איך שראיתי את כל התמונה - מחדל קורונה! חלק שני -

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
נעול
shlomis1zzz (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 783 פעמים
קיבל תודות: 119 פעמים

איך שראיתי את כל התמונה - מחדל קורונה! חלק שני -

נושא שלא נקרא #1 

היי אז לאחר שהשרשור הקודם שלי ננעל
https://www.hometheater.co.il/modules.p ... sc&start=0
בגלל עודף הגזענות שעייפו את עופר לאור :-)
ולאור ההתפתחויות בשלש ימים האחרונים חש בי הצורך להבעיר את הגיזרה ולא לשמור בבטן דברים ולאמר דברים מהרגש:
השר כץ אמר אתמול "אין ספק שיש תחלואה דרמטית" - בוקר טוב ... מה חשבתם 120 חברי כנסת / ועדת קורונה / שר הבריאות שהקצב ילך ויקטן ?
פתחתם סגר לפני חודשיים - ואתם חושבים שילך לכם קל לנהל סגר שני ? פתחתם - תשכחו מיזה אנשים לא פראיירים - כשהברזל היה חם יכלתם להכות בו בעוד חם .
הנה כבר יש מרד בענף המסעדנות היום .
היינו בסיבוב הלחימה הזה של הסגר באפריל אנשים לא עבדו קחו את הימים האלה במספרים ותסכמו אותם (21 יום )
ברמלה יצאו רק עכשיו מסגר גם באשקלון וגם בלוד וגם באשדוד וגם באלעד וגם בירושלים ועוד ....(נניח 15 יום )
קחו את הימים שמי שנחשף לחולה מאומת או חלה כמו אישתי וישב בבית בבידוד כמו כלב עזוב ובאה מטומטמת אחת שהייתה בחתונה באשקלון והשביתה 300 איש מהעבודה ( 14 יום )
קחו את הסגר הנוסף המתוכנן ( נניח 21 יום )
ביום א' מערכת החינוך תושבת תוציא אנשי הוראה לשבת בבית והורים לילדים לשבת בבית (נניח 20 יום )
90 ימים מחורבנים ללא עבודה
!
יכלתם מזמן כבר לסגור הרמטית לחודש - ולהפריד בן אוכלוסיות והמצב היה הרבה יותר טוב .
יכלתם מזמן לסגור השמים - אבל רק השבוע החבר AMIR - האיר את עיניי עם 31 טיסות
מר ביבי היקר חילק 6 מיליארד ש"ח על מה ?
תתן לעסקים שקרסו !
תן למי שצריך לקום על רגליו .
תן למי שבאמת זקוק ! יש אנשים שעבדו - ויש אנשים ללא משכנתא - ויש אנשים בעלי מעמד סוציואקונומי גבוהה - הם לא צריכים .
חשיבה מפגרת בחזקת 8.
למה פתחו את חדרי הכושר ? אנשים לא יהיו בודי בילדינג ?
והמסעדות? אז היו מוציאים עם שליחים - אף אחד לא ימות .
למה פתחו בריכות וים בשביל להסב נזק לציבור ולסגור שוב !
למה פתחו אולמות ? - אני אישית קיבלתי הזמנה לבר מצווה משפחה - לא הלכתי - אחרי 4 ימים שמעתי ש 30 איש נשלחו לבידוד - ויש שחלו.
למה פתחתם בתי כנסת - אני אדם מאמין בשם יתברך ומתפלל כל שבת - אבל אפשר גם בבית !
ולמה אפשרתם נשף - אני יודע שזה היה מחתרתי - איפוא ההורים היכן השכל ?
העיקר בכו אנשים - אנחנו רוצים לצאת ולבלות - יאללה חפשו מי ינענע אותכם - בגללכם אני לא הולך לעבוד בסגר השני .
יש אצבע מאשימה גם על הקומץ שאומר שהקורונה היא חארטה - ובתאונות מתים הרבה - וגם אצבע נוקבת ומאשימה על אלה שלא שמרו מרחק חברתי ולא הצטיידו במסיכה אתם אתם אשמים - ויודעים מה תוכלו *** גם אתם ותאכלו את הדייסה שבישלתם בעצמכם . ושבו בבית בסגר השביעי בקצב הזה.
מה נסגר איתכם ?
ההפגנות המרד והכאוס כבר כאן - ההפיכה בעם אינה רחוקה , לבוא . אנרכיה......
וגם הביזה והפשע יתחילו להביא ניצנים ...
התנהלות מקולקלת (n)

