המלצה למגבר של Schiit + DAC ל-HD6XX

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
Jonny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

תודה רבה חברים!

@Catskinner,
מבחינתי אפשר להוריד את עניין ה-DAC מהפרק בשלב זה, אם זה רק מסבך את העניינים ואת התקציב.
מה שהכי דחוף לי זה למצוא משהו שיצליח לדחוף את ה-HD6XX, ושיעשה את זה טוב.
אז אני אכן בגישה שתואמת את העצה שלך בסוף התגובה, וברור שאשמח להחכים מניסיונך.
אין לי כוונה לקנות כמה מגברים כדי שיתאימו לכל האוזניות שיש לי, אלא מגבר אחד שיעשה את העבודה הטובה ביותר עם HD6XX במגבלות התקציב, ויקבל באהבה ובהצלחה כל סוג של אוזניות.
השאלה אם יש חיה כזו במגבלות התקציב והאם זה לא סותר אחד את השני.

@ShaulF
קראתי קצת ברשת ודווקא ניכר שהדגמים החדשים של Schiit עדיין נחשבים מומלצים ברמת המחיר שלהם.
(כולל ה-MAGNI החדשים ואפילו -HEL שנראה די מעניין האמת, למרות שלא ברור אם במחיר שלו כבר עדיף MODI + MAGNI בנפרד)

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
נתן תודות: 123 פעמים
קיבל תודות: 940 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@Jonny123
·בוודאי שיש מגברים כאלו שהם גם לא יקרים, גם מתאימים לרוב האוזניות (כולל ה HD600 שיש לך) וגם יוכלו להמשיך איתך לאורך שנים. במסגרת של ה "בערך 100$" ה Liquid Spark הוא אפשרות אחת או ה JDS Atom או ה Topping A30 למשל. שלושתם טובים ולא יקרים. מביניהם אני מעדיף את ה Sparq אבל זו כבר העדפה אישית שלי ויש כנראה עוד דגמים אחרים אבל אני לא מכיר אותם.

הרמה הבאה שבה יש גם המון דגמים מאוד מעניינים היא זו שאני קורא לה "בערך 500$" זה לדעתי כבר מעבר למה שאתה רוצה להוציא כרגע.

DAC ייעודי זה באמת עסק מאוד פשוט ולא מסובך במיוחד. כאן לדעתי ה Topping D10 מנצח בגדול בסעיף העלות/תועלת ולו רק מפני שהוא לא זקוק לספק כוח משלו ויכול לשמש גם כממיר ל S/PDIF ובכך להזין ציוד אחר והוא נשמע טוב מאוד לכשעצמו וללא הסתייגויות.

Jonny123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 12 פעמים
קיבל תודות: 19 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

תודה רבה!

הבהרה: יש לי HD6XX ולא HD600 כמו שכתבת (אם זה משנה משהו....)

אני אכן מחפש את האזור של סביבות ה-100$ וכמו שאמרתי יש לי אפשרות לקנות בחו"ל בלי צורך במשלוח, כך שכל עוד לא מדובר במפלצת מבחינת גודל, אפשר להתגמש בעלות ולהתייחס אליה כאל מחיר המגבר נטו.
רק קצת קשה לי להבין איך אני מזהה שהמגבר עובד על מתח חשמלי שמתאים לארץ... (זה לא ממש ברור מהנתונים הטכניים של רוב הדגמים באמזון)

1. האם מבין השורות שכתבת ניתן להסיק שמגבר משולב מנורות לא עונה על הדרישות שלי מההודעה הקודמת?
2. עד כדי כך Schiit לא מספיק טובים לטעמך שהם לא הופיעו ברשימה המכובדת שמנית?
או שזה בגלל העלות + משלוח שחוצים את רף המס? (כלומר בהתחשב בנתון הזה של יבוא עצמאי, הרשימה תשתנה איכשהו?)

לגבי ה-DAC,
אין לי מושג מה זה ה-S/PDIF הזה ולמה זה טוב... אבל זה נשמע כמו משהו Nice to have...

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #19 

@Jonny123
·בנוגע לאוזניות, יש לי גם את ה HD600 וגם את ה HD6XX (שהן למעשה ה HD650) ואלו אוזניות מספיק דומות וקרובות כדי לאפשר לי להתייחס אליהן ביחד. ההבדל העיקרי הוא בקשת מעל לראש כי אופי הצליל כמעט זהה.

