Balanced vs unbalanced input - JBL LSR308 והתלבטות לגבי סאב תואם

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
tal89 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

Balanced vs unbalanced input - JBL LSR308 והתלבטות לגבי סאב תואם

נושא שלא נקרא #1 

יש לי זוג LSR308, ויש להם סוויטץ של input sensitivity +4db/-10db.
הבנתי שזה עונה על הבדל בין סיגנל BALANCED לבין UNBALANCED, אבל אני לא באמת יודע מה ההבדל ביניהם.

השימוש הוא ביתי לחלוטין, רק מוזיקה וסרטים.

כרגע אני מזין אותם מDAC והסוויטץ על -10DB (אם אני מבין נכון, המצב השני מיועד לציוד מקצועי שנותן יציאה באלאנסד?)

כרגע שומעים מעולה, אבל הסוגיה המעניינת היא הבאה:
אני שוקל להוסיף להם סאב באיזשהו שלב, וחשבתי להמשיך בתוך המשפחה ולקנות את הLSR310 (ואז החיבור מאוד קל - DAC -> 310 -> 308, בלי מפצלים ובלי כלום, ואני מקבל הפרדת תדרים טובה).
קראתי שלהזין אותו ממקור UNBALANCED מוריד משמעותית את עצמת השמע, לרמה ממש מבאסת.
האם זה מחוייב המציאות?
יכול להיות שהDAC יוציא UNBALANCED וה310 יוציא BALANCED (כי הדאק לא מקצועי, אבל אולי הסאב איכשהו משנה/מגביר/"מבאלאנס" את הסיגנל כי הוא מיועד לאולפנים?)

אשמח לשמוע מה דעתכם על זה, ואם יש למישהו רשמים לגבי הסאב הזה (בעיקר בשימוש ביתי, לא מצאתי בכלל ביקורות עליו למטרה הזו...).

תודה וסליחה על החפירה

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 306 פעמים
קיבל תודות: 636 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

לדעתי גם ב balanced תשמע מצוין.
איזה דאק זה?

יש לך אפשרות לקחת את הדאק לחנות ולבדוק עם הסאב?

לחנות של kzpro בטח יש את הסאב ואת הרמקולים מחוברים, אתה גם יכול להתייעץ איתם בטלפון.

tal89 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #3 

כרגע יש nuforce udac3, ובדרך יש fx audio dac fx-6 mk2, שקניתי כי יש לו כניסה אופטית ו bluetooth.
האמת שחשבתי שמה שיש אצלי זה unbalanced, ושבאלאנסד יש בציוד מקצועי. זה הפוך?

תודה על ההמלצה! אבדוק איתם, ואם יש אז אביא איתי את הdac.

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #4 

tal89 כתב:כרגע יש nuforce udac3, ובדרך יש fx audio dac fx-6 mk2, שקניתי כי יש לו כניסה אופטית ו bluetooth.
האמת שחשבתי שמה שיש אצלי זה unbalanced, ושבאלאנסד יש בציוד מקצועי. זה הפוך?

תודה על ההמלצה! אבדוק איתם, ואם יש אז אביא איתי את הdac.
...
צודק, העייפות השפיעה :)

התכוונתי ש unbalanced גם יהיה בסדר גמור. הרמקולים האלה מעולים אגב.

פלאפי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

לא מכיר אישית את הרמקולים, אבל אני מסתכל על הפאנל האחורי ואני רואה שיש להם רק כניסת באלאנסד. השמאלית זה XLR רגיל, והימנית זה TRS - שתיהן כניסות באלאנסד. כיוון שלDAC שלך יש רק יציאות RCA שאינן מאוזנות, אני מנחש שאתה מחבר אותו באמצעות כבל שבצד אחד יש לו RCA ובצד השני TRS או XLR, נכון? אם כן זה אומר שהחיבור ביניהם אינו באלאנסד (בתוך הכבל יש כנראה גישור).
מתג ה-input sensitivity לא קשור לבאלאנסד או לא, אלא ל-output voltage של של הציוד שאתה מחבר אליהם. ציוד מקצועי מוציא מתח גבוה יותר מציוד ברמת consumer, ולכן אפשר לברור מה הרגישות של הכניסה. כשאתה מחבר ציוד מקצועי שמוציא מתח גבוה, צריך לשים את המתג על +4dbu (שמייצג 1.2 VRMS), מה שבעצם יוריד את הרגישות של הרמקול וימנע מכניסה של מתח גבוה מדי להזיק לו. אם אתה מחבר לציוד לא מקצועי, אז צריך לשים על -10dbv (שמייצג 0.3 VRMS), מה שיגביר את הרגישות של הרמקול כדי לפצות על סיגנל במתח נמוך.
אני רואה שהDAC שלך מוציא 2V, אז אני חושב שעקרונית מומלץ לשים על +4dbu. אבל אני לא חושב שעל -10dbv יהיה בעיה, הרמקולים פשוט יוציאו ווליום גבוה יותר כי הרגישות גבוהה יותר. אתה אומר ששמת על -10dbv, אז בוא נשאל ככה - בווליום גבוה אתה מרגיש איזשהו דיסטורשן, או כשלא מנגן כלום יש היס למשל? אם לא, אז כנראה שזה בסדר.
לגבי חיבור לסאב, על פי הmanual ההמלצה היא שעל הרמקולים תשים את המתג על -10dbv, בלי קשר למה שמת בסאב. ואם אתה משתמש באותו DAC, אז אפשר גם לשים בסאב על -10dbv. לגבי השאלה על מה יוצא מהסאב, אז לו יש כניסת ויציאת באלאנסד לכל ערוץ. מה שיוצא מהדאק שלך הוא לא באלאנסד, אבל אם אתה מחבר בין הסאב לרמקולים עם xlr, אז הם יהיו מחוברים בחיבור באלאנסד. כדאי להגיד שחיבור באלאנסד זה לא איזה קסם או מיוחד באיזשהי צורה, זה רק קונפיגורציה אחרת שמעבירה בדיוק אותו סיגנל. הוא לא משנה או מגביר את הסאונד, רק אולי אולי יותר עמיד להשראות חשמליות חיצוניות שעלולות להוסיף רעש (אבל מאוד מאוד לא סביר שזה ישנה משהו בסביבה ביתית).

mulder
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה

נושא שלא נקרא #6 

@פלאפי

מתוך המדריך:

INPUT - Connect equipment using a 6 mm (¼") balanced or unbalanced connector.

פלאפי
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 67 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

mulder כתב:@פלאפי

מתוך המדריך:

INPUT - Connect equipment using a 6 mm (¼") balanced or unbalanced connector.
...
·

ומה אתה מנסה להגיד? כמו שאמרתי, TRS זה חיבור באלאנסד, אבל גם אפשר לחבר אותו לא באלאנסד, שזה מה שנעשה במקרה הזה.

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”