המלצה על מערכת לסלון קטן - סטריאו,5.1 או זוג מוגברים חכמים?

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
אלי פ. (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: אלי פ.
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

המלצה על מערכת לסלון קטן - סטריאו,5.1 או זוג מוגברים חכמים?

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

הלכה לנו המיני מערכת שקיבלתי במתנה ועכשיו אין לי סאונד בסלון למעט הרמקולים המובנים של הטלויזיה.
לא מקשיב לאודיו באיכות HIFI, וגם אין מקורות HIFI בבית למעט סרטים פעם ב...הייתי רוצה משהו שייתן צליל נקי
ושקט, לטובת מוסיקת מדיטציה, קצת רגועה ואמביינט וסרטים מדי פעם.

אשמח להמלצה על מה יהיה הכי טוב לעשות בהתאם לנתונים הבאים:

1. סלון בגודל 10 מ"ר, מרחק ישיבה 2.5 מ' מטלויזיה.
2. 70% מוסיקה 30% סרטים וטלויזיה. ווליום נמוך עד בינוני.
3. ציוד קיים בבית - רמקולים בני 20 פאסיביים של JAMO, זוג מדפיים דגם 145, זוג רצפתיים 175 וסנטר-160.
4. תקציב כולל עד 5000 ש"ח.

חשבתי על 3 כיוונים -

1. לקנות חבילת סטראו חדשה מפיוז בתקציב שלי כגון: bhttps://www.fuse.co.il/product/dra-800h-3030i-bundle/
2. להשקיע את כל הסכום בזוג רמקולים אקטיביים איכותיים כגון KEF SLX או דומים להם.
3. להשתמש ברמקולים ג'אמו הישנים הקיימים, ולקנות רסיבר 5.1 טוב כגון ימאהה RX-V6A. (אופציה זו חוסכת לי 1000 ש"ח)

כרגע נוטה יותר לכיוון האופציה השנייה שהיא קניית זוג רמקולים מוגברים באיכות טובה, וקישוריות טובה כגון KEF SLX או דומיהם.
מה שמושך אותי לכיוון זה: פשטות, אין צורך לרדוף אחרי התקנים והסטנדרטים הכי עדכניים שיוצאים כל שנה ,והופכים כל רסיבר חדש למיושן תוך זמן קצר. חוסך בכבילה וציוד היקפי, מראה נקי. סאונד נקי יותר יחסית לתקציב, עקב מיעוט רכיבים (איכותיים יותר) ושרשרת אות נקייה יותר.

מי שקרא עד כאן, תודה על הסבלנות. אשמח לעצות ממי שיש לו ניסיון בסאונד ביתי.

תודה,
אלי.

Avi_Dagan
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 674 פעמים
קיבל תודות: 400 פעמים

Re: המלצה על מערכת לסלון קטן - סטריאו,5.1 או זוג מוגברים חכמים?

נושא שלא נקרא #2 

אם אתה לא מרבה לצפות בסרטים עם סראונד אז אולי 2 זו האופציה העדיפה.

לא מכיר את הרמקולים האלו, אבל לא ציינת שיש לך סאב שהוא אחד המרכיבים החשובים בקולנוע ביתי (במיוחד אם אתה חובב אקשן), ולהוסיף כזה יעלה את התקציב.
אם הJAMO תקינים, טובים ועם באסים סבירים (לגיל אין יותר מידי משמעות אם המוצר טוב ושמור), אתה גם יכול לקנות רק מגבר (אולי יד שנייה) ולנסות ב2.0 או 5.0.
Jack of some trades, master of none

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”