עד כמה שידוע לי לכל המגברים האלו יש ספקי כוח אוניברסלים במקרה הגרוע ביותר תצטרך להחליף כבל או לשים מתאם לשקע ישראלי.

אחת הדרישות שציינת מקודם היא למגבר שתוכל גם להשתמש בו עם אוזניות אחרות. בגלל זה מגבר מנורות שיש לו עיכבת מוצא גבוהה מאוד יחסית יתאים פחות טוב לרוב האוזניות החדשות בשוק. בנוסף, ברמת המחירים הזו הסכנה לנפילה על מוצר פגום או סתם אחד שבו המנורה קיימת רק לקישוט היא אפשרות אמיתית.

לא מכיר מספיק טוב את ה schiitt כדי שאוכל לחוות דעה וכפי שכתבתי מקודם, הרשימה לא מגבילה ויש עוד מוצרים טובים באותה רמת מחיר.

S/PDIF זו אחת הדרכים להעברת אודיו דיגיטאלי. אולי אתה מכיר את זה גם בתור חיבור קואקסיאלי או TOSLINK אופטי. אני למשל משתמש בבית ב Topping D10 כדי להמיר אודיו מיציאת ה USB במחשב לכניסת הקואקסיאלית של DAC אחר שאין לו חיבור USB. לידיעתך, ממירים "אודיופילים" נמכרים לפתאים במאות דולרים (ועושים בול את אותה העבודה 1:1) כך שמבחינתי ה D10 היה עסקת המאה.

prolol
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 36 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

Catskinner כתב:@Jonny123
·בנוגע לאוזניות, יש לי גם את ה HD600 וגם את ה HD6XX (שהן למעשה ה HD650) ואלו אוזניות מספיק דומות וקרובות כדי לאפשר לי להתייחס אליהן ביחד. ההבדל העיקרי הוא בקשת מעל לראש כי אופי הצליל כמעט זהה.

עד כמה שידוע לי לכל המגברים האלו יש ספקי כוח אוניברסלים במקרה הגרוע ביותר תצטרך להחליף כבל או לשים מתאם לשקע ישראלי.

אחת הדרישות שציינת מקודם היא למגבר שתוכל גם להשתמש בו עם אוזניות אחרות. בגלל זה מגבר מנורות שיש לו עיכבת מוצא גבוהה מאוד יחסית יתאים פחות טוב לרוב האוזניות החדשות בשוק. בנוסף, ברמת המחירים הזו הסכנה לנפילה על מוצר פגום או סתם אחד שבו המנורה קיימת רק לקישוט היא אפשרות אמיתית.

לא מכיר מספיק טוב את ה schiitt כדי שאוכל לחוות דעה וכפי שכתבתי מקודם, הרשימה לא מגבילה ויש עוד מוצרים טובים באותה רמת מחיר.

S/PDIF זו אחת הדרכים להעברת אודיו דיגיטאלי. אולי אתה מכיר את זה גם בתור חיבור קואקסיאלי או TOSLINK אופטי. אני למשל משתמש בבית ב Topping D10 כדי להמיר אודיו מיציאת ה USB במחשב לכניסת הקואקסיאלית של DAC אחר שאין לו חיבור USB. לידיעתך, ממירים "אודיופילים" נמכרים לפתאים במאות דולרים (ועושים בול את אותה העבודה 1:1) כך שמבחינתי ה D10 היה עסקת המאה.
...
גם מגברים זולים עושים את מה שמגברים יקרים עושים, להגביר. האם הם נשמעים זהה? לא.
בממירים, הרכיבים והאימפלמינטציה חשובים הרבה יותר מהציפ'. תוכל לשמוע ממיר זול עם ציפ מסויים וממיר יקר יותר עם אותו הציפ, היקר ישמע בדר"כ יותר טוב.
topping d70 עם AK4497EQ כפול, בדיוק כמו לGustard A20H, לtopping אין דינמיקה ופשוט לא נשמע טוב כמו הGustard.
·

