הצילו!! אני (ואתם)קורס!!!כלכלית,,הדלק ,החשמל,מזון-מה עושים??????

נושאים שאינם קשורים בהכרח לתחום הקולנוע הביתי או האודיו אך עדיין עשויים לעניין את הקהל שלנו.

חשוב שלא לערב נושאים שנויים במחלוקת (פוליטיקה למשל).
ילדיעפים (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 52 פעמים

נושא שלא נקרא #31 

קרוקס44 כתב:רבותיי ,רבותיי, רבותיי
השירשור החל עם ילדיעפים שסיפר על קשייו הכלכליים ומשם גלש לפוליטיקה גבוהה,אין לאף אחד עיצה בשבילו?
...
תודה ידידי,רק תוספת קטנה,גם אתם בקשיים :?
אמן מייסר

dgent
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

kingikra כתב:1) פתרון לא קל - לעזוב את הארץ
2) פתרון קל - לא להצביע לביבי (רוב מצביעיו הם אלה שהכי סובלים מגזרותיו)
3) כמוני - לחטוף סטירת לחי ולהמשי
לך לחיות איתה כי אין אלטרנטיבה.
...
לגבי 1, גםעם אזרחות זרה לאן תעזוב?

kingikra
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 335 פעמים
קיבל תודות: 242 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

ארה"ב, אוסטרליה, אנגליה.
ראיתי עכשיו טופ גיר USA, מיצובישי איבולושן 9 שעולה בארץ 360K-400K עולה שם 34K דולר :-(
אני מבין שהשירשור הזה לא נפתח כדי להתלונן על מוצרי מותרות אלא על לשרוד את היום יום. אני דיי בטוח שהדוגמא שנתתי משליכה גם על מוצרי יסוד למיניהם.

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

kingikra כתב:ארה"ב, אוסטרליה, אנגליה.
ראיתי עכשיו טופ גיר USA, מיצובישי איבולושן 9 שעולה בארץ 360K-400K עולה שם 34K דולר :-(
אני מבין שהשירשור הזה לא נפתח כדי להתלונן על מוצרי מותרות אלא על לשרוד את היום יום. אני דיי בטוח שהדוגמא שנתתי משליכה גם על מוצרי יסוד למיניהם.
...
??
מה הקשר לרכבים ?
למה שהאנגלים או האמריקאים יתנו לך להגר אליהם ?
מה זו השטות הזו להגר ?
יש לי תחושה שאנשים לא ממש מבינים מה המשמעות של זה.
נותנים להם דוגמאות של 17 אנשים שאיך שהוא "עשו את זה" אבל לא מספרים על אלפים אחרים שחזרו חסרי כל עם הזנב בין הרגליים.

ליאור
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

dgent
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 159 פעמים
קיבל תודות: 124 פעמים

נושא שלא נקרא #35 

Lior_M כתב:
kingikra כתב:ארה"ב, אוסטרליה, אנגליה.
...
??
מה הקשר לרכבים ?
למה שהאנגלים או האמריקאים יתנו לך להגר אליהם ?
מה זו השטות הזו להגר ?
יש לי תחושה שאנשים לא ממש מבינים מה המשמעות של זה.
נותנים להם דוגמאות של 17 אנשים שאיך שהוא "עשו את זה" אבל לא מספרים על אלפים אחרים שחזרו חסרי כל עם הזנב בין הרגליים.

ליאור
...
אמרת אתזה קצת יותר טוב מאיך שאני הייתי מנסח...
מצד שני , אני לא יודע מה kingikra עושה בחייו , אבל רוב האנשים שיורדים בלי עבודה ביד נאבקים לא קצת עד שמוצאים עבודה נורמלית (לא שטיפות כלים עגלות בקניונים וכ'ו) .
אני רואה מה עוברים פה (בגרמניה, וחשוב להדגיש שלא ברלין כי שם זה בכלל מקרה אחר) אנשים בשביל למצוא עבודה. לא פשוט בכלל.

