טלויזית NEON

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

למה לא מוצרי מדבקה?
בעיקר בגלל איכות ובגלל שלא באמת יודעים מה מקבלים בפועל.
לומר שהמסך יתקלקל בוודאות מהר? לא, כלל לא בטוח. זה עניין סטטיסטי. המסכים הללו עוברים בקרת איכות הרבה פחות קפדנית והרבה מוצרים שאמורים היו להיפסל נשלחים לשיווק. זה אומר, למשל, שמסך כזה יגיע עם פאנל סוג ב' שחברות מכובדות לא מוכנות לעבוד איתו - היינו לא הוכיח תפקוד לאורך חיים, ביצועים מבחינת דיוק צבע, זמני תגובה וניגודיות לא טובים מספיק, פיקסלים תקולים או מספר תקלות/פסילות גבוה מידי פר אצוות ייצור (Batch). עוד דוגמא למשל זה שימוש ברכיבים זולים יותר לרכיבים אחרים במוצר, כמו איכות הכרטיס הראשי וספק הכח והרכיבים האלקטרוניים אשר מרכיבים אותם - כמו קבלים, מייצבי מתח, איכות המעבד ושאר המכלולים האחראים לעבוד התמונה, סקיילינג, Deinterlacing וכן הלאה וכן הלאה.
אז יכול להיות שהמוצר הזה יחזיק איכשהו שנים רבות כי איכשהו קבלת מסך שספציפית הרכיבים בו הם מהאיכות הגבוהה יותר ויכול להיות שיגיע לך מסך שימות מהר מאד. זו הבעיה שמחפפים לאורך כל מסלול התכן והייצור - הפיזור מבחינה סטטיסטית גבוה יותר.

דוגמא אישית שלי עם שני מסכי מדבקה:

ראשון, מסך של SANSUI שקנה בזמנו חבר טוב. גם איכות התמונה היתה זוועה, ללא תלות באיכות המקור וכו'. פשוט זוועה. אפילו הוא שלא קפדן התבאס על התמונה והצטער מהיום הראשון. תפריטים ברמה של בדיחה עם באג מפגר שלא משנה מה מגדירים בתפריט אחרי שמעבירים ערוץ ובכל הדלקה וכו' של המסך המסך היה מתעלם מההגדרה של "חדות" בהגדרות התמונה והיה קופץ לערך גבוה והכל היה נראה פשוט מגוחך. כל פעם היה צריך מחדש להיכנס לתפריט ולהוריד את זה אחרת היה קשה לצפות במשהו. בנוסף, כל איכות ההרכבה היתה ברמה של בדיחה עם שימוש בחומרים הכי זולים שהאנושות מכירה וזה היה ניכר גם לעין וגם בכל מגע עם המכשיר. ובנוסף ככה בשביל הקינוח, המסך מת אחרי שנה וקצת. זה המסך שבזמנו ניסיתי לתקן עבורו:
http://www.hometheater.co.il/vt208961.html

דוגמא שניה היא למשל מסך JVC שקולגה שלי בעבודה רכש. לא יודע להגיד על אמינות וכו', אבל לדוגמא במסך הזה היתה הצהרה שקרית על רזולוצייה של 1920x1080 כאשר בפועל המסך בכלל מגיע עם פאנל של 1366x768. כל נסיונות לבטל עסקה על סמך זה עלו בתוהו והיבואן (ניופאן) והחנות (א.ל.מ) זרקו אותו לחפש את החברים שלו. (אגב, יש כאן בפורום לדעתי עוד איזה פוסט או שניים עם תלונה זהה על אותו המסך)
http://www.hometheater.co.il/vt254458.html

ויש לי עוד כמה סיפוריות וניסיונות עם מוצרי מדבקה כאלה של חברים שחושבים שהם מצאו את עסקת חייהם אך בסופו של דבר מצאו עצמם שוב באותה עמדה - מחפשים לרכוש מסך, הפעם בלי הקיצורי דרך.

זו לפחות דעתי האישית.
מאחל לך בהצלחה עם המסך ושתהנה ממנו. (שזה כאמור בהחלט אפשרי - רק צריך שילוב של דרישות וציפיות נמוכות בשילוב עם הרבה מזל).
אין צורך לצטט כדי להגיב. בשביל זה יש "הגב".

