Full Array led backlight

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
freepass99 (פותח השרשור)
חבר פעיל
חבר פעיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

Full Array led backlight

נושא שלא נקרא #1 

מה עדיף בצפיה בטלויזיה וסרטים (ללא משחקים) - האם אני זקוק ל- Full Array led backlight? או בשיטה אחרת חוץ מ-OLED שהוא לא בתקציב שלי?

Yuvalfrr
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 174 פעמים

Re: Full Array led backlight

נושא שלא נקרא #2 

אם אתה קונה LED כדאי מאוד להשקיע ב FALD. מאוד משמעותי בסרטים.

אם לא OLED אז FALD. אני עברתי ממסך ללא FALD וההבדל משמעותי מאוד.

kobbi
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 223 פעמים
קיבל תודות: 377 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

השם קצת מטעה שכן רוב הטלויזיות הן לא באמת FULL אלא מחולק לאזורים ואז כבר חשוב מה המעבד יודע לעשות.
בסוני 9005 זה עובד מעולה

JoeJoe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
קיבל תודות: 53 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

אני לא מצטרף לקביעה שFALD טוב יותר, בתור בעלים של FALD ו-EDGE LIT אני מתחבר יותר ל-EDGE LIT.
למרות זאת אני לא בטוח שאפשר היום למצוא EDGE LIT עם מפרט גבוה מספיק בפרמטרים האחרים שיכולה לעלות על טלויזיה FALD (כמו עוצמת התאורה המקסימלית).
אם הייתי קונה היום טלוויזיה סמסונג למשל - הייתי עושה בדיקה מקיפה בין ה-Q70T שהיא edge lit לפי מה שאני מבין, ל-Q80T למשל שהיא FALD.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #5 

@JoeJoe
אני לא יודע אם אתה יודע בדיוק על מה אתה מדבר.
edge-lit אומר שהתאורה נמצאת בקצה של המסך.
back-lit אומר שהתאורה נמצאת בחלק האחורי של המסך.
יש edge-lit עם local-dimming ויש כאלה בלי.
יש back-lit עם local-dimming ויש כאלה בלי.

back-lit עם local-dimming נקראים גם FALD, שזה Full Array Local Dimming, הכוונה שיש לך מטריצה של אזורי תאורה בחלק האחורי של המסך.
במסכים שהם edge-lit עם local-dimming התאורה נשלטת בד"כ לגובה בלבד (כי בד"כ התאורה נמצאת בחלק התחתון של המסך). כך שבמסך שחור עם עצם בהיר באמצע המסך, המסך יואר לכל הגובה, ואתה תראה עמודה של אור על רקע שחור. הרבה יותר נחות ממסך עם FALD.

ל-Q70T אין local dimming בכלל.

JoeJoe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #6 

כן נכון מה שאמרתי אולי לא הכי מדויק הגדרתית.
תסתכל כאן באיך הגדירו את הציון של הטלוויזיה Q70T:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70t-qled

תרחף עם העכבר על הסימן שאלה ליד הציון של MOVIES ותראה שהציון נפגע רק בגלל חוסר בLocal dimming סה"כ הציונים האחרים מצוינים. אני אישית חושב שFALD הוא רק גימיק והנקודה היא שאני לא כזה בטוח שזה חסרון, לאור העובדה שמנגנון ה-FALD בסמסונגים מציק. אני נהנה יותר מהטלוויזיה עם ה-edge lit local dimming כמו שהגדרת בגלל ששם זה יותר עדין/פחות מורגש.
ה-FALD סה"כ אמור לתת CONTRAST יותר גבוה בסצינות HDR וכד' אבל זה מגיע עם החסרונות של הFALD, סה"כ בלי הFALD - פאנל ה-VA יכול לעשות עבודה מצויינת.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #7 

LD ב-EDGE הרבה פחות עדין והרבה יותר מורגש, כי זה מאיר לך את כל המסך לגובה במקום רק אזור מסויים.
FALD זה רחוק מאד מגימיק. אמנם זה לא פתרון מושלם, אבל אני מעדיף בהרבה מסך עם FALD מאשר מסך בלי FALD. היתה לי TV אחת עם FALD שהוחלפה ב-OLED, ובחדר אחר יש לי עוד טלוויזיה עם FALD (אמנם IPS).

לפי דעתי ומניסיוני, בתוכן SDR, עם פאנל בעל ניגודיות טובה כמו ה-Q70T (לפחות בגודל ש-RTINGS בדקו) מבלי להגדיר בהירות גבוה במיוחד זה בסדר.
אבל ב-HDR התאורה האחורית עולה ל-100%, וגם ניגודיות גבוה לא מצילה את המסך מלהיראות כחלחל במקום שחור.

בגדול אני מניח שזה יכול להיות נתון להרבה גורמים, כמו טעם אישי, תנאי צפיה וכו'. אבל לא סתם בכל מסך היי-אנד יש FALD.

JoeJoe
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #8 

אז אני אומר לך שב-KS8500 עם הEDGE LD זה הרבה פחות מורגש והיא טלוויזיה הרבה יותר טובה מה-70R.
מציע למי שחושב לקנות וקצר בכסף לשקול קניה של 70T שאין לה FALD כי לדעתי התועלת של FALD היא מפוקפקת.
ושוב זו דעתי.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”