איכות צפיה נמוכה ב-CX - עזרתכם

פורום מסכי OLED בחסות LG
roiki
סמל אישי של משתמש
חבר שרק התחיל
חבר שרק התחיל
נתן תודות: 0
קיבל תודות: 0

איכות צפיה נמוכה ב-CX - עזרתכם

הודעה שלא נקראה #1 

שלום חברים,
לאחר לבטים רבים החלטתי להתחדש בCX 65 חדשה.
הטלוויזיה מחוברת דרך ממיר של פרטנר, בכבל HDMI סטנדרטי (מה שפרטנר מספקים בהתקנה), 100 מגה אינטרנט, הטלוויזיה מחוברת בכבל לראוטר.
המתקינים שהגיעו היו 10 דק' בדירה, התקינו את הטלוויזיה ונעלמו - לא שאלו שאלות, לא הדריכו ולא הציעו חבילות אחריות/כבלים יקרים/זרועות מתכווננות (קצת הפתיעה חוסר ההדרכה וההסבר הבסיסי וכיול הטלוויזיה, בטח כאשר רוכשים מוצר שעלה מעל 8000 ש"ח).
לעניין, כאשר אני צופה ביוטיוב בתכני 4K איכות הצפיה מדהימה.
אבל בכל שאר הערוצים (12/13 וכו'/נטפליקס - איכות הצפיה נוראית (מריחת צבע, הבהובים, תמונה לא חדה - תחושה של הרכבת משקפיים במספר לא תואם) - ניסיתי לכייל את מצבי הצפיה אך ללא הצלחה יתרה בשיפור איכות התמונה.
מס שאלות ברשותכם:
1. מה ניתן לעשות על מנת להגיע לאיכות צפיה טובה בערוצים השונים? (כיול/החלפת כבל/מעקף של הממיר? כל הפעולת ביחד?).
2. האם ישנו מקום שבו ישנה הגדרה להגדרות הכיול המדויקות? (בהירות/חדות וכו').
3. איך אני יכול לבדוק בפעולות בסיסיות שהמסך תקין? (ושלא נפלתי על מסך פגום).
4. קראתי על סכנת הצריבה במסך, האם ישנה אופציה שבה המסך עובר למצב בטוח באופן אוט' (כגון שומר מסך) לאחר הקפאת תמונה בPAUSE?

תודה מראש.

oferlaor
סמל אישי של משתמש
מנהל
מנהל
נתן תודות: 511 פעמים
קיבל תודות: 3946 פעמים

Re: איכות צפיה נמוכה ב-CX - עזרתכם

הודעה שלא נקראה #2 

1. נסה שירות אחר (סלקוםTV, סטינג) ותראה אם זה עובד טוב יותר עבורך. נסה אפילו דרך אפליקציה מה שאומר שלא צריך שום התקנה ותוכל להתנתק אם לא מתאים. אין סיבה להתעסק עם ממירים, אנחנו כבר ב-2021

2. המסכים כיום מגיעים כמעט מכויילים לחלוטין. תעבור למצב cinema, חפש test patterns לכיול brightness/contrast ותשאיר את כל השאר על ברירת המחדל.

3. יש כאן די הרבה מאמרים והערות על זה בפורום.

4. זה אוטומטי - המסך יזהה שאתה ב-pause ויחשיך את המסך. אם אתה באפליקציה זה גם ישים screensaver לבד.

Barakberkovich
סמל אישי של משתמש
חבר פעיל מאוד
חבר פעיל מאוד
נתן תודות: 22 פעמים
קיבל תודות: 20 פעמים

הודעה שלא נקראה #3 

אני מתאר לעצמי כי האיכות הנמוכה היא בעקבות מקור השידור. תנסה יוטיוב ואילו עידן פלוס בערוץ כאן hd ואני בטוח שתראה למה המסך מסוגל.

לגבי כיוון של הצבעים יש הרבה מדריכים ברשת. חפש את webos israel ויש שם מדריכים כמעט לכל דבר.

בהצלחה!

royla
סמל אישי של משתמש
חבר ותיק
חבר ותיק
נתן תודות: 536 פעמים
קיבל תודות: 299 פעמים

הודעה שלא נקראה #4 

1- תכבה חיסכון באנרגיה
2- צפה במצב רגיל- טבעי
3- הבעיה במקור.
מסך מדהים,גם חי יש אותו- אני עם ייס וסטרימר.
4- תעדכן גירסת תוכנה
כיף חיים.

שלח תגובה

חזור אל “מסכי OLED בחסות LG”