כונן NAS לרשת משרדית

פורום לכל מה שקשור לאחסון (מקומי, נייד ובענן). NASים ועוד.
arolta (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: arolta
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 0

כונן NAS לרשת משרדית

נושא שלא נקרא #1 

שלום רב,
משרד של 10 משתמשי קצה, עובד כיום על כונן NAS עם דיסקים קשיחים 3.5" - כל הקבצים המשרדיים יושבים בכונן זה.
הכוננים הקיימים הגיעו לניצול מקסימאלי מבחינת שטח אחסנה ואני רוצה לנצל את ההזדמנות ולשדרג את המערכת למערכת בעלת נפח גדול יותר [ 4TB ] מהירה ויעילה יותר.
המערכת בנוייה כך: כונן NAS /ראוטר /מדפסת /10 מחשבים מחוברים לסווי'ץ עם כבל רשת CAT6. הקבצים שעובדים עליהם כבדים עבור גרפיקה [ 10MB/1GB ] אנו חווים לעיתים איטיות בקריאה/כתיבה של הקבצים
המחשבה הייתה שכוננן SSD2.5" יתנו ביצועי קריאה/כתיבה מהירים יותר מהמצב הנוכחי וחשבתי על הכונן הזה:
WD My Cloud Pro PR2100
https://shop.westerndigital.com/product ... 00NBK-NESN .

ואז נתקלתי בכונן הזה :
TBS-453DX
https://www.qnap.com/en/product/tbs-453dx
שמאפשר שימוש בדיסק M.2 שלהבנתי הדלה מאוד -מהיר יותר.

אשמח לשמוע דעות של אנשים שמבינים בתחום הן לגבי הכונן המומלץ/מערך כוננים מומלץ והאם יש משהו נוסף שניתן לעשות כדי להשיג רשת איכותית /מהירה ואמינה

בברכה

ארול
נערך לאחרונה על ידי arolta ב 25/05/2021 9:41, נערך פעם 1 בסך הכל.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

Re: כונן NAS לרשת משרדית

נושא שלא נקרא #2 

לא כל כך הבנתי את נושא הקבצים. קבצים בגודל 10 מגה זה לא קובץ גדול. כאשר מדובר בקבצים שבגודל 1GB, זה כבר יותר מורגש.
הייתי אומר שהפתרון הדרוש יהיה מוגבל ע"י התקציב.
קודם כל, אתה צריך חיבור 10Gb לכל הפחות בין ה-NAS לבין ה-Switch. מה שככל הנראה אומר סוויץ' חדש, עם uplink של 10Gb, אלא אם כן כבר יש אחד כזה.
ה-QNAP הזה שקישרת אליו נראה לי מעניין, אבל המעבד שלו דיי חלש. אני לא יודע מה אופן העבודה של המשתמשים, אבל אני חושב שצריך מעבד רציני יותר שייתן מענה טוב אם אתה צריך שהוא ישרת 10 משתמשים עם זמן תגובה מהיר.
דבר נוסף שצריך לזכור לגבי כונני SSD הוא שמספר הכתיבות לכוננים האלה הוא מוגבל, וכוננים צרכניים "רגילים" לא מיועדים להרבה מאד כתיבות במקביל ועלולים להגביל אותך מבחינת מהירות ומבחינת אמינות.
בד"כ כונני SSD הרבה יותר קטנים מבחינת נפח אחסון מכוננים מכאניים, ולכן צריך לחשוב גם על זה.
האם ה-NAS מהווה מקום אחסון לעבודה בלבד? מה בנוגע ליתירות וגיבוי של המידע? האם יש משהו שמטפל בזה?

אני לא איש מקצוע, אבל לדעתי אתם צריכים פתרון מקצועי ומותאם, ולא NAS מהקליבר הזה שקישרת אליהם.

יש מערכות שמאפשרות שילוב של כונני HDD עבור נפח אחסון גבוה עם כונני SSD המשמשים כ-cache עבור ביצועים אופטימליים.
הכל תלוי בתקציב.

arolta (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
שם מלא: arolta
נתן תודות: 14 פעמים
קיבל תודות: 0

Re: כונן NAS לרשת משרדית

נושא שלא נקרא #3 

אתה דווקא נשמע מאוד מקצועי - תודה על התשובה!!!
כעת אני שם לב שאני לא במקום הנכון - ויש פורום שמיועד לעניני NAS
ברשותך אמשיך את הדיון שם...

תודה

ארול

שלח תגובה

חזור אל “NAS ואחסון”