הרעשה בחזרה לשכנים הרועשים מלמעלה

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Razz (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 47 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

הרעשה בחזרה לשכנים הרועשים מלמעלה

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם. אני גר בבניין משותף ומעליי יש משפחה שמרעישה כל הזמן: כדרורים, גרירת רהיטים, טריקת דלתות, הליכה עם עקבים ועוד. יש רעשים כאלה גם בשעות המנוחה, בין 23:00 ל-7:00 בבוקר. אני יודע שזה לא חוקי, אבל הרעשים הם אקראיים ולא חזקים מספיק כדי להתלונן עליהם במשטרה. אבל הם בהחלט חזקים מספיק כדי להעיר אותי בלילה ולמנוע ממני שינה על בסיס קבוע. פניתי אליהם כמה פעמים, גם ועד הבית פנה, כתבתי להם מכתב מפורט עם עצות להפחתת הרעש (הדבקת משתיקי קול לרגלי רהיטים, צעידה בנעליים שקטות וכדומה). אבל לא עזר כלום. התשובה שלהם: ככה זה בבית משותף. אנחנו לא יכולים להיות יותר שקטים מזה. יש לנו ילדים קטנים.

לכן הגישה שאני עובר אליה עכשיו היא: יחס גורר יחס. עין תחת עין. להרעיש להם בחזרה ולגרום להם בכך להבין מה הם עושים לי. אם אשמיע מוזיקת דאנס חזקה, עם המון באסים מפלצתיים, ועם הסאבוופר שלי, מה אני צריך לעשות כדי לוודא שהרעש יפריע לשכנים למעלה ולא לדירה שמתחתיי? כרגע שמתי את הסאבוופר על הוויטרינה הגבוהה בסלון וכיוונתי אותו לתקרה, אבל עדיין יש מרחק חצי מטר לתקרה. האם זה מספיק? אני יכול להיות בטוח שזה מרעיד להם את הרצפה? מה אתם ממליצים לעשות מעבר לזה? ואם יש לכם רעיונות הרעשה נוספים שיבצעו סיכול ממוקד בשכנים למעלה בלבד, אשמח לשמוע.

עדכון: תודה למגיבים עד כה, אבל אשמח לקבל תשובות ענייניות ומקצועיות על מה ששאלתי, שמתאימות לפורום שעוסק באקוסטיקה.

עדכון שני: המון תודה לכם על כל התשובות המחכימות. בלילות האחרונים כשהאישה למעלה צעדה באמצע הלילה ולפנות בוקר עם עקבים, כדררתי לה בכל הכוח שלי עם כדורגל בתקרה כמה פעמים ואז היא הפסיקה. הבעיה היא שזה מזרים לי אדרנלין ולכן אני מתקשה לישון אחרי זה... בכל אופן, אני מתאמן עכשיו על לבעוט את הכדורגל לתקרה, כי עם הידיים זה כבר עשה לי התכווצות שרירים...

עדכון שלישי: הגשתי אתמול תלונה במשטרה נגד השכנים. השוטר התקשר אל השכן על המקום והזהיר אותו להפסיק עם הרעש, במיוחד בלילה. והוא אמר לו שאם אגיש תלונה שנייה, יזמנו אותו לתחנה ויפתחו לו תיק. בנוסף, הוא הזהיר את השכן שאם אקליט את הרעשים, תהיה לי עילה לתביעה אזרחית נגדו. הבעיה היא שסוג הרעש שהם עושים הוא רעש הולם שלא נקלט במיקרופון של הסלולרי או הטאבלט שלי. בניגוד לרעשים נישאים, כמו נביחות כלבים או צפצוף של המיקרוגל שנקלט אפילו מהקצה השני של הבית. האם יש למישהו רעיון איך להקליט רעש הולם, כגון גרירת רהיטים, נקישות עקבים וכדומה?

