רמקולים ומגבר באיכות ללא פשרות

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: רמקולים ומגבר באיכות ללא פשרות

נושא שלא נקרא #31 

24/08/2021 16:06  
PolarBear כתב:
צריך ללוות את מי שבנה את הרמקולים האלה בכמה שיותר כבוד, רוך ואהבת-אדם, אבל גם כמה שיותר מהר לבדיקה פסיכיאטרית בבית חולים הקרוב. לא פחות מזה. נקודה.
...
את מי שבנה את הרמקולים הייתי שולח להסתכלות פסיכיאטרית והיו משחררים אותו.
מי שדורש אשפוז ארוך ומעמיק זה הטמבל שנתקלתי בביקורת נרחבת שלו על המערכת הזו.
מה אני כצרכן אמור להסיק מביקורת על דבר כזה? מי קונה את הבולשיט הזה, מישהו שגר בתוך אולם תיאטרון?

PolarBear
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

24/08/2021 17:22  
Yuvalfrr כתב:
24/08/2021 16:06  
PolarBear כתב:
צריך ללוות את מי שבנה את הרמקולים האלה בכמה שיותר כבוד, רוך ואהבת-אדם, אבל גם כמה שיותר מהר לבדיקה פסיכיאטרית בבית חולים הקרוב. לא פחות מזה. נקודה.
...
את מי שבנה את הרמקולים הייתי שולח להסתכלות פסיכיאטרית והיו משחררים אותו.
מי שדורש אשפוז ארוך ומעמיק זה הטמבל שנתקלתי בביקורת נרחבת שלו על המערכת הזו.
מה אני כצרכן אמור להסיק מביקורת על דבר כזה? מי קונה את הבולשיט הזה, מישהו שגר בתוך אולם תיאטרון?
...
כל מילה בסלע.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

זה ללא ספק רמקול אקזוטי, ולא חסרים רמקולים אקזוטיים. יש טכנולוגיה ופטנטים מאחורי הדבר הלא שיגרתי הזה שאני אפילו לא אתיימר להבין (גם לא מוצא כרגע את ההסבר עליו). אם הם עושים מה שהם מתיימרים לעשות זה כבר לשיקול וטעם הלקוח.
Jack of some trades, master of none

claudia5
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 1110 פעמים
קיבל תודות: 313 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

לדעתי אם חשוב לך גם נראות אז תבחר רמקולים יפים של סונוס פאבר ,אולי של סידרה סונטו שמאוד מומלצים ,להם תוסיף מגבר טוב של וvincent או מגבר חמים אחר ותקבל גם סאונד וגם יופי.היתי שוקל סטרימר מוזיקה טוב שישלים את החוויה.
אם הנראות פחות חשובה לך אז היתי רוכש רמקולים של charos או של חברת neat עם איזה מגבר בריטי טוב ואתה על הגל

daveil
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 13 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #35 

21/08/2021 0:38  
ildonaldo כתב:

זה נכון שצריך ללכת לשמוע, אבל ממש לא נכון שצריך לקבל הצעות מאנשי מכירות שאין להם כל הבנה בסיסית באודיו ויש להם בעיקר אינטרס למכור את המוצר הכי יקר שהלקוח ממש לא צריך.

לאיכות סאונד טובה, חשוב אקוסטיקה בחדר, אם זה ניתן לשינוי, רמקולים, ומעבד DSP עם מערכת כיול. מגבר משולב שהוא גם סטרימר ו DAC מאד איכותי עם מערכת כיול DIRAC ושתי יציאות לסאבים, זה ה NAD M33. בארץ כ 22 אלך ש"ח. הוא עם הגברת CLASS D הכי מתקדמת שניתן למצוא של PURIFI. ההיתי קודם מתחיל לקרוא סקירות אוביקטיביות מגובות במדידות בפורום ASR. ולאחר שיש כמה מועמדים ברשימה שעבור את מבחן אמיר מ ASR, ללכת ולשמוע אותם. אפשר גם להוזיל עלויות אם מפרידים בין הקדם למגבר ההספק. ניתן לרכוש הגברה של PURIFI מחברות שונות בהזמנה מחול, למשל חברת VTV. יש להם ביקורות מעולות ב ASR. למשל זה:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... fer.24887/

