QD-OLED vs WOLED

פורום מסכי OLED בחסות LG
mordsxx (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 7 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

Re: QD-OLED vs WOLED

נושא שלא נקרא #31 

אולי כן ואולי לא. אולם LG עצמה משתמשת המקטבים עבור מסכי OLED מתוצרתם החל ממסך סמארטפון ועד למסך טלויזיה.

https://www.lgchem.com/company/informa ... tail-4664

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

נושא שלא נקרא #32 

זה ידוע. זו גם הסיבה שכשהיו מסכים תלת מימדיים זה עבד על מסכי oled. על זה אין ויכוח. בכל מקרה כל הסיפור מעלה בעיני את רמת המסתוריות של כל הסיפור.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT
שם מלא: ערן
נתן תודות: 518 פעמים
קיבל תודות: 4198 פעמים

נושא שלא נקרא #33 

07/01/2022 13:04  
oferlaor כתב:
הוא דרמטי, הוא חמוד, אין לי טענות אליו. רק אומר שכל הסיפור הזה נראה לי כמעט לא רלוונטי ל-2022, אבל צריך לעקוב אחריו עבור 2023.
...
השנה לא רלוונטי בעליל (ועל זה נסב כל הדין בת'רד הנוכחי), העלויות של הדגמים שהוכרזו הופכות את זה ליותר מוצר נישה ממוצר מדף. נקווה ששנה הבאה המחירים יתחרו במחירי ב WOELD.

guyz6471
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 3 פעמים
קיבל תודות: 59 פעמים

נושא שלא נקרא #34 

התחושה שלי שיקח יותר משנתיים עד שנגיע לרמות מחיר שנוכל להתחיל לדבר עליהם כסבירות,
השנה דווקא סוני הפתיע אותי עם 95K מיני לד ומסטר דרייב, מאד מעניין אותי לראות את המסך הזה
וכמובן שגם את ה LG החדשים, (C2,G2 וגם QNED) ,
לפחות אני מניח או מקווה שהן תהינה במחיר שאני אוכל אולי אפילו לרכוש אותן :)
ה QD OLED אם יבשיל למוצר שהוא מעבר לנישה לא יהיה בשנה שנתיים הקרובות ...

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #35 

05/01/2022 12:22  
mordsxx כתב:
השאלה מי הפראייר אשר יקנה מסך LG OLED מודל 2022 כאשר מסכי QD-OLED יהפכו לזמינים לרכישה במחצית השניה של השנה?

היתרונות לעומת מסך OLED EX של LG:

1. כמעט ואין צריבות (או לעיתים נדירות)
2. בהירות מעל עד 1500 נייטים בהשוואה למקסימום 1000 נייטים מקסימום של סדרת הדגל של LG.
3. סולם צבעים רחב - סדרות וסרטים יציגו מעל 90% צבע מסולם הצבעים של Rec2020 לעומת 69% עד 72% של LG. במילים אחרות מסך 12 בייטים אמיתי המעניק תמונה ריאליסטית ועשירה בצבעים לעומת 10 בייטים כיום.

https://www.cnet.com/tech/home-enterta ... -ces-2022/

https://www.flatpanelshd.com/news.php? ... 1641348163
...
צפיתי בווידאו שלמטה וחשבתי על השאלה שלך. למה לרכוש WOLED או QD-OLED כשיש MICRO LED שמתעלה על שניהם? התשובה פשוטה וזהה לשאלה ששאלת פה - המחיר. גם QD-OLED וגם MICRO LED לא בטווחי מחיר סבירים לרב המוחלט של הצרכנים.

פשוט לא?

זה הווידאו:

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #36 

microLED הוא לא פיתרון קסם
1. יקר
2. נדיר יחסית, יקח זמן עד שזה יתפוס פופולריות
3. המסכים גדולים, כלומר, לא נראה מסך כזה שהוא 75" ומטה בזמן הקרוב. מי שיש לו סלון מתאים בהחלט יכול להנות.

מצד שני...
4. מחירים נוטים לרדת - תוך שנה שנתיים זה יכול להיות מהפכה מטורפת
5. עם עיבוד תמונה מתאים, מסך 89" או 100" יכול בהחלט להתאים למקורות 4K HDR. אני מניח שלפני שזה יתחרה בעולם הקולנוע הביתי זה עלול לחסל את תעשיית המקרנים תחילה...
6. כנראה שאם יש צריבה היא תהיה מאוד נדירה
7. בעבר היו בעיות של בלוקים שהתקלקלו. קשה להגיד אם זו בעיה טכנית של הטכנולוגיה או תוצר לוואי של זה שייצרו את הכל בבלוקים ולכן יש המון נקודות כשלון כיום. אם אני צריך לנחש אז זה כנראה לא בעיה עקרונית בטכנולוגיה אלה של המימוש הספציפי.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #37 

oferlaor - בדיוק, וד"א רב הנקודות שהעלית פה תופסות השנה גם לגבי ה QD-OLED לפי איך שזה נראה (1. יקר, 2. נדיר, רק 2 יצרנים עם 3 דגמים, 3. הפוך, רק גדלים קטנים יחסית במחיר יקר וכו).