מקרנסקי
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 92 פעמים
קיבל תודות: 104 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

tsror
מבקש שברגע שתגיע אליך, תכתוב לי בפרטי רשמים ממנה, ורק לאחר מכן תכתוב עליה בפורום
כי די ברור לי שברגע שיתברר שהיא לא כ''כ גרועה כמו שחושבים, תהיה הצפה בביקוש, ומן הסתם יהיה מחסור, ולי לא יישאר ממנה אפילו פירור, אלא רק במשלוח הבא שיגיע בסביבות ינואר 2017.
ודי ברור לי שמשה5 יהיה בין הראשונים שיחטפו אותה במחירה הנוכחי 8)
כאמור בכפוף לחוות הדעת שתיתן עליה.
אף אחד לא יודע כמה הרבה עליו לדעת,
בכדי לדעת כמה מעט הוא יודע

מקרנסקי
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #33 

jacko-il
ממך אפשר רק ללמוד, אתה חזק בעניינים
ובכל זאת איך אתה מפרש את העובדה שמאות קנו את הדגמים החדשים של נאון בארץ, ונותנים לה ציון גבוה מאוד ?
מדובר גם בדגמים של 55 אינצ' דומים מאוד בנתונים ל-4k משנת 2015-16
אגב, אחד רכש את הדגם שלך tsror ונתן לה חמישה כוכבים
מן הסתם מושתל.

מקרנסקי
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #34 

Smart TV Android "55
NEON דגם 55DLED

עשרה קנו את הדגם הזה ונתנו לו חמישה כוכבים
אז מה כולם אהבלים ?
רק שאני יבין.

מקרנסקי
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #35 

דבר אחד כולנו מסכימים
שמשום מקום נאון עלתה לתודעה בבת אחת...בשרשור שלכאורה היה אמור להיסגר באותו רגע שבו נפתח.

ומשהו אחרון לסיום
עדיין אף אחד לא הסביר לי איך שתי טלוויזיות סיניות (אחת מהם בשם טקוואנה) לכאורה הכי ''מדבקות'' שיש, שהיו ברשותי , עבדו ופעלו מצויין במשך עשר שנים (!) . לא יודע מה מצבן כיום, כי תרמתי.
משה5 - יש לך הסבר לזה ?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #36 

@מקרנסקי

מי שאומר שיש סבירות נמוכה יותר שמסך מדבקה יחזיק מעמד לאורך זמן צודק רק בעיקרון. בפועל אי אפשר לדעת באילו רכיבים משתמשים היצרנים הגדולים לצורך השוואה. אבל אפשר לדעת שמותגי המדבקה משתמשים בחלקים הכי זולים שזמינים להם בכל רגע נתון. לפעמים החלקים האלה סבירים ולפעמים הם פשוט גרועים.
הבעיה עם מסכי המדבקה היא לא זה שהיא תפסיק לעבוד מוקדם יותר אלא דברים אחרים, כמו איכות בניה\הרכבה; טלויזיה יכולה לעשות רעשים ולחרוק כאשר היא מתחממת או מתקררת. איכות הרכיבים או הבניה יכולים לגרום לכל מני רעשים וזמזומים שבדרך כלל לא תתקל בהם במסכים מחברות עם QC סביר ומעלה. איכות הממשק משתמש והקושחה. יכולות להיות כל מני בעיות איטיות, תאימות, מחסור בכיוונים, ואי יציבות בקושחה. במוצרי מדבקה סביר להניח שהם לעולם לא ייפתרו מאחר ואין מי שידאג לתקן את זה ולשחרר גרסאות חדשות.
מספר מועט של חיבורים, חוסר תמיכה בתקנים חדשים.
אי עמידה בסטנדרטים, של בטיחות או דברים אחרים היכולים להשפיע על שימושיות.
וכל זה רק על קצה המזלג ומבלי להזכיר אפילו את איכות התמונה.
יכולות להיות בעיות אחידות שחורים, אפורים, בעיות של ארטיפקטים ועיבוד תמונה לא מוצלח (בשילוב עם קושחה שייתכן ולא תאפשר כיוונים וביטול ה"מפגעים"), שחזור צבעים לא מדוייק ולא מכוייל בכלל.

זה שלאנשים אין מושג ו\או לא איכפת להם מאיכות התמונה, לא הופכת אותם אוטומטית לאהבלים. הם פשוט חושבים שמה שהם רואים זה טוב כי זה גדול, וזהו.