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #2 

31 טיסות שהזכרת היו ביום שבת (יום חלש)
משפט לפני זה כתבתי שביום שישי היו 51 טיסות.
תסתכל על הלוח של יום ראשון (מחר, 19/7/2020):
מתוכננות 37 נחיתות ועוד 39 המראות.
סה"כ 76 טיסות.
ומצחיק שאומרים כל הזמן "השמיים סגורים".

לא ברור לך מה זה ה- 6 מיליארד שיחולקו סתם כך?
הגזר שלפני המקל. סוכריה בניסיון להמתיק את ה*** שהוא שם על כל המדינה.

חבורה של אימפוטנטים שלא מסוגלים להחליט מה הגבול שממנו לא מגיע לאנשים לקבל את המתנה הזו.
יש להם את כל המידע במס הכנסה\מע"מ וביטוח לאומי.
יש יותר מ- 131 אלף מיליונרים (בדולרים) ישראלים, נכון לשנה שעברה.
למה לאחד מהם מגיע לקבל 750 ש"ח, האם הם יעזרו לו במשהו לגמור את החודש?
הנה, חיתוך אוכלוסיה קטן, וחסכתם לפחות 200 מיליון שקל. חלקו אותם לקשישים, לעובדים הסוציאליים, לא קשה למצוא מי צריך יותר את הכסף הזה.

למה פתחו בריכות וים בשביל להסב נזק לציבור ולסגור שוב !
...
לא היו צריכים לסגור את הבריכות והים, וגם לא את המסעדות.
סתם היסטריה שמבוססת שוב על חוסר רצון לבצע חקירות כמו שצריך.
מדינה המתגאה שהיא "סטארטאפ ניישן", מומחית באיסוף ובעיבוד מידע, לא עושה כלום עם המידע שנמצא לה מתחת לאף.
לא רושמים היכן נדבק כל אדם. לא צוברים סטטיסטיקה מדוייקת יותר מאשר כמות החולים לפי ישובים.
כמה נדבקים ברחוב?
כמה בבתים שלהם?
כמה במסעדות?
כמה בבריכות?
כמה בחדרי הכושר?
כמה בבתי החולים עצמם? (והאם יש הבדל בהדבקה בבתי החולים השונים?)
כמה באירועים באולם? כמה באירועים תחת כיפת השמיים?

תעשו את החיתוך, פרסמו את המידע, ואז יהיה ברור לכולם למה סוגרים פלחים שונים במשק.

3 ימים אחרי ההפגנה בתל אביב, יושב שר הבריאות באולפן בטלויזיה, ומשקר במצח נחושה, ובלא להניד עפעף:
"המונים נדבקו בהפגנה בתל אביב"
באמת? ואיך אתה יכול לדעת את זה, 3 ימים לאחר האירוע?
הרי אם מישהו נדבק שם, הוא עדיין לא פיתח תסמינים כדי שתבדקו אותו ותגלו שהוא חולה.
רק אחרי 14 יום תוכל לדעת כמה, אם בכלל, נדבקו בהפגנה. (אם מישהו אצלכם בכלל יטרח לבצע את התחקיר שיזהה מתי ואיפה נדבק האדם.)

סוגרים שכונה בבית שמש, ומראים בטלויזיה איך יש יציאות מהשכונה שבהן אין פיקוח על היוצאים והנכנסים ובהן תנועה ערה של אנשים שיוצאים מהשכונה כאילו כלל אין סגר.
וזה לא שלא ידעו עליהן. בפעם הקודמת המעברים הללו כן היו סגורים.

