מיקסום יכולות Q80T

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
shlulu123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 2 פעמים
קיבל תודות: 0

מיקסום יכולות Q80T

נושא שלא נקרא #1 

אהלן לכולם,

רכשתי לפני כמה חודשים Q80T 55 אינץ', ואני בדר"כ צורך תוכן של סרטים 4K או שידורי ספורט מאתרים דרך המחשב בחיבור HDMI.

בעקרון זה רוב הצרכים שלי, מדי פעם משתמש באפליקציות המובנות כמו יוטיוב ונטפליקס.
ניסיתי KODI ולא הצלחתי למצוא ערוץ אמין או באיכות מספיק גבוהה.

האם אני ממקסם את היכולות של הטלוויזיה עם חיבור HDMI מהמחשב לטלוויזיה? האם יש דרך אחרת שניתן דרכה לצפות באיכות גבוהה יותר?
ניסיתי להשתמש באופציית הwireless display אבל הלפטופ שלי לא הצליח להתחבר לטלוויזיה (WIN 10), ולא בטוח עד כמה צורת ההעברה הזאת תהיה טובה על פני HDMI.
שמתי לב שיש איבוד איכות במעבר מהמחשב לטלוויזיה, לעומת שכשאני רואה יוטיוב באפליקציה המובנית בTIZEN יש יותר תצוגה דינמית, הבלטה של צבעים וכדומה.

אשמח למדריך להוציא את היכולות הכי טובות מהטלוויזיה (גם מבחינת הגדרות תצוגה, אם יש), ועצות מנסיון אישי של בעלי הטלוויזיה.

* עוד דבר, יש לי גם סאונדבר של סמסונג HW-Q70T, שבדר"כ מתחבר בבלוטות' מהמחשב ישירות מאשר HDMI אלחוטי בין הטלוויזיה לסאונדבר. שמתי לב שזה עדיף מאשר לתת לו לרוץ דרך החיבור HDMI מהמחשב לטלוויזיה. האם יש דרך יותר יעילה למקסם איכות שמע, אולי לחבר HDMI בין הסאונדבר לטלוויזיה?

תודה

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 115 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

Re: מיקסום יכולות Q80T

נושא שלא נקרא #2 

חיבור מחשב לא תמיד ייתן תוצאה טובה יותר - לדוגמא יש לי לפטופ דיי יקר שקניתי לפני 3 שנים אך יציאת הHDMI שלו תומכת בתקן 1.4b בלבד ובחיבור thunderbolt 3 בתקן Displayport 1.2a - כלומר אני יכול להוציא אות מקסימלי 4K ועד 30Hz מקסימום, שזה שטויות לעומת זה שאין אפשרות להוציא אות HDR בכלל שזה מה שמשפיע הכי הרבה על איכות התמונה, לכן צריך לבדוק במה הכרטיס המסך שלך תומך וככה תדע האם אתה מקבל את המקסימום.
כל דרך אלחוטית לשדר וידיאו תהיה באופן משמעותי פחות טובה מכבל.

לגבי הגדרות מומלצות וקבלת תמונה הכי "אמיתית/נכונה" תוכל לקרוא בלינק הבא:
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu ... d/settings

אין ולא היה לי סאונד בר אבל גם פה זה תופס לרוב אודיו בBT יהיה נחות מאשר בכבל גם מבחינת איכות וגם מבחינת זמן תגובה לכן עדיף לחבר את המחשב לסאונד בר ולחבר לטלויזיה ליציאת ה Earc כדי לקבל תמיכה בפורמטים של DTS.

shlulu123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

תודה על התגובה,
הלפטופ שלי הוא Lenovo E480 ומבירור הוא אכן אמור לתמוך בHDMI 1.4, ולא תומך בHDR. מצטט מפורום של לנובו:
Your computer supports the following video resolution, if the external display also supports that resolution.

• Up to 4096 x 2160 pixels / 30 Hz, with an external display connected to the HDMI connector

• Up to 3840 x 2160 pixels / 60 Hz, with an external display connected to the USB-C connector
...
יש יתרון בלקנות מתאם HDMI לUSB-C ולחבר אולי דרך הפורט של הUSB-C מהמחשב לטלוויזיה? כדי לקבל תיאורטית קצב רענון יותר גבוה.
לא מכיר את הפתרון הזה אז אשמח לשמוע מבחינה פרקטית אם באמת ההבדל קיים.

תודה,

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

60 הרץ בהחלט עדיף על 30

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

ציינתי את זה ואחזור על זה שוב - שקע הThunderbolt 3 שלי (שזה שקע USB-C עם תקן נוסף) תומך רק בDP 1.2a שלצערי גם כמו אין תמיכה בHDR אלא רק בגרסא 1.3 ומעלה, לכן מתאם כזה לא בהכרח יעזור.