אני לא יודע אצל מי ה-NEON עלתה פתאום לתודעה, אבל לא אצלי, ואני לא מסכים. כך שאתה לא יכול להכליל ולהגיד "שכולם מסכימים"

נ.ב.\עריכה:
ולהבא אני ממליץ להשתמש בכפתור העריכה במקום להוסיף כל פעם מספר הודעות אחת אחרי השניה.

Victormihov
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 2 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

סתם שטויות , אתה תקבל מסך מצויין, אתה תראה....גם סמארטפונים ב149 דולר יש שהמסך והמהירות שלהם כמו אצל סמסונג וכאלו שעולים 700 דולר.

תפסיקו לקשקש.

מקרנסקי
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #38 

the coolest

כתבת דברים נכונים.
ובין החשובים שכתבת - ''זה שלאנשים אין מושג ו\או לא איכפת להם מאיכות התמונה, לא הופכת אותם אוטומטית לאהבלים. הם פשוט חושבים שמה שהם רואים זה טוב כי זה גדול, וזהו''

וגם התייחסתי לזה בשרשור. אנשים רואים את מה שהם רואים. אין להם למה להשוות. אין להם ליד הנאון את ה-lg 651y למשל בכדי להשוות עין בעין, אז מן הסתם הם מתרשמים וגם מגיבים. אבל בכל זאת תתן קצת קרדיט לאינטליגנציה של אנשים שרכשו את המוצר. ומדובר במאות..
אם אני קונה מוצר ולא מרוצה, אני ועוד איך מגיב לרעה. כי זה הטבע האנושי. לדפוק את החברה ש'עבדה' עליך.

אז בכל זאת חבר, קצת קרדיט למאות אנשים שרכשו את המוצר, במיוחד דגמי 2016 והתרשמו ממש לטובה.
אז אולי היא בינונית באיכותה וזה בסדר, בטח מבחינת עלות-איכות, אבל זה לא TOTAL LOSS

קח למשל טלויזיה פוג'יקום 4k, לכאורה שם קצת יותר גדול מנאון (הכל יחסי) רוצים תמורה קצת יותר מ5000 ש''ח.
פה הסיכון מבחינתי יותר גבוה בגלל המחיר.

לגבי רצף ההודעות, טוב זה האישיות המופרעת שלי, כרגע מנסה לתקן לפני יום כיפור.

אבל אני מאמין שאחרי יום כיפור נדע כבר הרבה יותר. ב''ה החבר tsror ידווח עליה כפי שהבטיח.

ואגב, ''עלתה לתודעה'' - מבחינה כללית. בטח לא מבחינה חשקית...כל אחד ועדפתו שלו. - פשוט ''עלתה לתודעה'' לאלו שלא הכירו.
נערך לאחרונה על ידי מקרנסקי ב 10/10/2016 13:59, נערך 6 פעמים בסך הכל.

Nemesis
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 453 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

Victormihov כתב:סתם שטויות , אתה תקבל מסך מצויין, אתה תראה....גם סמארטפונים ב149 דולר יש שהמסך והמהירות שלהם כמו אצל סמסונג וכאלו שעולים 700 דולר.

תפסיקו לקשקש.
...
·

פה אני חייב לחלוק עליך. אין שום טלפון ב-150 דולר שאיכות המסך שלו משתווה למכשירי סמסונג ב-700 דולר. פשוט אין חיה כזו.

מקרנסקי
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #40 

הבן שלי שכל היום חושב רק על סמרטפונים ומתעסק בזה, אמר לי ששיומי למשל היא אחלה חברה, במחיר מצוין לרמתה.
שוב, עלות מול איכות.
ישנם כאלה שממש לא אכפת להם, לא מתעסקים בסוגיה. איך הבן שלי נוהג לומר ? ''טחונים''...

moss5
טרול
טרול
נתן תודות: 48 פעמים
קיבל תודות: 28 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

מקרנסקי..
אם היית מתרגם את הזמן שאתה מבזבז בדיסקוסים על כל המדבקות המוזרות האלו עם השמות המוזרים האלה לעבודה בשכר-אז היית יכול להרוויח הרבה $$$ ולהשקיע אותם במוצר מותגי. 8)
ואם אתה מסתפק בתמונת "בית שימוש" שקיבלת במשך כל השנים האלו עם הציוד הזה-שייבושם לך.
ואנא ממך,אל תענה לי (כהרגלך) בתשובה עם ניסוח מתגרה באופן אישי....
נערך לאחרונה על ידי moss5 ב 10/10/2016 14:05, נערך פעם 1 בסך הכל.