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #21 

@prolol
·אני לא מבין את הקשר או את סיבת התגובה היות ומעולם לא כתבתי או רמזתי שמגברים זולים נשמעים זהה אחד לשני או למגברים יקרים יותר העולים פי 7 ממה שפותח השרשור כתב שהוא רוצה לשלם.

prolol
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #22 

Catskinner כתב:@prolol
·אני לא מבין את הקשר או את סיבת התגובה היות ומעולם לא כתבתי או רמזתי שמגברים זולים נשמעים זהה אחד לשני או למגברים יקרים יותר העולים פי 7 ממה שפותח השרשור כתב שהוא רוצה לשלם.
...
"לידיעתך, ממירים "אודיופילים" נמכרים לפתאים במאות דולרים (ועושים בול את אותה העבודה 1:1)"
יכול להיות והבנתי לא נכון, אבל זה נראלי כאילו זלזלת בממירים יקרים יותר.·

KSE1500
עוסק בתחום
עוסק בתחום
נתן תודות: 20 פעמים
קיבל תודות: 77 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

כנראה יש איזהשו הסכם סודי בין SENS ליצרני מגברים של ה- +/- 100$ - על כל אוזניה 6XX נמכרים 3 מגברים....

6XX אוזניה סבבה ולא יותר מזה...
כן היא נוחה על הראש, כן שומעים הרבה פרטים, כן היא משעממת :) וכן היא צריכה הגברה טובה....
אבל לא בגלל שהיא קשה לדחיפה (קצת) אלה בגלל שה- STAGE שלה שואף לאפס וגדל משמעותית בהתאם לאיכות המגבר !!
לכן - רוב החברה מעדיפים מגבר מנורות (לא של 100$) לחבר לאוזניה זו כי ה- HEADROOM או ה STAGE שמגבר מנורות איכותי מייצרים הוא עצום - ואז אוזניה זו מתחילה "לחיות" ולהשמע כיף.
לאוזניות מסוג זה כמו גם ה- HD800 יש ביטוי.... "Amp Depended" .
גם ל DAC יש משמעות גדולה ל"איכות" הסאונד וה -6XX מעבירה את הדקויות הנ"ל ....

לכן Jonny יש בפנייך כמה אפשריות:
1 - למכור את האוזניה לעבור למשהו אחר
2 - לחפש מגבר זול שיהיה נחמד ואחרי זה תשתדרג גם לאוזניה טובה יותר ומגבר טוב יותר
3 - להגדיל את התקציב לקנות מוצר איכותי!

אני לא יכול להמליץ על ....כי "עוסק בתחום" .... אז אמליץ בחום על מוצר מעולה (!!) ואני שמעתי ובדקתי אותו ואולי גם אביא בצורה מסחרית בעתיד.
https://www.hometheater.co.il/vt321923.html
Woo Audio WA7 - זה גם DAC וגם מגבר מנורות מעולה וה HD-6XX שלך תמריא לשמיים - והוא גם מתאים לכך סוגי ה- EIM ואוזניות בעלי עכבה נמוכה.

המצחיק הוא - כמות הציוד היקר שבסוף תקנה עבור ה- 6XX ... ואחרי זה תיקח אוזניה יותר טובה ... תחבר לאותו ציוד.. ורק אז תבין את המשפט הראשון והשני שלי בתחילת הפוסט :):)

סוף שבוע של כיף ומוזיקה לכולם.

זמין להתיעצות :)

יעקב
054-9333389

legopart
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 942 פעמים
קיבל תודות: 421 פעמים

נושא שלא נקרא #24 

KSE1500 כתב:כנראה יש איזהשו הסכם סודי בין SENS ליצרני מגברים של ה- +/- 100$ - על כל אוזניה 6XX נמכרים 3 מגברים....
...
·אם מתחשק לך תסביר את המשפט.

אני אישית חושב שאת HD6XX אפשר להשאיר גם אם אתה משתדרג לאזניות טובות יותר, רק מהסיבה שאני לא מוכר ציוד שלי אף פעם גם אם מגלה שהוא על הרצפה של הביצועים.