עדכון רביעי: הגשתי כבר כמה תלונות במשטרה. לא עזר. עכשיו הגשתי תביעה קטנה. נקבע כבר דיון. אני קורא לכל מי שסובל מהבעיה הזו לא לוותר, אלא להילחם בכל הדרכים האפשריות. לא ייתכן שאנשים ישימו פס וימררו את החיים של השכנים שמתחתיהם על בסיס יומיומי. אם הרבה אנשים יגישו תלונות ותביעות, אולי זה יפעיל לחץ על המערכת לשנות את החוק שכרגע עומד לצד המרעישים, כי הקורבן צריך להוכיח באמצעות מומחה אקוסטיקה שהרעשים עולים על סף מסוים, שהוא גבוה מאוד.

עדכון חמישי: כצפוי, השופטת דחתה את התביעה בטענה שהרעש לא עובר את הסף המותר בחוק. נותר לי רק להתנחם בעובדה שגררתי אותם לבית משפט, הבהלתי אותם וגרמתי להם לשלם אלפי שקלים לעורך דין שכתב בשבילם כתב הגנה ותביעה שכנגד, שגם היא נדחתה בסוף. אני, לעומת זאת, שילמתי רק אגרת משפט של 300 שקל. לגבי הרעש, מאז יש שיפור מסוים. לא ברור אם זה צירוף מקרים או בגלל המשפט. ולא ברור כמה זמן זה יחזיק.

עדכון 4.6.21: בתביעה הנ"ל, מול השופטת עצמה כשהם טענו ברוב חוצפתם שאני "מרעיש להם במערכת שלא הייתה מביישת אצטדיונים", אמרתי: אני פשוט שם מוזיקה כדי לטשטש את הרעש שאתם עושים. ובהתאם לרעש, ככה עוצמת הווליום שאני מכוון. מאז שהם הבינו שהעיקרון הוא "שקט תמורת שקט", הם הרעישו פחות. אבל הקפדתי להגיב על כל רעש שלהם ברעש לא פרופורציונלי. ואז... הם עברו דירה. אני מקווה מאוד שזה בגללי. כך או כך, עכשיו יש לי שכן נורמלי יותר, הרבה יותר שקט.
נערך לאחרונה על ידי Razz ב 04/06/2021 13:33, נערך 7 פעמים בסך הכל.

yehudaa
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

לא נראה לי רעיון טוב להרעיש בחזרה .

אם זה לא יפתר בכל זאת תפנה למשטרה ותגיש תלונה .

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אל תתן להם שום סיבה להתלונן עליך במשטרה, לפני שאתה מגיש תלונה נגדם.

dima_vy
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 135 פעמים
קיבל תודות: 298 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אם זאת דירה שכורה, תעבור לדירה בבניין יותר איכותי מבחינת האנשים. חבל לרדת לרמה כזאת

Razz (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #5 

@yehudaa
·

אני אפגש בקרוב עם עורך דין כדי לבדוק אפשרויות משפטיות, כולל תלונה במשטרה. אם כי אני לא תולה בזה שום תקווה. תודה.

Razz (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #6 

@dima_vy
·

זו דירה שקניתי לפני שנה. אבל בכל זאת, אני בהחלט שוקל לעבור בגלל הבעיה הזאת.

yehudaa
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 256 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אני לא יודע בדיוק את השתלשלות הדברים בינכם .

אבל בסך הכל אתם שכנים וכדאי לעשות השתדלות לשמור על אוירה טובה ולהימנע מקשיחות מיותרת .

תנסה לקבוע שיחה ותסביר להם שוב בנחת את מצוקתך . אולי זה יעזור .

gilg7
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 552 פעמים
קיבל תודות: 272 פעמים

Re: הרעשה בחזרה לשכנים הרועשים מלמעלה

נושא שלא נקרא #8 

@Razz

אולי תעשה הפוך: תיצור בידוד נוסף נגד רעשים בתיקרה שלך ?
אני לא מבין באקוסטיקה אבל בטוח אפשר לשפר משהו.

