C1 קצת מחשיך אחרי דקה-2 דקות.

פורום מסכי OLED בחסות LG
oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
שם מלא: עפר לאור
נתן תודות: 640 פעמים
קיבל תודות: 4750 פעמים

Re: C1 קצת מחשיך אחרי דקה-2 דקות.

נושא שלא נקרא #16 

ניסיתי למשל ב-G1 לשים על OLED Brightness 100 ועם dynamic contrast, זה קשה לצפיה כי התרגום בוהק ובהיר.

נכון שה-C1 טיפה פחות עוצמתית אבל זה עדיין לא הכרחי לשים הכל על מקסימום בשביל להנות מ-HDR.

FLaW
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 8 פעמים
קיבל תודות: 7 פעמים

נושא שלא נקרא #17 

זה לא הכרחי אבל זה מומלץ אפילו מומלץ מאוד, דווקא Dynamic contrast מומלץ לא להשתמש בו אבל contrast רגיל גם צריך להיות על 100. ברגע שאתה שם את ה oled brightness על 100 בתכני hdr זה לא אומר שכל המסך יהיה בבהירות מקסימלית אלא רק קטעים מסוימים ממנו, לדוגמא תאורת נאון תהיה מאוד בהירה וכל מה שמסביב יהיה חשוך יותר, ברגע שתוריד את ה oled brightness אתה בעצם פוגע באפקט הזה.
לגבי הכתוביות זה באמת בעיה ממליץ לך לשנות את צבע הכתוביות לאפור או צהוב (לצערי זה לא אפשרי בכתבות עברית בנטפליקס)

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
שם מלא: ארתור ליברמן
נתן תודות: 236 פעמים
קיבל תודות: 2387 פעמים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #18 

זה גם לא כזה מומלץ, כי בהגדרות ברירת מחדל הטלוויזיה כבר מוגדרת בצורה דיי מדוייקת ומתאימה לצפיה בכל סוגי הפורמטים.
ב-HDR ובמיוחד ב-DV בכלל לא הייתי נוגע בשום דבר ללא ציוד כיול.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #19 

31/05/2021 21:38  
FLaW כתב:
זה לא הכרחי אבל זה מומלץ אפילו מומלץ מאוד, דווקא Dynamic contrast מומלץ לא להשתמש בו אבל contrast רגיל גם צריך להיות על 100. ברגע שאתה שם את ה oled brightness על 100 בתכני hdr זה לא אומר שכל המסך יהיה בבהירות מקסימלית אלא רק קטעים מסוימים ממנו, לדוגמא תאורת נאון תהיה מאוד בהירה וכל מה שמסביב יהיה חשוך יותר, ברגע שתוריד את ה oled brightness אתה בעצם פוגע באפקט הזה.
לגבי הכתוביות זה באמת בעיה ממליץ לך לשנות את צבע הכתוביות לאפור או צהוב (לצערי זה לא אפשרי בכתבות עברית בנטפליקס)
...
אחרי כיול יצא לי contrast 85 כאידאלי עם OLED Brightness 100 (לא על תוכן HDR).

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

נושא שלא נקרא #20 

31/05/2021 20:56  
FLaW כתב:
30/05/2021 22:32  
oferlaor כתב:
זה ממש לא כל הפואנטה...

הפואנטה של HDR זה הקונטרסט, מספר הביטים (כלומר העלמת כל הארטיפקטים של 8 ביט), טווח צבעים רחב יותר.

נסה להפחית טיפה את ה-OLED brightness.

אני קרוב לקצה העליון, אצלי אבל הגדרתי OLED motion pro על Low, מה שמוריד את צריכת האנרגיה ומשפר משמעותית את החדות.
...
זה אומנם לא כל הפואנטה אבל בהירות גבוה היא חלק חשוב מאוד ל hdr, ההצעה שלך להוריד את הבהירות oled תפגע בחוויית ה hdr בצורה משמעותית , במיוחד בטלויזיה הזאת ותכלס ברוב טלוויזיות oled שגם ככה לא מצליחות להגיע לרמות בהירות גבוהות.
לי יש את הc1 ואני לא סובל מהבעיה שהוא מתאר פה, הבהירות אצלי על 100 תמיד בתכני hdr ו dolby vision.