KSE1500
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #25 

@legopart
·היי לגו.
זה לא משפט להוכחה.... :) - הלצה.
אבל תשים לב לנתון כזה -
אף אחד לא שואל אם לקנות את ה- 6XX .. כולם קונים .. ב DROP יש כבר אולי 100K מכירות..
כולם אחרי שקנו מחפשים מגבר לאוזניה זו ותמיד באזור ה- 100-200$ ובדרך כלל לא מרוצים מהסאונד.

לכן כל יצרני המגברים 100-200$ מרוויחים מהמכירות של ה SENS... תאוריית קונספירציה :)

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #26 

@prolol
·בוודאות או שלא הבנת נכון וזה לא נורא כי זה קורה הרבה בפורומים, או שבכוונה בחרת להוציא את דברי מהקשרם ואז אני מאוד מתעניין בסיבה

אבל בוא לא ניכנס לריב. קרא שוב את התגובה המקורית שלי, השווה אותה לטענות שהבאת כתשובה ולאחר מכן אתה מוזמן להסביר לי איפה טעיתי כשטענתי שה D10 מסוגל להמיר אודיו מ USB ל S/PDIF באותה רמה כמו ממירים אודיופילים העולים הרבה יותר.

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #27 

@KSE1500
·הטריק של ה HD6XX הוא שיש המון אוזניות הנשמעות טוב יותר מהן (הבמה של ה HD600/650/6XX לא מתעלה למשל). יש גם המון אוזניות הרבה יותר זולות מהן ויש עוד הרבה שהן יותר נוחות. אפשר גם עם קצת חיפוש וסבלנות למצוא אוזניה אחרת המנצחת את ה HD6XX ב 2 מ 3 הקריטריונים הנ"ל אבל תתקשה מאוד למצוא אחת המתעלה עליה בכולם.

וזה לדעתי מה שעושה אותה לרכישה טובה

KSE1500
עוסק בתחום
עוסק בתחום

נושא שלא נקרא #28 

@Catskinner
·קלוד , מזמין אותך אלי לסיבוב אוזניות - אולי נצליח למצוא משהו :)
אבל - בכיף בוא לבקר.

יעקב.
054-9333389

Catskinner
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #29 

@KSE1500
·רק זה חסר לי. גם היום כשנכנסים אלי הביתה זו הצגה שלמה. קודם מביטים בפינת העבודה, אחר כך מציצים לסלון וכשהם מסתובבים אלי עם מבט חשדני אני כבר מבין שהם עשו ספירת מלאי והולכים לשאול אותי כמה אוזניות באמת יש לי בבית.

למזלי הם לא רואים מה יש לי בתיק ובמשרד בעבודה.

אני כרגע בתהליך של שדרוג די מסיבי באודיו בבית. הפעם לא באוזניות, אז אין סיכוי שאוכל להתפנות אבל בכיף, ברגע שאוכל אשמח.

prolol
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #30 

Catskinner כתב:@prolol
·בוודאות או שלא הבנת נכון וזה לא נורא כי זה קורה הרבה בפורומים, או שבכוונה בחרת להוציא את דברי מהקשרם ואז אני מאוד מתעניין בסיבה

אבל בוא לא ניכנס לריב. קרא שוב את התגובה המקורית שלי, השווה אותה לטענות שהבאת כתשובה ולאחר מכן אתה מוזמן להסביר לי איפה טעיתי כשטענתי שה D10 מסוגל להמיר אודיו מ USB ל S/PDIF באותה רמה כמו ממירים אודיופילים העולים הרבה יותר.
...
·אני תמיד קורא הכל ברפרוף ומתעקב על משהו שלא נראה לי לעין.
בנוגע למסוגל להמיר USB לSPDIF, זאת העבודה של טרנספורטרים כגון gustard u16 ו-singxer וכדומה. זהו מאפיין שיש בD10 ולא משהו אופייני לדאקים בכללי(SPDIF OUT). הסאונד שתקבל תלוי בציפ' הרסיבר של הטרנספורטר ושל הדאק המקבל וגם השעון משחק כאן, אז זה גם לא נכון להגיד שהD10 עושה המרה של דיגטלית לדיגיטלית כמו ממירים העולים הרבה יותר.
אני אישית מעדיף להשתמש רק בפרוטוקול i2s שלא צריך ציפ רסיבר מקבל.

שלח תגובה

חזור אל “אוזניות ומגברי אוזניות”