE TV 4K החדש לא רואה אף סטרימר אחר כולל שילד ממטר. לא חייבים מוצר אחר של אפל, אם אתה לא צריך שליטה מהטלפון כי אין כזאת באנדרויד, פרט להרמוני הב. לי יש גם אותו, גם שילד, וגם כרומקאסט גוגל טיוי. השילד מצויין למשחקי הנדרויד, אבל לא תומך בדולבי אטמוס דרך שירותי מוסיקה כמו TIDAL או AMAZON או APPLE MUSIC. ה APPLE TV כן תומך בכל אלו. אם אתה רוצה סטרימר מצויין ובכל זאת רוצה להינות מחויית אנדרויד, לביא את ה APPLE וגם את הכרומכאסט החדש עם גוגל TV, שעולה 50 דולר בלבד. שניהם הווים את כל מה שצריך מסטרימר.
...
לא משחק משחקי אנדרואיד, יש לי את כל הקונסולות שיש כמעט זה מספיק
האמת שקראתי לגבי איכות הצפייה הגבוהה באפל טיוי לא מעט ברשת, הרבה אומרים את זה
איך אתה מנגן דרכו תכנים שיושבים על המחשב?

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #12 

19/08/2021 21:08  
rony77 כתב:
ildonaldo כתב:
...
לא משחק משחקי אנדרואיד, יש לי את כל הקונסולות שיש כמעט זה מספיק
האמת שקראתי לגבי איכות הצפייה הגבוהה באפל טיוי לא מעט ברשת, הרבה אומרים את זה
איך אתה מנגן דרכו תכנים שיושבים על המחשב?
...
זו החולשה העיקרית שלו. יש שתי דרכים, אחת זה PLEX בחינם, ואחרת היא אפלקציה בלעדית לאפל, עולה 50 שח לשנה (לא זוכר את שמה). אבל, אף אחת מהן לא תתן לך להוציא ביטסטרים של אטמוס. כל פס קול רב ערוצי כולל אטמוס עובר פענוח עי המכשיר, ומקודד מחדש ל PCM רב ערוצי (עד 7.1) או Dolby Digital 5.1 אם מגדירים זאת. זו לא הגבלה של חומרה, אלא הגבלה של OSTV עי אפל בעצמם בכדי לא לעודד פרטיות. הם מאפשרים אטמוס ודולבי רק באפלקציות רשמיות שמנגנות תכנים בתשלום בלבד, כמו הטפליקס ופריים. באנדרויד אין את המגבלה הזאת. לאפל טיוי הישן, לאחר jail break ניתן היה לאפשר DTS עי עקיפת החסימה. אם אתה רוצה להשלים את החוויה, תקנה סטרימר יעודי מבוסס אנדרויד עבור לניגון תכנים מהמחשב לרבות קבצי ISO של בלוראי עם תפריטי JAVA מלאים. המומלץ זה ב Zidoo מדגם Z9X:

https://www.zidoo.tv/Product/index/mode ... McQ==.html

יש לו נגן בלוראי וקבצים מהרשת ואפשר להתקין עליו גרסת KODI יעודית של החברה עם תמיכה בפענוח מלא בחומרה. הוא לא תומך בנטפליקס בגלל שהוא מגיע פרוץ ללא DRM.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #13 

19/08/2021 16:00  
ildonaldo כתב:

על סמך נסיון. בשילד עם ה AI או ללא ה AI שאתה, עדיין, בתכנים מפריים וידאו, נטפליקס, ותכנים מהמחשב עי PLEX, התמונה נראית טוב יותר באפל TV החדש! בדיקה פשוטה היא השוואה בין סרט המשודר בנטפליקס שיש לי אותו באיכות BLURAY ואני מנגן אותו ע"י סטרימר ZIDDO. שם איכות התמונה תמיד טובה יותר מנטפליקס בגלל רוחב פס גבוה יותר. כאשר אני משווה לנטפליקס מנוגל ע"י האפל, הפער באיכת מצתמצם משמעותית.

אבל עם עובדות אי אפשר להתווכח. אגב בשילד אין התאמת תדר סריקה לקצב פריימים של התוכן! רשום כפיצ'ר נסנוני שלא עושה כלום ואתה מקבל גמגום בתזוזת מצלמה לצדדים, בעיקר עם האפלקציה של סלקום TV או יס פלוס, מה שלא קורה באפל TV. השילד טוב רק למשחקי אנדרויד כי הוא מאד חזק. אפילו KODI לא עובד עליו כמו שהוא עובד על GOOGLE TV כרומקאסט
...
ולפי נסיוני קודי עובד מעולה, לגבי עניין פריימים שהזכרת אך פעם לא נתקלתי שם בשום דבר שהפריע בצפיה אתה מוזמן לשלוח דוגמא ספציפית ואבדוק. עצם זה שקודי לא רץ שם זה כבר מינוס רציני שדורש סטרימר נוסף. בכל מקרה מה שציינת זה לא מדד לאיכות תמונה כללית ובטח שלא מקרה מייצג לקביעה נחרצת כפי שקבעת, רק העדפה אישית. הזכרת גם שדרוש פלקס, זה עוד מינוס רציני כי כפי שגם אתה הזכרת וגם מנסיוני הוא לא עובד טוב לא מעביר הכל ודורש מחשב עם השרת שלו שעובד 24/7. השילד הוא פתרון כולל בנגן אחד שעובד טוב לכל מדיה מקומית או מהרשת. פתרון שדורש עוד נגן אחד או יותר מבחינתי הוא פתרון פסול ולא נוח מלכתחילה גם אם נניח היתה לו איכות תמונה טובה יותר, מה שמוטל בספק ללא השוואה של אחד מול אחד עם אותו מקור על אותה טלויזיה.
יצא לי לי להתנסות עם סלקום והאיכות שם לא מלהיבה באופן כללי, שלא לדבר על סאונד כי רוב המקורות שם אפילו לא FHD טוב, כך ששם בטוח שהשילד עם ה-AI וגם בלי (דגם 2017) יתן תמונה יותר טובה יחסית לכל מכשיר אחר שהאפסקייל שלו פחות טוב.

לא הבנתי את הדוגמה שלך לגבי נטפליקס, הנטפליקס מהטלויזיה או מהשילד נותנים בדיוק אותה איכות תמונה כי שניהם מחוברים לאותה רשת ומקבלים את רוחב הפס המקסימלי של 15MPBS מתי שיש. אין בכלל טעם לבדוק נגן שלא מסוגל לנגן את הרוחב פס המקסימלי שלהם שלא גבוה מי יודע מה בטח שלא בהשוואה למדיה מקומית איכותית.

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”