מכשיר אל-פסק של אדוויס- כיצד ניתן לנטר את מצב המצבר?

מחשבים, חומרה, KODI, NUC, Raspberry pi
yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

אבי,

המוצרים של Advice (חברה ישראלית) נחותים משמעותית מ APC וזה בלשון המעטה.

באל פסק און ליין סוללת הגיבוי היא זו שמספקת את החשמל לציוד המחשב, כך שההגנה על המחשב מבחינה זו היא מושלמת – אין כל השהייה במקרה של נפילת מתח מפני שהזרם הראשי אינו מגיע כלל ממתח החשמל הראשי, אלא מהסוללה שנטענת תמידית דרך החשמל.

אני משתמש באון ליין (אביאם) להגנה על הפרוססור והמקרן בלבד,למחשב אני משתמש שנים באל פסק רגיל של APC.

לא הייתי ממליץ לך על אל פסק און ליין של Eaton מפני שהם מאוד מרעישים, ניסיתי 2 דגמים אצלי בסלון וזה היה נורא.
אם בכל זאת אתה מעוניין באון ליין,ממליץ לך על חברת אביאם שיושבים בנתניה.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

bariko כתב: sys_admin

אינני זקוק למכשיר יותר מתוחכם, כי סביר להניח שלא אדע לתפעל אותו כראוי.
אולם מכשיר יותר אמין מ ה- Eaton שהצעת, בהחלט עשוי לעניין אותי.
האם תוכל לתת דוגמא למכשיר כזה, שהמחיר שלו לא יקר בצורה אקספוננציאלית? :lol:

אגב אני רואה שעל- Eaton 9SX 3000I מקבלים שנתיים אחריות.
ומה קורה אחרי שהתוקף פג?
האם שווה לתקן, או זורקים לפח?
...
·

עוד בשלב של להגן על המכשיר שמחובר לאל פסק ועוד הרבה לפני התחכום שלו, אם בכלל נדרש להשתמש באל פסק ONLINE , כפי שהסברתי את זה לפני זה. כל האל פסקים הזולים, אלה שמחירם פחות מ 1K של דולרים הם בדרך כלל כאלה שפשוט שורפים את הציוד שמחובר עליהם בשלב של קפיצות מתח, שזה השלב שהם היו צריכים להגן על הציוד וזה מסיבה שפוטה, שהאל פסקים הזולים הם ממומשים בשיטה של Line Interactive או כפי שמכנים אותם היום "SMART". :lol:
אותו המוצר של Eaton, זה מוצר זול ופשוט מסוג ONLINE וגם זמין בישראל. מוצרים מקבילים של APC למשל עולים פי כמה וכמה יותר ובגלל שאתה כפי שרשמת לא מחפש מכשיר "שהמחיר שלו לא יקר בצורה אקספוננציאלית?", אז כבר כיבלת את הדגם המדויק והזמין כאן לרכישה בישראל וגם נותן לך דיאגנוסטיקה מלאה, כולל גם מרחוק, למשל כפי שקיים לי במכשיר שאני משתמש בו בבית ושאני יכול גם לצרף את הצילום מסך שלה מהפלאון :
[imgbig]https://i.ibb.co/R3C1KbK/Screenshot-202 ... npower.jpg[/imgbig]

ובקשר למצברים. אחרי שנתיים שנדרש להחליף את המצברים, ניתן להחליף את המצברים לבד, במחיר של כ 250$ או לחלופין, אם לא יודעים לבצע את זה לבד לעשות את זה אצל נותן שירות במחיר של כ 500$.

זה כל הסיפור ואין כאן יותר מדי דברים מסובכים, חדשים או לא מוכרים כי כך זה עובד עוד משנות התשעים. כמובן מצד שני, בשנים אחרונות יש אל פסקים שמבוססים של מצברי LTO, שמצברים אלה יכולים לעבוד בהם גם שני עשורים או יותר, רק מה, אפ פסקים אלה לא מתחום מחירים שאתה מחפש, כי שם באמת המחיר כבר עולה אקספוננציאלי? ומתחיל מ 6K של דולרים וממשיך צפונה צפונה.