@ori24
באיזה מצב תמונה אתה צופה בתכני hdr? תוודא שאתה נמצא על cinema home/cinema או filmmaker, תנסה להימנע ממצבי התמונה האחרים.
...
בתכני HDR האמת שלא נגעתי בהגדרות עד אתמול, נתתי לטלויזיה להגדיר את עצמה אוטומטי אבל אתמול ראיתי סקירת יוטיוב ובה הומלץ לשנות להום סינמה לקבל צבעים הכי מדויקים וככה עשיתי, האמת שבתכני HDR רואים פצצה מואר ובהיר אבל הנפילה של הC1 וכנראה של כל הOLED זה בדולבי ויז'ן בגלל הבהירות והתאורה המוגבלת שלהם כי איכות התמונה שמתקבלת שם היא ממש לא בהירה ואפילו קצת חשוכה במצב הום סינמה (יש על זה הרבה תלונות ברשת) וזה שהתאורה והניגודיות על 100 ובהירות שיא על גבוה. אם אני שם ניגודיות אוטומטית על גבוה זה מציל את המצב כי זה נותן עוד בהירות אבל קראתי בהרבה מקומות שמומלץ לכבות כי זה דופק את הצבעים.
זה כנראה בגלל שהדולבי ויזן צריך מינ' 4000 ניטס כדי להתחיל בכלל להיות מנוצל.
הבעיה שבנטפליקס זה מביא לי רק דולבי ויזן ולא HDR, אבל מזל שאני צופה הרבה בHDR דרך הקודי. דולבי ויזן לדעתי פשוט אכזבה ענקית בOLED.
עשיתי השוואה וראיתי בדיוק את אותם תכנים גם בדולבי ויזן וגם בHDR10 ובHDR10 רואים בהרבה יותר טוב ויפה לדעתי!
נערך לאחרונה על ידי ori24 ב 02/06/2021 12:06, נערך 2 פעמים בסך הכל.

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #21 

02/06/2021 10:52  
oferlaor כתב:
31/05/2021 21:38  
FLaW כתב:
...
אחרי כיול יצא לי contrast 85 כאידאלי עם OLED Brightness 100 (לא על תוכן HDR).
...
כנראה מה שבלבל אותי זה שבהגדרות שומר מסך שכיבוי הלוגו וכתוביות מוגדר לנמוך אז זה מחשיך כתוביות, ולוגאים באופן אוטומטי ולכן חשבתי שכל התמונה מוחשכת.
כדאי לכבות את זה? או שכיבוי של זה יצרוב את המסך בוודאות?

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #22 

@ori24
צריך להבין שהמטרה של HDR בכלל ודולבי וויז'ן בפרט, היא לא להביא לך את התמונה הכי בהירה שאפשר.
המטרה היא לאפשר להציג תמונה שהיא הרבה יותר נאמנה למקור ועם טווח דינאמי הרבה יותר רחב ממה ש-SDR מאפשר. וכמובן WCG מאפשר טווח צבעים\גוונים שלא היו קיימים ב-SDR.
כן, HDR מאפשר להגיע לרמות בהירות גבוהות יותר, בד"כ, ובמיוחד בצילומים בחוץ\בשמש, אבל זה לא אומר שהכל תמיד צריך להיות בהיר.
היתרון של DV על פני HDR10 הוא שהפורמט מאפשר התאמה של המסך פר-סצינה, מאחר וה-metadata הוא דינאמי ולא סטטי כמו ב-HDR10.

