לבטל קו נייח בהוט או לשמור?

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
technicgeek (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 78 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

לבטל קו נייח בהוט או לשמור?

נושא שלא נקרא #1 

בוקר טוב.

בחבילת טריפל יש לי קו טלפון נייח במסלול נטו (לפי שימוש).
לפני כן היה צסלול דבר פיקס 300 וכשביקשתי שיבטלו טלפון לגמרי הציעו לי מסלול נטו הזה ללא מסלול וליוב חודשי. הטלפון מנותק מחשמל הרבה זמן כי יש לי מסלול סלולרי עם אלפי דקות ואני משתמש בו.

האמת אני לא יודע אם יש חיוב עבור החזקת קו טלפון ביתי במסלול נטו. הסיבה היחידה שאני עדיין לא ארזתי מכשיר טלפון היא שבזמן החירום אם אין תקשורת סלולרית פעילה הטלפון נייח יתן לי מענה. אני גם יודע שכפתור מצוקה לקשישים מצריכה חיבור לרשת קו טלפון. רק לא יודע למה רשת טלפון חייבת להיות בתשתית של בזק בשביל שכפתור מצוקה יעבוד...

היה מקרה של קרע סיב אופטי באיזור ושום דבר לא עבד באותו יום. גם תשתית של הוט, גם רשת סלולרית של הוט מובייל וגם רשת סלולרית של סלקום. לא יודע לגבי רשתות סלולריות אחרות. מעניין אם היה לי קו טלפון של בזק התקשורת גם הייתה נופלת.

benny123
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 556 פעמים
קיבל תודות: 937 פעמים

Re: לבטל קו נייח בהוט או לשמור?

נושא שלא נקרא #2 

הקו בהוט תלוי באינטרנט שלהם, אם אין אינטרנט אין טלפון, אם אין חשמל בארון של המבנה אין אינטרנט גם כן ואז אין כמובן טלפון.
האם לבנות על הקו שלהם שיעבוד בשעת אמת? לא. אתה מדבר על אסון ברמת מלחמה למשל שאז יהיה נפילת רשת סלולארית.
במצב כזה תשתית של בזק בהחלט עשויה לעבוד כרגיל, עם זאת אתה יכול תמיד ללכת על הקיצון ולהתחבר פשוט לעוד חברה במקביל של מפעילה אחרת היושבת על אנטנות של רשת שונה משלך ובכך להבטיח שרידות לקו בכל מצב.
יש לך היום את כל הקווים הקלים בחברות הסלולאר בעשרה שקלים.
יש לך 3 מפעילות מרכזיות בישראל - פלאפון, סלקום ופרטנר כאשר היתר רוכבות עליהן.
תעשה שיעורי בית תבדוק מי מהחברות הוירטואליות רוכבות על מה ופשוט תתחבר לקווים הקלים - כל אחד נגיד עשרה שקלים, בעשרים שקלים לחודש אתה לוקח 2 קווים נוספים משני חברות שונות נוספות משלך ושם את הסימים על טלפון עם DUAL SIM וגמרנו...
עכשיו מה הסיכוי שכל חברות הסלולאר הישראליות יקרסו בעת ובעונה אחת? לא מכיר מצב כזה גם לא בזמן מלחמה... אלא אם אני טועה... מכאן ולהתחבר לבזק ישנה דרך.
לגבי כפתור מצוקה זה מעבר לידע שלי אבל אולי אפילו נתב סלולאר יפתור לך את זה...

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

03/06/2022 15:55  
technicgeek כתב:
בוקר טוב.

בחבילת טריפל יש לי קו טלפון נייח במסלול נטו (לפי שימוש).
לפני כן היה צסלול דבר פיקס 300 וכשביקשתי שיבטלו טלפון לגמרי הציעו לי מסלול נטו הזה ללא מסלול וליוב חודשי. הטלפון מנותק מחשמל הרבה זמן כי יש לי מסלול סלולרי עם אלפי דקות ואני משתמש בו.

האמת אני לא יודע אם יש חיוב עבור החזקת קו טלפון ביתי במסלול נטו. הסיבה היחידה שאני עדיין לא ארזתי מכשיר טלפון היא שבזמן החירום אם אין תקשורת סלולרית פעילה הטלפון נייח יתן לי מענה. אני גם יודע שכפתור מצוקה לקשישים מצריכה חיבור לרשת קו טלפון. רק לא יודע למה רשת טלפון חייבת להיות בתשתית של בזק בשביל שכפתור מצוקה יעבוד...

