איך לצפות ב-YES ב-4k

שידורים דיגיטליים - yes, HOT, yesMax, HDTV, DTT, DVB-T, עידן+, לויין וסלולרי
odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 227 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

איך לצפות ב-YES ב-4k

נושא שלא נקרא #1 

אז הזמנו טלוויזיה 4k חדשה, ועד שהיא תגיע אנחנו בודקים את כל מה שעתיד להתחבר אליה.

ועלתה השאלה איך לצפות ב-4k דרך YES. ככל שאני מבין יש שלוש דרכים:
- ממיר יס אולטרה, שמחובר ללוויין וגם לאינטרנט, עולה 10 ש"ח לחודש מעבר לדמי המנוי, ומגיע עם שלט רב כפתורים
- שירות יס פלוס, שבו לוקחים apple tv או android tv, שמחובר רק לאינטרנט ואינו עולה תשלום חודשי מעבר לדמי המנוי

אנחנו קצת מתלבטים במה לבחור.
מצד אחד, חבל לשלם עוד 120 ש"ח לשנה על צפייה באותם תכנים בדיוק.
מצד שני השלט של אולטרה הרבה יותר נוח, אני משער, כי יש בו כפתורי ערוצים נורמליים ולא שלט מעצבן שהניווט בו הוא עונש (יש לנו כבר apple tv ואני שונא את השלט שלו, וזה רק לניווט באפליקציות עוד לפני שדיברנו על חיפוש בין המון ערוצים).
מצד שלישי אם יש איזה בעיית אינטרנט, יס אולטרה הוא הדרך היחידה להמשיך לצפות בטלוויזיה עד תיקון התקלה.

מישהו ניסה את יס פלוס בהשוואה לאולטרה? איך החוויה? האם איכות הצפייה זהה או שרוחב הסרט של ערוץ 4k בלוויין גבוה, או נמוך יותר, מאשר באינטרנט? ומה לגבי תפקוד השלט?

shayzil
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 57 פעמים
קיבל תודות: 22 פעמים

Re: איך לצפות ב-YES ב-4k

נושא שלא נקרא #2 

לדעתי (מניסיון אישי) איכות הצפייה הרבה יותר טובה ב"יס פלוס"ץ

בקשר לשלט - החסרון המשמעותי בשירות.

אין על הנוחות של להעביר ערוצים ע"י לחיצה על מספרים ולא להתחיל לגלול שמאלה וימינה.
מקווה שמתישהו ישיקו שלט חדש לאנדרואיד שיהיה ממש כמו שלט רגיל.
בגלל עניין השלט הממירים האלה לא בשימוש אצלנו ופשוט זרוקים במגירות כי ההורים לא הסתדרו עם השלט.

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #3 

כן... גם באפל טי וי השלט בלי ספרות ולא נוח איתו - וזה כרגע בלי ערוצי טלוויזיה, רק לניווט בין אפליקציות.

אם איכות התמונה טובה יותר ביס פלוס, זה ממש דילמה. מישהו עשה פעם השוואה של רוחב הסרט של ערוצי יס באינטרנט מול הלוויין?

NeatNit
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 37 פעמים
קיבל תודות: 42 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

איכות הערוצים לא מדהימה ב-יס+, אבל אני לא יודע איך זה משתווה לאיכות בלוויין. ממה שזכור לי דווקא לוויין יותר טוב, אבל לא בהמון. מלבד זאת שמעתי (לא בדקתי) שיש מספר קטן של ערוצים שמשודרים ברזולוציה יותר גבוהה ב-יס+ מאשר בלוויין.

איכות התכנים ב-VOD גבוהה בהרבה מאשר הערוצים החיים. (למען הסר ספק - אם אתה עושה start over אתה תקבל בדיוק את אותה איכות כמו צפייה בזמן השידור).

לפני כמה חודשים כתבתי פוסט שלם של יתרונות וחסרונות לכל אחת מהאפשרויות. אנסה למצוא אותו במקום להיזכר בהכל ולרשום שוב.

עריכה: זה היה יותר קל משחשבתי: https://htmag.co.il/phpbb/viewtopic.php ... 2#p3139232

אני חושב שטעיתי כאן לגבי StartOver - כתבתי שיש שבועיים אחורה, אני חושב שיש "רק" שבוע. עדיין יתרון מעולה, אנחנו משתמשים בזה המון כדי לראות רק את מה שאנחנו רוצים, מתי שבא לנו (אחרי ששודר), ולדלג על פרסומות.

עריכה: עוד טעות, לא כל מכשיר AndroidTV יכול לשמש ל-יס+, רק דגמים ספציפיים. יש רשימה באתר של יס.

Yakirbh
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 1 פעם

נושא שלא נקרא #5 

לפני שנה וחצי היינו מנויים ביס, היה לי את ההמיר יס אולטימייט. לאחר מכן עברנו להוט והשבוע שוב ביס, בבית יש ממירים רגילים + ממיר אחד של android yes plus.

איכות השידור ביס באופן כללי מצויינת, כמה רמות מעל הוט. אם יש הבדל בין האולטרה לפלוס קשה לי להצביע, בשניהם רואים מצוין, לעיתים יש נפילות ביס פלוס כי זה עדיין יושב על הרשת האינטרנטית, אז זה שיקול שצריך לקחת בחשבון, אם יש לך סיבים ואינטרנט מצויין אז לא תהיה לך בעיה. האם האינטרנט שלך 40MB ומשתמשים בו צרכנים כבדים אז תיקח בחשבון. (אני על תשתית בזק 40MB והכל בסדר, אבל יש ממיר אינטרנט אחד השאר הם לווין.)

