עשיתי קמבק לתקליטים, ואיתו שאלות :)

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
odpr (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

עשיתי קמבק לתקליטים, ואיתו שאלות :)

נושא שלא נקרא #1 

טוב אז אחרי שנים רבות החלטתי שאני רוצה לתת כבוד מחדש למוסיקה וחזרתי לתקליטים :)
קניתי פטיפון אודיו טכניקה lp120 וחיברתי אותו לרסיבר מרנטז שלי ומשם לרמקולים קליפש ריצפתיים שהיו חלק ממערכת סראאונד.
כבר בהפעלה ראשונית בהחלט שומעים את חמימות הסאונד ויש משהו מאוד נעים ומיוחד לשמוע מוסיקה בתקליט.
יש לי מספר שאלות שאשמח לקבל עליהם הסבר:

1) נקודת הסטריאו לא מספיק טובה לטעמי ( ועוד הייתה בעייתית לפני התקליט) איך אפשר לשפר אותה ובכלל מה כדאי לבדוק או לכוון במגבר?

2) אם אני רוצה לשדרג את ראש הפטיפון לדגם יותר מתקדם של אודי טכניקה, האם אקבל צליל טוב יותר? במידה וכן איזה דגם מומלץ ( אשמח להחלפת כל היחידה במלואה ולא רק את המחט עם פירוק חוטים וכו
)
3) עוד נקודה שמעט מוזרה, אני צריך להרים ווליום יחסית גבוה כדי שהצליל יפתח ( הפטיפון מחובר בליין עם קדם מגבר פנימי מובנה). יש איזה כיוון או משהו לשפר את זה?

בור_ועם_הספר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

Re: עשיתי קמבק לתקליטים, ואיתו שאלות :)

נושא שלא נקרא #2 

לשאלה 1 האפשרויות הן:
* כיול בעזרת הרסיבר (אם יש לו תכונה כזאת)
* הורדת אפליקציה שמודדת עוצמה וקביעת עוצמה שווה של ימין ושמאל (בהגדרות של הרסיבר)
* סירטוני הדרכה ביוטיוב על כיוון רמקולים (ימין שמאל, אמצע, חצי ימינה, חצי שמאלה וגם מעבר לבמה) למשל זה:

לשאלה 2
אתה לא חייב לשדרג פטיפון, אפשר לשדרג את המחט (יש ל-AT כמה סוגים שמתאימים לפטיפון הזה) למשל חיפוש באמזון "audio technica stylus"

שאלה 3
נסה כניסת פטיפון (אם יש ברסיבר), תצטרך להגדיר את המתג לזה ולא לכניסת ליין. אתה יכול בהגדרות המקור ברסיבר, להוסיף כמה DB כדי שעוצמת השמע תהיה דומה לשאר המקורות.

odpr (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: עשיתי קמבק לתקליטים, ואיתו שאלות :)

נושא שלא נקרא #3 

אחלה טיפים!
במהלך החיפוש והכיוון מצאתי בארדק שלם בכל הקינפוגים של המרחקים והעוצמות של הרמקולים.
כיילתי הכול והגברתי את עוצמת הכניסה, וכבר שיפור דרמטי בכל החזיתות. :)

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”