החלפה (כנראה) לא מתוכננת של מסך LG UJ670Y

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
gman (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 5 פעמים

החלפה (כנראה) לא מתוכננת של מסך LG UJ670Y

נושא שלא נקרא #1 

שלום לכולם,

מסך LG UJ670Y בן פחות מארבע שנים שפתאום מראה פסים סימטריים לאורך המסך (כמו סורגים, ממש prison break). טכנאי של ח.י. יגיע בעוד כמה ימים, אבל מבדיקה שערכתי ככל הנראה התיקון לא יהיה כדאי.

מתחיל לחשוב על אלטרנטיבה...את המסך הנוכחי אני לא סובל, זליגת האור והשחורים בסצינות חשוכות פשוט מזעזעת. את "פגע וברח" למשל בלתי היה ניתן לראות במסך הזה.

ה"חלום" זה LG OLED C1 77 ואולי בפוטו פיניש אשקיע את ה- 14K עליה, אבל מתלבט אם ללכת על:

1. OLED C1 65- היום אני עם 65", ואמרתי לעצמי שבהחלפה ארצה לשדרג את הגודל (מרחק צפיה של 4 מטרים), אבל OLED C1 65 זולה יותר משמעותית מה- 77".
2. מסך 75" LED של סוני (לא Full Array, הם יקרים מאוד) אבל מסדרה גבוהה שיעלה בערך 8K-9K. מניסיון עם מסך כזה במשפחה רואים מדהים!

השימוש הוא בעיקר תכנים סטנדרטים וכמובן netflix. אין קונסולות\גיימרים\צפיה ממקורות אולטרה איכותיים.

gman (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

Re: החלפה (כנראה) לא מתוכננת של מסך LG UJ670Y

נושא שלא נקרא #2 

מצ"ב תמונה של התקלה

GalZohar
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

ב 4 מ' אתה צריך 85"... כל עוד זה לא מכריח אותך לקנות מסך פח אשפה אז כדאי להתפשר על איכות כדי להגיע לגודל הזה. 65" לדעתי ממש לא ובטח שאם יש תקציב ל oled אז גם יש תקציב ללד איכותי עם fald בלפחות 75".
בכי טוב שתלך לחנות לראות את ההבדלים באיכות. גם במסכים פשוטים יותר רואים די טוב. אבל כשהמסך קטן גם אם הוא מדהים לא תראה מרחוק את זה...

gman (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #4 

חזרתי לעדכן,
קניתי מאז מסך חדש של סוני 75", אבל המסך הישן לא הניח לי.
בדקתי קצת ברשת והבנתי שבסבירות גבוהה הרכיב התקול הוא כרטיס המסך. חיפוש לפי המק"ט המדוייק העלו תוצאות מאלי אקספרס ב- 10$, ומצאתי גם שני עסקים גדולים בארה"ב עם אתרים מאוד רציניים ומפורטים. הזמנתי כרטיס מסך מאחד מהם שעלה 23$ שנשלח חינם לקרוב משפחה למיאמי שהביא אותו לישראל.

הכרטיס הותקן ולאחר בדיקה של כמה שעות, המסך תקין!
מצ"ב קישור לאתר לשימושכם:
https://www.electropartsonline.com/

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

תודה רבה על העדכון, שמח לשמוע שהצלחת לפתור את הבעיה ולהחזיר אותה מהמתים😀 כמו כן, סחטיין על הסבלנות ועבודת הבילוש!

shibol
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #6 

כל הכבוד!
האם הטכנאי הגיע ומה הוא אמר? הרי אמורים לספק חלפים לטלויזיות עד 7 שנים (בתשלום).

gman (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל

נושא שלא נקרא #7 

08/12/2021 15:06  
shibol כתב:
כל הכבוד!
האם הטכנאי הגיע ומה הוא אמר? הרי אמורים לספק חלפים לטלויזיות עד 7 שנים (בתשלום).
...
את הטכנאי של ח.י. ביטלי ברגע האחרון כאשר יום לפני ההגעה שלו המסך חזר לעבוד רגיל (וכמובן שאחרי 48 שעות הבעיה חזרה). תאום טכנאי מחדש היה רק לעוד שבועיים וטכנאי אחר אמר שהוא לא מתקן מסכי 65".
אני מאמין שח.י. היו מתקנים אותו בעלות של כמה מאות ש"ח והאמת שכנראה הייתי מתקן אותו, אבל כל ההמתנה לטכנאים ללא מסך כמו שצריך פשוט דחפה אותי לשדרג כבר מסך לגדול וטוב יותר (סוני) כי גם ככה לא הייתי מרוצה מה-LG. (גם מבצעי black Friday קידמו את העניין).

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”