סאמסונג Q70T- אין pass through

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
Pika007 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

סאמסונג Q70T- אין pass through

נושא שלא נקרא #1 

שבת שלום לכל יושבי הפורום
חיברתי בשעה טובה את המערכת בבית לטלויזיה, בתצורה של מחשב-->טלויזיה--->יציאה אופטית למערכת
אני מנסה להפעיל את ה eARC ולהגדיר passthrough, אבל האפשרות פשוט באפור. לא ניתן להפעיל אותה.
מישהו נתקל בתופעה? אני מקבל כרגע רק PCM 2.1, ומן הסתם די הייתי רוצה לקבל את ה 5.1 שהמערכת יכולה לתת, בתכנים מהטלויזיה (נטפליקס וכדומה) אין שום בעיה
יש לי הרגשה שכמו כל דבר יצירת קשר עם אלקטרוניקס פרו תעלה חרס, אבל אני יודע שיש אנשים שעובדים בתצורה הזו והכל בסדר. אולי אני בעצם שוכח משהו? אשמח לעזרה
תודה מראש לעוזרים

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

Re: סאמסונג Q70T- אין pass through

נושא שלא נקרא #2 

03/07/2021 11:49  
Pika007 כתב:
שבת שלום לכל יושבי הפורום
חיברתי בשעה טובה את המערכת בבית לטלויזיה, בתצורה של מחשב-->טלויזיה--->יציאה אופטית למערכת
אני מנסה להפעיל את ה eARC ולהגדיר passthrough, אבל האפשרות פשוט באפור. לא ניתן להפעיל אותה.
מישהו נתקל בתופעה? אני מקבל כרגע רק PCM 2.1, ומן הסתם די הייתי רוצה לקבל את ה 5.1 שהמערכת יכולה לתת, בתכנים מהטלויזיה (נטפליקס וכדומה) אין שום בעיה
יש לי הרגשה שכמו כל דבר יצירת קשר עם אלקטרוניקס פרו תעלה חרס, אבל אני יודע שיש אנשים שעובדים בתצורה הזו והכל בסדר. אולי אני בעצם שוכח משהו? אשמח לעזרה
תודה מראש לעוזרים
...
אולי לא הבנתי איך חיברת בדיוק אבל כל עניין ה-ARC רלוונטי בחיבור HDMI ולא אופטי לדעתי.
אין שום סיבה להשתמש באופטי בכלל, הוא בקושי תומך ב-5.1 הבסיסי וגם אז תלוי באיזה שיטת קידוד. ז"א לא יעביר passthrough של 5.1 אלא רק אם מקודד כ-DD או DTS אם הטלוויזיה תומכת (וכנראה שהיא לא)
בטלוויזיה צריך לאפשר ANYNET ולהגדיר את יציאת שמע של הטלוויזיה כרסיבר.
כבל HDMI אמור לצאת מהיציאה הראשית של הרסיבר לכניסה של הטלוויזיה הספציפית שתומכת ARC (יש כיתוב ליד כל כניסה, או במדריך) וגם בצד הרסיבר צריך לאפשר ARC ו-HDMI CEC ואז הוא אמור לזהות את הטלוויזיה ולהראות בתצוגה שלו.
אם משהו לא הסתדר והם לא מזהים אחד את השני תנסה לנתק את הטלוויזיה מהחשמל לדקה ולחבר שוב.
אם זה עובד טוב אז כשאתה רואה נטפליקס ,הרסיבר אמור לזהות DD+ ולא DD רגיל (בהנחה שהתוכן הספציפי תומך)

לפי השמועות לא כל הכבלים תומכים ARC אז אם יש לך כבל חדש יותר\אחר תנסה.
אפשרות נוספת היא לחבר את המקור הבעייתי לרסיבר ישירות.
תשקול לקנות נגן כלשהו אפילו מיבוקס, ייתן לך תוצאה יותר טובה ממחשב והרבה פחות התעסקויות.