TANDBERG
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 184 פעמים
קיבל תודות: 205 פעמים

נושא שלא נקרא #36 

הבעיה עם הגירה היא שכבות הביניים עם השכלה - יש להם מקום (לא לכולם, אני לא אוהב הכללות) בחו"ל. בקנדה יש תכנית הגירה מסודרת. נכון, זה לא הhighlight אבל עדיין. אחותי עברה לשם לפני שלוש או ארבע שנים. מרוויחה קצת פחות ממני ובן זוגה מרוויח אותו הדבר, נשאר להם כמעט משכורת והם לא חיים או בחסכנות יתרה. יש תכנית הסבת מקצועות, שוב - לאלו שבאים לעבוד, לא אלו שעוזבים וחולמים על עולם טוב יותר בלי לעבוד, התכנית הזאת מאפשרת לך להשתלב.
Vocare Ad Regnum

Lior_M
סמל אישי של משתמש
חבר שלא מהעולם הזה
חבר שלא מהעולם הזה
נתן תודות: 404 פעמים
קיבל תודות: 390 פעמים

נושא שלא נקרא #37 

TANDBERG כתב:הבעיה עם הגירה היא שכבות הביניים עם השכלה - יש להם מקום (לא לכולם, אני לא אוהב הכללות) בחו"ל. בקנדה יש תכנית הגירה מסודרת. נכון, זה לא הhighlight אבל עדיין. אחותי עברה לשם לפני שלוש או ארבע שנים. מרוויחה קצת פחות ממני ובן זוגה מרוויח אותו הדבר, נשאר להם כמעט משכורת והם לא חיים או בחסכנות יתרה. יש תכנית הסבת מקצועות, שוב - לאלו שבאים לעבוד, לא אלו שעוזבים וחולמים על עולם טוב יותר בלי לעבוד, התכנית הזאת מאפשרת לך להשתלב.
...
השכלה ?
להזכירך באירופה וארה"ב במקום לצבא הולכים למכללה.
אז אף אחד שם לא מתרגש מהתואר שלי או שלך. יתרה מכך, בניגוד לישראל, בארה"ב אם התואר שלך הוא לא מאוניברסיטה נחשבת ( ממש נחשבת ), אין לך באמת מה לעשות איתו כי כמוך יש מליונים.
אני חושב שתוכנית ההגירה של קנדה היא ספציפית למקצועות נדרשים לדוגמא רופאים.
אתה לא יכול סתם להגיע עם תואר ראשון במדעי המדינה או מדעי החברה או אפילו מדעי המחשב ולהגיד היי, הגעתי.
זה לא עובד ככה.

אני חושב שכל הדיון על הגירה כתוצאה ממצב כלכלי כזה או אחר הוא ספין.
הגירה תמיד היתה. אזור דרום קליפורניה למשל מלא בעשרות אלפי ישראלים. מן הסתם הם לא הגיעו לשם בשנה האחרונה..
בסופו של דבר צריך להסתכל על הנתונים ולראות אם יש מגמה של גידול.
בינתיים אף אחד לא הציג נתונים מה שמרמז שאין פה מגמה אלא ניסיון של כלי תקשורת מסויימים לייצר תודעה שאני היתי קורא לה תודעה כוזבת.

אני לא אומר שהכל פה דבש.. כן ?
אבל קצת פרופורציות. אני לא חושב שכל כך רע פה. גם אני ממעמד הביניים, אני הולך 10 שנים אחורה ואני אומר לך בוודאות מלאה שאני וחבריי חיים ברמת חיים משמעותית גבוהה יותר ממה שחיינו בשנת 2002.
ואני בהחלט לא יוצא מן הכלל.

ליאור
בעבר טכנאי סאונד באולפני טריטון כיום עוסק בתחום ההי-טק.
הקולנוע שלי

TANDBERG
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #38 

ליאור, נתתי דוגמה. אחותי בקנדה עם תואר ראשון. הם עושים הסבה למקצועות שהם צריכים, זה לא אומר שאתה צריך לעבוד בזה. הסיבות שאני לא מתעניין בנושא הזה יותר מדי הן:
1. חמי וחמותי גרים קרוב ועוזרים.
2. העבודה קרובה לי וגמישה, גם של אישתי.
3. אנחנו מתנהלים בצורה נכונה, כך שאנחנו לא בצרות.
4. זו צורה של צעקה מוגברת, לא רואה נתונים על יורדים שחזרו וזה מה שמעניין אותי.