כל המומחים אומרים שלא נדבקים בים או בבריכה. הדבקות מעטות בלבד במסעדות.
דיברו על האיסור להפגש עם סבא וסבתא - אמרו שיותר בטוח שייפגשו עם הנכדים בים מאשר בבית שלהם, אם אחד מהמשפחה חולה, במקרה.

אבל שמישהו שם למעלה יטרח לבדוק כמה נדבקו בחוף הים?
למה לעשות את זה? יותר קל לסגור (עכשיו רק בסופי שבוע, כי הוירוס לא יהודי, ולא שומר שבת)

יש אצבע מאשימה גם על הקומץ שאומר שהקורונה היא חארטה
...
הקורונה הזו לא חרטא, אבל הפאניקה מיותרת.
עזוב תאונות.
בישראל מתים כ- 5000 איש מזיהומים נרכשים בבתי חולים:
https://news.walla.co.il/item/3034698
נניח שעשו משהו עם המידע, ועכשיו מתים 2500 איש מזיהומים נרכשים בבתי חולים.
למה לא צועקים: "סתם מתים 2500 איש בשנה בבתי חולים - חייבים לסגור את בתי החולים!".

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

אני לא ראיתי שום גזענות בשרשור אבל אני כבר רגיל שעפר לאור סוגר ומוחק שרשורים כאשר נכתבים דברים שלא מוצאים חן בעיניו ללא הסבר וללא מחיקה של הקטעים הרלוונטיים והשארת השרשור.
זאת זכותו המלאה בתור בעל האתר וכבר הבנתי שלמרות שזה מאוד לא מוצא חן בעיני, אני חייב לחיות עם זה.
יש לי הרגשה שלא יאהב את הביקורת הזאת (למרות שאני לא רואה בה שום בעיה גם אם הוא בטוח שהיא לא נכונה) ואני רק מקווה שגם אם יחליט למחוק אותה לא ימחוק / ינעל את השרשור או יחליט להשעות את חברותי באתר.

לענייננו, יש לי 3 שאלות שאשמח לקבל עליהן תשובה מכל המבקרים שבצדק באים בטענות לממשלה ולעומד בראשה בניהול המשבר בחודשים האחרונים.
1. מה הייתה דעתכם על החלטת בגץ להפסיק באופן מיידי את איכוני השבכ כאשר:
1.1. היו כ-100 נדברים ביום.
1.2 ידעו טוב מאוד שאין פתרון אחר זמין להחלפה.
2. מדוע אותם המתנגדים לאיכוני השבכ לא מתנגדים שוב?
3. האם יש לכם ספק שבמידה ולא הייתה הפסקה של האיכונים לא היינו מגיעים, למרות ההתנהלות הכושלת של הממשלה, אפילו קרוב למספר הנדבקים שיש היום?

HTmag
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 314 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

השרשור הקודם ננעל על הערות גזעניות אשר אסורות לפי תקנון האתר. כל עוד התגובות בשרשור לא יפרו אותו, הוא ימשיך להתקיים.

@shlomis1zzz
יש דברים שיותר מתאימים שתעלה בפייסבוק שלך לדיון מאשר כאן.
צוות האתר

(G)
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 191 פעמים
קיבל תודות: 187 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

למי שראה אתמול בערוץ 12 את הדיבייט עם יורם לס. הם פשוט משקרים.
ממציאים מספרים, מגבירים את ההסטריה בציבור. משהו גדול קורה כאן, לא יתכן שמשקרים בצורה כה ברורה ויש חלקים גדולים מהעם הזה שעדיין מאמינים שיש כאן מגיפה.

https://www.mako.co.il/news-lifestyle/2 ... 371027.htm

ufffnick
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 127 פעמים
קיבל תודות: 466 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

@idan309
·
1. היתה גזענות למכביר.

2. איכוני השב"כ מיותרים.

