להחליף הוטבוקס עקב חולשת הבטחה?

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
technicgeek (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 78 פעמים
קיבל תודות: 1 פעם

להחליף הוטבוקס עקב חולשת הבטחה?

נושא שלא נקרא #1 

שלום. יש הוטבוקס 1 שדווח עליו על חולשת הבטחה:
https://www.exploit-db.com/exploits/29518

זו סיבה טובה לבקש לשדרג להוטבוקס 4 לפחות?
בעבר שירות לקוחות אמרו שצריך להיות במסלול 500/10 בשביל לקבלו. אחר כך דיברתי עם פניות ציבור ואמרו אותו דבר.

לדעתי הם אולי ישדרגו לדגם 2 או 3 אבל אלה הדגמים שאין להם שידור בתדר 5GHz ותקן 802.11ac. הם גם יותר ישנים מדגם 4 עדיין.

המחיר עבור טריפל של ₪150 שאני משלם עבור 200/5 תשתית, חבילת טלוויזיה בסיסית וטלפון ללא חבילת דקות מצדיק בקשה שלי לשדרוג המודם?

אם אבטל תשתית בכמה כבר יירד מחיר? ₪20? אבטל טלפון שלא משתמש בו גם ככה כמה יורידו עוד? ₪10? בכוונתי להשאיר תשתית וטלוויזיה בכל מקרה.

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

Re: להחליף הוטבוקס עקב חולשת הבטחה?

נושא שלא נקרא #2 

גם בהובוקס 4 יש חולשות אבטחה חמורות בדיוק כהוטבטקס 1, אבל, הן לא באות לידי ביטוי במקרה, אם אתה משתמש בהוטבוקס כב BRIDGE ומחבר עליו נתב פרטי ללא כזה שאין לו בעיות אבטחה. בגלל זה גם לא משנה איזה תחום תדרים קיים בהוטבוקס ב WIFI, בגלל שאם אתה משתמש בו כב BRIDGE, ממילא אתה לא משתמש ב WIFI שלו.
חוץ מזה, באמת, נהוג בהוט את הוטבוקס 4 לספק רק למי שנמצא בחבילה של 500 על 10. וזו גם חבילה מומלצת.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #3 

29/03/2022 8:52  
sys_admin כתב:
גם בהובוקס 4 יש חולשות אבטחה חמורות בדיוק כהוטבטקס 1, אבל, הן לא באות לידי ביטוי במקרה, אם אתה משתמש בהוטבוקס כב BRIDGE ומחבר עליו נתב פרטי ללא כזה שאין לו בעיות אבטחה. בגלל זה גם לא משנה איזה תחום תדרים קיים בהוטבוקס ב WIFI, בגלל שאם אתה משתמש בו כב BRIDGE, ממילא אתה לא משתמש ב WIFI שלו.
חוץ מזה, באמת, נהוג בהוט את הוטבוקס 4 לספק רק למי שנמצא בחבילה של 500 על 10. וזו גם חבילה מומלצת.
...
אני עם נתב פרטי 100 מגהביט קווי, 300 מגהביט אלחוטי ונכון שלא מקבל 200/5 שאני אמור לקבל.
שמעתי שאנשים כן משיגים הוטבוקס 4 או 5 ללא שדרוג חבילה מראש.
זוכר גם מנהל צוות שירות לקוחות אמר לי שאפשר להשיג את זה.
אז למה שאקנה נתב אלחוטי חדש כאשר אני יכול להשתמש בהוטבוקס 4, 5 ובלי לחפש מקום בשבילו על השולחן הצפוף?

sys_admin
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 718 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

29/03/2022 9:35  
technicgeek כתב:
אז למה שאקנה נתב אלחוטי חדש כאשר אני יכול להשתמש בהוטבוקס 4, 5 ובלי לחפש מקום בשבילו על השולחן הצפוף?
...
בגלל מספר רב של סיבות. ואציין רק כמה מהן. זה שיש להוטבוקס חולשות אבטחה, אתה כבר יודע. זה שהוטבוקס נתקע וקופא ללא שום סיבה, זו גם סיבה מספיק טובה למה להשתמש בו רק כב BRIDGE ועוד שלל סיבות רבות אחרות.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

technicgeek כתב:
...
תחליט, אתה יכול או לא יכול להשתמש בהוטבוקס 4.
אתה אומר שלא מסכימים לתת לך אותו, אז בעצם אתה לא יכול.
אף אחד פה לא יכול לעזור לך לקבל אותו אם הוט לא מסכימים.
הציעו לך את 2 האפשרויות הקיימות.
1. ראוטר פרטי
2. לשדרג ל- 500.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

technicgeek כתב:
שמעתי שאנשים כן משיגים הוטבוקס 4 או 5 ללא שדרוג חבילה מראש.
...
אתה יכול לשדרג לזמן קצר לנסיון ואחר כך לשנמך בהמשך, לא סביר שיבקשו שתחליף את ההוטבוקס חזרה.
אני שידרגתי מ-200 ל-500 והבנתי שהבדל לא משמעותי ולא שווה את התוספת אז חזרתי ל-200. אחר כך הם שידרגו לי שוב ל-500 בלי שביקשתי וללא עלות.
מנסיון ההוטבוקס 4 עדיין היה גרוע יותר בכיסוי\מהירות אפילו מהנתב הישן שהיה לי REDMI 4 ומאז שידרגתי ל-AX5 ועכשיו יש כבר AX6 שזה בכלל הבדל תהומי, כולם אגב פחות מרף המס. למרות שזה פחות משנה מסין, בהחלט שווה את ההשקעה.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #7 