תמיד אפשר יותר טוב, תמיד.
אני חושב שחלק מהבעיה היא ההגדרה מהם חיים באיכות גבוהה. עושים כאן המון ספינים, אתה צודק. יש התנהלות כלכלית גרועה מאוד של לא מעט אנשים, אני רואה את זה סביבי. קיצצתי מזמן ב"מותרות" ופתאום יש כסף, או לא חסר. אם מרשים לעצמנו קניות של בגדים כל חודש, טלפונים בלי הכרה, לא עוקבים אחרי מחירי נותני שירות - כן, אתה מטרה נוחה. אם עושים מאמץ, אפשר לחיות בסדר גמור.
אגב מחירי הדלק - זה כבר שנים מתנהל, שנים שמנסים להלחם בזה, שנים שזה לא מצליח.
Vocare Ad Regnum

Beta
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 51 פעמים
קיבל תודות: 109 פעמים

נושא שלא נקרא #39 

מצטרף לליאור ואציין לאחר שביקרתי הרבה פעמים בקנדה משפחה אני יכול לציין שאין שם (בחו"ל) קסם לא נודע שאיתו תוכל לצוף מעל המים בקלות ותהנה כל יום כאילו אין מחר.
המחיה שם של המוצריי בסיס מאוד דומה לשלנו והרבה פעמים ישראלים מאבדים את הראש בגלל שמדובר בדולרים והם שוכחים לעשות את ההמרה ולהוסיף מע"מ ששם מתחשב בעת החשבון ולא נכלל מיידית על התג מחיר. ככה שכתקנה מוצר ב-100 דולר לדוגמה, בקופה "תגלה" שהוא עולה לך 115. זה לצורך דוגמה.
דבר נוסף הוא שהאוכל שם לא בהכרח יותר זול. האוכל התעשייתי, AKA ג'אנק פוד זול אומנם, אבל דברים שהם אוכל אמיתי כמו פירות וירקות הם יקרים מאוד ביחס לשאר האוכל והאוכל בארץ. תאר לך שקילו עגבניות/מלפפונים יעלה בסביבות הכמה דולרים... 8O וגם אז, טיב החקלאות שם לא טוב תמיד כמו בארץ. לרוב התוצרת החקלאית מיובאת ולכן יקרה. אני כאחד שלא מרבה באכילת פירות וירקות, זה לפתע היה מאוד חסר לי, כי הכל כ"כ סינטתי ופלסטיקי ביחס לארץ.

דבר נוסף הוא המנטליות של חו"ל, באירופה הרבה פעמים לא מתים על יהודים, שלא נדבר על ישראלים. אומנם הרבה פעמים אנו נתקלים בארץ בפרצופה המכוער ל הישראלי, אבל החיים "השקטים" בלי הסטרס התמידי שיש בארץ של לחץ התקיפות מ-X ו-Y, וכל ההוואי שקיים בארץ, פשוט יחסר בצורה מאוד משמעותית בחו"ל. הישראלי שירק לך בפנים, יקלל אותך על שגנבת לו את המקום הפנוי היחיד בחניה וכאלה, זה דברים שפשוט לא קיימים בנורמה שם. יש שיגידו שזה יותר מתורבת וזה נכון, אבל מנגד, אל תהיו תמימים ותחשבו שהכל צלופן ויפה שם.