מגבר הספק עם תחום דינאמי מוכח של 120 דציבל, לא ניתן למצוא אצל שום מגבר משולב אנלוגי אצל אך יצרן אודיפילי, לא KRELL ולא מקינטוש! לזה אפשר לצרך DAC וקדם או משהו משולב, כמו ה NAD C658 שגם כולל כיול DIRAC (יש לי אחד כזה), ואז נשאר למצוא רמקולים שאוהבים (אני עם פוקאל ARIA 936 המעולים).
...
@ ildonaldo
עם איזה מגבר אתה מניע את הפוקל 936?
אני עם אנת׳ם 720 ובגדול הסאונד טוב אבל רוצה יותר

ildonaldo
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: ildonaldo trumpo
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

27/08/2021 22:22  
daveil כתב:
21/08/2021 0:38  
ildonaldo כתב:

זה נכון שצריך ללכת לשמוע, אבל ממש לא נכון שצריך לקבל הצעות מאנשי מכירות שאין להם כל הבנה בסיסית באודיו ויש להם בעיקר אינטרס למכור את המוצר הכי יקר שהלקוח ממש לא צריך.

לאיכות סאונד טובה, חשוב אקוסטיקה בחדר, אם זה ניתן לשינוי, רמקולים, ומעבד DSP עם מערכת כיול. מגבר משולב שהוא גם סטרימר ו DAC מאד איכותי עם מערכת כיול DIRAC ושתי יציאות לסאבים, זה ה NAD M33. בארץ כ 22 אלך ש"ח. הוא עם הגברת CLASS D הכי מתקדמת שניתן למצוא של PURIFI. ההיתי קודם מתחיל לקרוא סקירות אוביקטיביות מגובות במדידות בפורום ASR. ולאחר שיש כמה מועמדים ברשימה שעבור את מבחן אמיר מ ASR, ללכת ולשמוע אותם. אפשר גם להוזיל עלויות אם מפרידים בין הקדם למגבר ההספק. ניתן לרכוש הגברה של PURIFI מחברות שונות בהזמנה מחול, למשל חברת VTV. יש להם ביקורות מעולות ב ASR. למשל זה:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... fer.24887/

מגבר הספק עם תחום דינאמי מוכח של 120 דציבל, לא ניתן למצוא אצל שום מגבר משולב אנלוגי אצל אך יצרן אודיפילי, לא KRELL ולא מקינטוש! לזה אפשר לצרך DAC וקדם או משהו משולב, כמו ה NAD C658 שגם כולל כיול DIRAC (יש לי אחד כזה), ואז נשאר למצוא רמקולים שאוהבים (אני עם פוקאל ARIA 936 המעולים).
...
@ ildonaldo
עם איזה מגבר אתה מניע את הפוקל 936?
אני עם אנת׳ם 720 ובגדול הסאונד טוב אבל רוצה יותר
...

מגבר CLASS D שהרכבתי DIY. זה HYPEX NC400 (נמכר ביחידה מונו להרכבה עצמית):

https://www.diyclassd.com/product/nc400 ... te-kit)/24

יש כאן סקירה שלו:

https://www.audiosciencereview.com/foru ... -amp.5907/

הוא מסוגל לדחוף כל רמקול בקלות. לשם השואה, הנה דירוגי מגברים על סמך מדידות. אין את ה MRX720, אבל יש את האח הגדול שלו ה MRX1120. הוא מסומן באדום. שים לב היכן הוא והיכן ה NC400 שלי בגרף (ערך גבוה יותר עדיף, זה תחום דינאמי נמדד של המגבר). ה NC400 שעולה 5700 שח לזוג מונובלוקים עד הבית, נמצא במקום השני, אחד לפני מגבר CLASS A אודיפילי ב 20 אלף שח.

https://www.audiosciencereview.com/foru ... png.53160/

בור_ועם_הספר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

20/08/2021 20:24  
איתמר שלום כתב:
אני מחפש לקנות מערכת נטו למוסיקה וכרגע אין לי כיוון ... אשמח להמלצות לרמקולים איכותיים ולמגבר סטריאו איכותי!!!
כרגע תקציב לא רלוונטי אבל מה שבטוח לא משהו מעל ה30 אלף !!!
...
ברגע שהגדרת תקרת תקציב הגדרת פשרות. שנה את הנושא.