Alon_Solo
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 71 פעמים
קיבל תודות: 443 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

תחבר הכל דרך HDMI בלבד. כבל הHDMI בין המערכת והטלוויזיה צריך להתחבר לכניסות ARC. המחשב לכניסה ״רגילה״.
אם הHDMI של המערכת לא תומך eARC אז אין לך גם מה להפעיל

Pika007 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #4 

נראה שיש משהו שלא הבנתי נכון, אבל התצורה עדיין אמורה לפעול.
מה שאני בעצם רוצה לעשות: המחשב מחובר לטלויזיה, הטלויזיה מחוברת ביציאה אופטית למערכת שמע (למערכת אין כניסת HDMI. אין רסיבר)
אני מעוניין להעביר passthrough של PCM 5.1 ו DD 5.1 ביציאה האופטית אל מערכת השמע, לפי כל מקום שחיפשתי בו זה אמור להיות אפשרי, DTS לא נתמך כמובן
בפועל אני מקבל 2.1 והאופציה של passthrough מואפרת

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 1718 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

1. אין דבר כזה passthrough על חיבור SPDIF אופטי או קואקסיאלי, ולכן אי אפשר לבחור אפשרות זו.
2. אין אפשרות להעביר PCM בעל יותר משני ערוצים על SPDIF אופטי או קואקסיאלי.
3. DD 5.1 כן אפשר להעביר.

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

מחדד מה שאמרו מעלי - לא בחיבור אופטי. חיבור אופטי יכול להעביר אודיו ללא דחיסה עד 2 ערוצים(סטריאו) או 5.1 דחוס בפורמטים של Dolby Digital או DTS רגילים, כלומר לא HD(שזה DTS-HD, Dolby Digital plus/Atmos ואולי עוד כמה ששכחתי).
לכן כל מי שיש לו מערכת ישנה ללא HDMI(גם אני ביניהם) לא יכול להנות מהפורמטים החדשים. תצטרך לקנות רסיבר חדש.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 177 פעמים
קיבל תודות: 1718 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

כמובן שגם ARC ו- eARC הן תכונות של HDMI, ולא קיימות בחיבורים אחרים, אז אי אפשר לבחור בהן אם אתה לא מחובר ב- HDMI.

Pika007 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

הבנתי סוף סוף איפה הטעות שלי בכל הסיפור. אני לא יודע למה הייתי בטוח ש PCM 5.1 יכול לצאת משם, אבל אכן נראה שרק DD 5.1 ניתן להעברה על היציאה האופטית דרך הטלויזיה.
בקיצור, אם אני רוצה לחבר מספר מכשירים לאותה מערכת אין להימנע מריסבר/סוויץ' HDMI+יציאה אופטית אני מבין. ואם ראיתי נכון, רסיבר בסיסי ביותר עם תמיכה ב EARC זה סיפור של 1000+ ש"ח.
תודה רבה לכולם

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

03/07/2021 16:05  
Pika007 כתב:
הבנתי סוף סוף איפה הטעות שלי בכל הסיפור. אני לא יודע למה הייתי בטוח ש PCM 5.1 יכול לצאת משם, אבל אכן נראה שרק DD 5.1 ניתן להעברה על היציאה האופטית דרך הטלויזיה.
בקיצור, אם אני רוצה לחבר מספר מכשירים לאותה מערכת אין להימנע מריסבר/סוויץ' HDMI+יציאה אופטית אני מבין. ואם ראיתי נכון, רסיבר בסיסי ביותר עם תמיכה ב EARC זה סיפור של 1000+ ש"ח.
תודה רבה לכולם
...
סאונדבר שיש לו כניסת HDMI ותומך בהכל זה גם פתרון...יש להם תצורות של סאב\אחוריים אלחוטיים וכו..בדרך כלל זה יותר זול מרסיבר פלוס סט רמקולים סבירים.
או שרת כלשהו שיודע לקודד PCM ל-DD בזמן אמת, משהו כמו PLEX.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”