אחזור למה שליאור ציין לגביי רמת החיים ואוסיף שאומנם הרמת חיים עלתה, אבל לא מדובר במשהו פתאומי, שפתאום נהיינו עשירים יותר או משהו בסגנון, מדובר בכך שהטכנולוגיה נהייתה נגישה יותר, נהייתה "מהפכת שנות ה-2000" בתחום המחשוב האישי, יותר ויותר אנשים מחזיקים מחשב פר בן-אדם, לכל אדם רביעי בערך יש סמארטפון או מכשיר עם מסך מגע, ושלא נדבר על מסכים דקים שהיום נמצאים כסטנדרט בכל בית ובית. אז אומנם הרמת חיים עלתה, אבל זה כי נהייתה "אינפלציה" בתחום הטכנולוגי והמחשוב בה הרכיבים והטכנולוגיה היוצאת של שנה שעברה מאפשרת גם לאנשים שלא בריי השג לקנות אותה ולהיות מודרנים בצורה זו או אחרת.

לילדעפים, אני ממליץ לך לשבת עם יועץ עיסקי טוב שיעזור לך לראות מה מצבך בבנק, מה אתה צורך ושתראו יחד כיצד מיישרים קו, כך שתוכל לסגור את החודש ובמהרה- גם את המינוס.
הרבה פעמים אנשים שנמצאים בקשיים כלכליים מתקשים לבקש עזרה מאלו שבעליי ידע בתחום וכאן טמונה הבעייה, "הפחד מלבקש עזרה", או שאחרים ידעו שאני במצב רע כלכלית כי זה מביך ומשפיל. כחלק מכך שהם מפחדים מעזרה, הם נתקעים במקום ונופלים עמוק יותר למינוס. אנשים פעמים רבות זקוקים לעזרה מיקצועית חיצונית אפילו אם היא מחבר שבא מהמקצוע, שיתן להם הכוונה מקצועית סגנון "אלון גל" (איש מקצוע טוב, אבל כאדם הוא לא להיט) של קאוצ'ינג כיצד לצאת מהמינוס ולהתחיל לסגור את החודש בפלוס.
שיהיה בהצלחה! (Y)

נ.ב-
לאחרונה אני נתקל בשיחות שכאלה בעבודה בדיוק על הנושא הזה. ייתכן שרבים וטובים שוקעים תחת העול הכבד של עליית מחירים מטורפת בתחומים הרבים? דלק, חשמל, מים, אוכל, שכ"ד ועוד...
**נהרסו לכם האוזניות או ציוד אלקטרוני אחר שאתם עתידים לזרוק לפח? צרו קשר בפרטי ואשמח לקבל את תרומתכם ולנסות להחיות אותה לפני שנהפכת לזבל! :) תודה! **

TANDBERG
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #40 

לא אמרתי שהרבה יותר טוב, ציינתי מקרה יחיד. יש לי מישהו בעבודה שמדבר על מעבר לארה"ב כמעט כל יום. איחלתי לו בהצלחה. תראה, יש לנו קרובי משפחה שם שמסתדרים יופי ויש כאלו שלא מוצאים את עצמם. זה לא חד ערכי.
בנושא הכלכלי: יש את חברת "יבולים" שידידה שלי הלכה אליהם, עוזרים לך להבין יפה מאוד האם אתה חייב להביא עוד כסף הביתה או שאתה מתנהל לא נכון. לא זה עזר והיא לא מהמשפחות שיושבות טוב כלכלית. סיפרה שיש הרבה דברים שלא שמים לב אליהם בהתנהלות היומיומית שמביאים אותנו למצב הזה של "אין לי".
אחד הדברים שאנחנו עושים בבית זה "הערכת מצב" מול ספקי התקשורת והכבלים, מוזילים עלויות בהפרשים של כמה אחוזים. הדבר היחיד שאני לא מצליח להעיף זה את הטלפון של אישתי... נוקיה ישנה ומעפנה שרק גוססת ועולה כסף.
קניות בסופר - לפי רשימה מחושבת, ממש לעבור ולבדוק מה יש ומה אין. נכון, ה15 שקלים הנוספים האלו לא יהרגו אף אחד, אבל יש כמה כאלו בכל רשימה ויש קניות כמה פעמים בחודש.
אלו סתם דברים שעלו לי בראש.
Vocare Ad Regnum

uris
סמל אישי של משתמש
מורעל האתר
מורעל האתר
שם מלא: אורי שמאי
נתן תודות: 78 פעמים
קיבל תודות: 244 פעמים