ובקשר ל"מגני ברקים ונחשולי מתח, עם השהיה של 5 דקות", שרוכשים בחנויות אלקטרוניקה ובטמבוריות, המכשירים אלה לא רק שלא עוזרים, אלה שגם עושים נזק למכשירים אלקטרוניים שמחוברים אחריהם.

bariko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

קובי,

בהחלט אוכל לשקול אל-פסק און ליין מהסוג שהמלצת.
בסלון שם ממוקדם ציוד הק"ב , אני מסתפק בינתיים במגן נגד נחשולי מתח הכולל השהייה.

sys_admin
לאחר שקראתי את כל התגובות כאן, קיימת תמימות דעת לגבי המכשירים של אדוויס.
אבל מה לגבי האל- פסק של APC שהציע ארתור בהודעה מס' 5?
האם היית פוסל גם אותו בביטול, כמו את זה של אדוויס?

ומה לגבי האל פסק ON LINE, של חברת אביאם שהציע yarino?
האם זה מקביל לדגם Eaton 9SX 3000I?

אגב אני מעדיף לרכוש מהארץ, גם אם יבוא מחו"ל יוצא זול יותר.
חשוב לי השירות והתמיכה בעברית, שאולי אזדקק להם.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #19 

@bariko @sys_admin
·
השאלה היא על מה בדיוק אתה מגן?
לקנות אל-פסק שתופס המון מקום, מרעיש ועולה הון קטן, בנוסף להחלפת מצברים כל שנתיים-שלוש בסכום לא מבוטל (גבוה יותר מעלות אל-פסק חדש המדובר של APC) בשביל להגן על מחשב רגיל נשמע לי קצת הזוי.
כאשר אתה רוצה להגן על ציוד בשווי עשרות אלפי שקלים, אני יכול להבין את הדרישה להגנה ברמה הכי גבוהה שיש. אבל כשאתה מגן על מחשב, אז בשביל מה צריך אל-פסק אונליין?

אל-פסק נורמלי יגן לך על הציוד מנחשולי מתח, ומנפילות מתח. יש לו מספר דרגות הגנה ללא מעבר למצברים (AVR) בהן האל-פסק מוריד או מעלה את המתח היוצא אל הציוד, ואם המתח חוצה ערך מסויים, האל-פסק עובר לגיבוי מהמצבר.
כמובן ההגנה לא תהיה ברמה של אל-פסק אונליין, מאחר ובאונליין, הציוד תמיד מקבל מתח מהמצברים. אבל צריך לקחת דברים בפרופוציה.

חשוב לציין שלפני שבכלל דנים בהגנות חיצוניות על המחשב, רצוי מאד לקנות ספק כוח איכותי. כך אתה מגדיל בהרבה את הסיכויים שתקלה ברשת החשמל (או בספק עצמו) לא תגיע לרכיבים שבתוך המחשב.

@bariko , בקשר להחלפת המצברים ב-APC, אז התשובה היא "כן, בערך". אתה קונה מצבר חדש, פותח את תא המצברים באל-פסק, שולף את הישן ומכניס את החדש.
באל-פסקים זולים, לפחות בזה שהיה לי, הייתי צריך לפתוח את האל-פסק עצמו. זה מסובך יותר, מסוכן יותר, ולא כזה מומלץ.

ראה משניה 00:55, חוץ מהעבודה שאת המצבר החדש הוא מכניס הפוך, זה התהליך בהחלפת המצברים.

בעמוד פה אפשר לראות שעלות ה-UPS היא 900 ש"ח. עלות מצברים חדשים (שים לב, מדובר בשני מצברים מחוברים למודול יחיד) היא 270 ש"ח.
https://www.ups-sales.com/BR900GI.html

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 19 פעמים
קיבל תודות: 265 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

bariko כתב:לאחר שקראתי את כל התגובות כאן, קיימת תמימות דעת לגבי המכשירים של אדוויס.
...
·אדוויס זה מותג לאל פסק שמייצר מגוון רחב של סוגים, כולל אונליין עליו דובר כאן.