IamEzio
סמל אישי של משתמש
גורו מחשוב/לינוקס
גורו מחשוב/לינוקס
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 517 פעמים

נושא שלא נקרא #42 

Victormihov כתב:סתם שטויות , אתה תקבל מסך מצויין, אתה תראה....גם סמארטפונים ב149 דולר יש שהמסך והמהירות שלהם כמו אצל סמסונג וכאלו שעולים 700 דולר.

תפסיקו לקשקש.
...
·

עד כן.. אתה ממש, ממש לא יכול להשוות מסך בסמארטפון ב-149 דולר למסך SAMOLED ב-S7 למשל.. במכשירי הדגל הסיניים אולי תמצא מסכי LCD דומים לשאר מכשירי הדגל היקרים יותר, אבל גם זה לא משתווה למסכי ה-SAMOELD מהדור האחרון, אפילו בבהירות שהיתה פעם החולשה של המסכים האלו מצליחים המסכים להיות בין הבהירים ביותר באור שמש, ואתה מדבר על מסכי LCD במכשיר של 149$, שלא משתווה למסכי LCD במכשיר ביניים-דגל כיום..

להגיד שהם מבחינת "עלות תועלת" טובים יותר זה משהו אחד, וזה מקובל, כי נהוג לקבל פחות אחרי שאתה עובר רמת מחיר מסויימת, אבל להגיד שסמארטפון ברבע מחיר יהיה עם מסך משתווה ל-S7 ב-700$, זה להיות מאוד מאוד אופטימי.

ובכל מקרה, כמו שאמרתי מקודם, ההשוואה של Xiami למסך ה-NEON הזה היא לא במקום, ל-Xiami יש מחלקת R&D, המכשירים מגיעים עם גרסה מותאמת שלהם לאנדרואיד, הם משווקים את המוצרים שלהם כ"מוצרי פרמיום במחיר נגיש" בהשוואה למכשירים אחרים בשוק, אם להשוות אותם אז ה-"Hisense" של עולם הסמארטפונים, בעוד שה-NEON הזאת זה כנראה המסך הכי זול שיבואן X מצא כשעבר בין המפעלים הסיניים באזור עם פאנל 4K, כאשר המספר הזה, הנתון היחיד שבאמת מספרים לך על המסך (וגם לא תמיד הוא נכון כמו שראינו בעולם המדבקות עם מסך ה-1080P של "JVC" שהחבר Jacko-il הציג) , מערכת ההפעלה גנ'רית, החומרה לרוב היא שאריות של חומרה ישנה שאין למפעל מה לעשות, זה לא מסך שהשקיעו בפיתוח שלו, שלא לדבר על בקרת איכות.. אז אם להשוות לסמארטפונים, זה יהיה סמארטפון עלום שם ב-50$..
נערך לאחרונה על ידי IamEzio ב 10/10/2016 14:14, נערך 2 פעמים בסך הכל.

מקרנסקי
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #43 

משה5 - מבקש לפני יום כיפור סליחה ומחילה על דברים שכתבתי ואולי נפגעת.
עדיף שלא אענה על מה שכתבת, כי בעוד שעה שעתיים אצטרך שוב לבקש ממך סליחה, ואי אפשר לבקש פעמיים, זה לא הגיוני.

jacko-il
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 1182 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

חבר'ה, תכל'ס זה ויכוח (למען האמת יותר דיון מויכוח) די עקר.
לגיטימי להחזיק בדעות שונות. אנחנו אנשים ואנשים שונים מטבעם חושבים ופועלים אחרת. רשמנו את הדעות שלנו, אז בואו נמשיך הלאה ונאחל להם רק הנאה מהמסך ניאון הזה. לא בקטע של סארקאזם וכו' - אלא אני באמת מאחל להם הנאה.
חתימה טובה ושנה טובה לכולם. (Y)
נערך לאחרונה על ידי jacko-il ב 10/10/2016 14:43, נערך פעם 1 בסך הכל.

מקרנסקי
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #45 

תם ונשלם עד לחוות הדעת של stror שהזמין ועתיד לקבל.
חבל, דווקא היה מענין.
לפחות השלמתי עם משה5.

תהיו אנשים טובים, ואם אפשר לא לראות טלויזיה ביום כיפור. לפחות לא ביום הקדוש הזה.
תודה.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”