נושא שלא נקרא #41 

היי שאלה לא קשורה לרגע ... לאביעד וליאור ... איך זה שרשום בסוגריים שמכם ? כיצד עושים זאת ? (לא מצאתי הגדרה בפרופיל) ,
תודה

TANDBERG
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר

נושא שלא נקרא #42 

גם השם שלך מופיע בקטן. אין לי מושג למה. אני משער שמנהלי האתר יוכלו לשפוך אור בנושא 8O
Vocare Ad Regnum

uris
סמל אישי של משתמש
מורעל האתר
מורעל האתר
שם מלא: אורי שמאי
נתן תודות: 78 פעמים
קיבל תודות: 244 פעמים

נושא שלא נקרא #43 

וואלה ... עשיתי רענון ואכן גם אצלי (לקוח מההגדרות בפרופיל כמובן)

Shayosef
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 448 פעמים
קיבל תודות: 242 פעמים

נושא שלא נקרא #44 

פיצ'ר חדש של האתר.
שי

amira
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
שם מלא: אמיר
נתן תודות: 160 פעמים
קיבל תודות: 89 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

אחד הפוסטים המתבדרים אם לא ה...(וכן בהחלט היה לי חלק בכך :wink:)

לטובת אלה שמבקשים לדעת על סוגי פתרונות אפשריים למצב כלכלי קשה אזי כמובן שאין קסמים והכלל הבסיסי הוא לחיות לפי היכולת ולא מעבר (כנהוג במחוזותינו).

הדרך הבטוחה ביותר (ולצערי מעטים נוהגים לפיה) היא "לחסוך גרוש לבן ליום שחור", קחו 5% מההכנסות וסיגרו אותן בתוכנית חיסכון קבועה, יום יבוא וזה יוכל להציל אתכם.

אם בכל זאת נקלעתם למשבר זמני ולא ארוך מידיי, יש להקטין הוצ' בטווח הקצר ולכן מומלץ לאסוף את כל ההלוואות שישנן ולאגדן לכדי הלוואה אחת עם זמן פירעון ארוך יחסית ואפילו עם תק' גרייס (תק' בה משלמים רק את הריבית ולא את הקרן) מסוימת.

אם נקלעים ללופ שלא ניראה שניתן לצאת ממנו שווה לנסות ולממש נכסים כגון: דירה או רכב. זה ממש לא נעים אבל בטח עדיף על שוק אפור.

מכירת נכס ושכירות במקומו, נדמית כלא כדאית (בטח על רקע עלויות המחירים המטורפות ב- 2008-2011) ולכאורה משלמים שכירות בהיקף דומה לזה של המשכנתא, אבל, זו "השליייה אופטית".

נכס שעולה מיליון וחצי שקל מושכר לרוב בכ- 4.5 אלף ש"ח לחודש (בקירוב). משכנתא בהיקף הזה תעלה בערך - 8,250 ש"ח (ללא עלויות הביטוח). אז מדוע לאנשים נראה שזה אותו דבר - הסיבה פשוטה - שוכחים את ההון העצמי שהשכבנו על הנכס. בנכס לעיל 50% הון עצמי, כלומר כ- 800 אלש"ח משכנתא עולה כ- 4.5 אלש"ח והופ אותה עלות...רק שוכחים שהשכבנו בדרך 700 אלש"ח שיכלו ליצבור ריבית אלטרנטיבית.

ונכון, בימים של עליות מחירים "מפסידים כסף" וכן, יש יתרון מובהק בהשקעה בנדל"ן הואיל ואתה מרוויח (או מפסיד) תשואה לא רק על ההון העצמי שלך אלא גם זה שמינפת (המשכנתא). אבל, אם נאבקים על הלחם אין סיבה לבכות על אובדן השמנת...

מקווה שעזרתי למישהו...בלי פרטים מדויקים וספציפים שהרי כל מקרה לגופו (ובמיוחד בכל הקשור במצוקות כספיות) זה הכי טוב שאני יודע...

שלח תגובה

חזור אל “ללא קשר”