בטח שאלו אותך מה כבר יש לך.

בתחום הזה (ולא רק בזה) יש כלל אצבע שאומר שאם רוצים שינוי מורגש צריך להכפיל את התקציב.

אם יש לך מערכת ואתה משדרג למשהו שעולה 20% יותר - ייתכן שלא תרגיש שיפור.
אם יש לך מערכת ואתה משדרג למשהו יקר פי 4 - זה לא חכם כי לא בטוח שיכולת ההאזנה שלך שוכללה להאזין לדקויות שמערכת יקרה מאד נותנת.

לכן לא קופצים מעל הפופיק. לכל היותר מכפילים תקציב (וגם אז לא תמיד הכל ביחד, רכיב רכיב גם טוב)

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

נושא שלא נקרא #38 

בדיוק כאילו שאני אומר למישהו עם טלויזיה 720P גודל 42" לא לשדרג ל -OLED גודל 77". כי העיניים לא ישימו לב ל"דקויות".
ממש אבל ממש לא נכון.
אני עברתי סטיה חדה מאוד מבחינת איכות ציוד אודיו, ממערכת 7.2 ששווה מחיר של רכב, ל-סאונדברים יקרים אבל שנשמעים רע, למערכת די זולה, החלפתי רמקולים, בסופו של דבר התייצבתי על סטאפ שווה בערך 8-9K והוא מנגן נפלא היות ואני בחדר קטן.
גם ברכב הייתי עם רדיו פשוט, הייתי עם רמקולים בינוניים, והייתי עם מערכת ששוויה אזור ה-30-40K.
סטיות מאוד חדות לכאן ולכאן.
בדיוק כמו ווליום, האזניים שלנו מזהות מהר סאונד יותר איכותי ומתרגלות אליו. אין שום סיבה לכללי אצבע אם להכפיל ב2-3-4 או רכיב רכיב. שכל אחד ייקח את התשוקה שלו והתקציב שלו עד המקסימום. ואם התקציב עד 30K, אז לבנות מערכת של 20-30K נראה לי סביר, בלי שום קשר למה היה לפני כן.
מי שרוצה לראות את הנופים המדהימים של איסלנד נוסע לאיסלנד, לא עוצר תחנה תחנה בדרך. ואין מה לעשות בכל דבר יש פשרות. אם לא היו פשרות הוא היה מתכנן תקציב לבניית חדר ייעודי לסטראו שנבנה במיוחד למוזיקה.

בור_ועם_הספר
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 45 פעמים
קיבל תודות: 68 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

ההקבלה לגודל טלויזיה לא מתאימה ולא נכונה.

כללי אצבע הם כללי אצבע, לא חוקי טבע.

אפשר לקפוץ אם רוצים. הרוב לא עושים את זה.

motihak
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 12 פעמים

נושא שלא נקרא #40 

דבר עם יניב לווינסון מומחה בתחום ויש לו מבחר גדול
ראה לינק -

HTTPS:\\WWW.LEVINSON-Y.CO.IL

Av1
סמל אישי של משתמש
עוסק בתחום
עוסק בתחום
שם מלא: שמעון מור יוסף
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 27 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #41 

20/08/2021 20:24  
איתמר שלום כתב:
אני מחפש לקנות מערכת נטו למוסיקה וכרגע אין לי כיוון ... אשמח להמלצות לרמקולים איכותיים ולמגבר סטריאו איכותי!!!
כרגע תקציב לא רלוונטי אבל מה שבטוח לא משהו מעל ה30 אלף !!!
...
הייתי ממליץ לך לא לקנות ציוד ולבנות מערכת כי אין לך את הניסיון אלא לקנות בפעם אחת את המערכת ששמעת.
האתרים בעדכונים, הפייסבוק עדכני.
www.facebook.com/Av1.co.il - Av1
www.facebook.com/Av2Av - Av2

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”