29/03/2022 14:32  
gildmor כתב:
מנסיון ההוטבוקס 4 עדיין היה גרוע יותר בכיסוי\מהירות אפילו מהנתב הישן שהיה לי REDMI 4 ומאז שידרגתי ל-AX5 ועכשיו יש כבר AX6 שזה בכלל הבדל תהומי, כולם אגב פחות מרף המס. למרות שזה פחות משנה מסין, בהחלט שווה את ההשקעה.
...
בהתחלה רציתי להזמין נתב AC או AX מסין אבל קראתי שהיו אנשים שהזמינו ונעצר במכס והעידיפו להחזיר כבר לשולח כדי לא לטרוח עם אישורים. אז יש סיכוי שייאצר במכס בניגוד למה שבן אדם בקבוצת פייסבוק אחרת אמר לי כאילו ניסע לשכנע אותי להזמין.

חשבתי להזמין בארץ ARCHER VR600 או VR400 אבל הבנתי שרק בבזק הוא יכול לתפקד בתור מודם בנוסף לנתב. טוב לעתיד במידה ועוברים לבזק אולי... אם כבר הייתי קונה בארץ אז TP-LINK ARCHER C80 ומחפש מקום לתלות אותו על קיר...

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

30/03/2022 10:54  
technicgeek כתב:
בהתחלה רציתי להזמין נתב AC או AX מסין אבל קראתי שהיו אנשים שהזמינו ונעצר במכס והעידיפו להחזיר כבר לשולח כדי לא לטרוח עם אישורים. אז יש סיכוי שייאצר במכס בניגוד למה שבן אדם בקבוצת פייסבוק אחרת אמר לי כאילו ניסע לשכנע אותי להזמין.

חשבתי להזמין בארץ ARCHER VR600 או VR400 אבל הבנתי שרק בבזק הוא יכול לתפקד בתור מודם בנוסף לנתב. טוב לעתיד במידה ועוברים לבזק אולי... אם כבר הייתי קונה בארץ אז TP-LINK ARCHER C80 ומחפש מקום לתלות אותו על קיר...
...
לפי כמות האנשים שמזמינים והמעט שחוו בעיות אני לא חושב שזה צריך להיות שיקול משמעותי. במקרה השבוע מוצר של 12$ איכשהו נשלח ב-EMS מעלי אקספרס וקיבלתי הודעת תשלום מהדואר על עמלה כלשהי שצריך לשלם להם, זה אומר שעכשיו לא אזמין מעלי כלום בגלל שפעם אחת קרה?
כנראה שלא.

לגבי TP-LINK לא מכיר דגמים נוכחיים שלהם אבל מנסיון עבר איתם הם לא גרועים כמו מה שהוט מספקים אבל גם לא מלהיבים.
אם אתה מתעקש לקנות בארץ אז לפחות תקח את ה-AX3 של וואוי שמוכרים ב-KSP, יש שירשור שלם עליו באתר כאן.

חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #9 

30/03/2022 17:56  
gildmor כתב:
לפי כמות האנשים שמזמינים והמעט שחוו בעיות אני לא חושב שזה צריך להיות שיקול משמעותי. במקרה השבוע מוצר של 12$ איכשהו נשלח ב-EMS מעלי אקספרס וקיבלתי הודעת תשלום מהדואר על עמלה כלשהי שצריך לשלם להם, זה אומר שעכשיו לא אזמין מעלי כלום בגלל שפעם אחת קרה?
כנראה שלא.
...
לא חושב שמשלוח של אלה שהזמינו היה EMS. אני חושב שהיה מדובר במשלוח רגיל של אליאקספרס או צאיניאו...
30/03/2022 17:56  
gildmor כתב:
אם אתה מתעקש לקנות בארץ אז לפחות תקח את ה-AX3 של וואוי שמוכרים ב-KSP, יש שירשור שלם עליו באתר כאן.
...
קראתי על תקן AC ותקן AX. הבנתי שאחרון מיועד לבית עם הרבה התקנים אלחוטיים נוספים כמו התקני IoT, מקומות ציבורים , מלונות שמשכירים גלישה בתשלום, עסקים עם הרבה התקנים אלחוטיים. ומבחינת מהירות לא יורגש הבדל למשתמש ביתי פשוט.

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”