לקח לי קצת זמן למצוא את הגרסאות שלי כי זה מידע שמשום מה כמעט תמיד מחביאים, אז ככה:
1) גלוש לאתר הבא : https://psref.lenovo.com/Product/ThinkP ... y=&se=true
2)עשיתי לך חיים קצת יותר קלים, זה כל הדגמים של המחשב שלך שנמכרו בארץ, תמצא את שלך במדוייק
3) כנס למפרט ותקווה שיופיע שם מהי גרסאת הDP שלך

shlulu123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

06/10/2021 22:57  
Haimbin כתב:
ציינתי את זה ואחזור על זה שוב - שקע הThunderbolt 3 שלי (שזה שקע USB-C עם תקן נוסף) תומך רק בDP 1.2a שלצערי גם כמו אין תמיכה בHDR אלא רק בגרסא 1.3 ומעלה, לכן מתאם כזה לא בהכרח יעזור.

לקח לי קצת זמן למצוא את הגרסאות שלי כי זה מידע שמשום מה כמעט תמיד מחביאים, אז ככה:
1) גלוש לאתר הבא : https://psref.lenovo.com/Product/ThinkP ... y=&se=true
2)עשיתי לך חיים קצת יותר קלים, זה כל הדגמים של המחשב שלך שנמכרו בארץ, תמצא את שלך במדוייק
3) כנס למפרט ותקווה שיופיע שם מהי גרסאת הDP שלך
...
תודה על העזרה,
נכנסתי ללינק ולא ראיתי שם את הדגם הפרטני שלי לצערי, אבל אם הכוונה היא לכרטיס הגרפי אז המחשב בא עם UHD 620 של אינטל.
מאתר ביקורות https://www.notebookcheck.net/ThinkPad- ... html#toc-4

ראיתי שכתוב
It should also be possible to operate a UHD monitor (3840x2160) at 60 Hz with the E480. The USB Type-C connector is still missing Thunderbolt though. However, since the E480 is still a budget device, we can put up with this absent feature.
אבל זה לא חד משמעי

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #7 

הלינק שפרסמתי מכיל רק את הדגמים שיובאו לארץ, אם קנית בייבוא מקביל מיוחד או מחו"ל הוא יכול לא להופיע שם, תמחק את מילת החיפוש "israel" ותרשום את שם הדגם הספציפי שלך, אם אתה לא בטוח מהו אז תוריד Lenovo Vantage ושם יהיה רשום במדוייק.

למרות שאין לך thunderbolt הusb-c שלך הוא דור 2 בשונה משלי(דור 1) ואולי באמת גם יתמוך בגרסאת DP ברמה גבוהה יותר.

אם גם אז לא יהיה רשום אז יהיה לך 2 אופציות:
1)לחפש ברשת מישהו עם מחשב דומה שבדק ופרסם עם מתאם כזה
2)לקחת "סיכון" ולקנות כזה מתאם. זה לא שהוא לא יעבוד אלא פשוט לא תוציא ממנו אות HDR

shlulu123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

07/10/2021 12:35  
Haimbin כתב:
הלינק שפרסמתי מכיל רק את הדגמים שיובאו לארץ, אם קנית בייבוא מקביל מיוחד או מחו"ל הוא יכול לא להופיע שם, תמחק את מילת החיפוש "israel" ותרשום את שם הדגם הספציפי שלך, אם אתה לא בטוח מהו אז תוריד Lenovo Vantage ושם יהיה רשום במדוייק.

למרות שאין לך thunderbolt הusb-c שלך הוא דור 2 בשונה משלי(דור 1) ואולי באמת גם יתמוך בגרסאת DP ברמה גבוהה יותר.

אם גם אז לא יהיה רשום אז יהיה לך 2 אופציות:
1)לחפש ברשת מישהו עם מחשב דומה שבדק ופרסם עם מתאם כזה
2)לקחת "סיכון" ולקנות כזה מתאם. זה לא שהוא לא יעבוד אלא פשוט לא תוציא ממנו אות HDR
...
מבין מה שלחת, הדגם בכל זאת לא נמצא שם. הדגם של המחשב זה 20KN0061IV.
מחיפושים ברשת לא ראיתי מישהו עם סיטואציה דומה, אני אקנה מתאם ואבדוק אם יש שיפור נראה לעין.

תודה על העזרה

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #9 

אוקיי בהצלחה :)

נ.ב - סיכוי רחוק אבל הייתי מנסה לדבר עם התמיכה הטכנית של לנובו (עדיפות לא ישראל) נגיד בצא'ט ודרך המספר הסיריאלי שלך שהם יבדקו באיזה DP המחשב שלך תומך.

shlulu123 (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #10 

07/10/2021 23:33  
Haimbin כתב:
אוקיי בהצלחה :)

נ.ב - סיכוי רחוק אבל הייתי מנסה לדבר עם התמיכה הטכנית של לנובו (עדיפות לא ישראל) נגיד בצא'ט ודרך המספר הסיריאלי שלך שהם יבדקו באיזה DP המחשב שלך תומך.
...
שאלה אחרונה, עדיף לקנות מתאם או כבל HDMI-USB C ישיר?
הבנתי שאולי מתאם יהיה עדיף מבחינת יכולות קצב ריענון גבוהות

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

לא הייתי סומך על כבל ישיר, הפרוטוקלים קצת שונים וצריך משהו שיגשר את המעבר ביניהם

לדוגמא אחד של לנובו :

יש עוד כל מיני מתאמים של חברות אחרות רק תוודא שהם לפחות HDMI 2.0b. בהרבה חברות מסתירים את הנתון הזה או בכלל לא רושמים אותו.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”