לא - הטלוויזה/מסך מקרן שבחרת לא גדול מידיי!

פורום מסכי OLED בחסות LG
Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

לא - הטלוויזה/מסך מקרן שבחרת לא גדול מידיי!

נושא שלא נקרא #1 

הרבה פעמים אני רואה דיונים על "איזה גודל טלוויזיה אני צריך לסלון/חדר שלי", או כשאנשים שומעים שיש לי מסך 130" אני מייד מקבל את השאלה "מה, זה לא גדול לך מידיי?". אז מסתבר שאני לא היחיד שחושב שברב המוחלט של המצבים - אין דבר כזה גדול מיידי וצריך ללכת על הגודל הכי גדול שאתה יכול להרשות לעצמך.

שלושת הדברים היחידים שצריכים להגביל אתכם בבחירת גודל הוא לא הגודל הסופי, אלא השיקולים הבאים:

1. תקציב - קנו את הכי גדול שנכנס בתקציב שלכם כל עוד לא מתפשרים בצורה קריטית על האיכות. מסך 77" "רגיל" יספק חווית צפיה עמוקה יותר ממסך 65" OLED לדעתי האישית. ואם נכנסים לכם 90" OLED בתקציב? זכיתם.

2. גודל הקיר/גובה התקרה - במידה והולכים על מסך הקרנה או שזה חדר שינה לדגומא, כמובן שגודל הקיר הוא המגבלה הסופית. אצלי "הסתפקתי" ב 130" כי זה מה שנכנס על הקיר.

3. איכות התוכן - אם אתם באופן קבוע צורכים תוכן באיכות נמוכה (ואז נשאלת השאלה למה - כיום יש תוכן איכותי בצורה זמינה וזולה) - אולי לא כדאי מסך מאוד גדול. אבל שוב זה מקרה קצה וקל לתקן את ה"בעיה" הזו.

ד"א, כפי שציינתי "נאה דורש, נאה מקיים" - אצלי בחדר שינה יש 65" OLED ו 130" בסלון (מקרן) והגודל נבחר רק בגלל אילוצי סעיף 2, אחרת היה גדול יותר.

lambda
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 3 פעמים

Re: לא - הטלוויזה/מסך מקרן שבחרת לא גדול מידיי!

נושא שלא נקרא #2 

אני עכשיו עדיין צופה במסך קורו פיוניר 42 בן 15 שעדיין עובד כמו שעון שוויצרי.
מתכונן לרכוש סוני A83J, אלא שהשאלה הגדולה היא אם לקחת 55 או 65.

מרחק כ 2.8- 3מ': אידיאלית הייתי לוקח את הגדול יותר, אבל יש לי עיניים רגישות ואינני צעיר כמו שהייתי רוצה להיות: קראתי לא מעט עדויות של אנשים שהמסך הגדול יותר פשוט הפציץ להם את העיניים גם עם בהירות מונמכת בהרבה.

מכאן שאני נוטה ללכת על 55, בכלל לא בגלל שאלה של תקציב, אבל אם לקנות טלוויזיה ולסבול מעייפות וויזואלית וכאבי ראש, לא תודה, אפילו שהתמונה תהיה פנטסטית.

gvid
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 25 פעמים

נושא שלא נקרא #3 

לא מסכים עם הקביעה של ללכת תמיד על הכי גדול שאפשר. זה עניין של מרחק צפייה + העדפה אישית. זה כמו לבחור באיזו שורה לשבת בקולנוע. יש שיעדיפו בשורה ראשונה, יש באחרונה ויש שיעדיפו באמצע.
מסכים עם @lambda - כשהמסך גדול מידי ובוהק מידי העיניים מתאמצות ומתעייפות מה שיכול לגרום לכאבי ראש.

em28
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 11 פעמים
קיבל תודות: 85 פעמים

נושא שלא נקרא #4 

פעם (בעידן ה-SD) היתה נוסחה של 7 * גודל המסך באינצ' מומר לסמ, שקרוב יותר העין מתעייפת מהריצוד.
נראה לי שב-HD ומעלה אפשר לוותר על ההמרה לסמ'.

