עצה עבור שדרוג AMP\DAC לאוזניות 6XX

כל מה שאי פעם רציתם לדעת על אוזניות, מגברי אוזניות ומה שבינהם.
Stellar (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 1 פעם
קיבל תודות: 0

עצה עבור שדרוג AMP\DAC לאוזניות 6XX

נושא שלא נקרא #1 

אני כרגע משתמש ב- FiiO E10K שיש לי לאוזניות הקודמות שלי (K7XX AKG) ועובד מעולה, הרבה זמן שרציתי לקנות גם את ה- 6XX בעקבות הרעש הגדול עליהם ולפי מה שהבנתי הם דורשות מגבר חזק יותר (עדיין לא קיבלתי אותם הם בדרך).

שאלה שלי על מנת להוציא מהם יחסית את היכולת שהם יכולים לתת האם יש הצעה יחסית זולה ל-AMP\DAC
והאם כדאי לי להשתמש ב-DAC של ה- E10K ורק לקנות מגבר? או שעדיף לשפר את שניהם ? (האם שיפור ה- DAC משפיע בכלל כמו רק שיפור ה- AMP?)

אשמח להצעות מה כדאי לעשות בגדול לא רוצה להשקיע יותר מ-400 שקל על מגבר או אם זה גם כולל דאק

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 112 פעמים
קיבל תודות: 305 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

@Stellar
הם דורשות מגבר חזק יותר
...
מיתוס נפוץ. הן לא דורשות הגברה חזקה במיוחד, הן מפיקות כ110 דציבל (שזה המון) ב-1vrms. המגבר הנוכחי שלך יכול לתת כ2.6 vrms.

Stellar (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

@evgenetic
·
אני לא מתכוון על מנת להוציא מהם צליל או שהם יעבדו, אלא לפי אלפי תגובות שקראתי כולם אומרים שהאיכות צליל והגוון שלו משתפר ככל שנותנים לו "מגבר איכותי יותר", עכשיו אני שואל אם יש איזה סוויט ספוט של מגבר מסויים שיפיק איכות צליל משמעותית יחסית טובה יותר מאשר ה- E10K ובמחיר שפוי ושללכת כבר למגברים יקרים יותר ממנו לא יהיה שינוי דרסטי

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #4 

@Stellar
אתה צריך להבין מה המגברים וDACים עושים. DAC ממיר אות דיגיטלי לאות אנלוגי, ומגבר מגביר אותו בשביל האזניות. אם הם עושים את זה בצורה טובה, אז לא יהיה שום אבדן איכות, תקבל לאזניות צליל שקרוב לזהה למה שיש במקור בקובץ. הFiio שלך מבצע את שתי המשימות בצורה טובה מאד, לכן מאד לא סביר שתרגיש איזשהו שיפור עם מעבר למגברים/DACים יקרים יותר.
עכשיו אני שואל אם יש איזה סוויט ספוט של מגבר מסויים שיפיק איכות צליל משמעותית יחסית טובה יותר מאשר ה- E10K
...
אין, Fiio כבר מאד קרוב לשלמות. יש מגברים הרבה יותר חזקים או עם THD וSNR יותר נמוך, אבל אני בספק אם מישהו בכלל יצטרך את זה. מי שאומר לך שהוא שומע הבדל גדול בין Fiio למגבר יקר יותר הוא חרטטן ולא יוכל להוכיח לך את הטענה שלו בשיט במבחן עיוור.

Stellar (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #5 

@evgenetic
·
אני מבין מה אתה אומר.. אבל נשמע לי מוזר אם ככה למה יש כל כך הרבה מגברים יקרים וכל כך הרבה ביקוש אליהם ותגובות בכמות מטורפת לגבי השינויים שאנשים שיש להם מספר מגברים\דאקים בבית (זולים ויקרים) והם כן שמים לב לשינוי..

הייתי שמח לבדוק בעצמי לפני שאני קונה כמובן כדי לראות אם אני שם לב להבדל\אם ההבדל ניכר בכלל

ואם אפשר לשאול באיזה אוזניות אתה שומע ועם איזה מגבר\דאק אתה משתמש?

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #6 

@Stellar
אני מבין מה אתה אומר.. אבל נשמע לי מוזר אם ככה למה יש כל כך הרבה מגברים יקרים וכל כך הרבה ביקוש אליהם ותגובות בכמות מטורפת לגבי השינויים שאנשים שיש להם מספר מגברים\דאקים בבית (זולים ויקרים) והם כן שמים לב לשינוי..
...
ברוכים הבאים לתחום בו מוכרים כבלי חשמל באלפי דולרים בטענה שהם משפרים את השמע בצורה ניכרת...(והם לא, מאד קל להוכיח את זה עם null test)
הייתי שמח לבדוק בעצמי לפני שאני קונה כמובן כדי לראות אם אני שם לב להבדל\אם ההבדל ניכר בכלל
...
זה לא כל כך פשוט. כדי לבדוק את הדברים האלה בצורה רצינית אתה צריך לארגן מבחן עיוור ולדאוג לתיאום מאד מדויק של הווליום וכל שאר הפרמטרים, אחרת חבל על הזמן, אתה תשמע דברים שלא באמת קיימים. להטיות פסיכולוגיות יש השפעה מאד חזקה בעניינים הללו.
ואם אפשר לשאול באיזה אוזניות אתה שומע ועם איזה מגבר\דאק אתה משתמש?
...
HD650 וכרטיס קול Asus Xonar STX. קניתי את שניהם מזמן (לפני כ8 שנים או משהו כזה) עוד לפני שלמדתי את התחום כמו שצריך, היום לא הייתי מבזבז יותר מ100$ על מגבר/DAC לאזניות. הדונגל הזה של Google ב12$ מניע אותם בלי שום בעיה.