Haimbin
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 114 פעמים
קיבל תודות: 228 פעמים

נושא שלא נקרא #23 

@TheCoolest לא מדוייק, התשובה לDV היא HDR10+ שגם תומך ב-metadata, היתרון (לפחות בינתיים) זה שDV תומכים ב12 Bit לעומת 10Bit באחרון

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל

נושא שלא נקרא #24 

נכון, אבל דה-פקטו אין אימוץ של HDR10+ ומצד שני יש התאמות מקומיות (כל יצרן והטריקים שלו) דרך DTM כאלטנרטיבה לזה ברמת סצינה.

TheCoolest
אחראי תחום מסכים
אחראי תחום מסכים
יצירת קשר:

נושא שלא נקרא #25 

@Haimbin
לא התייחסתי ל- HDR10+ כי LG לא תומכת בפורמט הזה. אבל הוא אכן פורמט מתחרה ו"חינמי" ל-DV.

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #26 

02/06/2021 13:02  
TheCoolest כתב:
@ori24
צריך להבין שהמטרה של HDR בכלל ודולבי וויז'ן בפרט, היא לא להביא לך את התמונה הכי בהירה שאפשר.
המטרה היא לאפשר להציג תמונה שהיא הרבה יותר נאמנה למקור ועם טווח דינאמי הרבה יותר רחב ממה ש-SDR מאפשר. וכמובן WCG מאפשר טווח צבעים\גוונים שלא היו קיימים ב-SDR.
כן, HDR מאפשר להגיע לרמות בהירות גבוהות יותר, בד"כ, ובמיוחד בצילומים בחוץ\בשמש, אבל זה לא אומר שהכל תמיד צריך להיות בהיר.
היתרון של DV על פני HDR10 הוא שהפורמט מאפשר התאמה של המסך פר-סצינה, מאחר וה-metadata הוא דינאמי ולא סטטי כמו ב-HDR10.
...
מכיר את הפרטים היבשים אבל במבחן התוצאה לדעתי DV ממש מאכזב בC1 כי התמונה שמתקבלת בו כאמור היא פחות בהירה וקצת חשוכה מה שבא לידי ביטוי בסצינות חשוכות שלפעמים בקושי רואים את הפרטים לעומת HDR10 ששם הכל בהיר ומואר וברור גם בסצינות חשוכות.
אני אוהב הרבה יותר HDR10 מאשר DV בטלויזיה, כנראה שבטלויזיות הרבה יותר בהירות DV מנצח ובגדול (כי רק ב4000 ניטס מינ' הוא מתחיל להיות מנוצל לפי מה שהבנתי) אבל בOLED זה לא המצב לדעתי.

FLaW
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #27 

לא הבנת נכון, מה שקורה זה שתוכן של DV וגם HDR הרבה פעמים עובר בזמן ה-MASTERING (לא יודע איך להגיד את זה בעברית) התאמה למסכי 4000NITS (וב DV גם ל12 BIT) בפועל אין היום מסכים בשוק שמצליחים להגיע לזה או אפילו קרוב לזה.
ההבדל בין DV ל HDR- זה שה DV יודע לשנות את הפרמטרים של הבהירות פר סצינה לפי היכולות של הטלויזיה שלך לאומת זאת בה-HDR זה קבוע.

לדעתי מה שקורה אצלך זה שה-DYNMIC TONE MAPPING בתכני HDR מופעל ובגלל זה התמונה נראת הרבה יותר בהירה, אבל יש לזה גם חסרונות זה יכול להפוך סצינות בהירות לבהירות מדי וסצינות חשוכות, לחשוכות מדי, עם תכבה את ה-DTM תראה שהבהירות תרד מאוד.
עוד דבר שחשוב לדעת זה שתכני HDR ו DV נועדו לצפיה בחדר חשוך.
ועוד בעיה זה שאתה רואה תכני DV דרך NETFLIX ששם ההטמעה של זה פשוט גרועה והאיכות של זה תלויה בתוכן, חלק מהדברים נראים מדהים, (תנסה את SIX UNDERGROUND ו OUR PLANET) וחלק מהתכנים נראים זוועה (תנסה את SABRINA).