אין להם שום משמעות ללא סגירת מעגל של בדיקות וחקירה אפדימיולוגית.
למעשה, זו רק דרך מהירה לשלוח המונים לבידוד ללא שיקול דעת, ולתת להם להתמודד עם התוצאות של אידיוט אחד.
זה שמציגים את זה כ-אין פתרון אחר, זה לא אומר שבאמת אין כזה. במקרה מכיר איזה 2-3 פתרונות, תשאל את הקוראנים.

אבל נזרום עם זה שזה הפתרון הקל והזמין -
בעולם סביר מי שאוכן מקבל זימון לבדיקה במרכז הקרוב לביתו, ומעודכן במערכת כמה זמן עבר מאיכון לבדיקה, ומקבל תשובה תוך 24 שעות אם עליו להשאר בבידוד או לא.
למעשה, ללא חקירה אפדימיולוגיתמהירה ומדוייקת, לשבכ אין את מי לאכן, כך שחוזרים לכך, שהאיכון זה אמצעי משלים ומהיר לקטיעת שרשרת, אבל בלי לדעת מה היא השרשרת, אין לאיכון משמעות, הופך להיות לטיפה בים.
ארשה לעצמי להניח שאין הצלבה בין החקירות, שכן היה אפשר ליעל משמעותית את האיכונים ולצמצם משמעותית את החדירה לפרטיות, אם החקירות היו מצליבות במאגר מידע, תאריכים ומיקום של הדבקות מרובות, כך שהאיכונים יתמקדו רק שם, ולא, נגיד למי שישב לבד ברכב בפקק בזמן הזה.

את ההתנהלות היום, היה אפשר לקבל בסבב הקודם.
לחזור על אותן הטעויות, ולאבד שליטה, זה כבר פחות נסלח.

מילא היו טעויות חדשות...

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #7 

idan309 כתב:אני לא ראיתי שום גזענות בשרשור אבל אני כבר רגיל שעפר לאור סוגר ומוחק שרשורים כאשר נכתבים דברים שלא מוצאים חן בעיניו ללא הסבר וללא מחיקה של הקטעים הרלוונטיים והשארת השרשור.
זאת זכותו המלאה בתור בעל האתר וכבר הבנתי שלמרות שזה מאוד לא מוצא חן בעיני, אני חייב לחיות עם זה.
יש לי הרגשה שלא יאהב את הביקורת הזאת (למרות שאני לא רואה בה שום בעיה גם אם הוא בטוח שהיא לא נכונה) ואני רק מקווה שגם אם יחליט למחוק אותה לא ימחוק / ינעל את השרשור או יחליט להשעות את חברותי באתר.

לענייננו, יש לי 3 שאלות שאשמח לקבל עליהן תשובה מכל המבקרים שבצדק באים בטענות לממשלה ולעומד בראשה בניהול המשבר בחודשים האחרונים.
1. מה הייתה דעתכם על החלטת בגץ להפסיק באופן מיידי את איכוני השבכ כאשר:
1.1. היו כ-100 נדברים ביום.
1.2 ידעו טוב מאוד שאין פתרון אחר זמין להחלפה.
2. מדוע אותם המתנגדים לאיכוני השבכ לא מתנגדים שוב?
3. האם יש לכם ספק שבמידה ולא הייתה הפסקה של האיכונים לא היינו מגיעים, למרות ההתנהלות הכושלת של הממשלה, אפילו קרוב למספר הנדבקים שיש היום?
...
גם אני לא ראיתי הערות גזעניות בשרשור.
ולפחות במה שאני כתבתי, לא הייתה שום גזענות.

