*יש פתרון!* Q90t - מסך מתכהה עם הופעת כתוביות בתכני hdr. מנגנון local dimming בעייתי

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 88 פעמים
קיבל תודות: 14 פעמים

*יש פתרון!* Q90t - מסך מתכהה עם הופעת כתוביות בתכני hdr. מנגנון local dimming בעייתי

הודעה שלא נקראה #1 

אהלן
חייב לציין שמוזר לי שמכל הדיונים לאחרונה על הq90t כולם התמקדו בעניין הdse, בעוד לטעמי יש בעיה לא פחות אקוטית שהבחנתי בה בטלויזיה הזאת.
אמנם רק עברו יומיים ולא הספקתי לצפות יותר מידי אבל ממה שכן צפיתי, נתקלתי במקרה שבסצינה מסוימת של דיאלוג חוץ בלילה עם מלא אורות מסביב, ברגע שהופיעו כתוביות זה הוריד את הבהירות של כל המסך ואז היא עלתה בחזרה כאשר אין כתוביות. מדובר בסצינה סטטית ללא תנועת מצלמה זה בולט ודיי מציק.
מדובר בסדרה בHdr באפליקציה המובנת של נטפליקס. החלפת הכתוביות לאנגלית בצבע צהוב לא עזר. ביטול הכתוביות מנע את התופעה. (ניגון אותה הסצינה בנטפליקס דרך ממיר פרטנר שלא תומך בHDR עם כתוביות לבנות בעבריית , גם מנע את הבעיה).

מקור התופעה כנראה ממנגנון הlocal dimming של סמסונג שקצת משתגע בhdr. או שאולי זה קשור לאפליקציה המובנית של נטפליקס או לשניהם. אין לי דרך לדעת...
אבל זה בהחלט חיסרון ובין זה לבין קצת בלומינג (היי סוני) הייתי מעדיף את השני.

לפי הבנתי הדרך היחידה להמנע מהתופעה הזאת זה להוריד בהגדרות את מנגנון הlocal dimming לנמוך, מה שכמובן טיפשי לחלוטין כי אז התמונה נראית משמעותית פחות טובה.
זה מאוד מאכזב בטלויזיה כזאת יקרה.

אם מישהו מכיר טריק אחר בהגדרות או יודע על איזה עדכון שאמור לטפל בזה, אשמח לשמוע.
וגם אם למישהו מבעלי הטלויזיה הזאת יש מקור אחר שיכול לשדר נטפליקס בhdr מלבד האפליקציה המובנית אשמח אם יוכל לסייע בבדיקה קצרה לראות אם זה עניין שקשור לאפליקציה. אכווין אותו לסצינה המדוברת
תודה
נערך לאחרונה על ידי yondon ב 30/12/2020 8:17, נערך 3 פעמים בסך הכל.

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: *נערך. Q90t- מסך מתכהה עם הופעת כתוביות בסצינות מסוימות. מנגנון local dimming בעייתי

הודעה שלא נקראה #2 

טוב רק מעדכן שנראה כי זה קורה בכל תוכן hdr בנטפליקס. פשוט זה לא מאוד בולט בכל סצינה. אותי זה דיי מחרפן כרגע :/

GalZohar
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 17 פעמים

Re: *נערך. Q90t - מסך מתכהה עם הופעת כתוביות בתכני hdr. מנגנון local dimming בעייתי

הודעה שלא נקראה #3 

אני עדיין לא מבין איך הטלויזיות לא מתעלמות מהכתוביות באלגוריתם שמחליט כמה להאיר כל דבר. בין אם זה ב local dimming או בכל המסך. הרי ממש לא איכפת לאף אחד עם הכתוביות קצת יותר או פחות "לבן אמיתי", לעומת שאר התמונה ששם זה כן חשוב...

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

Re: *נערך. Q90t - מסך מתכהה עם הופעת כתוביות בתכני hdr. מנגנון local dimming בעייתי

הודעה שלא נקראה #4 

זה אישו של סמסונג בלבד למיטב ידיעתי. כזה טמטום. ממש מרגיז ומאכזב.
סוני לא עושה שום מניפולציה ולכן סובלת מבלומינג מסוים. אבל זה נראה לי עדיף מאוד על הקפיצות הבלתי נסבלות האלה בבהירות . מפתיע אותי שאף אחד פה לי דיבר על זה. אפילו לא צריך רגישות מסוימת כדי לשים לב. אשתי קלטה תוך רגע.