אני אבל מאמין שב 2023 זה יכנס יותר ל"מינסטרים" (לפחות בערך לסגמנט בה יושב ב OLED כיום). microLED אני לא מאמין שנראה בסגמנט הזה ב 2-3 שנים הקרובות (אני חולם על זה כבר 2-3 שנים אבל ריאלית מבין שזה עדיין לא בר השגה).

mordsxx (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #38 

10/01/2022 14:02  
Huber כתב:
צפיתי בווידאו שלמטה וחשבתי על השאלה שלך. למה לרכוש WOLED או QD-OLED כשיש MICRO LED שמתעלה על שניהם? התשובה פשוטה וזהה לשאלה ששאלת פה - המחיר. גם QD-OLED וגם MICRO LED לא בטווחי מחיר סבירים לרב המוחלט של הצרכנים.

פשוט לא?
...
לא מוצא את המיקרו-לד רלוונטי לדיון ומסכים עם הדעות מעלי - ייקח עוד כמה שנים עד שמוצר יהפוך לנגיש עבור הצרכן הממוצע.

לא כך הסיפור עם QD-OLED, כאן מדובר בשילוב של שתי טכנולוגיות זמינות ופופולריות. כיום לייצר מסך OLED הפך לזול יותר מיצור מסך מיני-לד באותו הגודל ולי ידוע כי נכון לעכשיו סמסונג גם רוכשת מסכים מ LG Display ומלבישה עליהם את הפטנטים שלה בתחום הקוונטום-דוט. תהליך הצפוי להימשך עד שהמפעל בו השקיעו 11 מילארד דולר ישתחרר מחבלי הלידה. להערכתי האישית כבר ברבעון הרביעי של השנה (רבעון השיא במכירות המסכים) צפויה ירידה ממשית במחירי מסכי ה QD-OLED מתוצרת סמסונג והפער בין QD-OLED ל LG EX/Evo ילך וייסגר לאיטו.

Huber
סמל אישי של משתמש
חבר במועדון HT
חבר במועדון HT

נושא שלא נקרא #39 

11/01/2022 13:45  
mordsxx כתב:
ללהערכתי האישית כבר ברבעון הרביעי של השנה (רבעון השיא במכירות המסכים) צפויה ירידה ממשית במחירי מסכי ה QD-OLED מתוצרת סמסונג והפער בין QD-OLED ל LG EX/Evo ילך וייסגר לאיטו.
...
להערכתי האישית אתה טועה. בוא "נגזר ונשמור" את הת'רד הזה ונפגש לקראת סוף השנה :wink:

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #40 

11/01/2022 13:45  
mordsxx כתב:
לא מוצא את המיקרו-לד רלוונטי לדיון ומסכים עם הדעות מעלי - ייקח עוד כמה שנים עד שמוצר יהפוך לנגיש עבור הצרכן הממוצע.

לא כך הסיפור עם QD-OLED, כאן מדובר בשילוב של שתי טכנולוגיות זמינות ופופולריות. כיום לייצר מסך OLED הפך לזול יותר מיצור מסך מיני-לד באותו הגודל ולי ידוע כי נכון לעכשיו סמסונג גם רוכשת מסכים מ LG Display ומלבישה עליהם את הפטנטים שלה בתחום הקוונטום-דוט. תהליך הצפוי להימשך עד שהמפעל בו השקיעו 11 מילארד דולר ישתחרר מחבלי הלידה. להערכתי האישית כבר ברבעון הרביעי של השנה (רבעון השיא במכירות המסכים) צפויה ירידה ממשית במחירי מסכי ה QD-OLED מתוצרת סמסונג והפער בין QD-OLED ל LG EX/Evo ילך וייסגר לאיטו.
...
באמת מסכים שהדיון על microLED מקומו בשרשור אחר לחלוטין.

לא מכיר עסקה כזו, אם כי אנחנו יודעים שכל החברות האלה מבוססות רווח/הפסד ופעמים רבות מוכרות למתחרות שלהן פאנלים למרות שברמת המוצרים הן מתחרות ראש בראש.

כדאי לשים לב שהייצור של מסכי QD OLED הוא דרמטית שונה ממסכי OLED. לא רק שההרכב של שכבת ה-OLED שונה, אלא שכל ה-pattern שונה. זה לא סתם לקחת פאנל WRGB ולהלביש עליו סטאק אחר. זה מבנה אחר של פיקסל, תצורה אחרת וחומרים שונים. גם ההדפס של השכבות QD לדעתי פרובלמטיות כי לכל חברה יש חומרים שונים והפילטרים QD של סמסונג נחשב כסוד מסחרי ואחד היתרונות שלה בתחום (הם רכשו חברה שעסקה בזה ממש בתחילת הדרך וזה מה שנתן להם את הפוש הגדול שהביא אותם לאיפה שהם עכשיו). אני גם לא חושב שאפשר להפריד בין תהליך הייצור של ה-OLED והדפסת שכבות ה-QD ולכן זה חייב לקרות במפעלים של סמסונג.

