משטרת ישראל - לצחוק או לבכות?

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #16 

קל מאוד להאשים את השוטרים בחובבנות.

אני לא אדם פיזי וקשה לי בכלל לדמיין להיות בסיטואציות מהסוג הזה, מה גם שזו סימולציה למשהו שמראש היה צריך להתבצע על ידי צבא מסודר שזה מומחיותו (לצערינו, זה הרי לא יעודו של הצבא שלנו).

עדיף שזה יקרה באימון וסביר להניח שהמספר הגבוה הוא תוצאה של מאמר סנסציוני של YNET (קרי: שוטר חטף סטירה משוטר אחר, סופרים שניים שהרי אחד נפצע בלחי והשני נפצע בכף היד).

מאינטרסט העיתונים כיום לחזק סטיגמות שקיימות בציבור ממילא. מאמר שמוציא פוליטיקאי כאינטרסנט, אגואיסט וטיפש אוטומטית יהיה בראש הכותרות. מאמר על האימפוטנטיות של כוחות הביטחון והסדר שלנו, גם זה למעלה. כך לגבי סטריאוטיפים על ערבים, רוסים, יהודים, עניים, עשירים, ספרדים, פרידמנים ובובלילים.

העיתונות הפכה צהובה מדי בכדי שאפשר ביושר לקרוא ולהאמין למה שכתוב. יותר מדי פעמים לצערי נחשפתי לשיטתם זו. אין לי מושג אם המקרה הזה הוא אחד מהם. כשכתבתי תכנים בעיתונות, הם לעיתים "תורגמו" לשפה צהובה סטריאוטיפית וקטנונית בעוד שהמקור שלי לא היה כזה. אני מכיר גם מקרוב מקרים רבים של רדיפה שמטרתה היחידה היתה להוציא מישהו טמבל, רע או רשע כאשר האמת לא היתה קרובה לכך.

לא כולם טפשים, לא כולם חסרי יכולת ואימפוטנטים. אני לא אומר שהמשטרה שלנו היא הטובה ביקום, אך היא לבטח לא גרועה כפי שהעיתונות מציירת אותה. גם הפוליטיקאים שלהם (חלקם לפחות) לא יותר גרועים מאלה שהיו לפני כמה עשרות שנים, אך העיתונות פסקה מלפאר אותם וחשפה אותם כפי שהם - בני אדם רגילים לכל דבר...

Booboo
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 23 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

עכשיו, אחרי ההפגנות בישובים הערביים בכל הארץ ולפני מה שעוד צפוי לנו, ירד לכם סופסוף האסימון למה המשטרה התאמנה לפני שבועים בצורה כזאת?

ברור לחלוטין שהפציעות לא היו צריכות לקרות. נקודה. אבל הן קרו כתוצאה מתרגול תרחישים שקרובים למציאות ברמה הכי גבוהה שאפשר.

ומי שחושב שהעיתוי של התרגיל הוא מקרי, שיחשוב שוב.
"When all are one and one is all, To be a rock and not to roll"

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”