הקונגרס האמריקאי נגד גוגל, אמזון, פייסבוק ואפל

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 513 פעמים
קיבל תודות: 4185 פעמים

הקונגרס האמריקאי נגד גוגל, אמזון, פייסבוק ואפל

נושא שלא נקרא #1 

מרתק. מפחיד 8O

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #2 

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #3 

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #4 

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #5 

הקונגרס האמריקאי חוקר את ארבעת החברות הכי חזקות במשק האמריקאי ולאף אחד אין תגובה? אין מצב שיש פה מישהו שלא מושפע מזה רב הסיכויים ישירות או לפחות בעקיפין, אפילו אם אין לכם מוצר של אחת החברות הללו או אפילו אם אתם לא לקוחות שלהם (ו ב הסיכויים שרובנו המכריע פה כן).

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 49 פעמים
קיבל תודות: 206 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

אני משער שלאף אחד לא היה זמן וכח לצפות בוידאו. אפשר תקציר על מה חוקרים?

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #7 

ag43 - זה כבר מתומצת ל 8 דקות מלאות במידע מדהים ומפחיד בו זמנית, מומלץ בחום לפנות כמה דקות ולצפות (אחרי שצפיתי בראשון שמהווה סיכום פשוט הייתי חייב לשבת ולצפות בשאר). מניח שהרה מאיתנו כבר חשדו שזה קורה, אבל מדהים לראות באיזה רמה ואיזו עזות מצח החברות הללו מתנהלות בעולם העיסקי - שלפי הווידאו די שייך להם לחלוטין, לפחות לפי ההתנהלות שלהם.

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

ברור. מה שמטריד אותי שאף אחד לא טורח לתחקר אותם על התוכן ה"גלוי".

באיזו זכות יושבים הקומיסרים של החברות האלו (שההשפעה שלהם על העולם היום גדולה בהרבה מכל משרד חינוך, טלוויזיה, עיתונות וכדו') ומחליטים איזה תוכן ראוי ואיזה לא?

avihuli
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 1376 פעמים
קיבל תודות: 1229 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

Huber כתב:הקונגרס האמריקאי חוקר את ארבעת החברות הכי חזקות במשק האמריקאי ולאף אחד אין תגובה? אין מצב שיש פה מישהו שלא מושפע מזה רב הסיכויים ישירות או לפחות בעקיפין, אפילו אם אין לכם מוצר של אחת החברות הללו או אפילו אם אתם לא לקוחות שלהם (ו ב הסיכויים שרובנו המכריע פה כן).
...
זה לא שאין תגובה. אתה שם המון סרטונים מאוד מעניינים מהרשת וכמעט באף אחד מהם אין שום תקציר או שורה תמציתית שמדברת על מה יש בסרטון.
לכן אני אישית לא מתחיל לצפות בזה בכלל ומכאן לא יודע אפילו בכמה דקות סרטון מדובר.
למרות שאני נכנס להודעות רבות שאתה מפרסם כי הנושאים מעניינים אותי.
אבל, אין שום אפשרות להבין מהתמונה ו/או מהכותרת האם זה שווה את "הזמן שלי" להתחיל לצפות במשהו בשביל להגיע לשורה התחתונה. אני מניח שזה שווה, אבל אז אני מוצא את עצמי בלופ אין סופי של צפייה בסרטונים ביוטיוב.

לא כביקורת, אלא פשוט משוב קטן... (f)(ורק אם בא לך לאמץ כמובן).
כבר שמת את הסרטון, אז שים מלל קצר על מה ? מו ? ומי ? בשביל שנתחיל לצפות. ברוב המקרים אני מוותר, אין לי את הזמן להתחיל לצפות כמה דקות בתוכן שהוא מעניין ואני יכול להבין מה רצה המשורר במשפט אחד שלך שלוקח לקרוא אותו 2-3 שניות.
Main 7.1.2: LG 77C9, Yamaha RX-A2050, Emotiva BasX A-150, Yamaha BD-A1020, Tronsmart Vega S95 Telos, Wii.
SVS ULTRA Bookshelf / Center, Focal Bird, M&K M40T, SVS Prime Elevation, SVS SB-3000.

Bedroom: LG 55EG910Y | Media Room: in progress

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #10 

avihuli - האם עדיף/יעיל יותר גם לשים "תקציר מנהלים"? ברור. הבעיה שלא תמיד יש לי זמן ואז אם הבחירה היא בין לשתף רק את הסרטון או לא לשתף בכלל, ברור שאעדיף לשתף מתוך הנחה שמי שכבר מכיר את התוכן שאני משתף יצפה. לא יצפו, לא קרה כלום.

