מעוניין להתחדש

כל מה שקשור לאודיו בסטריאו, פטיפונים, נגני CD, קדם מגברים, מגברי כח, כבלים וכמובן רמקולים - רכיבים עד 3000$ בלבד.
Rozshay
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 5 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

evgenetic כתב:@Rozshay

אתה ממליץ משהו שמראש יכול רק להטעות. בדיקות האזנה מהסוג צריך לעשות בצורה עיוורת, עם התאמת ווליום (ושאר הפרמטרים הרלוונטים) מאד, מאד מדויקת ושמישהו או מכשיר כלשהו יעשה את המעבר בין מגבר אחד לאחר בצורה מהירה, כמו שמתואר בקישור שלי קודם. כל השוואה אחרת שלא עומדת בתנאים הללו חשופה להטיות רבות, ואתה לא תסיק ממנה שום מידע מועיל.
כמובן שבאף חנות בישראל לא ייתנו לעשות את זה כמו שצריך...
...
כל מי שביקר ביותר מחנות סטריאו אחת או שתיים בחייו בוודאי ניתקל בחנויות בעלות מרכזיה המאפשרת חיבור מספר מגברים לאותו הרמקול ואחרי שמכיילים את הווליום ההעברה הין המגברים מתבצעת דרך שלט בצורה עיוורת.
וכל מי ששמע מספר מגברים כולל מגברים בעלי הספק שליש מהמלצת יצרן (שעד כמה שידוע לי לא מייצר מגברים) על אותו הרמקול יבין לאן אני חותר ומי שלא, לבריאות
כולה סאונד.

תוספת קטנה
ישנם מגברים איכותיים בעלי הספק נמוך שיכולים להפתיע, אך הם בדרך כלל מגברים יקרים שמכפילים עצמם ב4 אוהם, ומתמודדים עם עכבות משתנות. והם ישמעו טוב יותר ממגברים לא איכותיים אבל עם נתונים מפוצצים. זה יתכן ובדרך כלל המחיר בהתאם.
יכול להיות גם רמקול שעל הנייר קשה להנעה אבל העכבה שלו יציבה ואפשרי שישמע טוב גם עם מגבר חלש מהמומלץ.
אבל בכללי
הזוי שאני צריך להסביר עצמי כשפותח השרשור ביקש המלצות על הגברה בלבד, המגבר הנוכחי חלש פי 3 מההמלצה של המפתח, ועדיין שולחים אותו להחליף רמקול ועוד תוקפים כשמציעים לברנש לשמוע לפחות מגבר אחד שעונה על המלצת יצרן הרמקול ואז להחליט אם להחליף רמקול או לא.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

שמכיילים את הווליום
...
את זה צריך לעשות עם מיכשור מדויק, ואף חנות לא תעשה את זה.
הזוי שאני צריך להסביר עצמי כשפותח השרשור ביקש המלצות על הגברה בלבד, המגבר הנוכחי חלש פי 3 מההמלצה של המפתח, ועדיין שולחים אותו להחליף רמקול ועוד תוקפים כשמציעים לברנש לשמוע לפחות מגבר אחד שעונה על המלצת יצרן הרמקול ואז להחליט אם להחליף רמקול או לא.
...
"תוקפים" (המממ...מי האנשים האלה בדיוק?) אותך בגלל שאתה שולח את הבן אדם למשימה שנועדה לכישלון מראש. בדיקות האזנה עושים באהבה (שוב, בתנאים מבוקרים, עם התאמת ווליום בדיוק של 0.1 דציבל, מעבר מהיר ועיוור בין שני המכשירים שמשווים וכו') או שלא עושים בכלל.

המלצת היצרן היא כסת"ח, פשוט רוצים לגרום לרמקול שלו להפציץ ובצורה הזאת לגרום לו להרשים את המאזין. הטענה שמספר וואטים רב יותר טומן בתוכו איזהשהם איכויות מגיות שגורמות לרמקול להישמע טוב יותר היא אמונה אודיופילית טפלה, עתיקה וחסרת כל בסיס מדעי.

Rozshay
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #18 

כל טוב ובהצלחה לפותח השרשור.

MusicMAM (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
שם מלא: MusicMAM
נתן תודות: 15 פעמים
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #19 

תודה חברים. מעריך את דעתכם.

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #20 

MusicMAM כתב:תודה חברים. מעריך את דעתכם.
...
·
אם מסקרן אותך, הוויכוחים האלה מתפרצים לעיתים קרובות ונובעים מתפיסות מאד שונות כלפי אודיו (ולא רק). תפיסה אחת מתבססת על ידע ומתודולוגיה מדעית והשנייה היא...בוא נגיד, חוויתית וסובייקטיבית.

כמה קישורים בנושא:
https://en.wikipedia.org/wiki/Audio_equipment_testing
http://nwavguy.blogspot.com/2011/05/sub ... ebate.html

חוני
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 260 פעמים
קיבל תודות: 46 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

אמנם לא שמעתי את ה- 5005 אבל את הגירסה החדשה שלו, ה- 6006, שמעתי ואהבתי מאודדד.

Rozshay
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #22 

evgenetic כתב:
...
...
·
אם מסקרן אותך, הוויכוחים האלה מתפרצים לעיתים קרובות ונובעים מתפיסות מאד שונות כלפי אודיו (ולא רק). תפיסה אחת מתבססת על ידע ומתודולוגיה מדעית והשנייה היא...בוא נגיד, חוויתית וסובייקטיבית.

כמה קישורים בנושא:
https://en.wikipedia.org/wiki/Audio_equipment_testing
http://nwavguy.blogspot.com/2011/05/sub ... ebate.html
...
אחרי ששלחת אותי לגבולות הרוח והפנטזיה אענה לך.

גם אם היית מהנדס אלקטרוניקה ופסיכולוג ומשום מה לא נראה שאתה זה או זה.
הגישה שלך פאנטית משיחית מתלהמת וכנראה ללא שום ביסוס מעשי בפועל.
*תרחיב קצת מה אתה שמעת? איזה בדיקות אתה ביצעת? איך ביצעת אותם ומה יש לך בבית? במקום לשלוח גולשים ללינקים של who care.

*שאלות רטוריות, אל תענה. ההרגשה שלי שיותר קל יהיה לשכנע דומם.

·

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #23 

לא הבנתי, עם איזו טענה משלי אתה מנסה להתווכח פה עכשיו? עם זו שאם כבר מחליטים לעשות בדיקת האזנה, צריך לעשות אותה כמו שצריך אחרת נכנס הרבה "רעש" והמסקנות שתצא איתן לאחר שתעשה בדיקה שכזאת יהיו מאד מעוותות?

אני לא צריך להיות לא מהנדס ולא פסיכולוג כדי לטעון שכדאי להתבסס על מתודות כמה שיותר מדעיות אם ברצונך להפיק ידע אמין. מה מכל זה נשמע לך פנאטי או משיחי?
נערך לאחרונה על ידי evgenetic ב 11/01/2018 20:10, נערך 2 פעמים בסך הכל.

direct
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 39 פעמים
קיבל תודות: 13 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

לא הבנתי, אם אתה מרוצה מהסאונד, אל תשנה שום דבר.

נורא בא לך להוציא 15K? סע לחופשה...

שלח תגובה

חזור אל “אודיו דו-ערוצי (סטריאו)”