קניתי טלויזיה חדשה לאמא שלי

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
סיקרן
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

קניתי טלויזיה חדשה לאמא שלי

הודעה שלא נקראה #1 

שלום! אולי מישהו יוכל לעזור לי.
קניתי טלויזיה חדשה לאמא שלי, פתחתי אותה אתמול.
LG 55un7340
הבעיה היא שתכני SD רואים לא טוב ואמא שלי דווקא אוהבת לראות תוכניות ישנות שיש בערוץ 11 (דרך הוט),
יש דרך לשפר את התכנים שלא ייראו כה גרוע?
(חיבור דרך יס פלוס יעזור או משהו כזה)?
שוקלת ממש להחזיר את הטלוויזיה, זה אפשרי?

תודה!!
קרן

Yuvalfrr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 72 פעמים

Re: קניתי טלויזיה חדשה לאמא שלי

הודעה שלא נקראה #2 

טוב אז ככה... לכל טלויזיה 4k יהיה קשה להציג תכני SD בצורה ראויה בגלל תהליך ה upscale שמתאים את הרזולוציה הנמוכה של התוכן לרזולוציה 4k/2160p.

ככל שהטלויזיה איכותית יותר, עם אלגוריתם upscale מוצלח יותר ומעבד טוב יותר כך גם תכנים באיכות נמוכה יותר יוצגו בצורה טובה יותר על המסך הגדול.

לצערי היות ובחרת במסך תקציבי באיכות נמוכה ביותר כך שסביר להניח שהוא בעל יכולות עיבוד נמוכות ותהליך upscale שלא עושה רחמים לתוכן כדוגמאת SD.

מה ניתן לעשות? ראשית, הפתרון היחיד שבאמת יעיל זה טלויזיה איכותית יותר עם מעבד טוב יותר. מה שעוד עשוי לעזור, במידה ואפשרי, זה להתרחק מהמסך. ככל שהאיכות נמוכה יותר והמרחק גבוה יותר המסך יהיה יותר אחיד וברור ופחות מטושטש. דבר אחרון שעשוי לסייע, זה להיכנס להגדרות תמונה ולהוריד בהירות וקונטרסט לערך נמוך יותר. כל הגדרה שיש ש"משדרגת" את התמונה יש לבטל. כל מיני דברים כמו סופר רזולוציה, משדרג ניגודיות וכדומה. אלה רק פוגעים בתמונה.

בהצלחה.

סיקרן
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #3 

תודה Yuvalfrr!

הבנתי. לא הייתי מודעת לכל מה שכתבת. אנסה לבדוק.

יש לך מושג אם אחרי פתיחת הטלויזיה, ניתן להחזירה?
קניתי דרך חנות שנמצאת ב"זאפ" - "פירסט פרייס"....

Yuvalfrr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #4 

בארה"ב ניתן להחזיר מסך אחרי שימוש אם מגרד לך האף כשהוא נדלק. בארץ לצערי מדיניות החזרה הרבה יותר קשוחה ומסך שנעשה בו שימוש והתמונה לא מספקת לרוב לא יהווה עילה להחזרה אלא אם יש תקלה טכנית. נסי לדבר עם החנות ולבקש לשדרג ולהוסיף כסף. מנסיוני עם רשת גדולה כשקם אלקטריק פשוט לא היו מעוניינים. אפשר לנסות.

TheCoolest
סמל אישי של משתמש
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
נתן תודות: 158 פעמים
קיבל תודות: 1834 פעמים
יצירת קשר:

הודעה שלא נקראה #5 

אם המשווק מופיע באתר של ח.י. כמשווק מורשה, וכפי שרשמת רכשת בצורה מקוונת, את יכולה להחזיר את הטלוויזיה מכל סיבה שהיא במשך 60 ימים.

רק אוסיף שמנגון upscaling איכותי יותר שמקבלים במסכים מתקדמים יותר לא יהפוך את התמונה למצוינת או טובה.
יכול להיות שיהיה שיפור מסוים, אבל בד"כ הפרמיה מבחינת עלות של מסך מתקדם לא יהיה פרופורציונלי לשיפור באיכות.
הייתי אומר שהגיע הזמן להחליף את התכנים, ואם לא, אז לשחק עם ההגדרות של התצוגה עד שתגיעו לתוצאה הרצויה.
בד"כ אני נוטה לבטל מנגנונים לעיבוד תמונה, אבל במקרה הנ"ל אולי דווקא כדאי לשחק עם ההגדרות ולנסות דברים שונים כדי לראות אם מגיעים לשיפור בתכנים בהם אמך נוהגת לצפות. תמיד אפשר לאפס את ההגדרות במידת הצורך.