Yuvalfrr
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 72 פעמים

הודעה שלא נקראה #5 

אני משתמש בתאורה פסיבית מאחורי המסך של הסוני ולא סובל מבלומינג. זה לא מסך שמצטיין בצפיה בחושך.

אבל האמת ידידי, בכל מסך יהיה משהו שיציק לך, אף טכנולוגיה לא מושלמת. למשל השחורים של הסוני 95 טובים אפילו מאוד, אבל אם היו מוותרים על הפילטר זווית צפיה הייתי מקבל לפחות עוד 1000 אם לא יותר ביחס ניגודיות והשחורים היו יותר טובים.

להכל מתרגלים. עד לשדרוג הבא עוד כמה שנים שאז מתרגלים למשהו חדש...

JoeJoe
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 4 פעמים
קיבל תודות: 26 פעמים

הודעה שלא נקראה #6 

18/12/2020 14:52  
yondon כתב:
אהלן
חייב לציין שמוזר לי שמכל הדיונים לאחרונה על הq90t כולם התמקדו בעניין הdse, בעוד לטעמי יש בעיה לא פחות אקוטית שהבחנתי בה בטלויזיה הזאת.
אמנם רק עברו יומיים ולא הספקתי לצפות יותר מידי אבל ממה שכן צפיתי, נתקלתי במקרה שבסצינה מסוימת של דיאלוג חוץ בלילה עם מלא אורות מסביב, ברגע שהופיעו כתוביות זה הוריד את הבהירות של כל המסך ואז היא עלתה בחזרה כאשר אין כתוביות. מדובר בסצינה סטטית ללא תנועת מצלמה זה בולט ודיי מציק.
מדובר בסדרה בHdr באפליקציה המובנת של נטפליקס. החלפת הכתוביות לאנגלית בצבע צהוב לא עזר. ביטול הכתוביות מנע את התופעה. (ניגון אותה הסצינה בנטפליקס דרך ממיר פרטנר שלא תומך בHDR עם כתוביות לבנות בעבריית , גם מנע את הבעיה).

מקור התופעה כנראה ממנגנון הlocal dimming של סמסונג שקצת משתגע בhdr. או שאולי זה קשור לאפליקציה המובנית של נטפליקס או לשניהם. אין לי דרך לדעת...

לפי הבנתי הדרך היחידה להמנע מהתופעה הזאת זה להוריד בהגדרות את מנגנון הlocal dimming לנמוך, מה שכמובן טיפשי לחלוטין כי אז התמונה נראית משמעותית פחות טובה.

אם מישהו מכיר טריק אחר בהגדרות או יודע על איזה עדכון שאמור לטפל בזה, אשמח לשמוע.
וגם אם למישהו מבעלי הטלויזיה הזאת יש מקור אחר שיכול לשדר נטפליקס בhdr מלבד האפליקציה המובנית אשמח אם יוכל לסייע בבדיקה קצרה לראות אם זה עניין שקשור לאפליקציה. אכווין אותו לסצינה המדוברת
תודה
...
תופעה מוכרת, לי זה מאוד מפריע, אם הייתי קונה היום TV חדש, הייתי שוקל ברצינות לקנות Q70T (זה דורש בדיקה נוספת בחנות) או OLED

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #7 

19/12/2020 8:36  
JoeJoe כתב:
18/12/2020 14:52  
yondon כתב:
אהלן

תודה
...
תופעה מוכרת, לי זה מאוד מפריע, אם הייתי קונה היום TV חדש, הייתי שוקל ברצינות לקנות Q70T (זה דורש בדיקה נוספת בחנות) או OLED
...
מסתבר שכמה שחרשתי לפני הרכישה לא ראיתי התייחסות משמעותית לנושא הזה חוץ מביקורת אחת. זה מאוד משמעותי ואם הייתי יודע מראש כנראה שהייתי מחפש משהו אחר.
Q70t היתה על הכוונת הרבה זמן. אני בטוח שהיא לא יכולה לתת תמונה איכותית כמו ב90t אבל לפחות היא תהיה חפה מהבעיה הזאת

HdrPro
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 12 פעמים

הודעה שלא נקראה #8 

לי זה לא קורה בq95t שלי
האלגוריתם של סמסונג דווקא עושה עבודה מעולה עם כתוביות ואין בלומינג בכתוביות בכלל (זה פלוס רציני מאוד שיש לטלוויזיה הזו)
עדכנת גרסה לטלוויזיה?

