אשמח להמלצה ל-NAS

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
zsicap (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 0

אשמח להמלצה ל-NAS

נושא שלא נקרא #1 

היי,

נכון לעכשיו אני שומר קבצי וידאו שצברתי עם השנים על כוננים ניידים, 3 כונני 3.5 אינץ' בנפח 8TB ו-2 כונני 2.5 אינץ' בנפח 4TB.
כולם מחוברים אליי למחשב הנייח ואני עובד עם שיתוף SMB עם קודי על ה-NVIDIA SHIELD שלי.
כל העסק נהיה לי מורכב מדי, יותר מדי קבצים גדולים לא עוברים חלק בשיתוף, נגמרו כניסות ה-USB3 במחשב, לא נוח לחלק ספרייה אחת בין מלא כוננים...
הבנתי ש-NAS יכול להיות פתרון טוב, אבל הלכתי לאיבוד בין מלא דגמים שנראים לי אותו דבר, אבל עם פער של אלפים במחיר.

אשמח להמלצה ל-NAS של 4 פורטים אם אלו הדרישות שלי:
קריטי:
[*]השימוש העיקרי והכמעט יחיד הוא הזרמה של וידאו ל-SHIELD, אז שיהיה מספיק מהיר/חזק בשביל *רק להזרים* כל סוגי הקבצים (יחזיק עם בלוריי 4K מלא/קידוד שלו עם Dolby Vision, וגם בסאונד DTS-HD/Dolby Atmos). אני מזרים ולא צריך קידוד כלשהו כמו ש-PLEX נגיד עושים.
[*]שיהיה אפשר לחבר אליו לפחות את הכונני 3.5 אינץ' הניידים שכבר יש לי - לא רוצה לקנות כל כך הרבה כוננים חדשים כרגע. מבין שכנראה אצטרך לשבור את הפלסטיק ולחבר אותם ישירות פנימה עם ה-SATA. (בכללי, כל הכוננים מתאימים לכל NAS? יש הגבלות שפספסתי?)
[*]לא רועש מדי - הוא כנראה יהיה בסלון ליד הראוטר (והטלוויזיה), הבנתי שחלק מהדגמים די רועשים.
לא קריטי:
[*]גיבויים - את רוב הקבצים אוכל להשיג שוב, לא קריטי לי לשמור גיבויים שלהם. את מה שכן כבר דאגתי לגיבוי בלי קשר. לא מכיר כל כך מה ההבדלים בין ה-RAID-ים אבל גיבוי לא קריטי לי כרגע (עד עכשיו הייתי בלי גיבוי אוטומטי בכלל).

מה מומלץ למצב כזה?
ראיתי נגיד שיש Western Digital My Cloud EX4100 Expert Series 4-Bay ו-Western Digital My Cloud PR4100 Pro Series 4-Bay עם הבדל של בערך אלף במחיר, אבל לא הצלחתי להבין מה ההבדל ביניהם והאם הוא קריטי לי.

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

Re: אשמח להמלצה ל-NAS

נושא שלא נקרא #2 

יש לך פה השוואה:
https://support-en.wd.com/app/answers/detail/a_id/19649
הבדל אחד בולט הוא שה- EX מגיע עם 2 גיגה זיכרון שלא ניתן להרחבה,
וה- PR מגיע עם 4 גיגה זיכרון וניתן להרחבה עד 16 גיגה.
כמו כן ל- PR מעבד הרבה יותר חזק

zsicap (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #3 

17/02/2022 15:35  
Amir64 כתב:
יש לך פה השוואה:
https://support-en.wd.com/app/answers/detail/a_id/19649
הבדל אחד בולט הוא שה- EX מגיע עם 2 גיגה זיכרון שלא ניתן להרחבה,
וה- PR מגיע עם 4 גיגה זיכרון וניתן להרחבה עד 16 גיגה.
כמו כן ל- PR מעבד הרבה יותר חזק
...
תודה! לפי השימושים שכתבתי בהודעה הקודמת, יספיק לי הדגם הזול יותר או שצריך ללכת על היקר?
בכללי הדגמים האלה מומלצים או שיש משהו אחר שכדאי?

Amir64
גורו
גורו
נתן תודות: 178 פעמים
קיבל תודות: 1733 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

מאוד יכול להיות ש- 2 גיגה זיכרון תהיה מגבלה, וזה שאי אפשר להגדיל זיכרון זו בעיה שלא הייתי נכנס אליה.
לדעתי WD פחות מומלצים כ- NAS, ועדיף לבחור ב- NAS של QNAP או Synology.