היה מקרה של קרע סיב אופטי באיזור ושום דבר לא עבד באותו יום. גם תשתית של הוט, גם רשת סלולרית של הוט מובייל וגם רשת סלולרית של סלקום. לא יודע לגבי רשתות סלולריות אחרות. מעניין אם היה לי קו טלפון של בזק התקשורת גם הייתה נופלת.
...
קודם כל במקרה של הפסקת חשמל קו הטלפון היחיד שממשיך לעבוד הוא של בזק, כי זה קו הטלפון היחיד שממש יוצא מהבית שלך כקו טלפון. בהוט או כל חברה שמשתמשת במתאם שיחות ברגע שאין חשמל המתאם לא עובד ואין קו, וגם אם המתאם עובד הוא עדיין צריך חיבור לאינטרנט. אגב, גם בתשתית של בזק היא כבר לא עוברת אנלוגי לגמרי עד המרכזיה; זה מתחבר לסיב בארון השכונתי, ויש שם אל-פסק לגיבוי, אבל אם יש הפסקת חשמל של כמה שעות בסוף גם הקו של בזק יפסיק לעבוד. כל עוד הקו של בזק עדיין עובד אתה יכול גם להתחבר לאינטרנט אם אתה מפעיל את המודם עם אל-פסק, אז אתה יכול כעיקרון גם לחבר לשם מתאם-שיחות, אבל אם זה כבר על תשתית בזק אז עדיף שגם הטלפון הקווי יהיה בזק וזהו. לא ניסיתי את זה על הוט כי אף-פעם לא הייתי מנוי על התשתית שלהם, אבל אתה מוזמן לנסות בפעם הבאה שיש לך הפסקת חשמל. בגדול זה מאוד תלוי איפה נמצא הארון שלהם שהכבל מתחבר אליו בצד השני והאם יש שם אל-פסק.

בקיצור - אם אתה צריך משהו עם שרידות גבוהה ככל הניתן אז זה חד-וחלק בזק, וגם שם זה לא 100%, אבל זה הרבה יותר עדיף מכל טלפון קווי אחר, כי כל החיבורים האחרים מסתמכים על האינטרנט בסופו של דבר.
נ.ב. אם אתה מחליט לוותר על קווי אבל עדיין רוצה לשמור על המספר אפשר לנייד אותו לאיזה שירות VoIP באיזה דולר לחודש.

technicgeek (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 78 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #4 

15/06/2022 23:14  
NegativeIQ כתב:
לא ניסיתי את זה על הוט כי אף-פעם לא הייתי מנוי על התשתית שלהם, אבל אתה מוזמן לנסות בפעם הבאה שיש לך הפסקת חשמל. בגדול זה מאוד תלוי איפה נמצא הארון שלהם שהכבל מתחבר אליו בצד השני והאם יש שם אל-פסק.

בקיצור - אם אתה צריך משהו עם שרידות גבוהה ככל הניתן אז זה חד-וחלק בזק, וגם שם זה לא 100%, אבל זה הרבה יותר עדיף מכל טלפון קווי אחר, כי כל החיבורים האחרים מסתמכים על האינטרנט בסופו של דבר.
נ.ב. אם אתה מחליט לוותר על קווי אבל עדיין רוצה לשמור על המספר אפשר לנייד אותו לאיזה שירות VoIP באיזה דולר לחודש.
...
בעת הפסקת חשמל אין תקשורת בכלל. ככה היה לי עם הוט גם בחיפה. כנראה אין להם גיבוי להפסקות חשמל? אתה יודע אם לבזק יש גיבוי בכל ארון חשמל ואם יש דרך לבדוק את זה לפני שאני מתחבר. לשאול נציגם לא יועיל כי בטח יגידו חיובי ובשביל להגיע לתמיכה טכנית צריך להיות מנוי לדעתי. גם לא בוודאות שהם יתנו לי מידה מדוייק.

אמרת שירות VOIP לניוד מספר טלפון נייח. חשבתי שמניידים רק מספרי טלפון סלולרי. כנראה התקדמה הטכנולוגיה. חיסרון עם אופציה הזאת הוא שלחצן מצוקה מתחבר לקו טלפון נייח.

b2k
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 234 פעמים
קיבל תודות: 856 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

קו של בזק לא קשור לחשמל של הבית שלך כדי שיעבוד. ולכן לחצן חירום/מצוקה יעבוד גם בזמן הפסקת חשמל.

קו של HOT קשור. אין לך חשמל בבית אין לך טלפון ואין לך לחצן חירום.

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”