1. אתה צריך להבין את סדרי המשטר.
יכול להיות שנכון ומועיל להפעיל את השב"כ.
במדינה שקוראת לעצמה "דמוקרטית", המשטר צריך לפעול בצורה חוקית.
חוק השב"כ לא מאפשר מעקב אחרי אזרחים, כשאין קשר למעשים נגד המדינה.
רוצים להפעיל שב"כ בפעולה אזרחית במדינה? תחוקקו חוק המאפשר זאת.
החוק יגדיר גבולות גזרה על המידע שנאסף, מה ממנו נשמר, באיזה הגנות, מי רשאי לגשת למידע, וכו'
כשהפעילו את השב"כ (ולהזכירך, ראשי השב"כ לא רצו את המשימה הזו), לא שינו את החוק.
הוגש בג"ץ, שהתקבל בגלל שאלת חוקיות המעשה, ולא נכונותו האסטרטגית.

2. הנ"ל מסביר למה עכשיו אין התנגדות.
חוק מעקבי שב"כ אחר חולי קורונה אושר במליאת הכנסת
החוק אושר בתמיכה של 53 ח"כים לעומת 38 מתנגדים, לאחר סדרת דיונים בוועדת החוץ והביטחון בכנסת, במהלכם ניסו באופוזיציה לבלום את הליך החקיקה. לממשלה תהיה אפשרות לעשות שימוש באיכוני שב"כ למשך 3 שבועות בלבד ולא 3 חודשים כפי שדרשה בתחילה, ורק במקומות מסוימים
...
החוק נחקק במהלך חוקי, ולכן כל מי שעדיין מתנגד לא יכול להגיש בג"ץ נגד הפעלת השב"כ, כי עכשיו בג"ץ יזרוק אותו מהמדרגות.

3. היו כל כך הרבה טעויות באיכונים, ללא אפשרות ערעור, שהפכו את האיכון ללא רציני, ושהכניס עשרות אלפי אנשים לבידוד ללא הצדקה.
סתם דוגמה למקרה אמיתי: אדם שנוסע בכביש 4 במכוניתו לבד, מזוהה כאילו היה בקריית עתידים ליד חולה מאומת.
למה? כי הטלפון שלו נקלט באנטנה של קריית עתידים.
זה ביזיון באיכון, שנובע כנראה מפשרה שהתקבלה כי השב"כ לא רוצה לחשוף את יכולות האיכון המדוייקות שלו.
הוחלט, כך נראה, שכל מי שהטלפון שלו נקלט באנטנה מסויימת, בעוצמה הגבוהה ביותר מבין האנטנות שהוא נקלט על ידן, ייחשב כאילו היה באותו מקום, כשלמעשה הוא יכול להיות בכלל בצד המנוגד של האנטנה.

כמו כן, כל מי שבבניין גבוה שבו יש חולה מאומת, קיבל הודעה ששהה ליד החולה, כי הבדל הקומות לא נקלט באיכון.
אדם עבד יום שלם לבדו בקומה ריקה במקום העבודה שלו, וקיבל הודעה שהוא היה בזמן זה ליד חולה מאומת.
כשאין יכולת לערער על ההחלטה, זה הופך למנגנון דרקוני שמבודד אנשים שלא לצורך.

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #8 

ככה הממשלה מנסה להסתיר את מערומיה בנושא הקורונה.
חיסיון על הדיונים למשך 30 שנה.
https://www.meida.org.il/?p=10326

guyezra
חבר במועדון ה-20K
חבר במועדון ה-20K
נתן תודות: 181 פעמים
קיבל תודות: 622 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

לא הבנתי למה, למשל הבן שלי שהיה ליד חולה קורונה, אחרי 9 ימים עשה בדיקה ואחרי 11 י ים קיבל תשובה שלילית לא יכל לצאת מהבידוד
כלל עוד אנשים לא ישימו מסיכות ולא ישמרו מרחק כלום לא ישתנה
וזה שכל יום יש החלטה חדשה על סגירות ופתיחות זה לא מועיל

והיו אמירות גזעניות בשני הצדדים בשירשור הקודם....