לדעתי, אם רק המחשב הביתי שלך מחובר לאל פסק, זה עשוי להיות ממש מוגזם לקנות אל פסק מסוג אונליין, שמיועד בד"כ לשרתים, בנקים וחברות.

הערך המוסף של האונליין על Line interactive (הזולים יותר) נובע מכיוון מכיוון שבאונליין ההזנה למכשירים החשמליים מבוצעת קבוע דרך הבטריות. כך, בנוסף על ההגנה בפני הפסקות חשמל, נחשולי מתח, תת ועודף מתח, שמקנים כל מכשירי האל פסק, האונליין גם מגן בפני רעשי רקע ורעשים הרמוניים של מערכת החשמל. וזה בודאי לא רלוונטי למחשב ביתי.

ומכאן גם חסרונותיו של אונליין: פרט לכך שהוא יקר יותר, הוא הרבה פחות נציל מבחינה חשמלית, מתחמם יותר, ולכן דורש כנפי קירור ייעודיות.

כמובן שניתן תמיד להגזים בפיתרונות לבעיותינו, לקבל החלטות על סמך פחדים וחששות מהלא ידוע, אבל משום כך נדרשת הפעלת שיקול דעת. להבנתי, שווה להתעמק בפרטים על מנת לקבל החלטות נבונות ולרכוש מוצרים תואמים את הדרישות.
בהצלחה!

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #21 

sys_admin כתב:ובקשר ל"מגני ברקים ונחשולי מתח, עם השהיה של 5 דקות", שרוכשים בחנויות אלקטרוניקה ובטמבוריות, המכשירים אלה לא רק שלא עוזרים, אלה שגם עושים נזק למכשירים אלקטרוניים שמחוברים אחריהם.
...
·תוכל להרחיב? לאיזה מכשירים לדעתך זה עלול לגרום נזק?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #22 

bariko כתב: sys_admin
לאחר שקראתי את כל התגובות כאן, קיימת תמימות דעת לגבי המכשירים של אדוויס.
אבל מה לגבי האל- פסק של APC שהציע ארתור בהודעה מס' 5?
האם היית פוסל גם אותו בביטול, כמו את זה של אדוויס?

אגב אני מעדיף לרכוש מהארץ, גם אם יבוא מחו"ל יוצא זול יותר.
חשוב לי השירות והתמיכה בעברית, שאולי אזדקק להם.
...
·

אם אנו מדברים על דגם br900gi של APC, אז כפי שניתן לראות בקלות מהמפרט שלו מדובר על מכשיר שעובד בשיטה של Line interactive, שעלייה כבר הסברתי כאן מספיק פעמים.

למרות שהסברתי את זה כאן כבר כמה פעמים, אבל אחזור עוד הפעם. APC זה יצרן אמין ביותר, שיש לו מוצרים טובים בסדרות של מכשירי ONLINE. אבל מה, אם ליצרנים אחרים מכשיר אל פסק סביר מתחיל מ 1K של דולרים, אז ל APC מוצר מקביל יעלה בדיוק פי שלוש וצפונה, צפונה.

בקשר למוצר שנמכר בארץ כבר קיבלת את הקישור הישיר וגם יש לו נותן שירות בישראל שמספק גם תמיכה וגם בתשלום, אם זה נדרש.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #23 

lasik כתב:
...
...
·תוכל להרחיב? לאיזה מכשירים לדעתך זה עלול לגרום נזק?
...
·

זה עלול לגרום נזק למכשירים החל ממחשבים, ציודי תקשורת ביתיים ומכשירי NAS למשל ועד למערכות קולנוע ביתיות ועד לטלוויזיות וכו'.

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

אני משתמש ב 3 יחידות UPS

2 מהן רגילות האחת של APC עבור שני מחשבים ומדפסת והשניה של אביהם עבור הראוטר / ממיר / מודם.

השלישית היא מסוג און ליין של אביהם , שמשמשת עבור המקרן / פרוססור/סטרימר/נגן CD .