Stellar (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #7 

@evgenetic
·
קודם כל תודה על כל התגובות אחי.

ואני אחכה שאני אקבל את האוזניות (מאמין שבוע בערך לפי מאסדרופ) ונבדוק אותם עם ה- E10K נקווה באמת שלא יהיו בעיות (רעשים\עצמה של סאונד\איכות וכו')

maladjusted
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 28 פעמים
קיבל תודות: 23 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

קישור מעניין לדונגל, אבל המסקנה שונה: I know it is a huge hassle but if you want great sound with audiophile headphones, you need to carry an external DAC+amp
מסכים שהתחום הזה מלא הטיות קוגניטיביות ושמני נחשים.
בכל מקרה, יותר מדי פורומים ממליצים על מגבר מנורות לHD6XX בגלל הסאונד הייחודי.
אני מניע אותן די בקלות עם O2+ODAC . אבל כשבחנתי עם קטעים אודיופילים בעלי טווח דינאמי רחב, חבר שהקשיב להן (אנין טעם בסאונד) טען שהמגבר לא סוחב. קשה לוודא. רק זוכר שמגבר מנורות 2 SCHIIT VALHALLA נשמע ממש טוב איתן.
לגבי הטענה שכל DAC ומגבר יעשה עבודה טובה, באתר שקישרת אליו audiosciencereview יש בדיקות של פרמטרים, בעיקר SINAD. אם ההבדל שמיע או לא, קשה לדעת. לדוגמא יש לי כרגע micca origen+ שמחובר לK7XX והוא היה לי סבבה לגמרי עד שקראתי כמה הוא קיבל ציון נמוך בבדיקה זאת. אני עדיין משתמש בו.
עריכה: גם את הODAC הוא די קוטל פה וממליץ על FIIOE10K במקום:
https://www.audiosciencereview.com/foru ... e10k.2068/
לא שאני באמת צריך, אבל מתחיל לחשוב על הגרסה הבאה של TOPPING או IFI.
נערך לאחרונה על ידי maladjusted ב 04/07/2019 18:15, נערך פעם 1 בסך הכל.

Stellar (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #9 

@maladjusted
·
שמח לראות שיש הרבה המלצות על E10K כנראה שאני באמת יישאר איתו ויחסוך כמה מאות..

evgenetic
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #10 

לגבי מגברי מנורות - זה דרק בלי יוצא מן הכלל, פשוט כך. הם גרועים בהרבה בכל הפרמטרים החשובים לשמע גם ממגברי solid state הכי זולים. הדבר הבולט שמגבר מנורות עם עכבת יציאה גבוהה יעשה לחותמת הצליל של HD650 זה להבליט את המיד בס, כי שם לHD650 יש פיק בעכבה. והגברה של מיד בס זה הדבר האחרון ש650 צריך. למה המגברים הללו עדיין מאד פופולריים בתחום זה כבר דיון אחר.

לגבי שמיע לא שמיע, כמובן שלכל אחד יש יכולות שונות בהבחנה של רעש ועיוותים שמכניסים המגברים, אבל אין ספק שTHD של Fiio, שזה -86, דציבל יהיה מאד, מאד קשה להבחנה ומאד לא סביר שזה יפריע בצורה כלשהי לחויות ההאזנה. בASR יש שרשור עם סיכום ודיון בנושא הזה בדיוק עם הרבה מקורות למי שרוצה להתעמק: https://www.audiosciencereview.com/foru ... ents.5734/

Sen820
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

Re: עצה עבור שדרוג AMP\DAC לאוזניות 6XX

נושא שלא נקרא #11 

Stellar כתב:אני כרגע משתמש ב- FiiO E10K שיש לי לאוזניות הקודמות שלי (K7XX AKG) ועובד מעולה, הרבה זמן שרציתי לקנות גם את ה- 6XX בעקבות הרעש הגדול עליהם ולפי מה שהבנתי הם דורשות מגבר חזק יותר (עדיין לא קיבלתי אותם הם בדרך).

שאלה שלי על מנת להוציא מהם יחסית את היכולת שהם יכולים לתת האם יש הצעה יחסית זולה ל-AMP\DAC
והאם כדאי לי להשתמש ב-DAC של ה- E10K ורק לקנות מגבר? או שעדיף לשפר את שניהם ? (האם שיפור ה- DAC משפיע בכלל כמו רק שיפור ה- AMP?)

אשמח להצעות מה כדאי לעשות בגדול לא רוצה להשקיע יותר מ-400 שקל על מגבר או אם זה גם כולל דאק
...
·לא ברור כמה תקבל בתקציב הזה.השיט פולה 2 נכנס בעוד כ50 ש"ח מעל מה שציינת.

מנסיוני עם ה6XX כדי לשמוע הבדל אמיתי נדרש כבר תקציב כפול ( DAC ב100$ ומגבר ב100$)
וגם אז, ניתן לשמוע אותו בבירור אבל ממש לא שמים וארץ או משהו שאפשר להגיד עליו שהוא פי שניים יותר טוב.

שלח תגובה

חזור אל “אוזניות ומגברי אוזניות”