Amir64
גורו
גורו

נושא שלא נקרא #10 

@guyezra
כי הבדיקה לא מהיימנה ב- 100 אחוז.
הפרוטוקול אומר בדיקה עם 2-3 מטושים. וגם אז זה לא 100 מדוייק.
חוסכים, בודקים עם משטוש אחד. האמינות של הבדיקה ירדה ל- 70 אחוז, ואולי פחות.
כלומר יש הרבה שיוצאים שלילי בבדיקה, וחיובי בבדיקה חוזרת.
לא רוצים לבזבז על כל אחד בדיקה חוזרת, אז יותר "קל" להגיד לאדם שיישאר בבידוד.

המסיכות זה "חסר משמעות". כך אמר בר סימנטוב בעצמו, מצולם.

וכולם יודעים זאת, אך זו הדרך הכי קלה להראות לציבור שעושים משהו, ושגם הוא יכול לעשות משהו.
בעיקר כשזה על חשבון הציבור.
צריך לדעת איך להתנהג עם מסיכות, ואף אחד לא יודע לעשות זאת נכון, מה שבאמת הופך את המסיכה לחסרת משמעות.
בוודאי ברחוב.

idan309
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 298 פעמים
קיבל תודות: 321 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

אין לי ספק שהאיכונים של השבכ הם לא פתרון אידיאלי עם לפחות 2 חסרונות:
1. פגיעה בפרטיות.
2. גורם ללא מעט אנשים להיכנס לבידוד ללא צורך.

אין לי גם ספק שכאשר הוא מגיע בליווי חקירות אפידימיולגיות רציניות הכלי הזה הרבה יותר אפקטיבי.
אין לי גם ספק ש2 החסרונות היו הרבה פחות בעייתיים אם לא היה מופסק האיכון ל-3 שבועות כי לא היינו מגיעים לאלפי נדבקים ביום.

אף אחד לא חשב שנצטרך אי פעם להשתמש באיכוני שבכ על אזרחי המדינה ולכן לא טרחו לחוקק חוק בעניין.
מה שבגצ היה חייב לעשות זה לאשר המשך איכוני שבכ לתקופה מוגבלת של X שבועות בכדי לאפשר לממשלה לחוקק חוק ואפילו מגביל את האישור גם אחרי חיקוק החוק בכדי לגרום למדינה למצוא פתרון אחר טוב יותר.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #12 

חברים, חוץ מזה שהגזענות היתה הטריגר, אני רק מזכיר שחוקי הפורום אוסרים דיונים על פוליטיקה. קיוויתי שזה לא ידרדר לתהומות אבל כמובן שכשמדובר על פוליטיקה אי אפשר שלא להכנס לפינות שקשה מאוד לצאת מהם.

צר לי שקשה לכם לא לדון כאן על פוליטיקה אבל הפורום נוצר לטובת התחביבים שלנו, הוא נועד בהגדרה כאמצעי מילוט מחיי היום יום. מי שצריך מקום לדבר על פוליטיקה אני אישית ממליץ בחום על טוויטר ופייסבוק.

@idan309 צר לי שזה לא מתאים לך, אבל החוק על פוליטיקה, התקפות אישיות וגזענות (גם אם יש אנשים שזה נעלם מעינהם). האתר מעולם לא התיימר להיות פורום פתוח בכל נושא ופתוח לכל דעה. הפורום נוצר על בסיס מאוד ספציפי והחוקים שמיושמים כאן משקפים את התפיסה הזו. אתה בוודאי תתפלא לשמוע שלא כולם מסכימים על מה הפורום הזה צריך להיות ואיזה דעות צריכות או לא צריכות להחסם כאן. מכיוון שיש המון דעות, מה שחשובה היא אלה שיצרו את הפורום ואיך הם חושבים שצריך לנהל אותו. כל אחד רשאי לכתוב מה שבא לו בכל מקום שבא לו, אבל אני מחשיב את הפורום הזה כסלון ביתי ומה שאני לסבול שאנשים יגידו שם הם גם לא יגידו כאן. זה כל התורה במשפט אחד.

אני סוגר את השרשור שוב. נראה שנצטרך להזכיר לכם שוב שפוליטיקה מחוץ למשחק בפורום. תודה.

נעול

חזור אל “ללא קשר”