@ori24
עוד דבר שאתה יכול לעשות בתכני DV זה להפעיל את ה-DV IQ, כדי לעשות את זה אתה צריך להיות במצב CINEMA HOME ולהפעיל את ה-AI
BRIGHTNESS SETTINGS
DV IQ- זה בעצם הפיתרון של דולבי לאנשי שצופים בחדר שהם מוארים, מזה שזה עושה זה משתמש בחיישן שנמצא בטלויזיה ע"מ לבדוק את רמת התאורה בחדר שלך ובהתאם לזה להעלות את הבהירות הכללית של התמונה.

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #28 

02/06/2021 19:41  
FLaW כתב:
לא הבנת נכון, מה שקורה זה שתוכן של DV וגם HDR הרבה פעמים עובר בזמן ה-MASTERING (לא יודע איך להגיד את זה בעברית) התאמה למסכי 4000NITS (וב DV גם ל12 BIT) בפועל אין היום מסכים בשוק שמצליחים להגיע לזה או אפילו קרוב לזה.
ההבדל בין DV ל HDR- זה שה DV יודע לשנות את הפרמטרים של הבהירות פר סצינה לפי היכולות של הטלויזיה שלך לאומת זאת בה-HDR זה קבוע.

לדעתי מה שקורה אצלך זה שה-DYNMIC TONE MAPPING בתכני HDR מופעל ובגלל זה התמונה נראת הרבה יותר בהירה, אבל יש לזה גם חסרונות זה יכול להפוך סצינות בהירות לבהירות מדי וסצינות חשוכות, לחשוכות מדי, עם תכבה את ה-DTM תראה שהבהירות תרד מאוד.
עוד דבר שחשוב לדעת זה שתכני HDR ו DV נועדו לצפיה בחדר חשוך.
ועוד בעיה זה שאתה רואה תכני DV דרך NETFLIX ששם ההטמעה של זה פשוט גרועה והאיכות של זה תלויה בתוכן, חלק מהדברים נראים מדהים, (תנסה את SIX UNDERGROUND ו OUR PLANET) וחלק מהתכנים נראים זוועה (תנסה את SABRINA).

@ori24
עוד דבר שאתה יכול לעשות בתכני DV זה להפעיל את ה-DV IQ, כדי לעשות את זה אתה צריך להיות במצב CINEMA HOME ולהפעיל את ה-AI
BRIGHTNESS SETTINGS
DV IQ- זה בעצם הפיתרון של דולבי לאנשי שצופים בחדר שהם מוארים, מזה שזה עושה זה משתמש בחיישן שנמצא בטלויזיה ע"מ לבדוק את רמת התאורה בחדר שלך ובהתאם לזה להעלות את הבהירות הכללית של התמונה.
...
נכון DYNAMIC TONE MAPPING אכן עובד כי הוא נותן לי עוד בהירות וככה אני אוהב עוד אור ועוד בהירות.
עיקר הצפייה שלי זה בעיקר בערב-לילה וגם אם אני צופה ביום אז התריס כמעט סגור.
מודע לזה שדרך נטפליקס האיכויות גרועות והיות והקבצים שם מכווצים לפי מה שהבנתי אבל גם בדקתי בקודי את וונדר וומן ומורטל קומבט עם DV וגם עם HDR10 וגם פה התמונה בDV הייתה פחות בהירה ומוארת לעומת HDR10.
אם אני צופה בחדר כמעט חשוך-חשוך בכלל אז גם כדאי הפעיל את הIQ של הדולבי ויזן? או שאם החיישן יזהה חושך אז בכלל הוא יוריד לי את התאורה ואת הבהירות לא ככה?

FLaW
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד

נושא שלא נקרא #29 

בחדר חשוך לגמרי לא ראיתי שום הבדל ב-IQ בין מופעל למכובה.

ori24 (פותח השרשור)
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל

נושא שלא נקרא #30 

02/06/2021 20:31  
FLaW כתב:
בחדר חשוך לגמרי לא ראיתי שום הבדל ב-IQ בין מופעל למכובה.
...
כדאי אז להפעיל? אולי הוא ימצא לי בהירות נסתרת חחחח

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”