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

נראה לי שעם היקף הנפח שאתה שומר nas של 4 מפרצים גם אם הדיסקים בנפחים הכי גדולים (והמחירים בהתאם) אתה מתקרב לקצה גבול התכולה שלהם (בהנחה שתרצה איזו שהיא יתירות שתתבטא שימוש בפועל בנפח שלושה כוננים בלבד לאחסנה)
לדעתי אתה צריך לכוון למינימום 6 מפרצים ....

zsicap (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #6 

17/02/2022 16:36  
Amir64 כתב:
מאוד יכול להיות ש- 2 גיגה זיכרון תהיה מגבלה, וזה שאי אפשר להגדיל זיכרון זו בעיה שלא הייתי נכנס אליה.
לדעתי WD פחות מומלצים כ- NAS, ועדיף לבחור ב- NAS של QNAP או Synology.
...
הבנתי, אז משהו כמו Synology 4 bay NAS DiskStation DS920+ (Diskless), 4-bay; 4GB DDR4 אמור להספיק?

17/02/2022 16:47  
Borderline1 כתב:
נראה לי שעם היקף הנפח שאתה שומר nas של 4 מפרצים גם אם הדיסקים בנפחים הכי גדולים (והמחירים בהתאם) אתה מתקרב לקצה גבול התכולה שלהם (בהנחה שתרצה איזו שהיא יתירות שתתבטא שימוש בפועל בנפח שלושה כוננים בלבד לאחסנה)
לדעתי אתה צריך לכוון למינימום 6 מפרצים ....
...
חשבתי לקנות 4-ports, לחבר אליו את 3 כונני ה-3.5 אינץ' יחד עם כונן חדש של 16TB, ולהשאיר את ה-2.5 אינץ' בצד. זה אמור לכסות אותי לתקופה הקרובה (תוספת של 8TB אם אני מעתיק לשם את כל הספריה, ומשאיר לי שני כוננים של 4TB ניידים לשימושים אחרים).

Borderline1
סמל אישי של משתמש
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 157 פעמים
קיבל תודות: 451 פעמים

נושא שלא נקרא #7 

אתה מבין שחיבור כוננים עם מידע עליהם לנאס יביא לאובדן המידע שעליהם במסגרת ההקמה של הנאס....

zsicap (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #8 

17/02/2022 17:45  
Borderline1 כתב:
אתה מבין שחיבור כוננים עם מידע עליהם לנאס יביא לאובדן המידע שעליהם במסגרת ההקמה של הנאס....
...
כן, חשבתי לחבר קודם את ה-16TB החדש, ואז אחד-אחד להעביר ל-NAS ולפרמט את המקור.

NegativeIQ
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 570 פעמים

נושא שלא נקרא #9 

17/02/2022 17:53  
zsicap כתב:
כן, חשבתי לחבר קודם את ה-16TB החדש, ואז אחד-אחד להעביר ל-NAS ולפרמט את המקור.
...
קח בחשבון שלא ניתן לעשות RAID בין כוננים בגדלים שונים, או יותר מדוייק, אפשר אבל אז כולם יתנהגו כמו הקטן ביותר מביניהם. לדוגמה אם אתה עושה RAID0 בין כונן של 6TB וכונן של 8TB תקבל 12TB סה"כ ובעצם 2TB "הלכו לפח".

לגבי סוג הדיסקים הקשיחים - מומלץ בחום להשתמש ב-Seagate Ironwolf או WD Red, דיסקים שמיועים לשימוש ב-NAS, קרי פעילים 24/7. שימוש בדיסק קשיח שמיועד למחשב ב-NAS יכול לשחוק אותו די מהר.

boubi
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 30 פעמים
קיבל תודות: 56 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

20/02/2022 8:55  
NegativeIQ כתב:
קח בחשבון שלא ניתן לעשות RAID בין כוננים בגדלים שונים, או יותר מדוייק, אפשר אבל אז כולם יתנהגו כמו הקטן ביותר מביניהם. לדוגמה אם אתה עושה RAID0 בין כונן של 6TB וכונן של 8TB תקבל 12TB סה"כ ובעצם 2TB "הלכו לפח".
...
ב-Qnap זה נכון
בסינולוג'י קיים SHR ואז הוא יכול לשלב ולא לאבד נפחים

OMRIJ
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 25 פעמים
קיבל תודות: 231 פעמים

נושא שלא נקרא #11 

הייתי שוקל גם מחשב קטן עם unRAID

שלח תגובה