חוץ מערוץ של הספורט One 4k לא ראיתי עוד ערוצים שהם 4K, גם בvod לא מצאתי תכנים שרשום שהם 4K. לפי מה שזכור לי ביס אולטרא יש בvod קטגוריה של 4k, בפלוס לא מצאתי. יש איזה משהו ספיציפי שתרצה שאבדוק אז תגיב לי.
מה גם, שצפיתי בתכנים ב4K אם זה היה ביס אולטרה או בנטפליקס או במשחקי הכס שהורדתי מהמחשב וראיתי בטלויזיה, אף פעם לא הרגשתי כזה הבדל מהותי לעומת HD .

מה כן? השלט של הממיר מעצבן, לעבור בין ערוצים שאין מספרים זה לא הכי נוח, אבל אפשר להוסיף למועדפים את הערוצים שאתה אוהב ואז זה דיי בסדר.

הממשק של היס פלוס - פלוס אדיר!! ממש נוח, מעבר לפרק הבא, לדלג את הפתיח - ממש כמו בנטפליקס שזמין גם בלחיצת כפתור.

חיפוש קולי - באולטרה למיטב זכרוני החיפוש הקולי עובד מעולה. ביס פלוס החיפוש מחפש רק ביוטיוב. לא יודע אם אפשר לשנות ולבצע חיפוש גם בvod של יס, כי זה היה ממש נוח.

דילאיי - חזרנו ליס רק לפני מספר ימים, אערוך את ההודעה אחרי יום ראשון שאבדוק את זה על המשחק של מכבי (להבנתי כמעט ואין דילאיי ביס פלוס בגלל טכנולוגיה מסויימת שהם משתמשים בה, ובכל מקרה גם בהוט היה טיפה דילי. יצא לי לקבל התראה על גול מאפלקציית 365 ושנייה אחרי לראות את הגול בטלויזיה - וזה בהוט, תשתית של כבלים בלי לווין ואינטרנט)

גודל - הממיר של היס אולטרה ענקי ביחס ליס פלוס. אצלי מעל הממיר הקטנטן של היס פלוס נמצא הmoca שלהם שדואג להעביר את האינטרנט על גבי הכבלים הקואקסיאלים, המוקה שלהם מעט יותר גדול וקצת מכוער. (והבחנתי שבסרטונים שלהם יש גם מוקה יותר אסתטי וקטן, כנראה קיבלתי את הישן).

לדעתי, אם תשתית האינטרנט שלך סבירה ומעלה תיקח yes plus תתנסה, ומקסימום תחזיר להם ותיקח ממיר של yes ultra.

Mistoffelees
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 375 פעמים
קיבל תודות: 180 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

אם יש לך מערכת עם צליל היקפי, ברור שאתה צריך לבחור באולטרא כי רק שם תקבל צליל דולבי דיגיטל.
השוויתי איך שומעים את אותו סרט ב-yes+ ובממיר הלוויני ונכנסתי לדכאון מהאנמיות של ה- yes+

מאד מקווה שהם יתמכו גם ב-yes+ בדולבי דיגיטל לפני שהם יפרדו מהלווין, אבל כרגע אין זכר לנושא.

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #7 

19/04/2021 13:05  
Mistoffelees כתב:
אם יש לך מערכת עם צליל היקפי, ברור שאתה צריך לבחור באולטרא כי רק שם תקבל צליל דולבי דיגיטל.
השוויתי איך שומעים את אותו סרט ב-yes+ ובממיר הלוויני ונכנסתי לדכאון מהאנמיות של ה- yes+

מאד מקווה שהם יתמכו גם ב-yes+ בדולבי דיגיטל לפני שהם יפרדו מהלווין, אבל כרגע אין זכר לנושא.
...
אז זהו, שהתקנו את יס פלוס על האפל טי וי אתמול והתבאסנו שבאמת הכל סטריאו. ואז עברנו בחזרה ל-quattro שלנו וחיפשנו תוכניות עם דולבי דיגיטל. קודם כל - יש מעט מאוד תוכניות שמסומנות ב-DD, בעבר היו הרבה יותר, במיוחד בערוצי הסרטים 1-2-3. הבעיה היא שאפילו התוכניות המעטות שמסומנות DD, הן בפועל בסטריאו! נראה שמישהו ביס החליט שהוא יכול לחסוך רוחב סרט והוריד את כל הדולבי דיגיטל, רק ששכחו להוריד גם את הסימון במדריך התוכניות. אם מישהו עדיין מצליח לשמוע דולבי דיגיטל ביס, שיגיד, אשמח אם זו בעיה טכנית כלשהי רק אצלנו.

Mistoffelees
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 375 פעמים
קיבל תודות: 180 פעמים

נושא שלא נקרא #8 

אם תתן לי תוכנית ספציפית אשמח לבדוק, אני מקבל ברוב התוכניות DD תקין

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #9 

19/04/2021 19:27  
Mistoffelees כתב:
אם תתן לי תוכנית ספציפית אשמח לבדוק, אני מקבל ברוב התוכניות DD תקין
...
עכשיו שאמרת את זה בדקתי שוב וגיליתי שזו הגדרה לא נכונה בממיר. חזר הדולבי :P

odedee (פותח השרשור)
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד

נושא שלא נקרא #10 

מעדכן שהתקנו אפליקציית יס פלוס על האפל טי וי, והחלפנו את הממיר לאולטרה.

אז האפליקציה באמת די מעצבנת, ניווט מבלבל וסאונד סטריאו בלבד. הממיר דומה מאוד ליס מקס טוטאל או קווטרו שהיה לנו קודם, וצליל דולבי דיגיטל.

עכשיו רק נשאר שיס תתחיל לשדר ערוצים ב-4K, יותר מערוץ וחצי של ספורט (שלא מעניין אותנו בכלל).

שלח תגובה

חזור אל “לווין, כבלים, עידן+”