אצלי בחדרי השינה "32, ובסלון "42.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 50 פעמים
קיבל תודות: 112 פעמים

נושא שלא נקרא #5 

20/04/2022 11:39  
gvid כתב:
לא מסכים עם הקביעה של ללכת תמיד על הכי גדול שאפשר. זה עניין של מרחק צפייה + העדפה אישית. זה כמו לבחור באיזו שורה לשבת בקולנוע. יש שיעדיפו בשורה ראשונה, יש באחרונה ויש שיעדיפו באמצע.
מסכים עם @lambda - כשהמסך גדול מידי ובוהק מידי העיניים מתאמצות ומתעייפות מה שיכול לגרום לכאבי ראש.
...
לא חושב שיש מישהו שמעדיף לשבת בשורה ראשונה כי שם המסך חורג משדה הראייה ודורש תנועת עניים/ראש כל הזמן במיוחד השביל התרגום, לא חוויה נעימה.
זה מקרה קיצוני אבל כל עוד המסך כן נמצא בשדה הראייה אין בעיה עם מקסימום גודל שניתן להכניס.
לגבי בהירות, תלוי דגם בטח שבדגמי כניסה/בניים לא מגיעים לבהירות גבוה במיוחד. בהירות אפשר תמיד להנמיך או להשתמש במצב צפיה חם/סרט, ממש לא סיבה להפסיד חוויה של מסך גדול יותר.

pessik
סמל אישי של משתמש
חבר מכור קשה
חבר מכור קשה
נתן תודות: 81 פעמים
קיבל תודות: 612 פעמים

נושא שלא נקרא #6 

19/04/2022 23:17  
lambda כתב:

מרחק כ 2.8- 3מ': אידיאלית הייתי לוקח את הגדול יותר,
אבל יש לי עיניים רגישות ואינני צעיר כמו שהייתי רוצה להיות:
...
אני עם 77 אינצ' , מרחק צפיה 3.8 מ' .

לצורך הבדיקה צפיתי בסרט ממרחק של 3 מ' וזה לא נראה לי גדול מידי .

כמובן שאני מדבר על תכנים ברמה של Full HD לפחות .

מה שברור לי שאם הייתי צריך לרכוש טלוויזיה חדשה היום הייתי הולך על ה a90j בגודל 83 אינטש.

כי ה 77 כבר נראה לי קטן .

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #7 

אני מוכן להתערב שאף אחד מהמגיבים פה (למעט pessik) או לא צפה בסירטון (כי כל הטענות שאתם מעלים פה הופרכו בסירטון) או לא היה לו ניסיון עם מסך גדול באמת. למי שיש נסיון יודע שהכותרת של הת'רד והסרטון נכונים לחלוטין (למעט הסייגים שציינתי). כנראה שמי שאין לו מנסה לשכנע את עצמו שהוא לא צריך את זה, וזה מקובל, אבל זה לא הופך את זה לנכון.

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #8 

24/04/2022 11:28  
Huber כתב:
אני מוכן להתערב שאף אחד מהמגיבים פה (למעט pessik) או לא צפה בסירטון (כי כל הטענות שאתם מעלים פה הופרכו בסירטון) או לא היה לו ניסיון עם מסך גדול באמת. למי שיש נסיון יודע שהכותרת של הת'רד והסרטון נכונים לחלוטין (למעט הסייגים שציינתי). כנראה שמי שאין לו מנסה לשכנע את עצמו שהוא לא צריך את זה, וזה מקובל, אבל זה לא הופך את זה לנכון.
...
יכול להיות שאתה צודק אבל אני יכול להתערב שלא באמת קראת את כל התגובות :-), כי התגובה שלי הייתה בעיקרון בעד מסך גדול.
אוסיף עוד נקודה אחת לגבי איכות מקורות, עידן פלוס וגם מקורות אחרים לא זמינים ב-4K ומי שצופה בהם כנראה יחרד לראות את זה במסך ענקי...אפילו FHD לא נראה ממש מלהיב אם ממש מתקרבים לטלויזיה שזה מקביל למסך ענק (מקרן) שהוא בדרך כלל פחות איכותי מטלויזיה.

באופן כללי אני צופה רק בסרטונים שבהם אני בטוח שיש משמעות אמיתית למראה עניים. נניח לצורך השוואה טכנית בין טלויזיות יש אתר כמו RTINGS ואם צופים בסרטון אז רק כזה שמראה את הטלויזיות אחת ליד השניה עם אותו תוכן רלוונטי מוצג על המסך אחרת זה סתם דיבורים\פרשנות\הטיה של המציג בלי יכולת לאמת אותה בעניים ואז זה בזבוז זמן.

