נחשפו מחירי LG אולד 2022

פורום מסכי OLED בחסות LG
Eliran15 (פותח השרשור)
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 231 פעמים
קיבל תודות: 149 פעמים

Re: נחשפו מחירי LG אולד 2022

נושא שלא נקרא #16 

השוואה בין 21-22
Capture+_2022-03-29-16-38-00.png

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

@Huber
יכול להיות שאני מפספס כאן, כי אני לא חקרתי לעומק את הנושא, אבל יתכן מאוד שיש מגבלה חוקית ליבואנים לקבע מחיר. לדעתי הם יכולים רק לתת מחיר קבוע לחנויות ולא בטוח, מבחינת הגבלים עסקיים, שמותר להם בכלל להקשיח את המחיר ולקבוע את המחיר הסופי לצרכן של החנויות כי בעצם זה מונע מהם מלהתחרות זו בזו.

בכל מקרה, זה לא ספציפי ליבואן, חנות, תחום או מוצר כלשהו. זה השיטה בישראל.

אז מה שהם עושים זה לקבוע מחיר "מומלץ" לצרכן. המחיר שהם נותנים לחנויות הוא קבוע ויורד עם הזמן והחנויות מחליטות לבד כמה הן מוכנות להוריד מהרווח שלהן בכדי לזכות בלקוח. אני בכלל לא בטוח שזה דבר רע. אולי זה לא נוח לך כצרכן, שאתה צריך להתווכח, אבל מצד שני זה אומר שיש תחרות ושהחנויות לא מרוויחות יותר ממה שהשוק מתיר להם להרוויח. אם זה היה מקובע (כמו במקרים של "פיקוח מחירים ממשלתי") היינו מתלוננים כולם על כמה שיקר בישראל...

ChinggisKhan
חבר מביא חבר
חבר מביא חבר
נתן תודות: 214 פעמים
קיבל תודות: 541 פעמים

נושא שלא נקרא #18 

@oferlaor אכן מ-2011 זה המצב והוא מוקפד בשווקים כמו שוק המזון, אבל שוק החשמל בעייתי בגלל מבנה של דואופול יבואנים-קמעונאיים ככה שאין דרך אמיתית לשלוט בהם.
ח.י הם שחקן יוצא דופן בשוק (וקטן) אבל יש להם כוח ואני נוכחתי לדעת שהם קובעים לחנויות את ההנחה המקסימלית שניתן לתת ללקוח.

mrraz111
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 34 פעמים
קיבל תודות: 171 פעמים

נושא שלא נקרא #19 

לדעתי היבואנים מפרסמים מחיר מומלץ לצרכן וקובעים לחנויות המורשות מחיר מינימום שמתחתיו אסור להם לרדת

ambar
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 9 פעמים
קיבל תודות: 61 פעמים

נושא שלא נקרא #20 

29/03/2022 16:59  
oferlaor כתב:
@Huber
יכול להיות שאני מפספס כאן, כי אני לא חקרתי לעומק את הנושא, אבל יתכן מאוד שיש מגבלה חוקית ליבואנים לקבע מחיר. לדעתי הם יכולים רק לתת מחיר קבוע לחנויות ולא בטוח, מבחינת הגבלים עסקיים, שמותר להם בכלל להקשיח את המחיר ולקבוע את המחיר הסופי לצרכן של החנויות כי בעצם זה מונע מהם מלהתחרות זו בזו.

בכל מקרה, זה לא ספציפי ליבואן, חנות, תחום או מוצר כלשהו. זה השיטה בישראל.

אז מה שהם עושים זה לקבוע מחיר "מומלץ" לצרכן. המחיר שהם נותנים לחנויות הוא קבוע ויורד עם הזמן והחנויות מחליטות לבד כמה הן מוכנות להוריד מהרווח שלהן בכדי לזכות בלקוח. אני בכלל לא בטוח שזה דבר רע. אולי זה לא נוח לך כצרכן, שאתה צריך להתווכח, אבל מצד שני זה אומר שיש תחרות ושהחנויות לא מרוויחות יותר ממה שהשוק מתיר להם להרוויח. אם זה היה מקובע (כמו במקרים של "פיקוח מחירים ממשלתי") היינו מתלוננים כולם על כמה שיקר בישראל...
...
תנסה להשיג PS5 עם מחיר מומלץ לצרכן :)
דוגמא קלאסית להיצא וביקוש שגרם למחיר לצרכן להיות הרבה יותר גבוה מהמחיר המומלץ

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #21 

29/03/2022 20:18  
ChinggisKhan כתב:
@oferlaor אכן מ-2011 זה המצב והוא מוקפד בשווקים כמו שוק המזון, אבל שוק החשמל בעייתי בגלל מבנה של דואופול יבואנים-קמעונאיים ככה שאין דרך אמיתית לשלוט בהם.
ח.י הם שחקן יוצא דופן בשוק (וקטן) אבל יש להם כוח ואני נוכחתי לדעת שהם קובעים לחנויות את ההנחה המקסימלית שניתן לתת ללקוח.
...
בדיוק. ובגלל זה יש פה את אפקט ה"אני לא יכול לספר לך איזה מחיר קיבלתי, ביקשו ממני שלא" כאילו זה שוק שחור. הזוי המצב בארץ בתחום הזה.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”