Yuvalfrr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #6 

ושוב עולה השאלה האם המשווקים לוקחים טלויזיות שהיו בשימוש לאחר שנפתחו ולא נשארו בקופסא. הנושא נטחן עד דק ולא הייתה הכרעה. ומה החוק אומר לא מלמד על שום דבר. אף אחד לא יתבע חנות על טלויזיה של 2000 ש"ח.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 148 פעמים
קיבל תודות: 337 פעמים

הודעה שלא נקראה #7 

בהנחה שבמישור ההגדרות לא הגעת לתוצאה הרצויה, להבנתי למסך יש אפשרות לקליטת עידן כך שלפחות לשידורים סדירים של כאן 11 רכישת אנטנת עידן או יצור עצמי של כזו, יאפשר קליטת כאן באיכות hd
אפליקציית כאן ככל שיש כזו שתואמת המסך תאפשר צפייה בתכנים של ערץ 11 כאן דרך האינטרנט יכול להיות שהאיכות תהיה ברמה גבוהה יותר

דבר נוסף, לא ציינת מה היה המסך הקודם, איך הממיר מחובר למסך החדש ובאיזה ממיר הוט נעשה שימוש,
רצוי להשתמש בחיבור hdmi.
אם נעשה שימוש בממיר שאינו לכל הפחות hd רצוי לשקול לשדרג אותו כך ל ממיר hd שיכול מאד להיות שישפר איכות התמונה

Yuvalfrr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #8 

26/12/2020 22:26  
Borderline1 כתב:
בהנחה שבמישור ההגדרות לא הגעת לתוצאה הרצויה, להבנתי למסך יש אפשרות לקליטת עידן כך שלפחות לשידורים סדירים של כאן 11 רכישת אנטנת עידן או יצור עצמי של כזו, יאפשר קליטת כאן באיכות hd
אפליקציית כאן ככל שיש כזו שתואמת המסך תאפשר צפייה בתכנים של ערץ 11 כאן דרך האינטרנט יכול להיות שהאיכות תהיה ברמה גבוהה יותר

דבר נוסף, לא ציינת מה היה המסך הקודם, איך הממיר מחובר למסך החדש ובאיזה ממיר הוט נעשה שימוש,
רצוי להשתמש בחיבור hdmi.
אם נעשה שימוש בממיר שאינו לכל הפחות hd רצוי לשקול לשדרג אותו כך ל ממיר hd שיכול מאד להיות שישפר איכות התמונה
...
פספסת את הנקודה. היא התכוונה לצפיה בתכנים ישנים של ערוץ 11 באיכות SD. לא של כאן. מן הסתם שידורים של כאן הם באיכות טובה, בין אם דרך ממיר, עידן+ או אפליקציה (HD).

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #9 

למיטב זכרוני באפליקציה של כאן יש גם תכנים של רשות השידור...ש

Yuvalfrr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #10 

26/12/2020 23:45  
Borderline1 כתב:
למיטב זכרוני באפליקציה של כאן יש גם תכנים של רשות השידור...ש
...
אה וזה שהם באפליקציה הופך אותם באורח פלא לאיכות גבוהה? SD זה SD.

סיקרן
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #11 

26/12/2020 22:26  
Borderline1 כתב:

רצוי להשתמש בחיבור hdmi.
...
תודה. היתה לה קודם LG ישנה, 42 אינצ' משנת 2007... שהחזיקה הרבה זמן.
ראו יפה, אבל היא התקלקלה והיתה קצת קטנה לסלון שלה.
יש לה ממיר HD של הוט.

JoeJoe
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

הודעה שלא נקראה #12 

בבירור לפני קניה שעשיתי במחסני חשמל למשל נאמר לי שאין אפשרות להחזיר אחרי פתיחת הקופסא (בשביל לבדוק האם המוצר תקין, אין שבר וכד')
לעומת זאת באתר אולסייל אמרו לי במפורש שניתן להחזיר מוצר עד 60 יום, אני די בטוח שמדובר גם על מוצר פתוח למרות שלא שאלתי.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

הודעה שלא נקראה #13 

ואיך המסך מחובר לממיר?
עוד רעיון- לבדוק בהגדרות התצוגה בממיר לנסות כאת כל ההגדרות ולראות במה מקבלים איכות טובה יותר -
באפליקציה של כאן אני לא מצאתי תכנים ישנים של רשות השידור..כך שזה ממילא לא פיתרון

סיקרן
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

הודעה שלא נקראה #14 

27/12/2020 10:50  
Borderline1 כתב:
ואיך המסך מחובר לממיר?
עוד רעיון- לבדוק בהגדרות התצוגה בממיר לנסות כאת כל ההגדרות ולראות במה מקבלים איכות טובה יותר -
באפליקציה של כאן אני לא מצאתי תכנים ישנים של רשות השידור..כך שזה ממילא לא פיתרון
...
מחובר עם כבל HDMI.
אנסה לבדוק בהגדרות התצוגה, תודה!
מחר אני אהיה שם ואבדוק הכל לעומק ואראה מה ניתן לעשות.

Alon_Solo
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 59 פעמים
קיבל תודות: 350 פעמים

הודעה שלא נקראה #15 

תראי, אין מה לעשות. אני מניח שכלום לא השתנה חוץ מהטלוויזיה. הממיר אותו ממיר, הכבלים אותם כבלים, והחיבורים אותם חיבורים.
הירידה באיכות נגרמת מ2 סיבות עיקריות:
1) מסכים ישנים יותר אכן מוצלחים יותר עם איכות גרועה (כנראה שהupscale לא עושה טוב).
2) המסך גדל במעל ל70% שזה שקול לזום אופטי שעשית לתמונה גרועה מלכתחילה ואז האיכות הנמוכה בולטת עוד יותר.
ועוד מחשבה שלי - אולי משהו בדחיסה היום של השידור פוגם עוד יותר בתמונה כי יש upscale במקור (כי השידור יוצא בHD עכשיו) ואז דחיסה לצורך חיסכון ברוחב הפס.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”