היה באג של dimming בתכני hdr שנפתר בגרסאות החדשות.

eli007
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 121 פעמים
קיבל תודות: 63 פעמים

הודעה שלא נקראה #9 

תופעה מוכרת בסמסונג, בגלל זה החזרתי את הסמסונג שלי ורכשתי סוני.

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #10 

19/12/2020 10:14  
HdrPro כתב:
לי זה לא קורה בq95t שלי
האלגוריתם של סמסונג דווקא עושה עבודה מעולה עם כתוביות ואין בלומינג בכתוביות בכלל (זה פלוס רציני מאוד שיש לטלוויזיה הזו)
עדכנת גרסה לטלוויזיה?

...
גירסה 1403. יכול להיות שאתה לא רגיש לזה. זה לא תמיד בולט למרות שאני שם לב לזה כל הזמן. אכווין אותך לסצינה ספציפית שזה בולט. אשמח אם תוכל לבדוק

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #11 

19/12/2020 10:26  
eli007 כתב:
תופעה מוכרת בסמסונג, בגלל זה החזרתי את הסמסונג שלי ורכשתי סוני.
...
מסתבר שלא ככ מוכרת :(
זה לא עלה פה בשרשורים האחרונים והיו המון מהם

HdrPro
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל
חבר פעיל
קיבל תודות: 12 פעמים

הודעה שלא נקראה #12 

19/12/2020 11:34  
yondon כתב:
19/12/2020 10:14  
HdrPro כתב:
לי זה לא קורה בq95t שלי
עדכנת גרסה לטלוויזיה?

...
גירסה 1403. יכול להיות שאתה לא רגיש לזה. זה לא תמיד בולט למרות שאני שם לב לזה כל הזמן. אכווין אותך לסצינה ספציפית שזה בולט. אשמח אם תוכל לבדוק
...
רגיש לזה מאוד זה היה קורה לי במשחקים בסוני בhdr אחרי שתיקנו זה לא קורה יותר,
על איזה מצב תמונה אתה נמצא בטלוויזיה? האם כיבית את כל מצבי החסכון בחשמל?
תכווין אותי לסצנה מסדרה בנטפליקס ואבדוק סתם בשביל הספורט גם אצלי ואעדכן.

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #13 

19/12/2020 11:52  
HdrPro כתב:
19/12/2020 11:34  
yondon כתב:

...
...
תודה ממש אשמח.
מצב התמונה אצלי זה "סרט". כל הגדרות האקו מכובות.
סצינה שזה מאוד בולט זה בסדרה אמילי בפריז (זה לא אני, זה אשתי) פרק ראשון בדיאלוג ב03:45 בשוטים שרואים את אמילי על רקע אורות העיר. כל פעם שהכתובית מופיעה יש החשכה בתמונה. Hdr באפליקצית נטפליקס שמובנית.
תעדכן :)
נערך לאחרונה על ידי yondon ב 19/12/2020 20:49, נערך פעם 1 בסך הכל.

yondon
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

הודעה שלא נקראה #14 

19/12/2020 14:03  
yondon כתב:
19/12/2020 11:52  
HdrPro כתב:

...
תודה ממש אשמח.
מצב תמונה film. כל הגדרות האקו מכובות.
סצינה שזה מאוד בולט זה בסדרה אמילי בפריז (זה לא אני, זה אשתי) פרק ראשון בדיאלוג ב03:45 בשוטים שרואים את אמילי על רקע אורות העיר. כל פעם שהכתובית מופיעה יש החשכה בתמונה. Hdr באפליקצית נטפליקס שמובנית.
...
@HAI18 אם יש לך מצב לבדוק גם, אשמח מאוד

HAI18
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 6 פעמים
קיבל תודות: 3 פעמים

הודעה שלא נקראה #15 

19/12/2020 20:38  
yondon כתב:
19/12/2020 14:03  
yondon כתב:

תודה ממש אשמח.
מצב תמונה film. כל הגדרות האקו מכובות.
...
@HAI18 אם יש לך מצב לבדוק גם, אשמח מאוד
...
בדקתי, אצלי זה לא קורה.
תסתכל אולי בהגדרות מצב חכם, זה בסדר להפעיל את הכל חוץ מתמונה מסתגלת.
בנוסף אצלי ב HDR עמעום מקומי ומגביר ניגודיות על גבוה (רק בתכני HDR).

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”