התלבטות ברכשית טלויזיה 85 אינץ

טלוויזיות ומסכים LED, QD, UHD, 4K
natan1995 (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 62 פעמים
קיבל תודות: 0

התלבטות ברכשית טלויזיה 85 אינץ

נושא שלא נקרא #1 

בוקר טוב יש לי התלבטות בין שלושה דגמים לרכישת טלוזיזה
אני אגיד שהתקציב די מוגבל ואני רוצה לקנות את הטלויזה שתיתן את התמורה הכי טובה למחיר
1.samsung tu 8000 85 אינץ
2.q70 85
3.q60 85
4.לחכות לדגמי 2021 שהמחרים ירדו קצת
----
אני רוצה לדעת מה הכי כדי התקציב גג גג עד 10000 עדיפות שהטלויזה תתמוך ב120 hz למשחקים
רמקולים לא חשוב לי כי יש לי מערכת ק.ב

amirss
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

Re: התלבטות ברכשית טלויזיה 85 אינץ

נושא שלא נקרא #2 

היי גם אני על אותה סירה

האם יש הבדל משמעותי בין ה Q60A ל Q70 ?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 113 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

דגמי 2021 נראים סבבה אבל לצערי בישראל היבואנים מתייחסים אלינו כמדינת עולם שלישי לפעמים ומביאים סחורה פחות טובה, הסדרה החדשה יכולה להגיע עם פאנל IPS או VA ואני מניח שלארץ יביאו את הIPS (ניחוש) לכן הייתי הולך על סדרת 2020, מכל מה שהצעת הייתי הולך על Q70T מכיוון שיש לה תמיכה בVRR וG-sync שחשוב לקונסלות או מחשב עם כרטיס מסך Nvidia ואתה מקבל את היתרונות של Qled.

amirss
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 80 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

15/06/2021 13:35  
Haimbin כתב:
דגמי 2021 נראים סבבה אבל לצערי בישראל היבואנים מתייחסים אלינו כמדינת עולם שלישי לפעמים ומביאים סחורה פחות טובה, הסדרה החדשה יכולה להגיע עם פאנל IPS או VA ואני מניח שלארץ יביאו את הIPS (ניחוש) לכן הייתי הולך על סדרת 2020, מכל מה שהצעת הייתי הולך על Q70T מכיוון שיש לה תמיכה בVRR וG-sync שחשוב לקונסלות או מחשב עם כרטיס מסך Nvidia ואתה מקבל את היתרונות של Qled.
...
איך יודעים אם הפנל או VA או IPS ?
איפה זה רשום ?

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #5 

אני לא חושב שהמוכרים יידעו לענות אבל כן שווה לשאול, בגדול לפי שם הדגם( אותיות ומספרים) אפשר לבדוק ברשת, אם הטלויזיה פיזית בתצוגה אפשר לנסות לבדוק לפי זויות צפייה (בIPS זה הרבה יותר רחב ופחות איבוד צבע) לצערי החברות עצמן לא מציינות את זה במפרטים או על גבי האריזה.

mdk_25
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 140 פעמים
קיבל תודות: 667 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

15/06/2021 12:48  
amirss כתב:
היי גם אני על אותה סירה

האם יש הבדל משמעותי בין ה Q60A ל Q70 ?
...
Q70A או Q70T?

@natan1995
עדיף לחכות לדגמי 2021, ואז לקנות דגם 2020 (אז הם יהיו זולים יותר).
או לחכות למצבעי בלאק פריידי, ואז לקנות דגם 2020.

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

או לקנות סוני או LG...
לא מבין למה אנשים מסתכנים בארץ לקנות מסכים יקרים מנותן שירות שמראש מיועד לפורענות.
לשים כספך על קרן הצבי עם תקציב של 10,000 ₪... לא חכם במיוחד.

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

אנשים קונים ברזים/רהיטים מחנויות סטוקים, מזמינים טלפונים מבנגוד/אליאקספרס ואתם כל הזמן מדברים פה על אחריות. נכון אלקטרוניקס פרו לא מדהימים בלשון המעטה אבל יש המון אנשים שהטלויזיות שלהן מחזיקות שנים ללא שום בעיה. אם מישהו רוצה סמסונג אז תנו לו לקנות או תפנו ללינקים אבל זה כבר נהיה מעין קטע שכולם חייבים לעשות וזה לרדת על סמסונג.