מה שכן במקרה הזה ואפילו בלי תקציר מנהלים, הכותרת לבד (לפחות כך הנחתי) אמורה לעורר עניין. יש פה מישהו שגוגל/אפל/פייסבוק או אמזון לא נוגעות לחייו? אני בספק. והאם מקרה שמצריך התערבות של הממשל האמריקאי עד מצב של הבאת המנכ"לים של ארבעת החברות מהגדולות בעולם וכנראה חלק מהאנשים הכי חזקים/עשירים/השלם את החסר במשק האמריקאי להעיד, הוא לא מקרה שצריך לעניין את רובנו גם בלי תקציר מנהלים? שוב, הנחתי שכן.

שים לב שברב הת'רדים שאני משתף דברים מעניינים אני לא מגיב אם אנשים לא מגיבים, מניח שמי שמעניין אותו יגיב, אבל פה זה לא "סתם עוד שיתוף" והכותרת לדעתי די צועקת את זה. לדעתי.

הנה מה שהיה לאדון צוקרברג להגיד בנושא ד"א:

TANDBERG
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 184 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

@Huber
·לא יודע מה מפריע לי יותר - העובדות שעולות בסרטון או האדישות של אנשים לעובדות.
ארבע חברות שכמעט מילולית מנהלות את השוק.
ג'ף בזוס אומר בדרך כמעט אגבית שייתכן ואמזון הפרה את המדיניות שלה עצמה בכך שגנבה מוצרים מחנויות שפרסמו דרכה.
יש להן מכנה משותף: הן מאפשרות צמיחה של ספקים דרכן ועל הדרך מאפשרות לשאוב מידע ולספק את השירות דרכן בלי אותם ספקים.
התשובה הפשוטה והבעייתית: אנחנו אחראים לזה, בדרך הצריכה שלנו, בהעדפת הזול, הנגיש, בלחיצה על רכישה מאמזון והאדרת השירות שלהם, בהאדרת אפל וגוגל. עשינו את זה בעצמנו בעקביות לאורך השנים, על הדרך גם טינפנו על מיקרוסופט כאילו הייתה אחרון הפושעים ובחרנו להתעלם מארבעת החברות האלו.
האם מאוחר מדי ? לדעתי לא, השוק דינמי.
האם ניתן לעשות את השינוי ? זה ממש תלוי בבחירה שלנו - אידאולוגיה מול כסף. מה שכן - זה תהליך ארוך.
תודה על השיתוף !

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #12 

TANDBERG - אני לא בטוח שאנחנו (התושבים/אנשים) יכולים כבר לעשות שינוי בחברות בסידרי גודל כאלו (גם בגלל שאין לי אמון בבני האדם באופן כללי לצערי, הרב יעדיפו זול על פני מה שטוב יותר להם בטווח הארוך, וגם בגלל שיש שלב שבו כבר לרובנו אין כמעט השפעה על התהליך). בגלל זה הממשל מתערב, חלק מתפקידו של הממשל הוא להגן על האזרח, ופה אני שמח שהקונגרס מתערב.

ag43
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #13 

ברור שזה תפקידו של הממשל. הבעיה היא שהחברות נצלו את החוקים (בכל העולם) שהיו מותאמים למציאות של חברות מקומיות ופשוט עשו מה בראש שלהן עם האיום הקבוע של "לא טוב לכם, נעזוב".

TANDBERG
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 184 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

החברות האלו ניצלו עד תום את חוקי המס והרגולציה במדינות השונות, אנחנו כצרכנים נתנו לזה יד.
יש לנו תודעת צרכנים, אבל המוטיבציה חסרה לגמרי, אנחנו נלך על הזול והמהיר, נשלם על זה בסוף.
Vocare Ad Regnum

slavazh
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 10 פעמים
קיבל תודות: 11 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

מה שהכי מפחיד ואפשר לראות את זה מסירטוני הסיכומים זאת התעמולה שנעשת פה על ידי עריכה מגמתית. כן אני ראיתי את החמש וקצת שעות וממליץ לכולם. הבעיה היא לא שהחברות האלו גדולות או עשירות, חברי הקונגרס ומוזמנים אחרים מטעמם חוזרים על זה כמה וכמה פעמים שאירגון גדול ועשיר זה מצויין. מה שחשוב זה איך הוא מנצל את כוחו ועל זה היה כל הדיון. לדוגמה נושאים כמו פילטור דעות שמתפרסמות ברשתות חברתיות שלא כלכך מצאות חן בעיני החברות. או לדוגמה עמידה ב-GDPR. או דוגמה נוספת ספק ניסיון הטעיית בחירות או פרישה מחוזה עם צבא ארצות הברית ויש עוד הרבה.
"לכולנו שמורה הזכות להביע את דעתנו, אך בדרך כלל דעה היא רק דעה ולא עובדה מוכחת." - דונלד ג' טראמפ.

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”