רוצה לציין שכל השלוש הוכיחו את עצמן ביג טיים

לא רואה הצדקה לאון ליין עבור מחשבים

עבור פרוססור / מקרן וציוד אודיו וידאו יקר, רק און ליין.

shay3203
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 26 פעמים
קיבל תודות: 69 פעמים

נושא שלא נקרא #25 

yarino כתב: המוצרים של Advice (חברה ישראלית) נחותים משמעותית מ APC וזה בלשון המעטה.
...
·

תראו בתור אחד שטיפל לבדו בכמה אל פסק אונליין של אדיוס ששבקו חיים אז כן האיכות ככה ככה. אני יכול להגיד לכם שאדוויס כנראה לא מייצרים כלום האל פסק מסוג אונליין שלהם שאני טיפלתי בהם הם של חברה הודית בשם mikrotek צירפתי תמונה של האל פסק אדוויס ולינק לדגם הזה בחברה ההודית זה הדגם (צורה הישנה שהם מכרו):

https://www.microtekdirect.com/product/max-series-1kva/

כמו כן כאן יש מדריכים בהודית איך לתקן אותו. אז תחליטו אתם לגבי האיכות.

lasik
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #26 

sys_admin כתב:זה עלול לגרום נזק למכשירים החל ממחשבים, ציודי תקשורת ביתיים ומכשירי NAS למשל ועד למערכות קולנוע ביתיות ועד לטלוויזיות וכו'.
...
·מאיזה סיבה אתה מסיק המסקנה זהו? ככל שידוע לי, אביזרים אלו אמורים להתמודד עם הפסקות חשמל רגעיות באמצעות הפסקת אספקת חשמל למכשיר אלקטרוני לפרק זמן של מספר דקות.
בכך נמנעת חשיפת המכשיר האלקטרוני לנחשול בחזרת החשמל בשניות שלאחר ההפסקה.

yarino
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 118 פעמים
קיבל תודות: 203 פעמים

נושא שלא נקרא #27 

lasik כתב:
...
...

ומכאן גם חסרונותיו של אונליין: פרט לכך שהוא יקר יותר, הוא הרבה פחות נציל מבחינה חשמלית, מתחמם יותר, ולכן דורש כנפי קירור ייעודיות.

...
כנפיים יעודיות לקירור? זה חדש לי, אצלי הוא קר לגמרי.
המכשיר On Line של אביאם מגיע עם שתי סוללות כשכל סוללה עולה 90 ש"ח בלבד.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #28 

@yarino
·
אפשר שם דגם מלא או לינק למכשיר?

istarmini
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-15K
חבר במועדון ה-15K
נתן תודות: 1001 פעמים
קיבל תודות: 2180 פעמים

נושא שלא נקרא #29 

TheCoolest כתב:@yarino
·
אפשר שם דגם מלא או לינק למכשיר?
...
·

https://www.alpesek.co.il/product/aviem-power-1000va-1

bariko (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1449 פעמים
קיבל תודות: 347 פעמים

נושא שלא נקרא #30 

ארתור, lasik, יואב

האמת שבסלון שם יש לי ציוד ק"ב מאוד יקר, אולי שווה להכניס אל פסק אונליין, עקב הפסקות חשמל קצרות לעיתים די תכופות.
מה שקצת תמוה בעיניי, שמחיר אל פסק און ליין של חברת אביהם, עליו ממליצים קובי ויואב, יוצא בערך כמו מחיר של אל פסק רגיל.
יש הסבר לכך?
לגבי החלפת מצברים, אם מדובר בפעולה כמו החלפת מחסניות דיו במדפסת, אוכל להסתדר עם זה. :)

sys_admin
אולי לך יש הסבר לכך שמכשיר אל פסק אן- ליין של אביהם, מתומחר בצורה כל כך נמוכה?
האם לדעתך מדובר במוצר הרבה יותר נחות מ- Eaton 9SX 3000, שאפילו לפי דבריך לא נחשב כמוצר הכי אמין ויקר?

שלח תגובה

חזור אל “חומרה PC + סטרימרים”