לגבי תלונה במשטרה: היא לא חייבת להיות מבוססת על הוכחה באותו רגע.
השכן שלי עשה בעבר דברים אקראיים נגדנו שאי-אפשר להוכיח ואישתי התלוננה במשטרה (אצל שוטר קהילתי)
הם זימנו אותו לשיחה ומאז הוא מתנהג כמו ילד טוב.
צריך מראש לשכנע את השוטר (רצוי קהילתי) שאתה הצד הטוב פה ולא מחפש מלחמות ואז הוא יהיה קשוח עם השכן.
לא כדאי שהשוטר יידע שתכננת להרעיש בחזרה.
בהצלחה גיל

HazooM
כתב
כתב
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 958 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

מה אני צריך לעשות כדי לוודא שהרעש יפריע לשכנים למעלה ולא לדירה שמתחתיי?
...
תשכח מזה. לבסים אין כיווניות והם יפריעו לכל מי שעומד בדרכם.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

ותסביר להם שוב שאתה סובל, ושאם הם לא יראו מאמץ לפתרון, תיאלץ לפנות למשטרה.
או, יותר טוב, שאתה מתכוון לקנות את הדירה שמעליהם,
שיבינו מה יכול לקרות :)

sky1sky10
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 886 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

קודם כל זה לא איכות חיים והידברות בין שכנים דבר בסיסי לפני נקיטת כל פעולה אחרת.
היות וכנראה מיצית את ההידברות איתם זה לא אומר שהם עושים זאת בכוונה תחילה.
אבל בכל זאת גם אתה לא צריך להמשיך ולסבול. נראה לי גם עורך דין לא יעזור כל כך.
היות שקנית דירה בבניין משותף , זה רק עניין של מזל מי השכנים שלך.
מה עם למשל לבדוק אופציה של בידוד אקוסטי?
מה עם למשל להיות יותר אגרסיבי בשיטת הדיבור עם השכנים (לא לדרגה של קטטות חס וחלילה)?

מאחל לך הצלחה בפתרון הבעייה בצורה יצירתית. אבל איך שאמרו פה לא ממליץ לאמץ עין תחת עין כי הדבר רק יחמיר את המצב.

גם לעבור דירה זו אופציה אבל מי יבטיח שבדירה האחרת יהיו שכנים לא כאלה למשל?

Razz (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

Re: הרעשה בחזרה לשכנים הרועשים מלמעלה

נושא שלא נקרא #12 

@gilg7
·

דיברתי עם יועץ אקוסטי וביררתי באינטרנט. הבנתי מזה שקשה מאוד לבודד רעשים מהסוג הזה, שנקראים "רעש הולם" - רעש שעובר דרך הקונסטרוקציה, כמו צעדים, גרירות, מים בצינורות וכדומה (לעומת "רעש נישא", כמו מוזיקה, צעקות וכדומה). יש פתרונות, אבל הם יקרים מאוד, מקטינים את שטח הבית ומחייבים עבודה גם אצל השכן למעלה. בנוסף, לא נותנים אחריות שזה יעזור. לכן ירדתי מזה.

Razz (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #13 

@sky1sky10
·

לגבי בידוד אקוסטי, זה ירד מהפרק (ראה תגובה קודמת). ואם אעבור דירה, זה יהיה רק לבית קרקע פרטי (לא דו-משפחתי) ללא כל ממשק עם אף שכן. אצטרך להתרחק צפונה, אבל אין לי ממש בעיה עם זה.

mp3lll
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 134 פעמים
קיבל תודות: 1006 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

זה רעש, אבל פעם ראיתי ביד 2 יוצר להפריע לשכנים, שה כמו מקדחה, תולים על הקיר והיא כל כמה דקות עושה מכה בתקרה...
"הציבור מטומטם ולכן הציבור משלם" - אין יותר אקטואלי מזה.

of1978
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 130 פעמים
קיבל תודות: 222 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

לרעש הלימה לא יעזור בידוד אקוסטי אלא אם אתה מתכוון לעטוף את כל הדירה (קירות רצפה ותקרה) מכיוון שהוא מגיע מהקונסטרוקציה של הבניין.
יש לך 2 אפשרויות :
1. לדבר עם השכנים בתקיפות כמו שהציעו לפני
2. לעבור דירה.

נ.ב
לפחות תנצל את זה בינתיים לראות סרטים גם בשעות הלילה בלי לרחם על הסאב. מקסימום תאשים את השכנים מלמעלה :D
"Losers always whine about their best. Winners go home and f**k the prom queen"
John Patrick Mason

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”