כך שהגישה שלי היא שאם צפית בסרטון ואתה מעוניין בדיון רציני עדיף לפחות לכתוב מה הנקודות העיקריות ואז אפשר להתיחס אליהם.
אתה לא מחוייב כמובן אבל מצד שני אל תתפלא שאחרים לא טורחים לצפות בסרטון.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #9 

gildmor - אני לא פה לעשות לך תקצירי מנהלים. הבאתי מקור מידע, מעניין אותך - צפה. לא מעניין, כנ"ל אבל להגיב בדיון בלי בכלל להבין את חומר המקור....?

ולא - זה לא דיון, זו עובדה. מי שחווה מסך גדול יודע את זה. מי שלא - מנהל דיונים :lol:

ambar
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #10 

@huber לרוב אתה צודק וזה גם התזה שלי בבחירת מסך שכנראה יתאים ל 98% מהאנשים.
יש אנשים שמסך גדול מידי צורם להם, מסיבות אסטטיות לדוגמא שמסך גדול משתלט על הסלון. או אנשים מבוגרים או סתם מקובעים שלא אוהבים מסך גדול...
זה מאוד אינדיבידואלי

gildmor
חבר ותיק
חבר ותיק

נושא שלא נקרא #11 

24/04/2022 12:56  
Huber כתב:
gildmor - אני לא פה לעשות לך תקצירי מנהלים. הבאתי מקור מידע, מעניין אותך - צפה. לא מעניין, כנ"ל אבל להגיב בדיון בלי בכלל להבין את חומר המקור....?

ולא - זה לא דיון, זו עובדה. מי שחווה מסך גדול יודע את זה. מי שלא - מנהל דיונים :lol:
...
לצורך הדיוק הגבתי לתגובה של מישהו אחר ולא לסרטון שלא צפיתי בו.
אתה מבלבל בין עובדות לבין חוויה סוביקטיבית שלך. רוב האנשים חוו מסך גדול לפחות בקולנוע יותר מפעם אחת, עובדה היא שרובם לא בחרו לארגן לעצמם מסך כזה בבית כל אחד מהסיבות שלו.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #12 

gildmor - תעשה לכולנו טובה, תצפה בסרטון, הוא עונה שם בדיוק על הטענה של "מסך גדול בקולנוע" ולמה זה לא רלוונטי לדיון.

Huber (פותח השרשור)
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #13 

24/04/2022 19:22  
ambar כתב:
יש אנשים שמסך גדול מידי צורם להם, מסיבות אסטטיות לדוגמא שמסך גדול משתלט על הסלון. או אנשים מבוגרים או סתם מקובעים שלא אוהבים מסך גדול...
...
ואז שוב חזרנו לעיניין של תקציב - כי אם יש אותו ניתן למצוא פתרונות מאוד אסטטיים להסתרת המסך אם זה כזה מפריע.

נכון שזה אינדיבידואלי, אבל ב 99.9% מהמיקרים זה אנשים שפשוט חושבים שזה גדול להם מידיי ולא באמת התנסו, או שהתקציב לא מאפשר (סיבה לגיטימית לחלוטין - בגלל זה לי למשל אין אולד 88 אינץ).

mordsxx
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

נושא שלא נקרא #14 

בסרטון למטה בעל חנות גדולה ומוכרת בארה״ב טוען כי זו פעם ראשונה מאז ה OLED הראשון קונים מעדיפים איכות על פני גודל. הוא כמובן מתכוון ל QD-OLED. ראו החל מדקה 2:30-1:50

nati-va
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 141 פעמים
קיבל תודות: 123 פעמים

נושא שלא נקרא #15 

יש לי cx65 צופה ממרחק 1-1.2 מטר ואני השנה משדרג ל77 אך ורק בגלל האספקט רטיו בסרטים (הפסים השחורים) חשבתי אפילו ללכת על 83 משנה שעברה במחירים טובים יותר אך אני מעדיף את הפאנל איבו.

אין כזה דבר גדול מידי יש מגבלה אחת זה הארנק

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”