טלHD
סמל אישי של משתמש
גורו
גורו
נתן תודות: 948 פעמים
קיבל תודות: 1099 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

זו אחת הסיבות שאני קונה מאמזון ולא מאתרים סינים.... אפילו אם זה קצת יותר יקר, אני ישן בשקט שאקבל מה שהזמנתי בזמן ולא אסתכן שלא יגיע או שאקבל זיוף ו/או לא יהיה עם מי לדבר אם תהיה בעיה.
וזה הקשר היחיד לנושא סמסונג... אין עם מי לדבר אחרי שקנית וזה גם לא יותר זול מאופציות אחרות לא פחות טובות....ששווה בשביל זה לקחת "סיכון" כזה.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

24/06/2021 0:37  
טלHD כתב:
זו אחת הסיבות שאני קונה מאמזון ולא מאתרים סינים.... אפילו אם זה קצת יותר יקר, אני ישן בשקט שאקבל מה שהזמנתי בזמן ולא אסתכן שלא יגיע או שאקבל זיוף ו/או לא יהיה עם מי לדבר אם תהיה בעיה.
וזה הקשר היחיד לנושא סמסונג... אין עם מי לדבר אחרי שקנית וזה גם לא יותר זול מאופציות אחרות לא פחות טובות....ששווה בשביל זה לקחת "סיכון" כזה.
...
הקבלה ממש לא מתאימה וחבל שאני נאלץ לסנגר עליהם כי גם אני נכוותי מהם, אבל צריך להעמיד דברים על דיוקם.
גם אצלי וגם אחרים שקנו טלויזיות פרימיום, כן הוחלפו בהתחלה אפילו על פגמים קלים שרוב האנשים לא היו שמים לב אליהם.
השירות בסדר מבחינת זמני תיאום והגעה של טכנאים, גם זיהו תקלה באופן מקצועי למרות שהיו לי ספיקות בהתחלה.
מהבחינה המקצועית לא מצאתי בהם עדיין דופי.
הבעיות העיקריות הן ששירותי הטכנאים בכלל הפכו לשירותי מכירה גם במעמד התקנה מנסים למכור הרחבות יקרות\מתקנים וכו.. וגם במקרה של תקלות מנסים להציע לשדרג וייתכן שבמקרים מסויימים זה מעיב על שיקול הדעת המקצועי (ניגוד אינטרסים) ומוריד את המוטיבציה שלהם לתקן.

הבעיה השניה העיקרית נוגעת למי שקנה דגמים יקרים ובמקרה של צורך בהחלפה שהוא תדיר במקרים של תקלה רצינית, מוצע דגם נחות יותר. מי שקנה דגם בסיס\בניים פחות מושפע כי יקבל דגם די זהה למה שהיה, מקסימום הבדל קטן.
שתי הבעיות אגב הן יותר מנהלתיות שנוגעות לאסטרטגיה של נותן השירות (למכור ולחסוך כסף כמה שיותר) ולא ליכולת המקצועית שלהם. יכולים רק לא רוצים.
לא אתיחס ל-LG כי הם לא חלופה ראויה בכלל אבל מי שנניח קונה סוני פרימיום שקצת יותר יקרה ועלולה להתקלקל אחרי שלוש שנים ודקה גם באופן כלשהו שם כספו על קרן הצבי, לפחות בשנה הרביעית שזה 25% מזמן החיים הממוצע של הטלויזיה. הבעיה שהרבה צרכנים לא חושבים ארבע שנים קדימה, לא סתם קרו הרבה מקרים של אנשים ששכחו להרחיב אחריות...
למעט סיפורים נקודתיים עוד לא ראיתי עדיין שום נתון שמראה שטלויזיות של יצרן כלשהו מתקלקלות פחות משמעותית משל יצרנים אחרים. ההבדל משמעותי יותר אולי בנכונות של נותן השירות לתקן תקלות שבכל מקרה קורות. אף אחד מהם לא יתקן\יחליף אחרי שהאחריות הסתיימה.

הפתרון לבעיה השניה שהזכרתי הוא לא בהכרח לוותר ולעבור לחלופות אחרות פחות טובות כמו LG אלא לתבוע אותם אישית וייצוגית כך שישפרו את הנושא הספציפי הזה. יותר סביר שאז גם היבואן\יצרן ישימו לב לבעיה ויתיחסו אליה ברצינות אחרי שיהיו כמה פסקי דין נגדם.

כאנקדוטה אזכיר מקרה שקרה לי עם חנות שרכשנו משם ספה לסלון. "מנהל השירות" שאמנם אדם נחמד הוא גם מוכר בחנות, עונה רק בווטסאפ ומגיב מתי שבא לו, כשמבקשים לתאם איש שירות הוא מבטיח שיפתרו את הבעיה ואז כמה ימים אף אחד לא מתקשר לתאם או שפתאום איש שירות מתקשר רבע שעה לפני שמגיע, פעמיים הגיעו ללא החלקים שנדרשו לתיקון. לפי חוק הטכנאים אמורים לקבל פיצוי על איחור רק שהמחוקקים כנראה לא לא חשבו על מצב כזה של שירות שאפילו לא מוכן לתאם זמן ידוע מראש...צריך לזכור שמדובר במוצר שעלותו כעלות של טלויזיה 65" ממוצעת ומחזיק בערך אותו מספר שנים.

שלח תגובה

חזור אל “טלוויזיות LCD,LED”