להבנתי ה-yield שלהם עדיין נמוך מאוד. עד רמה שיש להם כרגע סביב 10% הצלחה על פאנלים של 55" ולכן חכם יותר עבורם להתמקד בפאנלים קטנים יותר (מחשב, למשל) שמאפשרים ניצול טוב של מה שהם כרגע יודעים לייצר במחיר סביר. אנחנו יודעים של-LG לקח שנים רבות להגיע לאחוזי yield גבוהים. אין להשליך כמובן על התהליך כאן, אבל לדעתי יקח כמה שנים להגיע ל-90+% שנדרש בשביל רווחיות גבוהה, ואז כן יש משמעות לתחרות באותה תקופה (האם מיקרוLED ו-miniLED יתרוממו ופוטנציאלית עלולים כבר לקחת את השוק למקום אחר).

לפי השמועות, הפאנלים כיום לתחום הזה הם הפסדיים עבור החברה והם בעיקר עושים את זה בשביל ללמוד ובשביל להשיג דריסת רגל. זה יותר השקעה לעתיד. משמעות הדבר, שכנראה לא ייצורו המון פאנלים ואלה שכן ילכו רובם ככולם לסוני בגלל ההסכם בין החברות. סוני בישראל מקבלת הקצאות מאוד קטנות של מסכים (ישפאר עובדים מאוד קשה בשביל לשפר את המיצוב הזה, אבל סוני מגבילה לפי איזורים.

אני מאוד מקווה שנזכה לראות יחידות של המסך הזה בישראל השנה. יש סיכוי כזה. יש גם סיכוי שכמה חברים ברי מזל גם יצליחו לקנות אותו.

אולי ב-2023 נראה זרזיף גדול יותר של מסכים, בתקווה שסמסונג תגיע ל-yield גבוה מספיק, ונקווה שעוד שחקנים יכנסו לשוק הזה.

mordsxx (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #41 

השמועות אשר הופרחו באוויר מזה כמה חודשים אכן התגשמו. עוד בשנה שעברה דיווח הערוץ הקוריאני MTN על כוונת סמסונג להזמין מספר נכבד של מסכי OLED מ LG Display. החדשות הללו קיבלו חיזוק אתמול עת או צ׳אנג-הו, סגן נשיא בכיר ב LG Diplay נמנע מלהגיב על העסקה ובבד גם לא הכחיש את קיומה.

אז בסופו של דבר הרושם הוא הפאנל היסודי הוא אותו הפאנל אך השכבות הן לא אותן השכבות.

https://www.techradar.com/news/samsung-is-now-distributing-its-best-panels-to-other-tv-makers

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #42 

לא הבנתי מה הקשר בין הכתוב בפוסט וההנחות (השגויות) שבו לבין הקישור.
רק נאמר שם שסמסונג כנראה הזמינה מלא פאנלי OLED מ-LG-D. איך זה מתקשר ל-QD-OLED?

mordsxx (פותח השרשור)
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #43 

העסקה בין שתי ענקיות האלקטרוניקה הבידורית הקוריאניות ע״ס $2.5 מילארד כמעט סגורה.

https://koreajoongangdaily.joins.com/2 ... 3558.html

אם ״ההנחות״ למעלה הנם שגויות, אפשר ותסביר לנו מדוע סמסונג מתכוונת לרכוש בסביבות שתי מיליון פאנלים של OLED מ LG Display ?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #44 

כי הם הולכים לייצר טלוויזיות OLED.
ופאנלי QD-OLED יקרים\נדירים מכדי לכסות את כל טווח המחירים\דגמים.

mark13
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל במיוחד
חבר פעיל במיוחד
נתן תודות: 107 פעמים
קיבל תודות: 37 פעמים

נושא שלא נקרא #45 

וואו ! מאוד מעודד לקרוא את כל הדעות, הפרכות וכתבות מידי המומחים שבפורום.
דבר אחד בטוח: יש תנועה בעולם ה-OLED וצפויים הרבה דברים חדשים, גם בהיבט הטכנולוגי בסיסי ובהיבט השיווקי גם כן
אני חושב שעם הזמן תתבהר המצב לגבי הבסיס הטכנולוגי של QD-OLED מול LG-OLED

רק יכול להגיד, מבחינת משתמש סופי שכבר יש לו OLED (ומבסוט ממנו מאוד) שכדי שאחליף לטלויזיה חדשה חייבים שיפורים ב:

1. טכנולוגיה בבירור טובה יותר אם תמונה טובה יותר ופחות חסרונות (כגון צריבות וכו')

2. גודל מסך יותר גדול באותה רמת מחירים כמו עכשיו

3. (תלוי כמה זמן זה יקח להגיע לנק' 1 & 2) הכללה של 8K או יותר
:מה?!: לעולם אל תיסוג! תסתובב ותמשיך להתקדם!

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”